Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bhután Gangtey Monastery

Dovolenka Bhután Gangtey Monastery


Bhután, známy aj ako „Kraj draka“, je malý kráľovstvo v Himalájach, ktoré ponúka návštevníkom veľa zaujímavostí a krásnych miest. Jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Bhutáne je Gangtey Monastery, ktorý návštevníkov fascinuje svojou históriou aj neopakovateľnou atmosférou.

Gangtey Monastery, známy aj ako Gangtey Gonpa, sa nachádza na kopci v údolí Phobjikha, ktoré je jedným z najkrajších miest Bhutánu. Tento kláštor bol postavený v roku 1613 a pôvodne slúžil ako sídlo desiateho Gangtey Trulku, ktorý bol jedným z hlavných učiteľov Drukpa školy budhizmu. Gangtey Trulku mal veľkú úlohu pri rozvoji kláštora a jeho tradícií, a jeho nástupcovia pokračujú v jeho diele dnes.

Pre návštevníkov je Gangtey Monastery dôležitým duchovným miestom aj kvôli jeho unikátnej architektúre. Kláštor je postavený v tradičnom bhutánskom štýle a jeho vnútornosť je krásne zdobená náboženskými symbolmi a umeleckými dielami. Aj keď kláštor je stále obývaný mníchmi a vstup do niektorých jeho častí môže byť obmedzený, turisti ho môžu navštíviť a obdivovať jeho krásu.

Okrem svojej kultúrnej a historického významu je Gangtey Monastery dôležitým miestom pre ochranu ohrozených druhov vtákov. V údolí Phobjikha migrujú každý rok do zimných miest na juhu viaceré druhy vtáctva, napríklad krásny červenokrídlý čierny vták. Kláštor sa zapojil do ochrany týchto vtákov a poskytuje potrebné podmienky a starostlivosť ich overeniu.

Návštevníci si môžu okrem samotného kláštora vychutnať aj krásu údolia Phobjikha a okolitých hôr. Toto údolie je známe svojou neopakovateľnou prírodou, krásnymi panorámami a starobylýma dedinami. Pri príchode do údolia môžu návštevníci vidieť aj miestne včely zachované v tradičných úľoch.

Ak hľadáte miesto na oddych a na duševné prepojenie sa s kultúrou a prírodou, Gangtey Monastery v Bhutáne vám môže ponúknuť oboje. Jeho historické a kultúrne záznamy, jeho zaujímavá architektúra a údolie Phobjikha so svojou prírodou a dedinami, sú nezabudnuteľnými zážitkami z vašej dovolenky.


Počasie Bhután Gangtey Monastery


V Bhutáne sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Gangtey Monastery, ktorý je obklopený kopcami a prekrásnou prírodou.

Gangtey Monastery sa nachádza na západnej časti Bhutánu a je domovom pre mnoho budhistických mníchov. Stavba bola postavená v 17. storočí a dodnes je považovaná za dôležitú budhistickú svätynňu. Okrem toho, že slúži ako miesto modlitieb a meditácie, Gangtey Monastery je aj populárnym miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú za nádhernými výhľadmi a pokojom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery, je dôležité zohľadniť miestne počasie. Bhután má celoročne veľmi rôznorodé počasie, ktoré sa môže výrazne líšiť v závislosti od ročného obdobia a polohy konkrétneho miesta. V prípade Gangtey Monastery, počasie je často chladné a vlhké, čo znamená, že by ste si mali obliecť teplejšie oblečenie a mať so sebou pršiplášť.

Od decembra do februára sa v Bhutáne koná zima, kedy môžete očakávať mráz, sneh a chladné počasie. V tejto dobe, je riziko zatvorených ciest a komplikácii s dopravou. Preto ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery v zime, buďte pripravení na nepriaznivé a nebezpečné podmienky.

Po zime nasleduje jar, ktorá sa v Bhutáne koná od marca do mája. Táto doba je obzvlášť krásna, pretože sa vtedy objavujú kvitnúce kvety a všade vládne farebná tvorivosť. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 10°C a 20°C.

Od júna do septembra sa v Bhutáne koná monzúnové obdobie. Toto obdobie môže byť na jednej strane krásne, keďže príroda je plná života a zeleň sa rozkvitá, na druhej strane, ide o obdobie s intenzívnymi dažďami a záplavami. Preto je vhodné zvážiť cestu v tomto období s opatrnosťou a prípadne sa poradiť s miestnymi odborníkmi.

Október a november sú v Bhutáne obdobím jesene, kedy sa vládne krásne a teplé počasie (v čase októbra sa dá očakávať teplota medzi 15°C a 25°C). Tento obdobie je ideálne na grekovačku a objavovanie krásnych miest po Bhutáne, vrátane Gangtey Monastery.

V závislosti na vašich plánoch a predstavách je dôležité zvážiť miestne počasie a prispôsobiť cestu a plány podľa neho. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Gangtey Monastery sa určite oplatí a čakajú na vás prekrásne zážitky a nezabudnuteľné zážitky v úchvatnej prírode Bhutánu.


Letenka Bhután Gangtey Monastery


Existujú miesta na svete, ktoré ponúkajú návštevníkom niečo naozaj jedinečné a nezabudnuteľné. Jedným z týchto miest je Gangtey Monastery v Bhutáne. Toto miesto, ktoré sa nachádza v údolí Phobjikha, je považované za jedno z najdôležitejších buddhistických miest v krajine a vďaka svojmu nádhernému okoliu si získalo obdiv turistov z celého sveta. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve, vyberte si letenky do Bhutánu a navštívte Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, ktorý je tiež známy ako Gangtey Gonpa, bol postavený v roku 1613. Je to stále fungujúci kláštor, kde žijú mnísi, ktorí sa zameriavajú na duchovný rozvoj a skúsenosti. Kláštor je jedným z mála miest v Bhutáne, kde sa zachovali tradície a rituály buddhizmu takmer nedotknuté. Návštevníci si môžu pozrieť prekrásne sály, ktoré sú zdobené rôznymi buddhistickými symbolmi a dekoráciami, a účastniť sa rôznych rituálov a podujatí.

Okrem samotného kláštora je tiež veľmi populárna oblasť Phobjikha, ktorá sa nachádza v blízkosti. Toto údolie je známe svojou krásou a dôležitým miestom pre vtáky. V údolí sa nachádza najväčšia kolónia čiernych škriek, ktorá sa nachádza v celej Ázii. Phobjikha je tiež obľúbenou turistickou destináciou pre svoju koreláciu s Buddhizmom a jeho pokojnou atmosférou, ktorá je skutočne úžasná.

Ak plánujete cestu do Gangtey Monastery a Phobjikha údolia, najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do marca. Počas týchto mesiacov sa tu uskutočňuje veľké množstvo podujatí a rituálov, ktoré stoja za to vidieť. Letenky do Bhutánu si môžete zakúpiť cez internet alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Vzhľadom k tomu, že Bhután je pomerne izolovaný a relatívne nepoznaný štát, nie je to lacná destinácia. Letenky do Bhutánu sú trochu drahšie ako iné do Ázie a životné náklady sú tiež trochu vyššie. Avšak, keď uvidíte krásu údolia Phobjikha a budhistickej kultúry, ktorá tu pretrváva, budete ochotní zaplatiť oveľa viac.

Gangtey Monastery a jeho okolie sú skutočne niečím, čo by si mal na svoj zoznam výletov pridať každý skutočný dobrodruh. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť duchovnú harmóniu a zároveň sa cítiť súčasťou niečoho veľkého, navštívte Bhután a objavte skutočnú krásu sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey Monastery


1. Ako sa dostanem do kláštora Gangtey v Bhutáne?
Na kláštor sa môžete dostať cestou z hlavného mesta Thimphu alebo z mesta Wangdue Phodrang. Pri pobyte v hotely alebo turistickom komplexe vás môžu ubytovať v pobytových domoch pri kláštore.

2. Aký je vstupný poplatok do kláštora Gangtey?
Vstup do kláštora je bezplatný. Ak chcete navštíviť okolité atrakcie, môžete zaplatiť extra poplatok, napríklad za návštevu národného parku v Gangtey alebo za stretnutie s miestnymi nájomnými rodinami.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu kláštora Gangtey v Bhutáne?
Najlepší čas na návštevu kláštora Gangtey je od októbra do decembra, keď sa môžete pozrieť na čarokrásne letné stehná súrodencov a taktiež si môžete vychutnať výhľady na vrcholky ázijských hor.

4. Aké sú najlepšie pobyty v pobytových domoch a turistických komplexoch v blízkosti kláštora Gangtey?
V okolí kláštora sa nachádza mnoho hotelov a turistických komplexov rôznej kategórie - od jednoduchých hotelov až po luxusné resorty. Medzi najpopulárnejšie patrí Gangtey Palace Hotel, Dewachen hotel, Zhiwa Ling Hotel at Paro a ďalšie.

5. Aké sú najlepšie aktivity v blízkosti kláštora Gangtey?
V blízkosti kláštora sa nachádza národný park Gangtey s množstvom čarovných tajomných miest, kde si môžete vychutnať prechádzky po zaujímavých miestach s krásnymi výhľadmi. Ak máte radi zábavu a adrenalín, môžete sa tiež zúčastniť raftingu, párty, jazdy na koni alebo golfového turnaja.


Ubytovanie Bhután Gangtey Monastery


Bhután, kráľovstvo nachádzajúce sa v srdci Himalájskych hôr, je miesto, ktoré mnoho ľudí považuje za duchovne obnovenie. Svojou krásnou prírodou, bohatou kultúrou a duchovným dedičstvom Bhutánu je určite jedným z miest, kde sa môžete pripojiť k prírode a duchovno zabolieť.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, mali by ste nechať dostatok času na návštevu jeho rôznych kláštorov a chrámov. Medzi najzaujímavejšie kúty Bhutánu patrí Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery sa nachádza v údolí Phobjikha, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest v Bhutáne a je domovom pre ohrozený druh ibiskusa. Kláštor výborne odráža bohatú kultúru a náboženstvo Bhutánu.

To, čo robí ubytovanie Gangtey Monastery tak jedinečné, je fakt, že sa nachádza v priestoroch kláštora samotného. Táto skutočnosť prináša celkom nový význam slovu tranquilite, pretože takmer celá oblasť kolíše v pokoji a harmónii.

Ubytovanie v Gangtey Monastery je preto jedinečnou skúsenosťou pre tých, ktorí sa chystajú na duchovnú cestu. V tejto kláštore si môžete nájsť kľud v srdci krásnej prírody a zároveň môžete cítiť duchovnú energiu, ktorá tu obýva.

Dizajn ubytovania Gangtey Monastery je očarujúci a elegantný. Snežne biele okrúhle steny a zlaté dráceny kombinujú s tradičnými drevenými prvkami a vytvárajú dokonalú harmóniu. Pokoje sú jednoducho a zároveň vkusne zariadené. Všetko tu pôsobí veľmi kúzelné a útulne.

Okrem toho, že ubytovanie Gangtey Monastery ponúka relaxačné pobyty a duchovné zážitky, ponúka aj skvelé stravovacie služby. Kuchyňa tejto kláštora je plná kvalitných a zdravých surovín, ktoré sú miestne vyprodukované. Tu sa môžete naučiť viac o miestnej kuchyni a kultúre.

Celkovo povedané, ubytovanie v Gangtey Monastery je jedným z najlepších miest, kde môžete prežiť duchovne obnovenie a zostúpiť do útulného kútiku. Toto miesto je vybavené všetkým, čo potrebujete na naozajstné oddychovanie, a je pravdepodobne najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní mimo sveta a prihlásiť sa k svojmu duchu.

Svoj pobyt tu si určite nebudete môcť takýto zážitok!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky