Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Etiópia Simien Mountains National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Simien Mountains National Park


Otázka: Kde sa nachádza Simien Mountains National Park?
Odpoveď: Simien Mountains National Park sa nachádza na severe Etiópie, v regióne Amhara.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do parku?
Odpoveď: Vstupné poplatky pre turistov sú od 10 do 90 USD v závislosti na type návštevy a počtu dní.

Otázka: Aké zvieratá sa v parku môžu stretnúť?
Odpoveď: V parku sa nachádza mnoho divokých zvierat, vrátane rôznych opíc, antilop, hyen, levov a dravých vtákov. Najslávnejším z týchto zvierat je gélada opica, ktorá sa dá vidieť na mnohých miestach v parku.

Otázka: Kde je najlepšie ubytovanie v Simien Mountains National Park?
Odpoveď: V parku je k dispozícii niekoľko kempov a nocľahovísk, vrátane populárneho Sankaber Camp, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Otázka: Aké aktivity sa v parku dajú robiť?
Odpoveď: Populárnymi aktivitami v parku sú turistika, horské bicyklovanie a pozorovanie zvierat. Taktiež sa dajú organizovať aj výlety a safari.

Otázka: Aká je najvhodnejšia doba na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu parku je od októbra do júna, keď je najväčšia šanca na suché a jasné počasie a zároveň najlepšie podmienky na aktivitu. V zime sa park často zatvára kvôli snehovým vločkám a nepriaznivým podmienkam.

Otázka: Ako sa dostať do parku?
Odpoveď: Najjednoduchšou cestou z hlavného mesta Etiópie, Addis Abeby, je cestovať autobusom, taxíkom alebo najať súkromný autobus. Nikdy sa neodporúča ísť do parku v zime, keď sú podmienky nepriaznivé.


Dovolenka Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia nie je prvá krajina, ktorá sa nám vybaví, keď rozmýšľame o dovolenke. Avšak Simien Mountains National Park je miestom, ktoré nás určite presvedčí o opaku. Park ponúka návštevníkom nádherné hory, úžasné výhľady a množstvo divokej zveri a rastlín, ktoré si môžete pozrieť.

Simien Mountains National Park sa nachádza v severnej Etiópii, v provincii Amhara. Miesto je známe svojimi výškovými miestami, najvyššou vrcholom vysokou 4 533 metrov a so svojou polohou na okrajoch púštneho a semipúštneho klimatického pásu ponúka pestrosť rastlín a zvierat.

Park je domovom pre takmer 70 druhov zvierat, vrátane horalov, kozorožcov, ľadovcových medveďov, gepardov, levhartov a mnohých ďalších. Na východe parku sa nachádza oblasť, ktorá je domovom pre skupinu opíc Gelada, ktoré sú jedinečné tým, že trávia väčšinu dňa žuvaním trávy.

Okrem skvelej fauny ponúka park aj veľa flóry. V parku sa nachádza mnoho rastlín, ktoré boli zaznamenané ako endemické druhy vrátane červenej trávy a obrovských lobélií. Okrem toho tu môžete vidieť množstvo ďalších druhov rastlín, ako sú napríklad horské rastliny, ktorých rôzne druhy sa darí rásť v rôznych výškových úrovniach.

Návštevníci, ktorí si plánujú cestu do Simien Mountains National Park, by mali byť pripravení na výstup na vysoké hory, pretože výška výstupu môže byť ťažká aj pre skúsených turistov. Výstup na najvyšší vrchol v parci môže trvať niekoľko dní, ale ponúka jedinečné výhľady a divokú prírodu, ktorú tu môžete vidieť.

Etiópia môže byť pre niektorých potenciálnych návštevníkov obavou kvôli svojej politickej situácii, ale ak sa zaujímate o prírodu a zvieratá, Simien Mountains National Park by mal byť na vašom zozname navštívených miest. Park ponúka jedinečné zážitky pre návštevníkov, ktorí sa chcú ponoriť do prirodzeného prostredia a vidieť niečo nové a nezabudnuteľné.


Počasie Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia Simien Mountains National Park je nádherná oblasť v severozápadnej časti Etiópie známa svojimi úchvatnými výhľadmi a fascinujúcou divokou prírodou. Avšak s prírodou a výhľadmi prichádza aj specifické počasie, ktoré často ovláda túto oblasť.

Podnebie v Simien Mountains National Park sa mení v závislosti od nadmorskej výšky a odstupu od rovníka. Väčšina oblasti má vlhké a chladné počasie počas celého roka. Najviac zhnusný mesiac je apríl, ktorý je najteplejší a najvlhčejší. Počasie v Simien Mountains National Park je typické pre tropické podnebie, s maximálnou teplotou v miernych nízkych oblastiach od 18°C po 20°C a s minimálnou teplotou v noci od 10°C do 12°C.

Návštevníci môžu očakávať rôzne druhy počasia, v závislosti od nadmorskej výšky, na ktorej sa nachádzajú. V najvyšších oblastiach sa teploty môžu pohybovať okolo bodu mrazu, takže by mali byť pripravení na silný vietor a nízke teploty aj v lete. Prineste si vrstvené oblečenie, ktoré vám umožní regulovať teplotu, a nezabudnite na teplé a vodeodolné oblečenie.

Dažďové obdobia sú od júla do septembra a od december do marca, koľko závisí od zvyšku krajiny. V týchto mesiacoch môže pršať takmer veľa každý deň a cesty sa môžu stať náročnejšími na prechodnosť. V zimnej sezóne sa môžu cesty stať rozbahnenejšími, takže skúsenými vodičmi by si mali byť vedomí toho, čo ich čaká.

Aj napriek tomu, že počasie môže byť nepredvídateľné, Etiópia Simien Mountains National Park návštevníkom ponúka úchvatné výhľady a neobyčajnú prírodu v tvare najlepšieho druhu. Nech už bude počasie akokoľvek, Etiópia Simien Mountains National Park určite stojí za to navštíviť a objavovať.


Letenka Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia je jedinečná krajina plná neuvěřitelných zážitků pro turisty, kteří hledají něco trochu jiného, než co nabízí běžné turistické destinace. Pokud máte rádi přírodu, dobrodružství a neobvyklá místa, Simien Mountains National Park je skvělou volbou pro vaše další dovolenou.

Simien Mountains National Park se nachází ve východní Africe, v Etiopii, a je nejvyšší místem v zemi. Park pokrývá rozlohu více než 22 000 km², což z něj dělá největší národní park v Etiopii. Park se může pyšnit nejen nejvyššími horami Etiopie, ale také rozmanitou ekologií a unikátními druhy zvířat, jako jsou geladové, divocí koně nebo horské kozy.

Park je vyhledáván turisty z celého světa a stává se jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Africe. Návštěvníci parku si mohou vychutnat nádherný výhled na hory a údolí, zatímco procházejí úžasnou krajinou parku s řadou horských vrcholků a propastí.

Jednou z hlavních atrakcí parku je trekking, což je cesta k horám. Těm nejodvážnějším, kteří se rozhodnou tento trek podniknout, se nabízí neuvěřitelné zážitky a výhledy. Trekking nabízí různé cesty pro různé úrovně zdatnosti, takže každý může najít cestu, která tuto výzvu vyhovuje. Výhledy z vrcholu hor jsou fantastické a velkolepé, ale i samotná cesta k nim je také nezapomenutelný zážitek.

V parku se taktéž nachází mnoho kempů, která nabízejí turistům pohodlí během jejich pobytu v parku. Tato kempy se nacházejí v úžasných lokalitách s výhledem na nádhernou krajinu a jsou ideálním místem pro odpočinek a nabrání energie pro další dny.

Simien Mountains National Park v Etiopii nabízí návštěvníkům nádherné přírodní scenérie, unikátní druhy zvířat a neuvěřitelné zážitky, které si budou pamatovat po celý život. Trekking k vrcholům hor parku, který je jedním z nejvyšších míst v Etiopii, nabízí návštěvníkům úžasný pohled na krajinu a zároveň pro ně znamená velkou výzvu. Proto není divu, že tento národní park je velmi oblíbený mezi turisty z celého světa, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytovanie Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia je krajina, ktorá sa vyznačuje svojou rozmanitosťou prírodných krás a možností. Ak máte radi prírodu, ktorá vás okúzli svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami, určite by ste sa mali pozrieť na národný park Simien Mountains National Park.

Simien Mountains National Park sa nachádza v severozápadnej Etiópii a môže sa pochváliť nádhernými scenériami, ktoré určite vyrazia dych nadšencom prírody. Tento národný park je domovom mnohým ohromujúcim vrcholom, ako napríklad Ras Dashen, najvyšší vrchol v Etiópii, vo výške 4550 metrov. Pre dychberúce výhľady na vrcholy a údolia je táto lokalita ideálna pre turistov s fotoaparátom.

Turistom z celého sveta ponúka príležitosť na pozorovanie zvierat, ako sú napríklad tigríci, vlci a hyeny, ako aj mnoho druhov vtákov, ktoré sú tu doma. Jednou z najobľúbenejších aktivít je pozorovanie zariadení, ktoré sú nezvyčajné a nevídané aj v iných oblastiach Afrického kontinentu. Medzi najdivokejšie zvieratá patria Gelada, endemické opice, ktoré sa môžu vidieť len v tomto národnom parku.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Simien Mountains National Park, máte k dispozícii množstvo možností, či už sa rozhodnete pre pobyt v stanovom meste alebo v blízkosti samotného parku. Vo vnútri parku sa nachádza niekoľko rôznych kempovacích miest, kde si môžete prenajať stan, spoločnú zónu a kuchynku. Prenajatie generátora pre pohodlnú noc je tiež možné. Ak se radi cítite ako v hoteli, v okolí parku nájdete niekoľko malých hot-diel, ktoré udržiavajú vysokú úroveň pohodlia a štýlu.

Vo vnútri národného parku sa však nachádza aj mnoho malých hostincov, kde si môžete vychutnať tradičné etiopské jedlo a zároveň sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi. Miesto ponúka grandiózny výhľad, ktorý vás uchváti dvakrát: raz nadhľadom na okolitú prírodu, a ten nezabudnuteľný pocit, ktorý sa budete akúti spomínať aj po mnohých rokoch.

Nič však neohromí to, čo môžete vidieť a zažiť, pokiaľ navštívite Simien Mountains National Park v Etiópii. Pre milovníkov prírody to može byť neuveriteľná skúsenosť a príležitosť prežiť niečo zázračné a nezabudnuteľné. Preto sa neváhajte rozhodnúť a zapíšte tento národný park do vášho cestovateľského zoznamu na obdobie určené na dovolenku. Nielen že dostanete neobyčajné zážitky, ale získate tiež čas na premyslenie, pri obdivovaní krás, ktorých sa všade okolo nevyčerpate.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky