Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Nuuksio národný park

Dovolenka Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je krajina, ktorá ponúka množstvo krásnych miest a prírodných scenérií. Medzi najkrajšie miesta patrí bezpochyby Nuuksio národný park, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Helsínky. Ak plánujete dovolenku v Fínsku, návšteva Nuuksia by určite nemala chýbať.

Nuuksio národný park je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vzdiaľiť od ruchu mestskej zástavby. Nachádza sa tam množstvo krásnych turistických trás, ktoré vás zavedú do hlbokých lesov, cez malé jazerá a potoky až k vyhliadkam s nádhernými výhľadmi na mohutné kopce a tichý les. V národnom parku možno pozorovať zvieratá, ako sú losy, divé mačky či medvede, ale aj ohromné množstvo rôznych druhov vtákov.

Ak sa chcete v Nuuksiu zdržať viac dní, nemusíte bývať v Helsinkách. V blízkosti národného parku sa totiž nachádzajú aj rôzne chaty a chalupy. Môžete si vybrať medzi najrôznejšími typmi ubytovania. Môžete si zvoliť jednoduchý kemping alebo sa ubytovať vo vybavených chatkách s kuchynkou, kúpeľňou a obývacou izbou.

Nuuksio národný park ponúka množstvo aktivít pre turistov. Okrem turistických trás tu môžete navštíviť aj tradičné fínske farmy, kde sa môžete naučiť, ako sa pripravuje klasické fínske jedlo, alebo si vyskúšať rôzne tradičné remeslá. Ak by ste mali záujem o rôzne adrenalínové aktivity, v Nuuksiu nájdete aj ponuku outdoorových športov, ako sú canyoning, jazda na koniach, lyžiarske výlety a iné.

Nuuksio národný park je jedným z najkrajších miest v Fínsku a určite stojí za návštevu. Bez ohľadu na vaše záujmy ponúka národný park veľa aktivít, krásnych výhľadov a prírodné scenérie, ktoré vás dostanú do nálady pre oddych a relax. Ak sa chystáte na dovolenku v Fínsku, Nuuksio národný park by mal byť vašou prvou zastávkou.


Letenka Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko Nuuksio národný park je výnimočnou destináciou, ktorá zachytáva nádherné scenérie, ktoré si zaslúžia pozornosť každého cestovateľa. Fínsko Nuuksio národný park sa nachádza v juhozápadnej časti Fínska a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú dovolenku uprostred prírody. Pre všetkých, ktorí chcú navštíviť tento národný park, je nevyhnutné zabezpečiť si letenku do Fínska.

Fínsko je krajina, ktorá návštevníkom ponúka nekonečné množstvo meravéch miest a pamiatok. Pri letenici do Fínska je dôležité zvažovať, aké miesta chcete navštíviť a kedy by ste mali cestu uskutočniť. V lete ponúka Fínsko jedinečné príležitosti na turistiku, kúpanie v jazerách a v jedinej poľnohospodárskej krajine v Európe je možné objaviť zaujímavé kultúrne aktivity.

Po prílete, môžete ísť na cestu do Nuuksio Národného parku. Nuuksio je vyhľadávanou turistickou destináciou a ponúka veľa možností na prechádzky, turistiku alebo cykloturistiku. Národný park je takmer 60 kilometrov štvorcových veľký a nachádza sa len 35 minút od centra Helsínk. Park ponúka príležitosti na rybolov, kanoistiku, stolnotenisové stoly a mnoho ďalších aktivít.

Národný park je obklopený pohoria a jazierami, ktoré môžete objaviť ako tradičný tura. Nuuksio ponúka tiež mnoho celebritných oblasti, ktoré symbolizujú fínsku kultúru. Jedním z nich je fínsky sauna, ktorý má veľmi dôležité miesto v srdci Fína. V národných parku Nuuksio existuje niekoľko miest, kde si môžete užiť fínsku saunu.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Nuuksio národný park je Haltia, prírodné centrum, ktoré je zamerané na všetky aspekty fínskej prírody. Turisti sa tu dozvedia o histórii a budúcnosti národného parku, o rastlinách a zvieratách, ktoré ho obývajú a o tom, ako sa ľudia starajú o prírodu. Centrum ponúka mnoho možností na vedomostné vylety, kde môžu turisti vidieť na vlastné oči, ako sa ochraňuje príroda, a ako sa starajú o vodu a zem.

Fínsko Nuuksio národný park je miestom, ktoré by si určite malo zaslúžiť vašu pozornosť. Ak ste fanúšikom prírodných krás, Fínsko Nuuksio národný park je tou správnou voľbou. Objavte krásy Fínska a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku v srdci prírody. Rezervujte si letenku do Fínska už dnes a choďte objavovať skutočný raj na zemi.


Počasie Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a ponúka nespočetné množstvo národných parkov k návšteve. Jedným z nich je Nuuksio národný park, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, blízko hlavného mesta Helsinky.

Ako je počasie v Nuuksio národnom parku?

Počasie v Nuuksio národnom parku je veľmi ovplyvnené jeho polohou a blízkosťou k Baltskému moru. Letá sú tu mierne a vlhké, pričom teploty sa pohybujú od 20 do 25°C. V zime tu je chladno, s teplotami často klesajúcimi pod -10°C a výskytom snehových prehánok. Jeseň a jar sú tu chladnejšie a daždivé, ale to neznamená, že tento národný park nie je zaujímavým miestom návštevy v každom ročnom období.

Čo robiť v Nuuksio národnom parku?

V lete je možné sa v národnom parku kúpať v jazierach, vyskúšať si kanoistiku alebo turistiku, pričom zimou sa dá využiť bežecké stopy a ľadovú korčuľovaciu dráhu na jazere. V parku sú aj k dispozícii mnohé zaujímavé turistické trasy pre každého návštevníka, bez ohľadu na jeho kondíciu. Pre tých, ktorí túžia po trochu adrenalinu, je možné zlepšiť si horolezecké zručnosti, vyskúšať si horské preliezky alebo využiť horolezeckú stenu v okolí.

Čo sa dá vidieť v Nuuksio národnom parku?

V parku sa nachádza veľa jazier a hlavným ťahákom je Urho Kekkonen jazero, kde sa môžete kúpať v lete a v zime sa tu dá dokonca aj korčuľovať. Okolie jazera je ideálne pre prechádzky na čerstvom vzduchu a oddych. V národnom parku sa nachádza veľa starých lesov a množstvo horských skalísk, ktoré sú veľmi populárne u horolezcov.

Ak máte radi zvieratá, môžete si tu užiť pozorovanie divokej zveri ako jelene, rysy, medvede a vlky, ktoré sú tu veľmi rozšírené. Okrem toho, v Nuuksio národnom parku sa nachádzajú aj tradičné fínske farmy a horské chaty, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a spoznať miestnu kultúru.

Súčasťou toho, čo treba vidieť v Nuuksio národnom parku, sú aj mnohé zaujímavé geologické formácie a jazerá. Môžete si vychutnať krásny výhľad na okolitú krajinu z vyhliadkovej veže, či sa prejsť po romantických drevených chodníkoch.

Nuuksio národný park je skutočne krásnym a fascinujúcim miestom k návšteve v každom ročnom období. Ak sa chystáte navštíviť Fínsko, neváhajte a zaradte túto unikátnu destináciu na svoj zoznam. Nabudúce, keď sa budete pýtať, čo láka turistov k návšteve Fínska, už budete vedieť, že je to Nuuksio národný park a jeho fascinujúca príroda a krajina.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Nuuksio národný park


Ako sa tam dostanem?
Najlepšie sa tam dostanete autom alebo verejnou dopravou z Helsínk.

Aké aktivity sú v parku možné?
V parku môžete robiť rôzne turistické túry, jazdiť na bicykli, plavbu loďou a kempovať.

Môžem v parku kempovať?
Áno, je to možné. Sú tam vyhradené kempoviská, platené i zdarma.

Ako sa oblečiem?
Odporúča sa mať všetko vrstvovo, pretože počasie sa môže rýchlo meniť.

Môžem tam vidieť divoké zvieratá?
Áno, je to možné. V parku žijú napríklad jelene, losy a rysy.

Môžem tam vidieť severné svetlo?
Možnosť vidieť severné svetlo v parku závisí od počasia a ročného obdobia.

Ako dlho trvajú turistické túry?
Trvanie túr závisí od zvolenej trasy. Najkratšie trvajú asi 1-2 hodiny, ale sú aj túry na celý deň.

Akú je najlepšiu dobu návštevy parku?
Najlepším obdobím pre návštevu parku je jar a jeseň, keď je tam menej turistov.

Je vstup na park platený?
Nie, vstup na park je voľný.

Ako sa dá objednať plavba loďou?
Plavbu loďou si môžete objednať tu: https://www.nuuksioon.fi/en/activities/cruises-on-lake-valkeajarvi/


Ubytovanie Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je krásna krajina so sviežim vzduchom a obrovskými plochami, ktoré ponúkajú obrovské možnosti pre turistov. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete úplne odpočinúť a stráviť čas v prírode, Nuuksio národný park je ideálnou voľbou. Leží na juhozápade Fínska, v blízkosti Helsínk. Ponúka pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie, ktoré určite uspokojí každého turistu.

Nuuksio národný park má veľa vhodných miest na ubytovanie, ktoré sú rozdelené do piatich kategórií. V prvom rade sú to lesné chaty, ktoré boli postavené z dreva a sú plne zariadené. Sú vhodné pre dvoch až štyroch hostí. Vedľa lesných chát sú aj drevené koľiby, ktoré sa nachádzajú pri potoke a poskytujú krásny výhľad na okolitú prírodu. Tieto koľiby sú najlepšie pre dvoch ľudí.

Ďalšou možnosťou je vidiecka koliba, ktorá je pre ľudí, ktorí sa chcú cítiť ako v minulosti a zažiť Fínsko ako kedysi. Táto koliba má štyri izby a dokonca aj kuchyňu.

Ak chcete stráviť noc v kempe alebo karavane, Nuuksio národný park ponúka niekoľko miest, kde si môžete postaviť svoj stan alebo parkovať svoj karavan. V kempoch sú dostupné aj kuchyňa, sprchy a toalety.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, Nuuksio národný park má aj krásny hotel saunou. Hotel je vzdialený iba niekoľko minút od prírody a ponúka pokojné prostredie na relaxáciu.

Nuuksio národný park je jedinečným miestom, ktoré ponúka krásu prírody a odpočinok od rušného mesta. S jeho cenovo dostupným a kvalitným ubytovaním, môžete sa úplne oddýchnuť a zažiť Fínsko v jeho najlepšom svetle. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete prebudiť s vôňou kvetov a počuť šum vody, Nuuksio národný park je ten správny výber pre vás.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky