Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Beliz Tikal (Guatemala, blízko hraníc s Belize)

Dovolenka Beliz Tikal (Guatemala, blízko hraníc s Belize)


Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo s prírodnými krásami a archeologickými zážitkami, môže byť dovolenka v Belize a návšteva ruín Tikal v Guatemale presne to, čo potrebujete. Belize leží na pobreží Karibiku v Strednej Amerike a je domovom nádherných pláží, koralových útesov a džungle. Tikal na druhej strane je staré mesto v srdci džungle, ktoré bolo kultúrnym a politickým centrom mayskej civilizácie.

Cesta do Tikalu z Belize City trvá asi tri hodiny, a to cez hranicu s Guatemalou. Zatiaľ čo cestovanie cez hranice môže byť občas trochu nepríjemné, návšteva Tikalu stojí za to. Tikal bol obývaný od 6. storočia pred n. l. až do 10. storočia n. l. a bol zanedbaný po páde mayskej civilizácie. Jeho ruiny zostali skryté v hustých lesoch, kým ich neobjavil anglický archeológ v 19. storočí.

Dnes je Tikal súčasťou národného parku a patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Strednej Amerike. Návštevníci môžu stráviť celý deň objavovaním ruín, prechádzaním sa cez rozľahlé trávnaté námestia a obdivovaním mnohých chrámov a pyramidov. Najväčšia z nich, pyramída Templo IV, dosahuje výšku 65 metrov a ponúka nádherný výhľad na okolitú džungľu.

Okrem archeologických zážitkov môžu návštevníci užívať si prírodne krásy. Džungľa okolo Tikalu ponúka neskutočnú biodiverzitu, vrátane rôznych druhov vtákov, opíc, jeleňov a jaguárov. Existujú aj rôzne pohybové a zábavné aktivity ako napríklad turistika, jazda na koni alebo rafting.

Pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v Belize, ponúka sa mnoho možností na objavovanie v blízkosti ležiacich pláží a koralových útesov. Ménskej veľryby je najväčší nezávislý ostrov Belize, kde sa môžete užívať pláže, šnorchlovania a potápania. Pláže Ambergris Caye sú tiež veľmi populárne a preplnené rôznymi vodnými aktivitami.

Celkom povedané, dovolenka v Belize a návšteva ruín Tikal v Guatemale je skvelým zlúčením prírodných krás a historických zážitkov. Ak plánujete navštíviť Strednú Ameriku, nezabudnite si naplánovať tieto miesta do vašich zoznamov a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Beliz Tikal (Guatemala, blízko hraníc s Belize)


Beliz Tikal je krásne miesto v Guatemale, nachádzajúce sa v blízkosti hraníc s Belize. Je to miesto zaujímavej histórie a kultúry, kde sa stretávajú mnohé národy a kultúry.

Ak hľadáte ubytovanie v Beliz Tikal, musíte sa rozhodnúť medzi niekoľkými možnosťami. Sú tu rôzne hotely, motely a penzióny rôznych kategórií a s rôznymi cenami.

Najobľúbenejšie ubytovanie v Beliz Tikal sú tie, ktoré sa nachádzajú v samotnej oblasti historických pamiatok. Tieto hotely a penzióny sú väčšinou menšie a ponúkajú príjemné prostredie a pohodlie pre turistov.

Jedným z takýchto hotelov je hotel Jaguar Inn. Tento hotel sa nachádza v blízkosti Tikalských ruín a ponúka útulné a príjemné izby pre hostí. Sú tu izby pre dvoch, troch až štyroch hostí sú vybavené klimatizáciou a sú veľmi čisté. K dispozícii sú aj izby s vlastnou kúpeľňou.

Hotel Takalik Abaj je tiež veľkou obľubou medzi turistami, ktorí sa zaujímajú o Beliz Tikal. Tento hotel sa nachádza v úžasnej lokalite, kde je omnoho tichšie a menej preplnené. Takalik Abaj je tiež ideálny pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú pohodlie a bezpečnosť.

Pre tých, ktorí majú radi viac prírody a menej luxusu, je tu tiež ubytovanie vo forme kempingu v blízkosti ruín Tikal. Kempovanie je ideálne pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a hľadajú niečo iné ako obyčajné hotely.

V prípade, že sa rozhodnete kempovať, môžete sa spojiť s miestnymi turistickými firmami, ktoré vám pomôžu pripraviť ubytovanie a zabezpečiť všetko potrebné pre váš pobyt.

Vo všeobecnosti, ak hľadáte ubytovanie v Beliz Tikal, máte mnoho možností a závisí to len od vašich preferencií a možností. Najdôležitejšie však je, aby ste si vo svojom ubytovaní užili svoj pobyt a našli to pravé miesto pre seba.


Počasie Beliz Tikal (Guatemala, blízko hraníc s Belize)


Beliz Tikal, nachádzajúci sa v Guatemale, blízko hraníc s Belize, má typické stredomorskej podnebie, ktoré je však ovplyvnené tropickými podnebnými zmienami.

V januári a februári sa teploty pohybujú okolo 22 ° C, o polovicu vyššie ako v auguste a septembri, kedy dosahujú len 18 ° C. Počas leta, najmä v mesiacoch máj a jún, sa teplota môže vyšplhať až na 30 ° C. Počas jari a jesene môže byť večer úplne chladno, takže sa odporúča mať so sebou teplejšie oblečenie.

Počasie v Beliz Tikal je veľmi vlhké počas celého roka a dážď sa takmer každý deň dá očakávať. Najmokrejším mesiacom je máj, ale dážď sa môže vyskytnúť kedykoľvek počas roka, najčastejšie však ráno a večer. Treba teda byť pripravený na to, že sa v daždi budete musieť pohybovať.

Aj keď kvôli dažďom nie je nevyhnutné cestovať do Beliz Tikal počas suchého obdobia, jún a júl sú najlepšími mesiacmi na návštevu, pretože sa obvykle nevyskytujú žiadne hurikány alebo požiare. Pre turistov je však lepšie zvoliť si obdobie, keď sú teploty nižšie, aby sa vyhli prílišným horúčavám.

Celkovo je Beliz Tikal krajom s nádhernou prírodou a starovekými pamiatkami, ktoré sa dajú navštíviť počas celého roka. S veľkým množstvom dažďov a teplotnej nestability však turisti musia brať do úvahy viacero faktorov pri plánovaní svojho výletu.


Letenka Beliz Tikal (Guatemala, blízko hraníc s Belize)


Beliz Tikal sa nachádza v blízkosti hraníc Belize a Guatemaly. Táto oblasť je plná prírodných krás a historických pamiatok.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a kultúrnych zážitkov, letenka do Beliz Tikal by mohla byť pre vás tou správnou voľbou. Táto oblasť ponúka nádherné pralesy, rieky a jazerá, ako aj staré mayské ruiny a ďalšie historické miesta.

Jednou z hlavných atrakcií v Beliz Tikal sú mayské ruiny, ktoré sú už dávno opustené. Tieto pamiatky sú dôkazom starobylej mayskej kultúry a sú jedinečným miestom, ktoré určite stojí za návštevu.

Okrem mayských miest ponúka Beliz Tikal aj bohatú prírodnú krásu, vrátane tropických pralesov, ktoré sú domovom mnohých ohrozených druhov zvierat a rastlín. Medzi najkrajšie miesta patrí aj najväčšie jazero Belize, kde si môžete užiť plávanie, potápanie a ďalšie vodné aktivity.

Ak sa rozhodnete navštíviť Beliz Tikal, určite si nezabudnite zobrať dostatok času na objavovanie krás tejto oblasti. Budete si môcť vychutnať očarujúci výhľad na mayské ruiny a počuť nezabudnuteľné príbehy o histórii tohto miesta.

Pre návštevníkov Beliz Tikal je k dispozícii široká ponuka ubytovaní, medzi nimi aj kempovanie v prírode. Liečba v kempoch vám poskytne pocit dobrodružstva a poskytne skvelý spôsob, ako spoznať túto oblasť ešte intenzívnejšie.

Zabezpečte si letenky čo najskôr a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku v Beliz Tikal. Je to miesto, kde si určite na chvíľu oddýchnete a zažijete veľa zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Tikal (Guatemala, blízko hraníc s Belize)


1. Čo je Tikal?
Tikal je názov jedného z najväčších a najvýznamnejších archeologických nálezísk starovekej Mayskej civilizácie v strednej Amerike.

2. Kde sa nachádza Tikal?
Tikal sa nachádza v severovýchodnej časti Guatemaly, blízko hraníc s Belize.

3. Ako sa dostanem do Tikalu?
Najlepšie je letieť do najbližšieho veľkomesta Flores a odtiaľ si najať odvoz do Tikalu, ktorý sa nachádza asi hodinu jazdy od Flores.

4. Aké sú poplatky za vstup do Tikalu?
Poplatky sa líšia pre rôzne typy návštevníkov a doby pobytu. Vstupný poplatok pre bežných turistov je okolo 25 dolárov na deň.

5. Kedy je najlepšie navštíviť Tikal?
Najlepšie obdobie na návštevu Tikalu je od decembra do marca, keď sú najpriaznivejšie počasie a podmienky pre turistov.

6. Je možné v Tikale prespať?
Ano, v Tikale sú k dispozícii niektoré hotely a reštaurácie, kde môžete prespať a stravovať sa.

7. Aké atrakcie ponúka Tikal?
Tikal ponúka návštevníkom množstvo archeologických nálezísk, pyramidy a chrámy, ktoré sú súčasťou Mayskej kultúry a histórie.

8. Je potrebné si prenajať sprievodcu pri návšteve Tikalu?
Nie je to nevyhnutné, ale pre lepší zážitok a pochopenie histórie a kultúry Mayského ľudu odporúčame prenajať si miestneho sprievodcu.

9. Aké oblečenie a obuv je vhodné na návštevu Tikalu?
Odporúčame nosiť pohodlné oblečenie a obuv na chodenie po teréne, kde sú mieste nerovnosti. Pri návšteve v horúcom a suchom období odporúčame aj dlhé rukávy a nohavice, ktoré ochránia pred slnečným žiarením.

10. Je v Tikale bezpečno?
Áno, turistické oblasti v okolí Tikalu sú pomerne bezpečné, ale pre istotu odporúčame byť vzhľadom k miestnej kriminalite opatrný a dávať pozor na svoje veci.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky