Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Austrália Kangaroo Island (Južná Austrália)

Ubytovanie Austrália Kangaroo Island (Južná Austrália)


Kangaroo Island v Južnej Austrálii je rájom pre cestovateľov a milovníkov prírody. Oblasť je známa svojou divokou prírodou a neuveriteľnými prírodnými pamiatkami.

Keď príde na ubytovanie, Kangaroo Island má mnoho možností pre rôzne rozpočty a vkusy. Väčšina ubytovania sa nachádza v hlavnom meste ostrova, Kingscote. Hlavné mesto má širokú škálu ubytovania, od elegantných hotelov až po veľkolepé rekreačné strediská. Najpopulárnejšie miesto na Kangaroo Island, ktoré nájdete niekoľko možností ubytovania, je na juhu ostrova v okolí Národného parku Flinders Chase.

Ak hľadáte niečo netradičné, môžete sa rozhodnúť pre „glamping“. Tieto kempovacie stany sú vybavené modernými zariadeniami, ako je klimatizácia a prívod teplej vody. Kempingové tábořiště majú často výhľad na more alebo na okolitú prírodu.

Ak ste však prišli na Kangaroo Island hlavne kvôli prírode, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v blízkosti prírodných pamiatok. Mnoho turistov volí ubytovanie v blízkosti Seal Bay, kde môžete sledovať tuleniu kolóniu, ktorá sa tu bežne vyskytuje.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo zaujímavé a exkluzívne, existujú aj možnosti ako napríklad Claytons KI Safari Bush Luxe. Táto exkluzívna možnosť ubytovania spočíva vo výlete a exkurziách po celej Kangaroo Island a ponúka súkromné a luxusné ubytovanie.

V každom prípade, bude si môcete užiť pobytovanie na Kangaroo Island, ktorý vás nadchne a zanechá vás s nezabudnuteľnými zážitkami.


Počasie Austrália Kangaroo Island (Južná Austrália)


Kangaroo Island - krásna a unikátna krajina, ktorá sa nachádza v Južnej Austrálii. Obyvatelia tohto ostrova sú hrdí na svoju divokú a prírodnú krásu, ktorá ju robí jedným z najpopulárnejších turistických miest v Austrálii. Medzi veľmi dôležité faktory, ktoré robia Kangaroo Island jedinečným, patrí aj jeho podnebie.

Všeobecné klimatické podmienky v Kangaroo Island sú celkovo podobné tomu, čo sa dá nájsť v medzikontinentálnych oblastiach sú ostrovy. Prudké zmieny teplôt a zrážok ovládajú atmosféru, a preto je podnebie pomerne nepredvídateľné.

Letné mesiace (december – február) sú bežne horúce a suché, s priemernými teplotami približne okolo 22°C (71°F) a teplotu unie nesmie prejsť 30°C (86°F). Teploty v noci sa pohybujú okolo 16°C (61°F). To znamená, že letné mesiace sú obdobím ideálnym na plávanie, opaľovanie alebo na objavovanie okolitého terénu. Na druhej strane, pričiny môžu byť veľmi nebezpečné a turistické aktivity by sa mali plánovať tak, aby sa predišlo ťažkostiam s prehriatím.

Zimné mesiace (jún – august) sú chladné, s priemernými teplotami približne okolo 14°C (57°F) a teplotu unie nesmie prejsť 18°C (64°F). Teploty v noci sa pohybujú okolo 8°C (46°F). V zime prší častejšie a množstvo zrážok môže dosahovať až 80 mm za mesiac, ktoré napomáhajú k zachovaniu flóry a fauny na ostrove.

Jeseň (marec – máj) a jar (september – november) sú obdobia medzi letom a zimou, v ktorých sa teploty pohybujú medzi 18°C – 22°C (64°F – 71°F). Toto obdobie je obvykle najideálnejšie pre turistov, pretože počasie je často mierny a so zníženým rizikom premrznutia alebo prehriatia.

Celkovo Kangaroo Island má typicky oceánske podnebie, pretože sa nachádza v blízkosti Južného oceánu. Vzhľadom na blízkosť Antarktídy, Kangaroo Island býva podvrhovaný vplyvom severných a južných vietrov, takže je dôležité si pri balení príslušné oblečenie a boty.

V závislosti na tom, čo plánujete robiť na ostrove, je dôležité zvážiť všetky tieto faktory v plánovaní vašej cesty. Celkovo má Kangaroo Island krásne, ale nie predvídateľné, počasie po celý rok, takže si na vašu cestu nezabudnite zobrať niečo na ochranu proti slnku a nepriaznivému počasiu.


Letenka Austrália Kangaroo Island (Južná Austrália)


Austrália je obrovská a rozmanitá krajina s množstvom miest, ktoré si zaslúžia návštevu. Jedným z týchto miest je ostrov Kangaroo Island v Južnej Austrálii. Tento ostrov, ktorý sa nachádza asi 15 km južne od Adelaide a je jedným z najznámejších turistických miest v Austrálii.

Najlepší spôsob, ako sa dostať na Kangaroo Island, je lietadlom. Existuje mnoho letísk, ktoré ponúkajú letenky medzi Adelaide a Kangaroo Island. Leto trvá len asi 30 minút a ponúka úchvatné výhľady z okien lietadla nad územím Južnej Austrálie.

Po prílete na Kangaroo Island, môžete začať objavovať krásy tohto ostrova. Ostrov na vás bude čakať s nádhernými plážami, majákmi, lesmi, zárezmi a množstvom ďalších prírodných zaujímavostí. Pre svojich obyvateľov sa ostrov tiež vyznačuje množstvom vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvé a chutné miestne jedlá.

Kromě turistických atrakcí, ako sú národné parky, pláže alebo muzeá, Kangaroo Island je taktiež posiaty množstvom pamiatok, ktoré vďaka svojej histórii a tradíciám cestovateľom odhalujú silu a národnú hrdosť austrálskeho ľudu.

Za zmienku stojí, že Kangaroo Island je domovom mnohých druhov zvierat, z ktorých niektoré sú iba tu. Navyše, na ostrove je možné navštíviť aj špecializované farmy a zvieracie parky kde si môžete pozrieť klokany, vlčiaky, jašterov, echidny a mnoho iné.

Všetky tieto zaujímavosti spája jedna vec - príroda. Austrália je známa svojou krásnou prírodou a Kangaroo Island nie je výnimkou. Ak sa chystáte na dovolenku, ktorá vám umožní spoznať zaujímavú krajinu z blízka, je toto miesto určite stojí za to navštíviť. A s letenkou sa tam pohodlne dostanete.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Kangaroo Island (Južná Austrália)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Kangaroo Island?
- Najlepšie obdobie na návštevu Kangaroo Island je medzi aprílom a októbrom, kedy je menej daždivé počasie.

2. Ako sa dostanem na Kangaroo Island?
- Existuje niekoľko spôsobov ako sa dostať na Kangaroo Island, vrátane lietadiel, trajektov alebo kajakov.

3. Aké aktivity sú tam k dispozícii na Kangaroo Island?
- Na Kangaroo Island nájdete množstvo aktivít, vrátane prehliadok prírodných krás, turistiky, cyklistiky, kajakovania, surfovania a potápania.

4. Aké sú najlepšie miesta na Kamgaroo Island na pozorovanie divých zvierat?
- Kangaroo Island je domovom mnohých druhov divokých zvierat, medzi ktoré patria koaly, klokany, emu a veľryby. Najlepšie miesta na pozorovanie týchto zvierat sú KI Wildlife Park, Seal Bay Conservation Park a Flinders Chase National Park.

5. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som sa mal/a pokúsiť vyskúšať?
- Miestne jedlo na Kangaroo Island sa zaoberá čerstvými morskými plodmi a miestnymi produkmi. Môžete sa pokúsiť ochutnať čerstvú rybu, mäkkýše a kamene z morských plodov, ale aj syry a víno vyrobené na ostrove.


Dovolenka Austrália Kangaroo Island (Južná Austrália)


Stretli sme sa s mnohými ľuďmi, ktorí plánujú navštíviť Austráliu, ale Kangaroo Island je často prehliadaným útočiskom. Alepoň do dnešného dňa! Pretože Kangaroo Island je unikátne a opojné miesto s nádhernými prírodnými scenériami, ktoré si zamilujete.

Kangaroo Island - čo to vlastne je?

Kangaroo Island, alebo ako miestni povedali "KI", je najväčší ostrov sochu Južnej Austrálie. Zhruba pol hodiny letu od Adelaide a krátke plavby od Cape Jervis, Kangaroo Island je rajský ostrov plný úžasných prírodných krás. Na jednej strane narazíte na krištáľovo čistú vodu, ktorá poráža každé očakávanie, na druhej strane sú nádherné piesočné pláže, divoké prírodné parky a podzemné jaskyne.

Čo môžete vidieť a robiť na Kangaroo Island?

Prírodné scenérie

Ak máte radi prírodu, ste na správnom mieste! Kangaroo Island má množstvo nádherných prírodných krás, ktoré vás určite dostanú. Môžete prejsť národnými parkmi a pozorovať koaly a kengury v ich prirodzenom prostredí, alebo sa vybrať na pláž a sledovať veľryby, delfíny a tulene. Pripravte sa na to, že sa dostanete uprostred nesmiernej prírody, kde sa medzi skalami a okolo borovic stočia morské víry.

Pláže

Kangaroo ostrov patrí medzi miesta s najkrajšími plážami v Južnej Austrálii. Nájdete tu pláže, ktoré sú ideálne na korčuľovanie, alebo na podniknutie pikniku. Ventilátorom vodných športov sa môžu vybrať na svahy zálivu Antechamber Bay, kde si môžete vychutnať nezabudnuteľný zážitok v surfovaní alebo v jazde na surfboarde.

Pozorovanie zvierat

Kangaroo Island je obývaná mnohými druhmi zvierat a mali by ste sa pripraviť na jedinečné zážitky. Môžete vidieť kengury, koaly, possumy, wallaby a vombatov, a to nie len v národných parkoch, ale aj na cestách a v okolitých oblastiach. Na južnej strane ostrova môžete tiež pozorovať veľryby a delfíny, ktoré prichádzajú často k brehu.

Nakupovanie a stravovanie

Aj keď je Kangaroo Island odľahlý ostrov, nebudete mať problém s nákupom, pretože v oblastiach ako Kingscote a Penneshaw nájdete množstvo obchodov a reštaurácií. Ak ste gurmán, mali by ste zájsť do reštaurácie The Oyster Farm Shop, kde si môžete vychutnať miestne ostrygy, džbány a čaj.

Kde sa ubytovať?

Pre ubytovanie nájdete na KI mnoho možností vrátane kempov a hotela. Ak chcete stráviť pár dní v prírode a schovať sa od reality, mali by ste sa vybrať do kempu v Seal Bay Conservation Park alebo Flinders Chase National Park. Ak chcete mať kúpeľňu a pohodlný zabývanie, nájdete v oblasti Kingscote a Penneshaw množstvo hotelov.

Kangaroo Island je skrytý skvost Južnej Austrálie, ktorý si zaslúži pozornosť návštevníka. Pokojná a príjemná atmosféra ostrova je ideálna voľba pre ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť rušnej turistickej destinácii. Dostanete sa do teritória, kde je príroda stále nedotknutá a môžete ju objavovať vo svojom vlastnom tempe. Takto vypnite a ochutnajte to krásne miesto plné zážitkov.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky