Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Novigrad

Letenka Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko, krajina krásnych pláží a úchvatných scenérií, ponúka množstvo možností na dovolenku. Jedným z najobľúbenejších miest na pobyt je Novigrad, krásne mesto nachádzajúce sa na pobreží Jadranského mora. Ak sa rozhodnete navštíviť tento kúsok rajského prírodného klenotu, nezabudnite si zabezpečiť letenku.

V Novigrade nájdete krásne pláže, ktoré sú ideálne pre milovníkov slnka a mora. Čistá voda a biely piesok pritiahne nielen turistov, ale aj miestnych obyvateľov. Môžete si dať slnečník a lehátko, alebo si zobrať vlastné osvetlenie a striebrné foťáky, aby ste si zachytili tieto nevyčísliteľné zážitky.

Okrem pláží sa môžete prejsť centrom mesta, kde objavíte množstvo historických pamiatok a zaujímavostí, ako napríklad gotické kostoly, kalendárium s názvom "Grimani" alebo mestské múzeum. Pre viac erotických zážitkov môžete navštíviť aj množstvo barov a retaurácií, kde sa podávajú tradičné chorvátske jedlá.

Cestu do Novigradu si môžete zabezpečiť letenkou z Bratislavy, ktorá trvá približne 5 hodín a lístky sa dajú zohnať za priaznivé ceny. Nemusíte si robiť starosti s autobusovou dopravou alebo hľadaním ubytovania, pretože sa o to postarajú kvalitné služby, ktoré Vám umožnia vychutnať si dovolenku plne zrelaxovaní.

Mesto Novigrad je doslova perfektným miestom pre letnú dovolenku. Krásne pláže, historické zaujímavosti a nekonečné zážitky sú len niektoré z dôvodov, prečo sa sem vydať. Preto neváhajte a zabezpečte si letenku do Novigradu tak čoskoro, ako to bude možné. Užite si dokonalý letný pobyt a vráťte sa domov s plným srdcom a najkrajšími spomienkami.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novigrad


Otázky a odpovede sú nasledovné:

1. Ako sa dostanem do Novigradu?

- Novigrad sa nachádza na západnom pobreží Chorvátska, asi 25 km od Puly a 17 km od Novigradského mora. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo autobusom.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Novigradu?

- Najlepší čas na návštevu Novigradu je od júna do septembra, kedy je teplota vody a vzduchu príjemná a môžete si užiť plážové aktivity.

3. Kde sa dajú ubytovať v Novigrade?

- V Novigrade sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch alebo villách. V okolí mesta sú aj kempy a kempingové dedinky.

4. Aké sú najlepšie pláže v Novigrade?

- V Novigrade sú dve hlavné pláže, ktoré sa volajú Mandrač a Karpinjan. Mandrač je väčšia pláž s bielym pieskom a jemným pozemkom, zatiaľ čo Karpinjan je menšia pláž s kamenitou zálivkou.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Novigrade?

- V Novigrade nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvé miestne morské plody a iné chorvátske špeciality. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Konoba Buščina, Konoba Adriatic, Konoba La Furba a Rigo.

6. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v okolí Novigradu?

- V okolí Novigradu nájdete mnoho kultúrnych a historických atrakcií, vrátane starobylých rímskych ruin a morského akvária. Niektoré z najlepších miest na návštevu sú Amfiteáter v Pule, katedrála sv. Trojice a národný park Brijuni.


Počasie Chorvátsko Novigrad


V Chorvátsku sa nachádza množstvo malebných pobrežných oblastí a jednou z nich je aj Novigrad. Toto prímorské mestečko sa nachádza v regióne Istria, ktorý býva často považovaný za najkrajší región Chorvátska. Charakteristikou tejto časti Chorvátska sú malebné dedinky, starodávne mestá, malé zátoky a krásne pláže.

Novigrad je prímorské mestečko a jeho počasie je ovplyvnené Stredozemím a svojou polohou na pobreží Jadranského mora. Toto miesto sa teší miernemu pobrežnému podnebiu, kde sa da tešiť pohodlným teplotám počas celého roka. Teploty v lete dosahujú priemernú hodnotu 28 stupňov Celzia, no môžu byť aj vyššie. V zimných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 5 stupňov Celzia, ale sú tu aj dni, kedy mráz dosahuje minusové hodnoty.

Letné mesiace sú obľúbenou sezónou pre návštevníkov Chorvátska. Väčšinou je slnečno a ak hľadáte pohodu, môžete túlať po pláži a kúpať sa v teplom a čistom mori. Vďaka svojej polohe je tu aj vhodný vietor a vodné športy, ktoré si tu môžete užiť, sú windsurfing, vodné lyžovanie a jachting.

Ak sa vydáte na prechádzku mestom alebo si dáte piknik v parku, budete cítiť jemný vánok, ktorý prichádza od more a robí toto miesto príjemným aj v horúcich letných dňoch. V zime je tu menej turistov, ale stále tu môžete nájsť veľa krásnych miest na návštevu a relaxáciu.

V Novigrade sa dá očakávať mierne daždivé počasie v jesenných a jarďných mesiacoch, ale zvyčajne to nepreruší váš plán relaxovať a užiť si krásy tejto časti ideálneho letného miesta. Ak plánujete navštíviť Novigrad, nezabudnite zobrať so sebou slnečnú ochranu, aby ste sa chránili pred slnečným žiarením a vyhnuli sa možným popáleninám.

Všetko zhrnuté, Novigrad je krásnym prímorským miestom s mierne pobrežným podnebím. Ako každé miesto na pobreží Stredozemia má svoje špecifiká, ktoré sú spojené s jeho položením a klimatickými podmienkami. Miestny obyvatelia a turisti si tu môžu užívať krásne pláže, stĺpne prechádzky a možnosť vyskúšať niektoré vodné športy. Neváhajte s plánovaním svojej krásnej dovolenky v Novigrade, bude to určite nezabudnuteľné zážitok.


Dovolenka Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenkové cestovanie. Pre mnohých z nás predstavuje finančne dostupný a zaujímavý spôsob strávenia voľného času. Novigrad, mesto v Chorvátsku známe svojimi malebnými zátokami, prekrásnymi plážami a pohostinnými domácimi, je ideálnym miestom na to, aby ste sa tam dobre najedli, potešili sa otvoreným morem, alebo si sprehliadli okolie.

Väčšina turistov si v Novigrade vyberie ako ubytovanie luxusné hotely alebo apartmány, ktoré sa nachádzajú priamo na pobreží. V tomto malebnom mestečku sa nachádza mnoho zaujímavých miest, medzi ktorými určite nechýba najväčší trh v regióne, kde si môžete zakúpiť regionálne špeciality alebo suveníry. Pre milovníkov turistiky a prechádzok stojí za návštevu Národný park Plitvické jazera či hrad Mirna, ktorý je situovaný na vrchu nad obcou.

Pláže na tomto území sú tiež skvelé a plné možností na zábavu. Novigrad okrem toho ponúka širokú škálu vodných športov a rôznych športovísk, ako aj luxusné plavby s loďou.

Novigrad je miestom, kde si turisti môžu užiť nielen jasnú vodu a pekné pláže, ale zároveň sa môžu zoznámiť s kulturou, tradíciami a špecifikami miestnych kuchýň. Mestská časť je ideálnym miestom pre romantickú večeru pri osvetlení sviečok, alebo posezenie v tradičnej reštaurácii, či barovej terase s raňajkami.

Zhrnutím, Novigrad je určite jedným z najkrajších miest v Chorvátsku, ktoré si zaslúži vašu pozornosť pri vašom budúcom letnom výlete. So svojimi krásnymi plážami, bohatým kultúrnym dedičstvom a zaujímavými tradíciami vás určite uchváti a poskytne vám množstvo zážitkov a zážitkového oddychu. Dovolenka v Chorvátsku a konkrétne v meste Novigrad vás určite nepríde drahá a zaručí vám príjemný a relaxačný pobyt v krásnom prostredí s príjemnými domácimi.


Ubytovanie Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko ako turistická destinácia láka množstvom krásnych pláží, čistého mora a zachovanými historickými pamiatkami. Pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Novigrad, existuje množstvo možností ubytovania - od kempov a apartmánov až po hotely vyššej triedy.

Novigrad je malé prímorské mestečko, ktorého základy siahajú až do antických čias. Jeho jedinečná poloha pri ústí rieky Mirny ho robí ideálny na pozorovanie západu slnka nad morským horizontom. Väčšina ubytovacích možností sa nachádza v blízkosti centra mesta a pláží.

Mnohí turisti si vyberajú ubytovanie v apartmánoch, ktoré sú často vybavené kuchynkou, terasou či balkónom s výhľadom na more. Niektoré z týchto apartmánov ponúkajú aj prístup k bazénovým alebo wellness zariadeniam, čím Vašej dovolenke dodajú ešte väčší rozmer luxusu a pohodlia. Okrem toho sú apartmány skvelou voľbou pre rodiny s deťmi alebo väčšou skupinou priateľov, ktorí si chcú užívať Novigrad v súkromí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú ubytovanie v hoteloch, majú v Novigrade možnosť si vybrať z rôznych hotelov rôznych tried, ktoré ponúkajú kvalitné služby a pohodlné izby. Mnohé hotely sa nachádzajú priamo na pláži alebo v blízkosti nej, takže návštevníci majú vždy jednoduchý prístup ku krásnym plážiam a k moru.

Okrem týchto ubytovacích možností je v Novigrade aj niekoľko kempov, v ktorých turisti môžu prespať v stanoch alebo karavanoch a užiť si prirodzený životný štýl. Väčšina kempov sa nachádza v prímorskej oblasti a poskytujú nádherný výhľad na more, preto budete mať pocit, že sa nachádzate priamo na pláži.

Celkovo je však ubytovanie v Novigrade skvelou voľbou pre každého turistu, ktorý sa chce užiť krásy Chorvátska. Väčšina miest ponúka rôzne možnosti ubytovania, súčasne sa zochovávajúcu históriu mesta a veľa atrakcií pre turistov, ktorí si chcú užiť svoju dovolenku nielen na pláži, ale aj s poznávaním histórie a kultúry mesta.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky