Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Etiópia Lake Abijatta-Shalla National Park

Dovolenka Etiópia Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park sa nachádza v južnej časti Etiópie a patrí medzi najkrajšie miesta krajiny. Park je pozoruhodný pre svoje nádherné jazerá, ako aj pre bohatú faunu a flóru. Okrem toho, je to miesto, kde sa môžete naučiť o kultúre a histórii tejto africkej krajiny.

Park má rozlohu približne 887 kilometrov štvorcových a pozostáva z dvoch jazier - Abijatta a Shalla. Jazero Abijatta je slané jazero, ktoré je domovom pre mnoho druhov vtákov, z ktorých väčšina sa vyskytuje iba na tomto mieste. Tieto druhy sú zdrojom nespočetných možností pre pozorovanie vtákov, čo robí toto miesto ideálnym pre milovníkov divokého života. Jazero Shalla je sladkovodné jazero a taktiež plné vtákov a zároveň je to hlavný zdroj pitnej vody pre miestnych obyvateľov.

Okrem vtákov, v parku nájdete aj mnoho iných druhov zvierat vrátane antilop, hyen, ležiacich levov a slonov. Ak máte radi prieskum, môžete sa vybrať na prechádzku po parku s miestnym sprievodcom, ktorý vám ukáže najkrajšie miesta a pomôže vám nájsť zaujímavé divoké zvieratá.

Pre návštevníkov, ktorí sa radi dozvedajú o kultúre a histórii, je tento park ideálnym miestom. V oblasti parku nájdete niekoľko obcí a dedín, kde môžete vidieť tradičné africké domy, návšteva miestnych trhov a objavovať miestne zvyky. Môžete tiež ísť do miestnych múzeí a galérií, aby ste sa dozvedeli viac o histórii krajiny a miestnej kultúre.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete zbaviť každodenných starostí a stráviť niekoľko dní v prírode, Lake Abijatta-Shalla National Park v Etiópii je miestom, kde by ste mali ísť. Okrem toho, že je to krásne miesto, ktoré nadchne každého po návrate si vybavíte spomienky, ktoré vám zostanú navždy. Ak teda plánujete dovolenku v Etiópii, určite nevynechajte návštevu Lake Abijatta-Shalla National Park a objavte krásy Afriky.


Počasie Etiópia Lake Abijatta-Shalla National Park


Etiópia sa môže pyšniť nádhernou prírodou a je to domovom mnohých národných parkov. Jeden z nich je aj Lake Abijatta-Shalla National Park, ktorý leží v strednej Etiópii.

Tento park je naozaj jedinečný - nie len pre svoju krásu, ale aj pre klimatické podmienky, ktoré tu prevládajú. V oblasti národného parku sa nachádza dvojica jazier - Lake Abijatta a Lake Shalla. Prvý menovaný sa vyznačuje vysokým obsahom soli, čo z neho robí prirodzenú oázu pre veľké množstvo vtákov. Je to jedno z mála miest na Zemi, kde môžete vidieť flamingá sivozobé v ich prirodzenom prostredí.

Druhým jazerom je Lake Shalla. Na rozdiel od svojho suseda má jazero nízky obsah soli a je domovom pre mnoho druhov rýb. Mimoto tu žije aj množstvo krokodílov a hipopótamov, dokonca tu rastú aj stromy, ktoré zmäkčujú vodu. Je to úžasné miesto, kde môžete vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Okrem toho je táto oblasť známa aj pre svoje mikroklimatické podmienky. Počasie v národnom parku Lake Abijatta-Shalla National Park je mimoriadne výnimočné. Teploty tu sú celý rok pomerne vysoké, pričom najvyššie sú v Decembri až Januári, kedy teplota dosahuje až 30°C.

Práve v takomto teplom prostredí prekvitajú endemické druhy rastlín a zvierat. Celoročne tu prevláda tropický lesný podnebí a túto oblasť je možné navštíviť kedykoľvek počas roka.

Ak plánujete návštevu Etiópie, určite si nenechajte ujsť príležitosť navštíviť Lake Abijatta-Shalla National Park. Toto miesto vám ponúkne výnimočnú prírodu a nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Etiópia Lake Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je nezvyčajná krajina s touto destináciou v Lake Abijatta-Shalla National Park, ktorá ponúka prekrásny pohľad na európsku a pralesnú krajinu. Park je rozložený na obrovskom území s mnohými lagunami, jazerami a miestami, kde môžete pozorovať vzácne druhy vtákov a živočíchov. Ak hľadáte rovnováhu prírody a krásy, Lake Abijatta-Shalla National Park je tou najlepšou destináciou.

Jazero Abijatta sa nachádza v západnej časti parku a je domovom pre viac ako 10 000 vtákov, ktoré sa zdržiavajú v jazere počas migrácie z Európy do Afriky. Obzvlášť zaujímavá je kolónia plamienok, ktoré vytvárajú v parku jedinečnú scénu. Jazero je tiež plné živých organizmov a vo vode rastú vodné rastliny, ktoré sú zdrojom potravy pre mnoho zvierat.

Jazero Shalla je ďalšie jazero v parku, ktoré sa vyznačuje svojou jasnosťou a hĺbkou. Voda v jazere je takmer celoročne teplá, čo umožňuje mnohým rybám, ktoré sú na africkom kontinente neobvyklé, aby sa v ňom rozmnožili a žili. Jazero je tiež domovom pre krokodíly a hrochov.

Keďže Lake Abijatta-Shalla National Park je rozsiahly, môžete si vychutnať jeho krásy pri prechádzke po brehoch jazier alebo pri plavbe po vode. Turistické chodníky pozdĺž brehov jazera Abijatta vám umožnia vidieť množstvo vtákov a zvierat, ako aj obdivovať krásu miestnej vegetácie. Ďalšou možnosťou je návšteva obrovského vulkánu Mount Fike, ktorý sa nachádza v parku. Trek na vrchol sopky vám umožní obdivovať krásu parku z výšky.

Za zváženie stojí aj návšteva miestnych občanov v okolí, ktorí vám predstavia ich kultúru a tradície. Etiópijská kultúra je nezvyčajná a krajina plná kontrastov, v Lake Abijatta-Shalla National Park to vidno viac než jinde. Mnohí miestni obyvatelia stále žijú v prírodnom prostredí a poznajú jeho prírodné poklady ako svoje vlastné. Je to skvelá príležitosť na spoznanie miestnej kultúry a ochutnanie miestnej kuchyne.

Výlet do Lake Abijatta-Shalla National Park v Etiópii je výbornou cestou, aby ste sa priblížili k prírode a spoznali kultúru krajiny, ktorá je nová a nedotknutá turistami. S jeho rozmanitosťou a nádhernými prírodnými pozorovateľmi ponúka návštevu, ktorá je nezabudnuteľná. Určite sa v tomto parku nudiť nebudete.


Ubytovanie Etiópia Lake Abijatta-Shalla National Park


Etiópia Lake Abijatta-Shalla National Park je jedným z najkrajších prírodných parkov v krajine a ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Tento národný park sa nachádza v juhovýchodnej časti Etiópie a rozprestiera sa na ploche 887 štvorcových kilometrov.

V národnom parku sa nachádza aj krásne jazero, ktoré sa nazýva Abijatta. Jazero je domovom mnohých vtákov, ktoré návštevníci môžu pozorovať z prístavu v blízkosti jazera. Okrem toho sa v tomto parku nachádza aj jazero Shalla, ktoré je najväčším jazerom v parku.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v národnom parku Lake Abijatta-Shalla, je k dispozícii niekoľko možností. Cestovateľ si môže zvoliť buď táborisko alebo hotel.

Táborisko v národnom parku Lake Abijatta-Shalla je obľúbenou voľbou pre mnohých návštevníkov. Táborisko ponúka jednoduché, ale pohodlné ubytovanie za veľmi výhodnú cenu. Táborisko poskytuje aj základné zariadenie ako elektrinu a sprchy, čo zabezpečuje pohodlný pobyt.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, v národnom parku Lake Abijatta-Shalla sú k dispozícii aj hotely. Hotely sú obvykle drahšie ako táborisko, ale ponúkajú vynikajúce zariadenia a pohodlie. V blízkosti jazera Abijatta sú návštevníkom k dispozícii hotely, ktoré ponúkajú skvelý výhľad na jazero.

Národný park Lake Abijatta-Shalla je prírodným zázrakom a ponúka návštevníkom výnimočné zážitky. Ubytovanie v národnom parku Lake Abijatta-Shalla je veľmi pohodlné a dostupné pre rôzne typy cestovateľov. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si zvolíte, určite sa budete cítiť ako doma.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Lake Abijatta-Shalla National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Národnom parku Lake Abijatta-Shalla v Etiópii sú:

1. Aké sú vstupné poplatky do národného parku Lake Abijatta-Shalla?

Vstupné poplatky do parku sa líšia pre rôzne typy návštevníkov. Pre etiópskych občanov a obyvateľov sú poplatky nižšie ako pre zahraničných turistov. Momentálne (rok 2021) je vstupné pre zahraničných turistov 50 USD na osobu.

2. Aké aktivity sa v parku dajú robiť?

V parku sa turisti môžu venovať rôznym aktivitám, ako sú:

- Pozorovanie zvierat: V parku žije množstvo živočíchov, vrátane krokodílov, antilop, zebier, slonov a iných zvierat.

- Camplig: V parku si turisti môžu postaviť stan a stráviť voľný čas v prírode.

- Prechádzky po prírode: Park ponúka niekoľko značených turistických chodníkov, na ktorých môžu turisti pochodovať a pozorovať krásu prírody.

- Kúpanie: V niektorých oblastiach parku sú k návštevníkom otvorené kúpaliská.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku Lake Abijatta-Shalla?

Najlepší čas na návštevu parku je v období dažďov, medzi mesiacami júl a septembrom. Vtedy je v parku dosť vody a zvieratá sú aktívne. V zime sú v parku nižšie teploty, ale zvieratá sa často schovávajú pred chladom.

4. Je bezpečné cestovať do Etiópie a do národného parku Lake Abijatta-Shalla?

Etiópia má bezpečnostné problémy, ale väčšina turistov bez problémov národný park Lake Abijatta-Shalla navštívi. Odporúča sa využiť služby licencovaných cestovných kancelárií a pozorne sledovať miestnu situáciu a varovania.

5. Kde si môžem zarezervovať ubytovanie v národnom parku Lake Abijatta-Shalla?

V parku nie sú mnohé možnosti ubytovania. Návštevníci si často privstanú stan, ale môžu využiť aj malé hotely v okolí. Je dôležité rezervovať si ubytovanie vopred, pretože kapacita je obmedzená. Rezervácie býva možné urobiť cez internet alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky