Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bahrajn Awali Park

Počasie Bahrajn Awali Park


V Bahrajne je panujúce subtropické suché a horúce podnebie, ktoré ovplyvňuje suchý vietor, známy ako "chamsin". Je to príjemné počasie pre tých, ktorí majú radi slnko a teplo, ale turistom môže byť ťažké zvládnuť horúčavy v lete.

V Awali Parku, ktorý sa nachádza vo vnútri územia Bahrajnu, sa teploty môžu v horúcich mesiacoch dostávať až do 40 stupňov Celzia. Avšak v zime sú teploty veľmi príjemné a pohybuje sa v rozmedzí 20 až 25 stupňov.

Z pohľadu zrážok sa Bahrajn považuje za suchý až extrémne suchý región, čo znamená, že väčšina zrážok spadne len zriedkavo alebo vôbec nie. Awali Park je ovplyvnený touto suchosťou a väčšinu času panuje bezvetrie. Táto kombinácia sucha a radiačnej teploty môže byť pre niektorých návštevníkov príjemná, ale pre iných môže byť nepríjemná.

V Awali Parku môžete nájsť ovocné stromy a rastliny, ktoré sú prispôsobené miestnemu podnebiu s minimálnou potrebou zrážok. V parku sa nachádza aj veľké jazero, ktoré slúži ako miesto pre množstvo chodiacich, joggingu alebo piknikov. Návštevníci môžu užívať toto príjemné miesto v horúcich mesiacoch, aj keď vezmú na vedomie, že by mali dodržiavať opatrenia pre ochranu proti slnečnému žiareniu a piť dostatok vody.

V záverečnom hodnotení, ak si plánujete návštevu Awali Parku v Bahrajne, odporúčame sa plne pripraviť na miestne podnebie. To znamená, že by ste si mali obliecť vhodné oblečenie a obuv, aby ste boli pohodlní, zaviazať si klobúk alebo čiapku a mať s sebou dostatok vody. Celkovo je Awali Park príjemným miestom na návštevu pre tých, ktorí majú radi teplo, slnečné svetlo a prírodu.


Ubytovanie Bahrajn Awali Park


Bahrajn Awali Park je jedným z najkrajších miest v Bahrajne a jedným z najobľúbenejších miest medzi turistami a miestnymi obyvateľmi. Tento park sa nachádza v oblasti Awali, ktorá je známa pre svoju prírodnú krásu a historické pamiatky. Ak hľadáte miesto na oddych alebo vonkajšiu činnosť v Bahrajne, určite sa nechajte zlákať na návštevu Bahrajn Awali Park.

Ubytovanie v Bahrajn Awali Park

Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber viaceré možnosti. Niekoľko hotelov a apartmánových komplexov sa nachádza v blízkosti parku Awali. Jedným z najlepších možností je napríklad The Grove Hotel & Conference Centre, ktorý sa nachádza v blízkosti parku a ponúka luxusné izby a apartmány, ako aj moderné zariadenia a vybavenie.

Ďalšou možnosťou je Bin Faqeeh Tower, ktorý sa nachádza v centru Awali a ponúka štýlové a luxusné apartmány s plne vybavenou kuchyňou a súkromným balkónom s výhľadom na park a údolia.

Ďalšie možnosti ubytovania v tejto oblasti zahŕňajú napríklad Somerset Al Fateh Bahrain, The Westin Bahrain City Centre a Dragon Hotel and Resort.

Aktivity v Bahrajn Awali Park

Bahrajn Awali Park je ideálnym miestom pre rôzne vonkajšie aktivity a zábavu. Park sa rozprestiera na ploche 2,5 milióna metrov štvorcových a ponúka mnoho zelene a miest na piknik a rodinné aktivity. K dispozícii sú tiež štrkové cesty a cyklistické trasy pre tých, ktorí chcú prejsť nádhernou krajinou.

Ďalšou atrakciou je návšteva jazdeckého klubu Awali, ktorý ponúka prenájom koní a jazdenie v zelených a jaristých lúkach. Taktiež môžete využiť bazény, tenisové kurty a iné športové vybavenie, ktoré sa nachádza v parku.

Nenechajte si ujsť návštevu Bahrajn Awali Park a jeho okolia. Je to úžasné miesto na oddych a zároveň ponúka aj množstvo prírodných a historických pamiatok, ktoré stoja za to vidieť. A s takými skvelými možnosťami ubytovania môžete stráviť ešte viac času, ktorý vám umožní spoznať nádherné miesta v oblasti Awali.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Awali Park


1. Kedy je park otvorený?

Park je otvorený každý deň od 8:00 ráno do 22:00 večer.

2. Koľko stojí vstup do parku?

Vstup do parku je zdarma pre všetkých.

3. Je v parku možné grilovať?

Áno, v parku sú grilovacie plochy a návštevníci si môžu priniesť svoje vlastné grilovacie pomôcky a jedlo.

4. Je v parku možné robiť piknik?

Áno, park je vybavený sústavou piknikových stolov a návštevníci si môžu priniesť svoje jedlo.

5. Je v parku povolené mať so sebou domácich miláčikov?

Domáci miláčikovia nie sú v parku povolení.

6. Sú v parku organizované sprievodcovské túry?

Áno, v parku sú organizované sprievodcovské túry pre skupiny návštevníkov.

7. Sú v parku k dispozícii toalety?

Áno, v parku sú k dispozícii verejné toalety.

8. Je v parku možné jazdiť na bicykli?

Áno, park je vhodným miestom na bicyklovanie a iné športové aktivity.

9. Má park detské ihriská?

Áno, park má detské ihriská pre deti všetkých vekových kategórií.

10. Sú v parku k dispozícii miesta na parkovanie?

Áno, v parku je k dispozícii veľké parkovisko pre návštevníkov.


Letenka Bahrajn Awali Park


Bahrajn je malá krajina s množstvom zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi jedno z nich patrí aj Awali Park, ktorý je považovaný za jedno z najvýznamnejších miest v Bahrajne.

Awali Park sa nachádza v oblasti Awali, ktorá sa nachádza asi 25 kilometrov juhozápadne od Manamy, hlavného mesta Bahrajnu. Park bol založený v roku 1977 a svojou rozlohou a výnimočnou prírodou sa stal obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov.

Park je obklopený púšťou a typickým bahrajnským kameňovým skalnatým terénom. Jeho rozloha dosahuje viac ako 4 km², takže návštevníci majú veľa miesta na objavovanie a skúmanie. V parku sa nachádza množstvo rôznych druhov rastlín a stromov.

Okrem svojej nádhernej prírody má Awali Park tiež veľa zaujímavých atrakcií. Najvýznamnejšou z nich je Bahrajnské archeologické a etnografické múzeum, ktoré sa nachádza v parku. Toto múzeum poskytuje návštevníkom úžasný pohľad na históriu a kultúru Bahrajnu. Návštevníci tu môžu vidieť rôzne exponáty, ako napríklad staroveké zbrane, nástroje a nádoby.

Park má tiež zaujímavé prechádzkové trasy, ktoré vedú okolo jazier a fontán. Tieto trasy umožňujú návštevníkom parku vidieť a zažiť jeho nádheru vo všetkej jej kráse a rozmanitosti.

Keďže park sa nachádza v púštnom prostredí, môže byť v lete veľmi horúce. Najlepšie obdobie na návštevu parku je v zime, kedy teploty sú oveľa príjemnejšie. V parku sa tiež nachádza reštaurácia a kaviareň, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a osviežiť sa.

Ak sa chystáte navštíviť Bahrajn, Awali Park by mal byť zahrnutý na vašom zozname miest, ktoré by ste si chceli pozrieť. Stojí za to vidieť jeho krásy a zázraky, ktoré ponúka. Zabezpečte si letenky do Bahrajnu a prežite deň strávený v jednom z najzaujímavejších parkov v krajine!


Dovolenka Bahrajn Awali Park


Bahrajn je krajina exotických dovoleniek a turistických atrakcií. V Bahrajne sa nachádza množstvo miest, ktoré stojí za návštevu, vrátane Bahrajnského múzea, Al-Fatehovej mešity, Royal Camel Farm, Al-Muharraq, Pearl Island a mnoho ďalších. Okrem toho Bahrajn ponúka aj nádherné pláže a parky, kde si môžete oddýchnuť a užívať si dovolenku.

Ak hľadáte pláže a parky, doporučujeme navštíviť Awali park, ktorý sa nachádza na okraji hlavného mesta Manama a je obľúbeným miestom pre rodiny a turistov, ktorí hľadajú pokojné miesto na relax. Park vznikol v roku 1973 a odvtedy sa stal jedným z najkrajších a najpopulárnejších parkov v Bahrajne. Park je otvorený každý deň od 8:00 do 23:00 hodiny.

Awali park má rozlohu 20 hektárov a je plný zelene, kvetov a stromov. Má množstvo čistých a upravených trávnikov, kde si môžete ľahnúť a relaxovať, a tiež je tu množstvo cestičiek prechádzajúcich okolo fontán a jazier. Skvele sa tu dajú stráviť popoludnia s rodinou alebo priateľmi na pikniku alebo grilovaní.

Okrem príjemného prostredia ponúka Awali park aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Má k dispozícii ihriská na basketbal, hádzanú, futbal i tenisové kurty. K dispozícii sú aj detské ihriská s preliezkami a šmýkačkami pre deti.

Park ponúka aj výborne vybavené kúpeľné zariadenia. Okrem klasických plaveckých bazénov je tu k dispozícii aj vodné ihrisko s atrakciami pre deti. K dispozícii sú aj moderné sprchy, prevliekacie kabínky, kaviarne či obchody so suvenírmi.

Ak plánujete dovolenku v Bahrajne, odporúčame stráviť deň alebo dva v Awali parku. Tento park poskytuje návštevníkom únik z rušnej mestkej atmosféry a ponúka príjemné prostredie pre oddych a relaxáciu. Má veľmi dobré hodnotenia od návštevníkov a určite stojí za to ho navštíviť počas vašej dovolenky v Bahrajne.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky