Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bulharsko Veliki Preslav

Dovolenka Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je krásna krajina so množstvom pôvabných miest a historických pamiatok. Jedným z miest, ktoré si zaslúžia navštíviť, je Veliki Preslav.

Veliki Preslav je malé mesto, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Bulharska, v blízkosti mesta Šumen. Toto mesto je v súčasnosti známe predovšetkým kvôli svojmu historickému dedičstvu. Veliki Preslav bol sídlom prvotnej bulharskej ríše v 9. storočí. Táto ríša bola jednou z najvýznamnejších východnoslovanských ríší v dobách stredoveku.

Ak sa zaujímate o históriu, tak je návšteva Velikého Preslavu pre vás ako stvorená. Niektoré z najvýznamnejších pamiatok, ktoré si môžete pozrieť, sú Ruiny bulharskej metropoly Veliki Preslav, kde sa nachádza katedrála sv. Sv. Cirila a Metoda, Palácový komplex Veliki Preslav a Múzeum kultúry Veliki Preslav.

Pre tých, ktorí hľadajú oddych, môže byť prechádzka v národnom parku Šumenská planina alebo návšteva priehrady Kajnardža skvelou možnosťou. Tieto miesta vám ponúknu jedinečné zážitky a prekrásne výhľady.

Veľkým lákadlom pre turistov je aj blízkosť čiernomorského pobrežia. Okolo mesta sa nachádza množstvo dovolenkových oblastí pre turistov, kde si môžu užiť krásne pláže a vodné športy. Priestupnosť medzi Velikým Preslavom a pobrežím je dobrá, takže pre tých, ktorí túžia po spojení kultúry a oddychu na pláži je tento cieľ ideálnym miestom pre dovolenku.

V meste sa nachádza množstvo ubytovacích možností, ktoré sú zamerané na turistov. Záleží iba na vás, ktoré si zvolíte.

Dúfam, že tento článok vás presvedčil, že Veliki Preslav stojí za návštevu. Nie je to len miesto bohatej histórie, ale aj krásna príroda a množstvo aktivít, ktoré má pre vás pripravené. Bez ohľadu na vaše preferencie, návšteva Velikého Preslavu určite stojí za to. Takže neváhajte a začnite sa plánovať svoju cestu už dnes!


Počasie Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je známe svojou rozmanitou krajinou a pestrým kultúrnym dedičstvom. Jedným z mnohých turisticky atraktívnych miest v tejto krajine je aj mestečko Veliki Preslav. Nielenže sa môžete pokochať krásnymi pamiatkami, ale môžete aj vychutnať priaznivé počasie.

Veliki Preslav je položený východne od Bulharska, v oblasti Šumavy. Má kontinentálne podnebie, s vysokými teplotami v lete a nízkymi teplotami v zime. Letné dni sú veľmi teplé, priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, čo vám umožní vychutnať si plávanie v jednom z mnohých kúpalísk v okolí. Aj keď dni sú teplé, večery bývajú často chladné, takže nezabudnite zobrať si s sebou svetriky alebo ľahké bundy.

Jesen v mestečku Veliki Preslav je veľmi príjemná. Teploty sú stále príjemné a nízky sklôn ku dažďu znamená, že môžete užívať krásne a jasné dni. Teploty sa pohybujú medzi 20 - 25 °C cez deň a 10 - 15 °C v noci. Taktiež je to obdobie, keď môžete sledovať zmenu farebných odtieňov lístia, ktoré sa menia zo zelenej na červenú, oranžovú a zlatú.

Zimné obdobie v mestečku Veliki Preslav je chladné a suché s veľmi malým množstvom snehu. Priemerné teploty sa pohybujú medzi -3 a 6 °C a v noci sú často pod bodom mrazu. Aj keď zima je mierna, môžete sa tešiť na krásne slnečné dni, keď sa môžete prechádzať po okolí a obdivovať krásu zimnej krajiny.

Jar je v mestečku Veliki Preslav veľmi pekná, keď sa celá príroda prebúdza zo svojho zimného spánku. Teploty sú stále príjemné, s priemernými teplotami medzi 15 - 20 °C a často slnečnými dňami. Toto obdobie je najvhodnejšie na prechádzky a turistiku v okolí.

Celkovo, mestečko Veliki Preslav má zdravé a priaznivé počasie po celý rok, takže ak hľadáte destináciu, kde môžete užívať krásne pamiatky a prírodu, súčasne vychutnávajúc si pohodlné teploty a priaznivé počasie, potom by ste mali určite zahrnúť Veliki Preslav do zoznamu vašich potenciálnych dovolenkových miest.


Ubytovanie Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je nádherná krajina s bohatou históriou, ktorú môžete vidieť nielen v nádherných pamiatkach, ale aj v jej mestečkách. Jedným z nich je aj mesto Veliki Preslav, ktoré je centrom Preslavskej oblasti. Toto mesto bolo v minulosti významným bulharským centrom a po storočia patrilo medzi najvýznamnejšie mestá v krajine.

Keď sa príliš nechcete stavať od mesta a chcete byť v jeho blízkosti, v obci Kaspichan, ktorá sa nachádza iba 5 km od Veliki Preslavu, si vyskúšajte rodinnú chatu s názvom Krasiva, ktorá ponúka komfortné ubytovanie za prijateľnú cenu. Chatky sú vybavené kuchynkou a súkromnou kúpeľňou. Sú vhodné pre dvojice, ale aj pre rodiny s deťmi. K dispozícii je aj grilovanie a ubytovanie s domácimi zvieratami.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete sa ubytovať v hotely "Slavjanski dvor", ktorý sa nachádza v centre mesta. Hotel ponúka moderné a luxusné izby s klimatizáciou. K dispozícii sú aj reštaurácia, bar a wellness centrum, kde si môžete užiť relax v saune, parnej kúpeli alebo vírivke.

Pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode, odporúčame sa ubytovať v Kempingu "Preslav", ktorý sa nachádza iba 10 minút pešej chôdze od mesta Veliki Preslav. Kemping ponúka možnosť ubytovania v stanoch alebo karavanoch. K dispozícii je tiež bazén, ihrisko na volejbal a detské ihrisko.

Okrem týchto ubytovacích možností v meste, existuje aj možnosť ubytovania v blízkych mestách, ako sú napríklad mesto Shumen alebo mesto Targovishte.

Vzhľadom na to, že mesto Veliki Preslav sa nachádza v turistickej oblasti, odporúčame si ubytovanie zarezervovať vopred, aby ste si mohli zvoliť ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim preferenciám a potrebám.

Mesto Veliki Preslav a jeho okolie ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť, a preto je to ideálne miesto na letnú dovolenku alebo krátky výlet. V blízkosti sa nachádza aj národný park "Sinite kamani", ktorý je rozkladaný na území týchto oblastí: Provadia, Vraca, Veliki Preslav, Razgrad, Targovischte a Shumen.

Vďaka množstvu historických a kultúrnych pamiatok a krásnej prírode, určite nebudete ľutovať návštevu mesta Veliki Preslav. A vďaka rôznorodým ubytovacím možnostiam si môžete vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.


Letenka Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo rôznych miest na návštevu. V tomto článku sa pozrieme na destináciu Veliki Preslav a ako sa tam dostať pomocou letenky.

Veliki Preslav je malé mesto východne od Bulharska. Mesto je známe svojou históriou, keď bolo hlavným mestom Prvotného Bulharska v 9. storočí. Teraz sa toto miesto stalo turistickým cieľom pre tých, ktorí sa chcú pozrieť na krásu starej architektúry a zistiť viac o histórii Bulharska.

Ako sa dostať do Bulharska a potom do Veliki Preslavu? Najlepšou možnosťou je cestovať lietadlom. Existuje mnoho letov z rôznych miest, ktoré sú k dispozícii pre cestujúcich. Najlepšie miesto na rezerváciu lístkov je výletná kancelária, pretože oni vedia povedať, ktoré lety sú vhodné pre vaše požiadavky.

Let do Balgarie trvá priemerne 2-3 hodiny, v závislosti od miesta odletu. Existuje niekoľko miest, do ktorých by ste mohli letieť, ako sú Sofía, Burgas alebo Varna. Potom, ako dorazíte na letisko, môžete si prenajať auto alebo taxi a cesta do Veliki Preslavu zaberá asi dve hodiny.

V rámci mesta samotného sa môžete prechádzať pešo a preskúmať krásu miesta. Navštívte národopisné múzeum, ktoré ponúka vzácne exponáty a artefakty z histórie mesta. Práve tu sa nachádza národný historický a archeologický park Veliki Preslav, ktorého súčasťou je najväčší celok z obdobia Prvého Bulharska - Veľký Kríž.

V iných častiach mesta môžete vidieť okolo kostolov, ktoré sa tu nachádzajú. Väčšina z nich bola postavená v priebehu 9. a 10. storočia a sú veľmi zaujímavé do pozornosti.

Celkové náklady na túto cestu budú závisieť od miesta, odkiaľ budete letieť, a aké ubytovanie si vyberiete. Ale bez ohľadu na náklady, tento výlet bude stáť za to, pretože Vekiki Preslav bude pre vás určite jedinečný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Veliki Preslav


Ospravedlňujem sa, ale následovná odpoveď nie je možná, pretože otázka nie je jasná. Mohli by ste prosím poskytnúť viac informácií alebo presnejšie ohraničiť tému, na ktorú sa chcete spýtať? Budem rád, ak pomôžem nájsť potrebné odpovede.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky