Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Dánsko Odense

Najčastejšie otázky a odpovede Dánsko Odense


1. Čo by mal turista navštíviť v Odense?
Najlepšie turistické atrakcie sú Muzeum Hansa Christiana Andersena, Zámok Egeskov a Múzeum Møntergarden.

2. Ktorý mesiac je najlepší na návštevu Odense?
Najlepší mesiac na návštevu Odense je od mája do septembra.

3. Kde sa nachádza letisko v Odense?
V Odense sa nachádza letisko letiska Hans Christian Andersen.

4. Aké je prevádzkové hodiny obchodov v Odense?
Väčšina obchodov má otvorené od pondelka do piatku od 10.00 do 18.00 hod.

5. Ktoré sú najlepšie hotely v Odense?
Niektoré z najlepších ubytovacích zariadení v Odense sú Hotel Ansgar, Radisson Blu H.C. Andersen Hotel a Best Western Hotel Knudsens Gaard.

6. Aké sú tradičné jedlá v Dánsku?
Tradičné jedlá v Dánsku zahŕňajú smørrebrød, plnené ryby a poriluk, koldskål a pandekager.

7. Kde sa nachádza najväčšie kino v Odense?
Najväčšie kino v Odense je Cinemaxx Odense v obchodnom centre Rosengårdcentret.

8. Je pre turistov nutné mať v Dánsku euro?
Nie, v Dánsku sa používa dánska koruna (DKK), nie euro.

9. Kde si môžem kúpiť lístky na verejnú dopravu v Odense?
Verejná doprava v Odense je prevádzkovaná spoločnosťou Fynbus, lístky môžete kúpiť na automatoch na zastávkach alebo cez aplikáciu Fynbus Mobil.

10. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Odense?
Najlepšie miesta na nákupy v Odense sú Obchodné centrum Rosengårdcentret, Brandts Klædefabrik a Munkemøller Centret.


Ubytovanie Dánsko Odense


Dánsko je krajina, ktorá ponúka svojim návštevníkom množstvo krásnych miest na spoznanie. Jedným z týchto miest je aj mesto Odense, ktoré sa nachádza na ostrove Fyn. Ak sa chystáte navštíviť toto mesto, potrebujete samozrejme aj ubytovanie.

V meste Odense môžete nájsť rôzne typy ubytovania, ako sú hotely, hostely, penzióny či apartmány. Väčšina z týchto možností sú v dochádzkovej vzdialenosti od centra mesta. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v hoteli, môžete si vybrať z viacerých hotelov, ktoré ponúkajú rôzne kategórie ubytovania. Nájdete tu hotely luxusné aj skromnejšie, v závislosti od Vašich preferencií.

Ak plánujete pobyt v meste Odense na niekoľko dní alebo týždňov, rozhodne sa Vám odporúča zvážiť možnosť ubytovať sa v apartmáne. Tento typ ubytovania ponúka vlastnú kuchyňu, takže si môžete uvariť vlastné jedlá, čo Vám môže ušetriť nemalé množstvo peňazí. Okrem toho máte viac súkromia a môžete sa cítiť ako doma.

Hostely a penzióny sú tiež dobrými možnosťami pre tých, ktorým nevadí spoločná miestnosť na spanie a sú radi, že si tak môžu ušetriť pár korún. Ak určite nemáte radi spoločné priestory, niektoré z hosteľov ponúkajú aj izby s vlastným sociálnym zariadením.

Celkovo, cena ubytovania v meste Odense závisí od sezóny, dĺžky pobytu a samozrejme od typu a kategórie ubytovacieho zariadenia. Odporúčame Vám, aby ste si na internete vyhľadali niekoľko možností, porovnali ceny a vybrali si ten, ktorý Vám najviac vyhovuje.

Ak hľadáte nejaké odporúčania pre ubytovanie v meste Odense, niekoľko názorov zákazníkov uvádza, že niektoré z najlepších hotelov v meste sú napríklad Radisson Blu H.C. Andersen Hotel, First Hotel Grand a Hotel Plaza. Medzi populárne apartmány patria Knappekælderen a Annekes Bed & Breakfast.

Vyzdvihnúť je taktiež vhodná poloha ubytovania v meste Odense. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti pamiatok, kaviarní a reštaurácií, takže nemusíte chodiť ďaleko. Zvoľte si ten správny typ ubytovania, ktorý Vám bude vyhovovať a urobte si príjemný pobyt v meste Odense.


Letenka Dánsko Odense


Letenka do Dánska - Odense: Tip na výlet plný historie a moderního přístupu

Odense, to je královské město na jihu Dánska, které zaujme svou bohatou historií, skvělým kulturním základem a také půvabnou atmosférou. Pokud byste si chtěli udělat výlet do tohoto města, můžete zvolit letenky do letiště Billund nebo Kodaň, odkud je to do Odense asi hodina jízdy vlakem či autobusem.

Jaké zajímavosti můžete v Odense navštívit?

V centru města narazíte nejen na repliku náhrobku Hanse Christiana Andersena, ale také na celou řadu památek, které jsou s jeho jménem spojené. Nejinak je tomu třeba v muzeu, které je věnováno celé jeho tvorbě, a které se snaží lidem ukázat, jaký hluboký vliv měla jeho pohádková tvorba na celou Dánskou literaturu.

Kromě toho zde najdete katedrálu Sv. Kněžny Marie, která se vyznačuje netradičním hranolovým středem vysokým až 60 metrů. V této nádherné sakrální stavbě můžete navštívit i hrob jednoho z nejproslulejších Dánských králů - Kristiána II.

Další zajímavou památkou, která stojí za návštěvu, je třeba také zámek Egeskov, který se pyšní tím, že má nejlepší zachovalý hrádek s fosou v celé Evropě. Zde si můžete projít důležité místnosti, nádvoří i zahrady a poznat tak dávná tajemství, která se zde ukrývají.

Zajímavou zábavou je taktéž muzeum plně věnované nejslavnější pochutině Dánska - národnímu dezertu porridge. Toto muzeum přináší velmi zajímavý mix informací o pokrmu s možností ochutnat různé druhy kaší.

Ale to není vše, co Odense nabízí. Můžete také informovat o místním folklóru a středověkých příbězích, odhalíte krásu místních parků a zahrad plných bylin a květin, navštívíte řadu uměleckých galerií a muzeí a samozřejmě se určitě podíváte na nejvýznamnější a největší tržnici, kde prodávají lokální potraviny, květiny a další suvenýry.

Pokud máte rádi větší štíty, tak se vydejte na výlet z města, do také velkolepého města Kodaň. Toto město se pyšní Maleičeká - nejstarší čtvrti města a také slavný Tivoli Gardens - park s atrakcemi, zábavou a koncerty.

Jak vidíte, Odense má co nabídnout jako cíl vašeho vyhledaného nového výletu s letenkou do Dánska. Toto město doslova křičí historií, tradicí a kulturním bohatstvím a rozhodně stojí za to navštívit. Můžete si tak zároveň odpočinout od vašeho hektického života a načerpat novou energii.


Počasie Dánsko Odense


Dánsko je krajina, ktorá je rok čo rok dosť namáhaná počasovými podmienkami. Preto je dôležité sledovať predpovede počasia v daných lokalitách, aby sa turisti a miestni obyvatelia mohli pripraviť na rôzne situácie. V tomto článku sa pozrieme na počasie v Dánsku v Odense.

Odense sa nachádza v juhozápadnej časti Dánska. Mesto leží na pobreží Kattegatského mora, čo má vplyv na klimatické podmienky. Rok čo rok je mesto ovplyvňované morskými prúdmi a silnými vítrami, ktoré vytvárajú rôzne typy počasia.

V lete je v Odense dosť teplé počasie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 18 až 22 °C. V noci teploty klesajú na približne 15°C. Časté sú letné búrky, no aj tak je to pre turistov a miestnych obyvateľov výhodné obdobie na turistiku a rôzne turistické aktivity.

Jeseň v Odense znamená rýchly prechod od letných teplôt k zimným mrazom. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 10 - 15°C. Noci sú čím ďalej tým chladnejšie a teploty klesajú až pod 0 °C. Jeseň sa skladá z množstva daždivých dní a niekedy silných vetrov, no je to stále obdobie, kedy je veľa turistických atrakcií otvorených.

V zime sa v Odense môžete tešiť na množstvo snehových adrelínových športov, no okrem toho sa musíte pripraviť na chladné počasie. Teploty sa často pohybujú od 0 do 5°C a veľmi často mrzne. V zime sa objavujú aj príležitostné snehové vločky a turisti si môžu užiť jedinečné prírodné scenérie.

Na jar sa v Odense ochladí príjemne a teploty sa pohybujú od 5 do 10°C. Počet daždivých dní klesá a ciest turistovm každým dňom pribúda. Toto obdobie je vhodné pre turistiku, pretože ak sa neobjavia žiadne náhne búrky, je to na prechádzky a navštívenie turistických pamiatok ideálne.

Všeobecne platí, že do Odense sa odporúča cestovať v horúcich letných mesiacoch, pretože teploty sú príjemné a počet turistických atrakcií maximálny. Aj keď v ostatných ročných obdobiach sú k dispozícii aj iné turistické aktivity, je dôležité pamätať na zmeny počasia. Treba sa totiž pripraviť na rôzne situácie a zohľadniť ich pri plánovaní pobytu v této krásnej časti Dánska.


Dovolenka Dánsko Odense


Dovolenka v Dánsku môže byť pre mnohých atraktívnou voľbou, keďže Dánsko ponúka množstvo krásnych miest a pamiatok. Jedným z týchto miest je Dánsko Odense, ktorého návšteva určite stojí za to.

Odense je tretie najväčšie mesto Dánska a hlavné mesto jeho regionu Južné Dánsko. Nachádza sa na ostrove Fyn, ktorý je bohatý na kultúrne a prírodné krásy. Práve v Odense sa narodil Hans Christian Andersen, čo rozhodne pridáva k miestu určité čaro.

Ak si chcete vychutnať dovolenku v Odense, je to jednoduché. Stačí sa ubytovať v niektorom z miestnych hotelov alebo pensionov a ponoriť sa do zážitkov, ktoré mesto ponúka. Ak sa chystáte navštíviť Odense v letnom období, určite nezabudnite na kúpanie na miestnych plážach alebo na prechádzky po záhradách. Okrem toho tu nájdete aj množstvo muzeí, a to nielen venované Hansovi Christianovi Andersenovi. Môžete navštíviť napríklad muzeum vojny alebo múzeum umenia, ktoré ponúka unikátne umelecké diela.

Keďže Dánsko je známe svojou cykloturistikou, určite si tiež choďte na prehliadku na bicykli a vychutnajte si zaujímavosti mesta bez toho, aby ste stále len chodili. Odense má ideálnu polohu, ak sa chcete vybrať na výlet do iných častí Fynu, ale aj celého Dánska.

V Odense nájdete bohatú ponuku obchodov, reštaurácií a kaviarní. Skvelým spôsobom, ako začať deň, je navštíviť nejakú z mnohých kaviarní v meste a vychutnať si miestny espresso alebo čaj. Poobedie si môžete zastať v nejakom tradičnom dánskom reštaurácii, kde ochutnáte miestne jedlá, ktoré vám dajú chuť na pobyte v Odense ešte dlho spomínať.

Celkovo je dovolenka v Dánsku Odense skvelým spôsobom, ako spoznať kultúru, históriu a nádhernú prírodu tejto krajiny. Odense vás iste očarí svojou krásou a ponúka vám množstvo zážitkov, ktoré si zapamätáte na celý život.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky