Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Mons

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Mons


Otázky:

1. Aké sú hlavné pamiatky v Mons?
2. Kedy sa koná Monský festival?
3. Aké sú najlepšie reštaurácie v Mons?
4. Kde sa dá v Mons nakupovať?
5. Je Mons vhodné miesto na romantickú dovolenku?
6. Aké aktivity sa dajú v Mons robiť?
7. Kedy je najlepší čas na návštevu Mons?
8. Má Mons nejaké pláže alebo kúpaliská?
9. Kde sa dajú v Mons vidieť najkrajšie výhľady?
10. Aké sú miestne špeciality, ktoré by som mal v Mons ochutnať?

Odpovede:

1. Hlavnými pamiatkami v Mons sú Grand Place, katedrála sv. Vincenca a belfort.
2. Monský festival sa koná každý rok v septembri.
3. Niektoré z najlepších reštaurácií v Mons sú L'Effet de Serre, Le Comptoir de l'Eau Vive a La Table de Monsieur Sax.
4. V Mons sa dá nakupovať v obchodných centrách Les Grands Prés a Les Dauphins.
5. Mons môže byť vhodným miestom na romantickú dovolenku s jeho historickým charakterom a romantickými uličkami.
6. V Mons sa môžete prechádzať pešo po meste, navštíviť múzeá, vychutnať si miestnu kuchyňu a pozrieť si vystúpenia na Monskom festivale.
7. Najlepší čas na návštevu Mons je na jeseň alebo na jar, keď sú teploty príjemné a málo turistov.
8. Mons nemá pláže ani kúpaliská v blízkosti, ale v mestách v okolí sa dajú nájsť niektoré kúpaliská.
9. Najkrajšie výhľady na Mons sa dajú vidieť z belfortu a Cuesmes Park.
10. Niektoré z miestnych špecialít v Mons sú Carbonnades Flamandes (hovädzie guľáš s pivom), moules-frites (mušle s hranolkami) a tarte al djote (pizzové placky s cibuľou a syrom).


Ubytovanie Belgicko Mons


Belgicko je krásna krajina, ktorú by si mal každý raz v živote navštíviť. Za zmienku stojí aj mesto Mons, ktoré je skutočným pokladom tohto nádherného kúsku sveta. Ak hľadáte ideálne miesto na pobyt v Mons, je pre vás určite k dispozícii veľa možností.

Ubytovanie v Mons

Mons je plné hotela a penziónov a výber správneho miesta ubytovanie závisí od vašich potrieb. Mesto ponúka vysoko kvalitné ubytovanie, ktoré bude vyhovovať každému rozpočtu a štýlu.

Hotel St.James

Jedným z najluxusnejších hotelov v Mons je Hotel St.James. Nachádza sa v samotnom centre mesta, kde sa vám ponúka krásny výhľad na mesto a ľahkú prístupnosť k hlavným turistickým atrakciám v Mons. Hotel ponúka skvelé kvality izieb, ktorý sú dokonale zariadené pre pohodlie vašich nocí. Ponúka aj veľa zaujímavých zariadení, ako napríklad spa a fitnes centrum, ktoré sú k dispozícii pre svojich hostí.

Auberge de Jeunesse de Mons

Ak chcete cestovať s nižším rozpočtom, Hostel Auberge de Jeunesse de Mons je ideálne miesto pre vás. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú čisté a moderné ubytovanie za prijateľnú cenu. Hostel sa nachádza v historickom centre Mons, kde si môžete vychutnať krásne uličky a prechádzky v starom meste.

Bed and Breakfast Aux Quatre Bonniers

Ak hľadáte neformálnejší typ ubytovania, určite si zarezervujte Bed and Breakfast Aux Quatre Bonniers. Je to krásna budova s izbami, ktoré sú dokonale zariadené a vytvárajú veľmi príjemnú a pohodlnú atmosféru. Hostia tu môžu vychutnať raňajky, ktoré sú vynikajúce a zahrňujú rôzne miestne pochúťky.

Zhrnutie

Belgicko a mesto Mons vám ponúka skutočne nádherné možnosti ubytovania pre každého. Od luxusných hotelov až po útulné pensióny a hostely, Mons má všetko čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Ak sa teda rozhodnete navštíviť Mons, nezabudnite si zarezervovať ubytovanie vopred, pretože miesto je veľmi obľúbené a môže sa stať, že budú hotely vybúchané.


Počasie Belgicko Mons


Belgicko Mons, alebo len Mons, je mesto ležiace v západnej časti Belgicka. Jeho poloha je zároveň aj dôvodom, prečo sa klima Monsu považuje za mierne oceánickú s vlhkými a mierne teplými letami a chladnými zimami. Práve vďaka tomuto klimatu je Mons ideálnym miestom pre pestovanie ovocia, hlavne jabĺk a hrušiek, ako aj pre chov ošípaných.

Letá v Monsi sú mierne a vlhké, s priemernou teplotou od 17 °C do 21 °C. Zimy sú chladné a vlhké, s priemernou teplotou medzi 1 °C a 6 °C. Najviac zrážok na Mons padá v zimnom a jarom období. Najsuchšie mesiace sú august a september.

V Monsi sa v priebehu roka vyskytuje vlhký vzduch, ktorý dáva miestu jemnú a mäkkú atmosféru. Táto vlhkosť môže byť v lete trochu adventúrou, pretože horké dni sú zriedkavejšie a vysoká vlhkosť môže človeka unaviť.

Celkovo platí, že Mons je najlepšie návštevní v jarnom a letnom období, keď sú krajiny zelené a kvitnú, a teploty sa nachádzajú v miernych rozpätiach. Aj keď počasie Monsu môže byť mokré a daždivé, to by nemalo odrazovať návštevníkov od tohto krásneho mesta a jeho okolia. Vďaka priateľským obyvateľom a krásnym zákutiam si každý milovník histórie, kultúry a prírody príde na svoje.


Letenka Belgicko Mons


Belgicko, krajina známa svojim pivom, čokoládou a historickými pamiatkami, láka každý rok návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte novú destináciu na svoje cestovné zoznamy, Mons by mohol byť tým, čo hľadáte.

Mons, hlavné mesto provincie Hainaut, sa nachádza na západnom okraji Belgicka a je známe svojou architektúrou, kultúrou a gastronómiou. Mesto bolo určené za Európske hlavné mesto kultúry v roku 2015 a jeho centrum bolo zariadené pre autové vozidlá, aby sa vytvoril priestor pre chodcov.

Ak ste fanúšikom dejín, absolútne sa nenudíte počas svojho pobytu v Mons. Mesto má niekoľko významných pamätihodností, vrátane Grimoaldovej kaplnky z 9. storočia, Kolegiátny kostol svätého Vangy a pôsobivú pevnosť, ktorá bola vybudovaná v 17. storočí.

Okrem toho má Mons aj množstvo umenia. Najznámejšími sú dve múzeá - Museum François Duesberg a BAM (Belgické múzeum moderného umenia). Pripadá vám to málo? Potom by ste mali navštíviť Internationales D'Art Latino-Américain Eva & Aich.

Mons tiež ponúka množstvo zábavy a aktivít pre milovníkov kultúry. Môžete sa zúčastniť hier s názvom Lumeçon, kde dojde k vzájomnému boju svätého Juraja a draka. Ak preferujete divadlo, potom by ste si mali pozrieť niektoré z predstavení v Théâtre Royal de Mons.

Belgicko neustále zvyšuje svoju obľúbenosť ako turistická destinácia. Dostať sa do Mons z akejkoľvek časti sveta jednoduchoj zľahka, stačí zakúpiť si letenku na letisko v Charleroi a odtiaľ sa dostať do Monsu.

Pretože je Belgicko len zopár hodín lietadlom od Európskych krajín, môže byť ideálnym miestom na víkendovú dovolenku alebo kratší pobyt. Pokojné ulice, belgické pivo a kultúrne zážitky sú presne to, čo potrebujete na to, aby ste si oddýchli od každodennej rutiny. Nieje čas zacvičiť si svoju plánovaciu zručnosť a vyberte si Mons ako vašu ďalšiu dovolenku.


Dovolenka Belgicko Mons


Belgické mesto Mons, nachádzajúce sa v regióne Valónsko a „hlavné mesto kultúry 2015“, je ideálnym miestom na strávenie vašej dovolenky. Mesto ponúka pôvabné historické centrum s uličkami, ktoré sa vinejú cez dlhé námestia obklopené nádhernými budovami. Ak vám to nestačí, potom určite oceníte to, že Mons sa nachádza uprostred pôvabnej prírody so svahmi, lesmi a údoliami.

Jednou z najväčších atrakcií Monsu je jeho UNESCO svetové dedičstvo Grand-Place. Toto centrum mesta je plné nádherných barokových budov a vyrazených kamenných uličiek, ktoré sú dokonalými pozadím pre vaše nekonečné selfie. Grand-Place je známy aj svojím trhovým dňom, kde sa predávajú čerstvé plody, zelenina či pozoruhodné rukodielne výrobky.

Absolvovať musíte aj návštevu katedrály sv. Vincence z 13. storočia s okouzlujúcim gotickým dreveným chrámom, ktorý zdobia farby z tisícok rozličných odtieňov.

Pre záujem o vojenskú históriu tu je Fort de la Chartreuse, pevnosť obrany proti nemeckej armáde, ktorá bola postavená počas rokov 1817 až 1823 pod vedením belgického kráľa Wilhelma. Dnes je to známy múzeum vojnovej histórie, s prezentáciou vojenského života a fotografiami.

Ak ste prišli do Monsu za umením, tak Vás určite nebude sklamaním Musée des Beaux Arts – múzeum krásnych umení. Toto múzeum je domovom k najväčšej zbierke belgického umenia od 19. storočia až po súčasnosť.

Aby ste ochutnali miestne kulinárske špeciality, určite skúste Monský a Jehniov patríčky alebo obľúbené Monské pivo. Počúva sa, že Belgické hovädzie mäso s cibuľou a pivom je tu skutočne dobre.

Mons je skvelým miestom, kde stráviť niekoľko dní, lebo ponúka všetko. Je to mesto pre milovníkov histórie a umenia, ale aj pre tých, ktorí sa radi prechádzajú a obdivujú prírodu. Pridajte sa k miliónom turistov, ktorí toto úžasné mesto každoročne navštívia.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky