Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Manila (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Manila (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza Manila?
-Manila je hlavné mesto Filipín a nachádza sa v západnej časti ostrova Luzon.

2. Aký je časový rozdiel medzi Manilou a Stredoeurópskym časom?
- V Manile je o 6 hodín viac ako v Strednej Európe.

3. Koľko obyvateľov má Manila?
- Podľa odhadu z roku 2021 má Manila približne 1,78 milióna obyvateľov.

4. Aký je oficiálny jazyk v Manile?
- Oficiálny jazyk v Manile a na celých Filipínach je filipínčina.

5. Kde sa nachádza najväčší nákupný komplex v Manile?
- Najväčší nákupný komplex v Manile je SM Mall of Asia, ktorý sa nachádza v blízkosti Manilského zálivu.

6. Aké je typické jedlo v Manile?
- Jedným z najpopulárnejších jedál v Manile je adobo, mäsité jedlo marinované v octe a sójovej omáčke.

7. Aké je počasie v Manile počas roka?
- V Manile je celoročne teplé a vlhké tropické podnebie s občasnými dažďami.

8. Kde sa nachádza histórická štvrť Intramuros?
- Intramuros, starobylá koloniálna štvrť s množstvom pamätihodností a pamätníkov, sa nachádza v samotnom centre Manily.

9. Kedy je najlepší čas navštíviť Manilu?
- Najlepší čas na návštevu Manily je od novembra do februára, keď je najsuchšie obdobie a teploty sú príjemné.

10. Aké je hlavné dopravné spojenie v Manile?
- Hlavným dopravným spojením v Manile sú jeepney, malé farebné autobusy, ktoré prevažne jazdia po staniciach MRT a LRT vlakov. Okrem toho sa v Manile nachádza aj medzinárodné letisko Ninoy Aquino.


Ubytovanie Filipíny Manila (hlavné mesto)


Filipíny sú ostrovný štát v juhovýchodnej Ázii, pozostávajúci z množstva malebných ostrovov plných kultúry, prírodných krás a nádherných pláží. Hlavným mestom Filipínskych ostrovov je Manila, ktorá patrí medzi najrušnejšie a najväčšie mestá na svete. Je plné kontrastov, medzi tradičnou ázijskou kultúrou a modernou architektúrou.

Návšteva Manily by mala byť súčasťou plánovania každého, kto cestuje na Filipíny. Ubytovanie v meste je pestré a ponúka množstvo možností, od luxusných hotelov po komfortné apartmány a hostely. Ak hľadáte ubytovanie na Manile, nezabudnite na tieto tipy, ktoré vám pomôžu zariadiť si výnimočný pobyt.

Luxusné hotely

Manila je domovom mnohých luxusných hotelov, ktoré ponúkajú prvotriednu službu a vybavenie. Pri ubytovaní v luxusnom hoteli môžete očakávať prekrásne izby s výhľadom na mesto alebo na záliv Manilského kanála, ktorý sa vám predstaví ako krásna kulisa. Klimatizované izby sú vybavené najmodernejšou technológiou, k dispozícii máte širokú ponuku služieb (spa, vírivky, masáže, kaviarne, reštaurácie atď.) a príjemný personál vám vždy vyjde v ústrety.

Hostely

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, sú hostely ideálnou voľbou. Hostely ponúkajú rôzne typy izieb - od spoločných izieb po súkromné izby s vlastnou kúpeľňou. Väčšina hosteľov sídli vo vidieckom štýle, plnom rastlín a kávových faciev. K dispozícii sú tiež spoločenské miestnosti, kuchynky, terasy a práčovne. V hostele nájdete v súlade s celkovým komfortom aj niekoľko spoločných priestorov so základným vybavením, ktoré slúžia na komunikáciu a spoločné stretávanie.

Apartmány

Pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie a nezávislosť, sú apartmány ideálne riešením. Väčšina apartmánov ponúka priestornú a klimatizovanú izbu, vybavenú kuchyňou a kúpeľňou. Keď sa rozhodnete pre ubytovanie v apartmánoch, na rozdiel od hotela získate väčšiu súkromnosť a prispôsobenie sa potrebám svojho pobytu. Môžete si navariť a ochutnať domáce potraviny, prípadne sa užiť pobyt s rodinou alebo priateľmi.

Celkovo by ste nemali mať problém nájsť si ubytovanie na Manile, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám aj finančným možnostiam. Manila ponúka širokú škálu možností od najluxusnejších hotelov až po skromné hostely a apartmány, takže sa nechajte inšpirovať a zažite unikátne pocity z pobytu v tomto fascinujúcom meste.


Počasie Filipíny Manila (hlavné mesto)


Manila, hlavné mesto Filipín, je známe svojimi vysokými teplotami, vlhkosťou a častými zrážkami po celý rok.

V priebehu roka sa teploty v Manile pohybujú medzi 21 až 35 stupňami Celzia, pričom najteplejšími mesiacmi sú apríl a máj. Najchladnejšie mesiace sú január a február. Vzhľadom na to, že sa mesto nachádza v tajomnom pásme, býva tam celoročne vlhko a mnoho ostatných častí Filipín.

Čo sa týka zrážok, Manile prinášajú monzóny, ktoré trvajú od júna do októbra. Počas týchto mesiacov nie je neobvyklé, že prší denne, niekedy trvať aj niekoľko hodín. Na druhej strane, v novembri až januári sa obvykle stretávame so suchejším obdobím.

Mesto je náchylné k toľkým zrážkam a hurikánmi, ktoré v prípade prírodnej katastrofy môžu spôsobiť vážne škody. Naštastie sa však mesto zotavuje rýchlo a má významné zdroje, ktoré sa používajú pri obnove po katastrofách.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Manile je tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Pre návštevníkov a turistov, ktorí by cestovali do tohto mesta, je odporúčané, aby sa prispôsobili miestnemu počasiu a pripravili sa na prípadné dažďové spršky. S vhodným oblečením a zlepšenými plánovanými cestami by si však turisti mali užiť príjemný pobyt v hlavnom meste Filipín.


Dovolenka Filipíny Manila (hlavné mesto)


Filipíny - krajina s nekonečným počtom ostrovov a exotickou prírodou, ktorá ponúka turistom nezabudnuteľné zážitky. Hlavne mesto Filipín, Manila, je skvelým miestom na pobyt, ak sa rozhodnete túlať po tomto krásnom kraji.

Manila je jedno z miest, ktoré si očarí každú dušu. Lokalita ponúka svetovy mix kultúr a históriu. Navštíviť môžete rozličné pamiatky a katedrály, ktoré sú prekrásne a ozdobou filipínskej histórie. Niekedy sa dokonca stretávajú aj prvkami čínskej a juhovýchodnej kultúry, ktoré spolu dávajú neobyčajne harmonický dojem.

Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali navštíviť pri vašej dovolenke v Manile, je Intramuros. Hradby Intramuros sú symbolom filipínskej história a poskytujú nám výhľad zaujímavej architektúry, ktorá nám veľmi pripomína španielskeho vplyvu a kolonizáciu Filipín.

Ďalšou možnosťou pre turistov je navštíviť Komplex National Museum v Manile, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii Filipín. Sú tu rôzne expozície, ktoré ukazujú staré a moderné umenie, prírodné histórie a kultúru krajiny.

Pokiaľ si prajete užívať nočný život, filipínska kuchyňa určite nepremešká vašu šancu. Nájdete tu zaujímavé miesta na pokojné pitie, ale aj miestach s veľkým zberom ľudí a pretekmi v DJ-ing a tanečníkov. Manilská kuchyňa je jedinečná kvôli miešaniu rôznych kultúr a inšpirácií, ktoré sa môžete zúčastniť večer v Meneleu at Brand's House, či v Dedo's Cafe.

Manila ponúka aj okolie, ktoré mieni zaujímavé miesta, ako napríklad táborista, Banaue. V blízkej oblasti tábora nájdete krásne ropné rýže terasy, ktoré sú ozdobou Filipín. Tento strom pokrýva úbočie hôr, ktoré vytvárajú úchvatné scenérie, ktoré by ste nemali premeškať.

Takže ak hľadáte miesto na zaujímavú dovolenku, Manila vám môže poskytnúť všetko, čo potrebujete. Navštívte krásne miesta, ochutnajte ich kulinárstvo a užite si nezabudnuteľné zážitky. Manila - destinácia neobyčajnej cesty, ktorá vás nikdy nesklame.


Letenka Filipíny Manila (hlavné mesto)


Letenka na Filipíny: Výlet do hlavného mesta Manily

Manila je hlavné mesto Filipín, ktoré bolo v minulosti pod vládou španielskych kolonizátorov, čo si možno všimnete v niektorých jeho architektonických štýloch. Mesto ponúka množstvo zaujímavých miest a aktivít, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Môže to byť váš nasledujúci prázdninový cieľ!

Ak uvažujete o návšteve Manily, musíte si zaobstarať letenku. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z medzinárodných destinácií do filipínskeho hlavného mesta. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od sezóny, počasia a dĺžky letu.

Keď už dorazíte na letisko v Manile, môžete hneď začať objavovať mestské atrakcie a kultúru. Tu sú niektoré z najzaujímavejších miest a aktivít, ktoré si môžete užiť v Manile:

1. Staré mesto Intramuros

Intramuros je historické mesto ležiace v centre Manily. Má rozlohu asi 67 hektárov a je obklopené 20-metrovými múrmi, ktoré sú pripomienkou koloniálnej éry mesta. Intramuros ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok, ako sú chrámy, pevnosti a múzeá. Je to skvelé miesto, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii Filipino.

2. Námestie Rizal

Námestie Rizal sa nachádza v centre Manily. Môžete tu vidieť nádherné fontány, kvetinové záhony a pažítok Józefa Rizala, ktorý bol národným hrdinom Filippín. Toto miesto je veľmi živého a je to obvykle miesto, kde sa hostia stretnú na čerstvom vzduchu, najmä v noci.

3. Rybárska dedinka v Pasay

V Pasay, ktorá je blízko Manily, môžete nájsť veľa malých rybárskych dedín. Toto miesto bývalo niekedy oddelené od zvyšku Manily na ostrovoch, ale teraz je spojené mostami. Rybárske dediny ponúkajú skvelé jedlo, trhy s rybami a príležitosti na prechádzky po zálive.

4. Nákup na trhu Divisoria

Trh Divisoria sa nachádza v centrálnej časti Manily a je známy svojimi nízkymi cenami a ponukou všetkého možného. Môžete sa tu vybrať na nákupy oblečenia, kozmetiky, elektroniky a iného tovaru, ale pamätajte si, že tu býva veľký počet turistov a hostí, ktorí hľadajú výhodné nákupy. Samozrejme, pamätajte na to, že ceny a kvalita tovaru sú často prispôsobené tomuto rušnému trhu.

5. Jeden z najväčších indických trhov

Ak chcete ochutnať niečo exotického, potom sa vyberte na Indický trh v Manile, ktorý je jednou z najstarších a najväčších jeho druhu v Ázii. Môžete si tu kúpiť korenie, ovocie, zeleninu, pečivo, sladkosti a mnoho ďalšieho tovaru, ktorý si môžete odniesť domov.

V Manile nájdete mnoho ďalších miest a aktivít, ktoré si môžete užiť, ako sú kaviarne, reštaurácie, múzeá, parky a kultúrne centrá. Naplánujte si svoj pobyt, tak, aby ste mali možnosť vyskúšať čo najviac z toho, čo tento krásny city ponúka.

Letenky na Filipíny sú celkom dostupné z mnohých častí sveta a ak sa vyberiete na toto tropické miesto, budete mať skvelý čas a zážitky, ktoré nebudete nikdy zabudnúť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky