Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Hasselt

Letenka Belgicko Hasselt


Belgicko je krásna krajina, ktorá láka turistov z celého sveta. Nachádza sa tu množstvo zaujímavých miest a pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Ak sa chystáte navštíviť Belgicko a plánujete si let, doporučujeme vyskúšať letenku do mesta Hasselt.

Hasselt je belgické mesto, ktoré sa nachádza v provincii Limburg. Mesto má približne 80 000 obyvateľov a je známe svojou kultúrou, jedinečnou architektúrou a množstvom zaujímavých miest. Vrátane nádherných parkov, múzeí, reštaurácií a kaviarní.

Ak hľadáte letenku do mesta Hasselt, máte na výber z množstva leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do mesta z rôznych destinácií. Najlepšie možnosti leteniek nájdete na stránkach rôznych leteckých spoločností alebo na stránkach pre porovnávanie leteniek. Ak hľadáte dostupné lety, skúste stránky ako Skyscanner alebo Expedia.

Z Bratislavy sa dá do Hasseltu dostať rýchlo a jednoducho. Mnoho leteckých spoločností ponúka priame lety z Bratislavy do Bruselu a z Bruselu je to už len krátky prechod na autobus alebo vlak. Cesta z Bratislavy do Hasseltu trvá zvyčajne cca 4 hodiny, vrátane prestupov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hasselt, nemali by ste vynechať návštevu jeho najkrajších a najzaujímavejších miest. Môžete sa vybrať do parkov, užívať si krásnu prírodu, navštíviť múzeá a vychutnávať si miestne jedlá.

Jeden z top miest v Hasselte je jeho nádherný park. Park Z33, ktorý sa nachádza v samotnom centre mesta, ponúka množstvo zaujímavých a interaktívnych výstav, ktoré ocenia všetci návštevníci. Ďalšie miesta, ktoré musíte navštíviť sú jeho krásne katedrály a jedinečné historicke budovy.

V Hasselte nájdete aj množstvo útulných reštaurácií, kde si môžete pochutiť na miestnych špecialitách ako sú napr. gaufre alebo belgické pivo. Belgické pivo je jedinečné s rôznymi príchuťami a vonnými tónmi, a tak si ho naozaj užijete.

Napriek tomu, že Hasselt nie je najznámejším turistickým miestom v Belgicku, má návštevníkom z celého sveta čo ponúknuť. Ak hľadáte nové destinácie, ktoré by ste mali navštíviť, určite sa oplatí zvážiť letenku do tohto krásneho mesta.


Dovolenka Belgicko Hasselt


Belgicko je jednou z najkrajších krajín v Európe a vyniká svojimi historickými pamiatkami, kultúrnymi tradíciami a známymi jedlami, ako sú hranolky a belgické wafle. Ak hľadáte miesto pre vašu ďalšiu dovolenku, Hasselt by mohol byť tou správnou voľbou.

Hasselt je mesto v provincii Limburg na východe Belgicka. Je to malé a útulné mesto, ktoré sa nachádza v blízkosti nádherných krajín v južnej Holandsku a Belgicku. Okrem rozmanitých trhov, nákupných centier a množstva reštaurácií a kaviarní ponúka najmä výnimočné látky pre milovníkov vína a módy.

Hasselt je známy ako domov niektorých najlepších belgických pivovarní, viných piv a destilérskych zariadení. Odkryjte tajomstvá ich výroby a najlepšie spôsoby ich servírovania. Plánujete návštevu v zimnom období? Môžete si vychutnať aj to, čo Hasselt nazýva "Jenever", tradičný belgický liehovin zo žihľavy.

Okrem toho je mesto domovom mnohých belgických módných značiek a slávnych dizajnérov, ktorí sú považovaní za svetovo uznávaných. Pre tých, ktorí sú nadšení módy, je jedinečná príležitosť obzrieť si miestne butiky a obchody v centre mesta. Ponúkajú najmä najnovšie trendy a kvalitné módy pre všetky vekové kategórie.

Ak by ste sa však na dovolenke radi prechádzali, Hasselt je pre vás to pravé miesto. Prechádzky okolo námestia, ktoré ponúka celoročné trhy a slávne prvotriedne befčavé sochy „Muziekodroom“, môžete nájsť spokojnosť a radosť. Ale to nie sú jediné veci, ktoré mesto ponúka, turisti sa tiež môžu tešiť na množstvo parkov a záhrad, kde môžu relaxovať a vonkajšie terasy, kde si môžu vychutnať pohár vína.

V Hasselte existujú aj nezávislé kiná, múzeá a kultúrne centrá ponúkajúce skvelé výstavy, predstavenia a koncerty. Najznámejšie z týchto atrakcií sú MOD musée (Museum voor Mode, Design en Stillevens), kde si môžete vychutnať expozície o histórii módy a designu, a Z33, ktoré je múzeum súčasnej umenia.

K dovolenke v Hasselte preto patrí aj okolie mesta a úžasná národná krajina v Belgicku. Preskúmajte okolitú prírodu na bicykloch a pešo po nových cyklotrasiach, zastavte sa v malých dedinkách a obdivujte nádherné vodopády a jazerá.

V jednoznačnej konklúzii, Hasselt ponúka kombináciu luxusu, kultúry, módy a tradičnej belgickej kuchyne. Pre tých, ktorí hľadajú miesto na oddych a relax, ale nechcú sa vzdať aktívneho životného štýlu, je to určite miesto, ktoré by mali zvážiť pri plánovaní svojej nasledujúcej dovolenky.


Ubytovanie Belgicko Hasselt


Belgické mesto Hasselt je pre mnohých turistov atraktívnym miestom na návštevu. Okrem pekných pamiatok a krásneho historického centra ponúka aj pestrú ponuku ubytovania. Pre tých, ktorí hľadajú pohodlné a kvalitné ubytovanie, môžeme odporučiť tieto typy.

Hotely

Mesto Hasselt má širokú škálu hotelov rôznej kategórie. Pre tých s obmedzeným rozpočtom odporúčame hotelovú sieť Ibis, ktorá má v meste dve ubytovne – Ibis Budget a Ibis Styles. Oba hotely ponúkajú moderné izby s pohodlnými posteľami a nevyhnutným zariadením ako je televízor a klimatizácia. Navyše, obidva hotely sú len krátku prechádzku od centra mesta. Pre tých, ktorí si doprajú luxusnejšie ubytovanie, odporúčame klasický hotel Radisson Blu. Tento hotel sa nachádza v historickej budove a ponúka prostorné a elegantné izby s výhľadom na mesto. Hostia sa môžu tešiť z fitnes centra, sauny a vonkajšieho bazéna.

Apartmány

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu súkromía, sú dostupné rôzne apartmány a štúdiá. Jedným z najlepších je The Guesthouse, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tieto apartmány a štúdiá sú priestranné a slúžia ako dokonalé zázemie pre tých, ktorí si počas pobytu v meste želajú stráviť čas aj v kľude a súkromí. Apartmány sú plne zariadené a majú moderné kuchynky.

Hostely

Belgicko patrí medzi najdrahšie krajiny Európy, ak hovoríme o cenách ubytovania. Preto môže byť skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú ušetriť, pobyt v hosteli. V Hasselte je k dispozícii niekoľko hostelov, z ktorých najlepšie hodnotenie má hostel Hostel H. Hostel ponúka rôzne druhy izieb, od spoločenských až po jednotlivé, a cena sa začína od 14 eur na noc. Hostel H ponúka aj priestory na stretnutia a spoločenstvo, kde môžete stretnúť iných cestovateľov.

Hasselt ponúka veľa alternatív ubytovania, od klasických hotelov cez apartmány až po hostely. Všetky možnosti ponúkajú pohodlné ubytovanie v rôznych cenových reláciách. Keď plánujete pobyt v meste Hasselt, pamätajte, že vždy je dôležité si nájsť ubytovanie v čase pred vašou cestou a rezervovať si ho vopred.


Počasie Belgicko Hasselt


Belgická Hasselt je zaujímavé mesto, ktoré sa nachádza v provincii Limburg. Mesto je známe predovšetkým svojou architektúrou a kultúrnymi podujatiami, ale aj počasie tu hrá dôležitú úlohu.

Belgicko sa nachádza v oblasti mierneho podnebia, ktoré je ovplyvnené Atlantickým oceánom. V Hasselte sa tak môžete tešiť na typické európske počasie s miernymi teplotami a dostatočným množstvom zrážok.

Letné mesiace sú v Hasselte príjemné a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 20 až 23 stupňov Celzia, avšak môžu byť vysoké aj do 29 stupňov Celzia. Počasie v lete je zväčša suché, avšak občas sa môže vyskytnúť aj búrka. Preto nezabúdajte si zobrať so sebou ochranné opatrenia na slnko.

Jeseň v Hasselte znamená zníženie teplôt a vzrast zrážok. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 10 až 17 stupňov Celzia, čo znamená, že sa môže vyskytnúť aj mierne ochladenie. Počasie je často daždivé a zamračené, preto si nezabudnite zobrať so sebou vodotesnú bundu a obuv.

Zima v Hasselte je chladná a môže byť vlhká. Teploty sa pohybujú okolo 5 až 8 stupňov Celzia, avšak môžu klesnúť aj pod bod mrazu. Počasie je väčšinou zamračené a s mierne studeným vetrom. Nezabudnite si zobrať teplé oblečenie, ktoré vás udrží v teple.

Jar v Hasselte začína s mírnym zlepšením počasia. Teploty sa zvyšujú a pohybujú sa v rozmedzí 10 až 15 stupňov Celzia. Počasie je často daždivé, ale môže sa vyskytnúť aj niekoľko slnečných a teplých dní. Nezabudnite si zobrať ochranné opatrenia na slnko, pretože slnečné lúče sú často zrážané.

Vývoj počasia v Hasselte môže byť ovplyvnený rôznymi faktormi, ako napríklad poveternostnými frontami alebo klimatickými zmenami. Preto sa odporúča sledovať predpovede počasia a vopred sa pripraviť na nečakané zmeny. Ale nebojte sa, mesto nesklame a ponúkne vám množstvo aktivít, ktorými sa môžete zabaviť, nech už bude počasie akékoľvek.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Hasselt


1. Aká je najlepšia doba na návštevu Hasseltu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Hasseltu je v lete, keď sú počasie a teploty ideálne na prechádzky a vonkajšie aktivity.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Hasselte?
Odpoveď: Hlavné atrakcie v Hasselte zahŕňajú rad historických pamiatok, moderných múzeí, vynikajúce reštaurácie, trhy a krásnu prírodu v okolí mesta.

3. Ako sa dostanem do Hasseltu?
Odpoveď: Hasselt je dobre napojený na verejnú dopravu, vrátane vlakov, autobusov a taxi služieb. Mesto má tiež vlastný letiskový terminál pre medzinárodné lety.

4. Aké sú miestne kulinárske špeciality Hasseltu?
Odpoveď: Miestne kulinárske špeciality v Hasseltu zahŕňajú koníaky a gin, ovené cestoviny, vynikajúce hovädzie mäso a ovocné nápoje.

5. Kde si môžem kúpiť suveníry v Hasselte?
Odpoveď: Suveníry a darčeky nájdete v mnohých obchodoch v centre mesta a na miestnych trhoch. Najpopulárnejšie suveníry sú belgické čokolády, tradičné belgické pivo a keramické umenie z miestnych dielní.

6. Aké sú najlepšie miesta na prechádzku v Hasselte?
Odpoveď: Najlepšie miesta na prechádzky v Hasselte sú krásne parky a záhrady v okolí mesta, vrátane Japonského záhrady a Parku Kapermolen.

7. Aké sú miestne kultúrne podujatia v Hasselte?
Odpoveď: Mestské kultúrne podujatia zahŕňajú rôzne festivaly, koncerty, výstavy a historické prechádzky, ktoré sa konajú počas celého roka v Hasselte.

8. Aké hotely a ubytovanie sú k dispozícii v Hasselte?
Odpoveď: V Hasselte sú k dispozícii rôzne hotely, penzióny a apartmány, ktoré poskytujú kvalitné ubytovanie pre turistov a návštevníkov mesta. Populárne sú aj ubytovacie možnosti v prírode a v blízkosti historických pamiatok.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky