Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Estónsko Saaremaa

Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Saaremaa


Otázky a odpovede týkajúce sa Estónska a ostrova Saaremaa:

1. Aká je hlavné mesto Estónska?
O: Tallinn.

2. Ako sa nazýva najväčší ostrov Estónska?
O: Saaremaa.

3. Aká je priemerná teplota v Saaremaa počas leta?
O: Priemerná teplota v lete je asi 18°C.

4. Ktoré sú najlepšie pláže na ostrove Saaremaa?
O: Populárne pláže sú Panga Pank, Mändjala a Kuressaare rand.

5. Aké sú tradičné jedlá v Estónsku?
O: Tradičné jedlá zahŕňajú čierny chlieb, štolu, rybu a zemiaky.

6. Aké pamiatky sú v Tallinne?
O: V Tallinne sú pamiatky ako Starý Mesto, Toompea hrad, Katedrála sv. Jána Krstiteľa a Kadriorgov palác.

7. Môžem sa prevážať na Saaremaa trajektom?
O: Áno, trajekt je populárna forma dopravy do Saaremaa.

8. Aké sú tradičné cestoviny v Estónsku?
O: Tradičné cestoviny v Estónsku sú kohuke, kohupiimakreem a rukkileib.

9. Aké sú populárne zimné športy v Estónsku?
O: Populárne zimné športy zahŕňajú korčuľovanie a bežecké lyžovanie.

10. Aké sú populárne pamiatky na ostrove Saaremaa?
O: Populárne pamiatky sú Kuressaare hrad, Angla tuulikumägi a Kaali kraatri järved.


Ubytovanie Estónsko Saaremaa


Jednou z najkrajších a najzaujímavejších oblastí Estónska je určite ostrov Saaremaa. Tento kúsoček zeme ponúka návštevníkom množstvo krásnych miest, pamiatok a prírodných scenérií, ktoré si môžete užiť počas prechádzok, cyklotúr alebo vodných športov. No aby ste sa mohli v takomto rajskom kútiku dobre oddýchnuť a relaxovať, je potrebné si vybrať ubytovanie, ktoré vám poskytne ideálne podmienky.

V prípade Saaremaa máte na výber viacero alternatív, ktoré zahrňujú hotely, penzióny, súkromné apartmány alebo kempingy. Ubytovanie tu nájdete pre každý rozpočet a zároveň aj pre všetky typy turistov - jednotlivcov, páry, rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, potom by ste mohli zvážiť pobyt v nejednom zo stredísk, ktoré sa nachádzajú v oblasti Saaremaa. Napríklad Kurgo Villa Hotel & Restaurant, ktorý sa nachádza v Tumala, je ideálny pre tých, ktorí hľadajú luxusné a elegantné bývanie. Vybavenie tohto hotela je štýlové a ponúka mnoho služieb pre pohodlný pobyt, ako sú wellness, sauna a parkovanie.

Ak ste naopak cestujúci s obmedzeným rozpočtom, mali by ste sa pozrieť na možnosti penziónov alebo súkromných apartmánov v oblasti. Napríklad Arkna Toad Guesthouse, ktorý sa nachádza v Nasval, je ideálny pre tých, ktorí hľadajú jednoduché a pohodlné ubytovanie. Vybavenie tohto penziónu zahŕňa súkromné kúpeľne, vysokorýchlostné Wi-Fi pripojenie, a zahraničný personál, ktorý vám radi pomôže s akýmkoľvek problémom.

Ak by ste radi trávili svoj čas prírodou a hľadáte možnosti pre kempovanie, potom sa obráťte na miestne kempy. Śaka Camping, ktorý sa nachádza v oblasti Karja, ponúka malé chatky, parkovisko pre kempingové autá, WC a sprchy a mnoho ďalších zariadení, ktoré poskytnú skvelé podmienky pre celý pobyt. Okrem toho, táto oblasť ponúka mnoho ďalších kempov, ktoré sú vhodné pre turistov každého druhu.

V každom prípade by ste sa mali rozhodovať podľa svojich potrieb a preferencií, avšak Saaremaa vám poskytne množstvo príležitostí pre príjemný a nezabudnuteľný pobyt. Svoje ubytovanie si môžete rezervovať online alebo sa obrátiť na miestne cestovné kancelárie, ktoré vám radi pomôžu s výberom.


Dovolenka Estónsko Saaremaa


Estónsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou v posledných rokoch. Jeho nekonečné lesy, nádherné jazerá a krásne pláže lákajú turistov z celého sveta. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete od šumu a ruchu veľkých miest, Saaremaa vám ponúka práve to.

Saaremaa je najväčší ostrov Estónska a leží v Baltskom mori. Je to miesto, kde sa stretávajú príroda, kultúra a história. Ostrov je bohatý na krásne prírodné scenérie ako sú pláže, močiare a lesy. Po celom ostrove sú roztrúsené aj historické pamiatky, hradby a zrúcaniny, ktoré odkazujú na život v minulosti.

Saaremaa má mnoho prírodných zdrojov, ako napríklad minerálne pramene, bahenné kúpele a kúpele s morskou vodou. Tieto kúpele sú veľmi populárne pre svoje liečivé účinky na telo a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú relax a regeneráciu.

Na ostrove Saaremaa je mnoho pláží, kde sa môžete opaľovať alebo si zaplávať v čistom mori. Najvyhľadávanejšie pláže sú Panga, Kuressaare, Mändjala alebo Saaremaa. Sú vhodné pre rodiny s deťmi aj pre milovníkov vodných športov.

Kuressaare je hlavným mestom ostrova a stojí za návštevu. V meste nájdete historické stavby, ako napríklad hrad Kuressaare, Kultuurikeskus, Karl von Ditmari Narva Obsľužný bod a ďalšie. Mesto je tiež plné rôznych obchodov, reštaurácií a kaviarní.

Saaremaa je takisto známe poľovníctvom. Hlavným lovným zvieraťom je diviačina, ale tiež sa loví zajac, líška či kuna. Na ostrove je veľa poľovných domov, kde sa môžete naučiť strieľať z lukov a šípov či trenažovať s lukami.

Doplňkovo vás zaujme aj surfovanie a kitesurfing, golf, cykloturistika, alebo rybolov v blízkosti ostrova.

Ak si chcete užiť dovolenku v prírodnom prostredí, preč od ruchu veľkých miest, Saaremaa vám ponúka dokonalý oddych. Okrem prírodných scenérií a krásnych pláží, vás čakajú historické pamiatky a kulturná rozmanitosť. Ostrov je vhodný pre tých, ktorí hľadajú dovolenku, kde môžu užiť si kľud a ticho a príjemné a prekvapenie.


Letenka Estónsko Saaremaa


Letenky do Estónska sú stále viac dostupnejšie a pre cestovateľov sú ponúkané lety do rôznych miest v krajine. Jedným z týchto miest je aj malý ostrov Saaremaa, ktorý sa nachádza v južnom časti Estónska.

Pre cestovateľov, ktorí chcú objavovať prírodné krásy a kultúrne dedičstvo Estónska, by mali zvážiť cestu na ostrov Saaremaa. Je to ostrov so zachovalým prírodným prostredím a pokojným životom, známy svojou starobylou históriou a krásnymi plážami.

Ak plánujete cestu z Talianska, Rakúska, Írska alebo Nemecka, máte šancu nájsť letenky za veľmi prijateľné ceny. Napríklad z Frankfurtu na Hlavnom letisku sa cenový rozsah pohybuje okolo 100 eur na osobu, ak hľadáte správny termín. Z Viedne sa letenky dajú nájsť pre cca 60 eur, čo je pre väčšinu cestovateľov dostupná suma.

Hlavný mestský letisko na Saaremae je letisko Kuressaare, kde výletníci môžu využiť služby miestnej letnej spoločnosti. Z Talianska prezdieľa letisko Riga a potom za 4 hodiny cesty autom prichádzate do prístavu a posledný míľovku letovisko.

Náklady na cestu z letiska do mesta sú veľmi rozumné, pretože ceny taxíkov v Saaremaa sú v porovnaní s inými krajinami pomerne nízke. Z letiska do mesta by taxi mal stáť cca 10 eur.

Návšteva ostrova Saaremaa je skutočný zážitok a pre mnoho cestovateľov to bola jeden z parkovách okamihov v Estónsku. S nádhernou prírodou a množstvom aktivít, ktoré sa dajú podniknúť, ostrov Saaremaa s novými dostupnými letenkami otvára svoje brány pre turistov z celého sveta.


Počasie Estónsko Saaremaa


Estónsko Saaremaa je ostrov v Baltskom mori a je známy pre svoju jedinečnú prírodnú krásu. Ostrov má mierne pobrežné klima, so striedaním slnečných dní a občasných dažďov. Letné mesiace sú teplejšie, s priemernými teplotami okolo 20°C a zimné mesiace sú chladné, s priemernými teplotami okolo -2°C.

Najteplejšie mesiace sú od mája do septembra, s najvyššími teplotami dosahujúcimi až 25°C, čím sa stáva ideálnym miestom na letnú dovolenku. Táto časť roka je plná aktívnych turistov, ktorí sa vyberajú na pláže, turistické trasy a cyklotrasy.

Zimné mesiace sú v Saaremaa chladné a zasnežené, a preto sú ideálnym miestom na zimnú dovolenku. Aj keď teploty môžu byť nízke, krajina ponúka mnoho aktivít na zábavu, napríklad prechádzky v prírode, lyžovanie, jazdu na koni a ďalšie zimné športy.

Aj keď má Saaremaa niekoľko rôznych zrážkových systémov, väčšina z nich sa pozoruje počas jesene a zimy. Najväčšiu zrážkovú časť ostrova by ste teda mali očakávať v týchto obdobiach roka.

V lete je počasie v Saaremaa skôr suchšie a so silnými vetrami, čo je podnietené sezónnou migráciou vtákov, ktorí sa na ostrove zastavia na svojej ceste na juh. Ak máte radi v blízkosti vodu, môžete sa kúpať v Baltskom mori, ktoré má teplotu v lete okolo 18°C.

Ak sa chystáte navštíviť Estónsko Saaremaa a neviete, kedy najlepšie prísť, odporúčame vám letné mesiace, kedy si môžete vychutnať všetky prírodné krásy tohto ostrova. Môžete si vybrať z mnohých aktivít a druhov zábavy, ktoré poskytuje krásna a živá krajina. Ale aj zimné mesiace môžu byť nezabudnuteľné a ponúkajú krásny pohľad na čerstvo napadnutý sneh a klímu, ktorá vytvára útulnú a teplú atmosféru.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky