Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bahamy Eleuthera

Počasie Bahamy Eleuthera


Bahamy Eleuthera je úchvatný ostrov v Atlantickom oceáne, ktorý ponúka množstvo krásnych miest na objavenie a skvelé počasie. Ostrov ponúka dokonalú kombináciu slnka, piesku, morských vĺn a kúpania a to všetko za dokonalej teploty.

Počasie na Bahamách sa môže meniť v priebehu dňa, ale všeobecne sa tu teploty pohybujú od 20-27 °C celý rok. Najlepšou dobou na návštevu Bahám je od decembra do mája, kedy je tu optimálne počasie. V tomto období sú teploty v noci o niečo chladnejšie, ale stále príjemné pre turistov.

Od júna do novembra, počas obdobia hurikánov, môže byť počasie na Bahamách trochu nepredvídateľné. Je potrebné sledovať počasie a informácie o tropických búrkach a hurikánoch. Môžete sa stretnúť s silným vetrom, dažďom a dokonca aj zmenšením teploty mora. V tomto období by ste mali byť veľmi opatrní pri plávaní a vodných športoch.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bahamy v lete, môžete sa tešiť na vyššie teploty, ktoré dosahujú 30 °C alebo viac. Toto obdobie môže byť veľmi horúce a vlhké, ale to vám nezabráni vychutnať si plávanie v krásnom karibskom mori.

Na Bahamách nie je zima, ani sneženie, takže ak sa vám páčia teplé teploty a plávanie v mori, je to ideálne miesto pre vás. Navštíviť Bahamy Eleuthera v zime znamená vidieť ju v najlepšom svetle, ale aj tak stojí za to navštíviť ostrov v každom ročnom období. So stálou teplotou a krásou karibského mora, každý návštevník nájde niečo, čo sa mu bude páčiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Eleuthera


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Eleuthera?
- Najlepšou možnosťou pre turistov sú medzinárodné lety do Nassau, a následne miestne lety do Eleuthera. Miestne lodné spoje sú tiež k dispozícii.

2. Aké sú najlepšie pláže na Eleuthera?
- Najlepšie pláže sú French Leave Beach, Pink Sand Beach a Ten Bay Beach.

3. Kde nájsť ubytovanie na Eleuthera?
- Existuje mnoho hotelov, penziónov a apartmánov k dispozícii v rôznych cenových kategóriách. Niektoré z najlepších zahŕňajú The Cove Eleuthera, The Sugar Apple Bed and Breakfast a Sky Beach Club.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na Eleuthera?
- Turisti môžu vychutnať rôzne aktivity, vrátane potápania, rybolovu, šnorchlovania, surfovania a jazdy na koňoch. Navyše, môžu navštíviť miestne pamiatky, ako napríklad dedinku Preacher's Cave.

5. Čo jesť na Eleuthera?
- Na Eleuthere môžete ochutnať rôzne tradičné jedlá, ako napríklad ryby, druh morskej guľky nazývaný conch, ale aj rôzne druhy jahňacieho a kuracieho mäsa. Medzi najlepšie miesta kde sa najesť patria 1648 Bar and Grille, The Front Porch a Tippy's.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Eleuthera?
- Najlepší čas na návštevu Eleuthera sú mesiace marec až jún a september až november. V týchto mesiacoch sú teploty primerane príjemné a turisti sa vyhnú pocitom preplnenosti a drahému ubytovaniu v období vysokiej sezóny.


Ubytovanie Bahamy Eleuthera


Eleuthera je ostrov situovaný v Karibiku, ktorý patrí k Bahamas. Je známy pre svoje krásne pláže, priezračne modré vody a kľudné podnebie. V prípade, že chcete navštíviť Eleutheru a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, v tom prípade, vás určite zaujme tento článok.

1) The Cove Eleuthera - nachádza sa v oblasti Gregory Town. Je to skutočne luxusný hotel, ktorý má 57 izieb a bungalovov súkromným bazénom a balkónom s nádherným výhľadom na more. K dispozícii je spa, reštaurácia a rôzne aktivity.

2) Pineapple Fields - nachádza sa v mieste Governor's Harbour súčasne sú tu izby s kuchynkou na všetkých osmi poschodiach a súčasne ty môžeš až do piatich ubytovaní pre svojich priateľov alebo rodinu.

3) Bahama House Inn - Je to rodinný podnik cez karibskú pláž ľahko dostupné v ústí Harbour. Je priestranný s čistými a dobre udržiavanými miestnosťami so súkromnou kúpeľňou a niektoré z nich sú priamo pri pláži. V piatok by nebytí zlý nápad zastaviť sa v reštaurácii, kde sa podávajú veľmi chutné morské plody.

4) Sky Beach Club - Nachádza sa v oblasti Governor's Harbour. Tento hotel ponúka štýlové bungalovy súkromným bazénom a balkónom s krásnym výhľadom na more. Na mieste sa tiež nachádza reštaurácia a bar.

Okrem týchto hotelov sa v mieste nachádza veľa ďalších hotelov a ubytovacích usporiadaní, ktoré môžete zvážiť. Na výber je skutočne pre každého niečo.

Celkovo, ak hľadáte miesto na ubytovanie na Bahamách, Eleuthera je určite tou pravou voľbou. Tieto hotely a ubytovania sú všetky špičkové vrátane športovania a rekrácie v blízkosti. Tak neváhajte a navštívte Eleuthera pre relaxáciu a báječný zážitok.


Dovolenka Bahamy Eleuthera


Bahamy sú rajom na Zemi, kde pokoj a pohoda sa mieša s exotickými plážami a krištáľovo čistým morom. Pre tých, ktorí sa radi potápajú, plavia a slnenia sa na pláži, ostrov Eleuthera je tou správnou voľbou. Tento ostrov na Bahamách ponúka návštevníkom niekoľko skvelých miest na relax, ako aj aktivít, ktoré vás zabavia počas celého pobytu.

Ak by ste sa snažili opísať nádherné pláže na Bahamách, použijete opisné slová ako biela piesočnatá pláž, jemná piesková zátoka a krištáľovo čisté more, ale to je len vrchol ľadovca. Ostrov Eleuthera má všetky tieto skvelé vlastnosti a ešte viac.

Väčšina pláží na Eleuthera je chránená koralovými útesmi, takže nájdete pokojné a mierne vody celý rok. Preto je tento ostrov obľúbeným miestom pre všetkých, ktorí sa radi potápajú alebo plavia. Uistite sa, že navštívite pláž Pink Sands, ktorá je jednou z najkrajších pláží na svete. Je to najvýznamnejšia atrakcia Eleuthera.

Ak máte radi plážový život alebo rybačku, navštívte ostrovy Harbour Island a Spanish Wells. Oba ostrovy majú mnoho malých prístavov a zátok, kde si môžete prenajať čln a zachytiť si niektorú z najlepších rýb v Karibiku.

Ak máte radšej zábavu na pevnine, Eleuthera má mnoho miest na objavovanie, z toho najvýznamnejšie sú Veľká ľalia, Little ľalia a Governor's Harbour. Všetky tieto miesta majú mnoho obchodov, barov a reštaurácií, kde sa môžete zrelaxovať a užiť si exotickú dovolenku.

Dobrým tipom pre turistov je navštíviť miestne trhy s rybami, kde môžete ochutnať najčerstvejšiu rybu. Eleuthera tiež ponúka mnoho historických pamiatok a muzeí, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii tohoto nádherného ostrova.

Celkovo povedané, Eleuthera je výbornou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vyslovene odpočívať a relaxovať. Má nádherné pláže, jemné pieskové pláže, pohodovú atmosféru a mnoho atrakcií nielen pre milovníkov vodných športov ale aj pre turistov, ktorí majú radi súďky tienisté histórie. Ak ešte nemáte Eleuthera na zozname svojich cestovateľských ciest, určite ju zahrňte do tohto zoznamu než odletíte z Baham.


Letenka Bahamy Eleuthera


Eleuthera je malý ostrov v karibskom mori a je súčasťou Baham. Nachádza sa na juhu tejto krajiny a s dĺžkou 180 kilometrov je piatym najväčším ostrovom. Ostrov nie je príliš preplnený turistami a z tohto dôvodu sú tu krásne pláže a tiché miesta na oddych. Cesta na tento ostrov však nie je jednoduchá a väčšinou sa robí cez Spojené štáty.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať na ostrov Eleuthera, je letecky. Existujú priame lety do hlavného mesta ostrova, ktorým je Rock Sound. Tieto lety sa uskutočňujú z Miami alebo Fort Lauderdale. Väčšina leteckých spoločností si vyžaduje platbu za miestenku a let trvá približne hodinu a pol. Vďaka svojej kráse a prírodným krásam stojí letenka na tento ostrov zväčša od 300 do 500 eur, samozrejme záleží od ročného obdobia a dostupnosti letov.

V Rock Sound sa nachádza letisko s názvom Governors Harbour. Je to malé letisko so službami pre transport medzi ostrovmi, takže ak by ste sa chceli presunúť aj na iný ostrov, nemalo by to byť problém. Ak by ste si však chceli prenajať auto, na ostrove je to celkom lacné. Ceny za prenájom auta sa pohybujú okolo 50 eur na deň, a teda sa oplatí mať auto počas celého pobytu.

Väčšina turistov si ubytovanie rezervuje pred príchodom, pretože na ostrove nie je toľko hotelov, aby boli kedykoľvek dostupné. Cena ubytovania sa môže pohybovať od 80 až po 500 eur za noc. Ak hľadáte romantický pobyt pre dvoch, na ostrove nájdete mnoho luxusných spa a letovísk. Pre tých, ktorí hľadajú pobyt v srdci zeme, k dispozícii sú apartmány a Penzióny.

Na Eleuthere je veľa miest na návštevu a aktivít na ostrove. Najobľúbenejšou činnosťou je návšteva krásnych pláží, ktoré sa nachádzajú po celej oblasti ostrova. Medzi najpopulárnejšie a najkrajšie pláže však patria Sargents Beach, Alabaster Beach a French Leave Beach. Taktiež odporúčame len plánovanie návštevy korálových ríš a národného parku – Leon Levy Native Plant Reserve.

Všetkým návštevníkom odporúčame mať hotovosť s sebou, pretože na ostrove nie sú veľmi rozvinuté kreditné karty a bankomaty. Niektoré miestne obchody a malé reštaurácie prijímajú výhradne iba hotovosť.

Celkovo je ostrov Eleuthera skvelým miestom pre dovolenku pre tých, ktorí hľadajú niečo iné ako typické a preplnené turistické miesta. Cena letenky na tento ostrov je stredne vysoká, ale zeleraných krásach na tomto ostrove je to určite oplatí. Takže vezmite si so sebou slnečné okuliare, opaľovací krém a oblečenie na pláž a príďte si užiť dovolenku na začiatku ostrova Eleuthera.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky