Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Azerbajdžan Národný park Zangezur

Počasie Azerbajdžan Národný park Zangezur


Azerbajdžan Národný park Zangezur sa nachádza v južnej časti krajiny a zaujíma plochu viac ako 35 tisíc hektárov. Tento park je známy svojou jedinečnou prírodou a rôznymi druhmi divokej zveri a rastlín, ktoré tu prebývajú. Okrem toho, park ponúka aj krásne výhľady na okolitú krajinu.

Počasie v Azerbajdžane je veľmi rôznorodé, v závislosti na polohe krajiny. V južnej časti, kde sa nachádza aj Národný park Zangezur, sú počasie a klíma ovplyvnené veľmi suchým podnebím. Letá sú tu veľmi horúce, s priemernými teplotami vyššími ako 30°C. V zime sa teploty môžu prechýlil pod bod mrazu, najmä v horách.

Vzhľadom na extrémne počasie je dôležité pri návšteve Národného parku Zangezur pamätať na správne oblečenie. V lete sa odporúča nosiť ľahké oblečenie s dlhými rukávmi a nohavicami, ktoré ochránia pred slnečným žiarením a kuklkou alebo klobúkom na ochranu hlavy. V zime by mala byť návšteva parku plne vybavená teplým oblečením, vodotesnými topánkami a rukavicami.

Napriek tomu, že počasie v parku nie je vždy priaznivé, návšteva tohto nádherného miesta stojí za to. Národný park Zangezur ponúka nezabudnuteľné zážitky a krásne pohľady, ktore sa len ťažko nájdu niekde inde. Zároveň sa však treba pri návšteve parku pamätať na to, že sa jedná o divoké územie a že vás môže čakať akýkoľvek druh počasia. Preto je dôležité byť pripravený na všetky možnosti a nabrať s sebou dostatok pitnej vody a jedla.


Dovolenka Azerbajdžan Národný park Zangezur


Azerbajdžan je krajina, ktorou sa môžete potešiť nielen pre svoje zaujímavé kultúrne pamiatky a jeho tradičnú kuchyňu, ale aj úchvatné krásy prírody, ktoré ponúka národný park Zangezur.

Národný park Zangezur je situovaný na juhu Azerbajdžanu, v južnej časti regiónu Ordubad, pozdĺž ázijsky-európskej zóny fauny a flóry. Park zaujíma rozlohu približne 53 tisíc hektárov a obsahuje množstvo druhov rastlín a zvierat. Okrem toho, je to tiež kľúčové miesto pre migráciu vtákov v tejto oblasti.

Medzi najzaujímavejšie oblasti parku patrí Achchuluk Hill, vrch Nadir-Shah, golfský Šahbuz, hornatá oblasť Kyzyr i Khanin, a vrchol Gomordag. Tieto oblasti ponúkajú návštevníkom množstvo prírodných krás, ktoré sú napĺňané skalnatými hrebene, jaskyňami, riekami a krásnymi výhľadmi.

V parku sa nachádza aj množstvo druhov divokej zveri ako sú napríklad medveď hnedý, vlk, ryšavý pes, diviač, zajac alebo srnec. Okrem toho, v parku žije aj niekoľko druhov rýb, hadov a guľôčkovcov.

Jednou z najkrajších atrakcií parku je jaskyňa Azykh, ktorá je situovaná východne od vesnice Azykh v regióne Fizuli. Jaskyňa bola objavená v roku 1960 a jej steny sú pokryté niekoľkými zložitými poznávacími znakmi, čo naznačuje, že tu pravdepodobne žili prví ľudia.

V parku sa nachádza aj kameň Gomordag, ktorý je považovaný za najvyšší vrchol Azerbajdžanu. Jeho výška je 3724 metrov a ponúka neobmedzený výhľad na celé okolie.

Pri návšteve národného parku Zangezur sa určite zastavte v miestnom centre informácií, kde vám poskytnú inštrukcie na turistiku a môžete sa dozvedieť veľa zaujímavostí o parku a jeho okolí. Okrem turistiky môžete tiež pozorovať vtáctvo, ryby, divú zver, alebo si nechať zaplňaný deň s výletom na bylinkové kúpele alebo rybolovom.

Celkovo, návšteva národného parku Zangezur je nezabudnuteľnou skúsenosťou, ktorú by si nemal nechať ujsť. Takže ak plánujete cestu do Azerbajdžanu, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu aj tento kútik krásnej prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Národný park Zangezur


Otázky:

1. Čo je Azerbajdžan Národný park Zangezur?
2. Kde sa nachádza Národný park Zangezur?
3. Aké druhy zvierat sa v Národnom parku Zangezur vyskytujú?
4. Aké druhy rastlín sa v Národnom parku Zangezur vyskytujú?
5. Môže sa Národný park Zangezur navštíviť?
6. Sú v Národnom parku Zangezur ubytovacie možnosti?
7. Existujú v Národnom parku Zangezur turistické trasy?
8. Je v Národnom parku Zangezur možné kúpať sa v jazerách či riekach?
9. Aké sú niektoré z najlepších miest na návštevu v Národnom parku Zangezur?

Odpovede:

1. Azerbajdžan Národný park Zangezur je chránená oblasť založená v roku 2003.
2. Národný park Zangezur sa nachádza v južnej časti Azerbajdžanu pri hranici s Arménskom a Iránom.
3. V Národnom parku Zangezur sa vyskytujú rôzne druhy zvierat, ako sú napríklad medvede, vlky, divé kozy, rysy či vzácne druhy vtákov.
4. Národný park Zangezur je domovom mnohých druhov rastlín, ktoré sú charakteristické pre kaukazské pohorie.
5. Áno, návštevníci môžu navštíviť Národný park Zangezur, ale musia sa riadiť pravidlami a reguláciami.
6. V Národnom parku Zangezur nie sú žiadne oficiálne ubytovacie možnosti, avšak môžu sa nájsť rôzne možnosti v okolí parku.
7. V Národnom parku Zangezur sa nachádzajú turistické trasy pre návštevníkov, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na okolitú prírodu.
8. Áno, je možné sa kúpať v niektorých jazerách a riekach, ale návštevníci by sa mali držať určitých miest a byť opatrní.
9. Niektoré z najlepších miest na návštevu v Národnom parku Zangezur sú napríklad vrcholky hôr, jazerá, kaňony a miestne dedinky, ktoré sú známe svojou tradičnou kuchyňou a kultúrou.


Ubytovanie Azerbajdžan Národný park Zangezur


Azerbajdžan je krajina s množstvom krásnych a unikátnych prírodných miest. Jedným z najkrajších z nich je Národný park Zangezur, ktorý sa nachádza na juhu krajiny, pri hranici s Iránom. Park je významný nielen svojou krásou, ale aj tým, že sa tu nachádzajú unikátne druhy zvierat a rastlín. Ak sa chcete kochat prírodou a spoznať Azerbajdžan z jeho najkrajšej stránky, neváhajte a zvoľte si ubytovanie priamo v Národnom parku Zangezur.

V parku sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí chcú spoznať krásy prírody a zároveň si oddýchnuť v tichu a pokoji. Medzi najvyhľadávanejšie patrí ubytovanie v horských chatách, ktoré sú rozmiestnené na rôznych miestach v parku. Okolo chaty sa nachádza nádherná príroda, čistý vzduch a množstvo druhov rastlín a zvierat. Chaty sú vybavené všetkým potrebným, ako napríklad posteľami, kúpeľňou, sprchou a samozrejme aj teplou vodou.

Ak by ste si radi ubytovanie zabezpečili vopred, môžete si vybrať z niektorého z hotelov alebo penziónov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Národného parku Zangezur. Sú vhodné pre tých turistov, ktorí nechcú zostať v parku príliš dlho, ale chcú sa aspoň na niekoľko dní ponoriť do jeho krás. Hotely v okolí parku sú vybavené rovnako ako horské chaty, ale ponúkajú o niečo viac pohodlia a luxusu.

Ak hľadáte trochu netradičné a originálne ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektoré z bezplatných stanovísk, ktoré sú v parku k dispozícii. Stanová osada sa nachádza v úplnom srdci parku a ponúka turistom nezabudnuteľný zážitok. Stanovisko je vhodné pre tých, ktorí chcú byť ešte blížej prírode a zažiť niečo skutočne autentické. Takéto ubytovanie však vyžaduje niekoľko vecí, ako napríklad vlastný stan, spacák a matrac, ale aj zásoby potravín a vody.

Celkovo je ubytovanie v Národnom parku Zangezur skvelou voľbou pre turistov, ktorí chcú spoznať krásy Azerbajdžanu. Preto neváhajte a zarezervujte si ubytovanie v tomto úžasnom parku, ktorý vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a krásne chvíle v prírode.


Letenka Azerbajdžan Národný park Zangezur


Azerbajdžan je krajina plná prekrásnej prírody a zaujímavých miest. Jedným z nich je aj Národný park Zangezur, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny pri hranici s Arménskom.

Národný park Zangezur je jedným z najväčších národných parkov v Azerbajdžane a má rozlohu viac ako 88 000 hektárov. Jeho územie sa nachádza na úpätí hôr Zangezur a je pokryté nádhernými lesmi, horskými lúkami a skalami. Okrem toho nájdete v parku aj niekoľko riek a jazier.

Park je obľúbeným miestom pre turistov a počas letnej sezóny sa sem chodia prechádzať tisíce ľudí. Okrem turistických aktivít, ako sú prechádzky, cykloturistika a horolezectvo, má park aj historický význam. Na jeho území sa nachádzajú starobylé pamiatky, ako sú napríklad skalné chrámy z 1. - 2. storočia pred naším letopočtom.

Národný park Zangezur je aj domovom pre množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. Medzi najznámejšie zvieratá patrí kozorožec kaukazský, medveď hnedý a dravec sokolník. Z rastlín je park známy pre svoje kvitnúce horské lúky a zriedkavé druhy korenia.

Ak chcete navštíviť Národný park Zangezur, musíte si kúpiť letenku do Baku, hlavného mesta Azerbajdžanu. Odtiaľ je potom možné cestovať do parku, čo vám bude trvať približne 4 hodiny. Odporúča sa však náplň dávať min. 2 dni stráviť v parku, aby ste mohli vychutnať jeho prekrásnu prírodu a získať skvelé zážitky.

V Národnom parku Zangezur si môžete užiť ticho a krásu prírody, ktoré vás prenesú do sveta, ktorý sa nám môže zdať až ako nereálny. Poznávanie tohto nádherného miesta v Azerbajdžane nechajte potom robiť svojim zmyslom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky