Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Rauma

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Rauma


1) Aké je počasie v Raupe?
Odpoveď: Počasie v Raupe je typické pre fínske prostredie. V letných mesiacoch býva teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 20 stupňov. V zime býva chladno a často sneží.

2) Ktoré pamiatky sa dajú navštíviť v Raupe?
Odpoveď: Rauma má mnoho historických a kultúrnych pamiatok, ako napríklad starý hrad Raumanlinna, drevenú mestskú architektúru v starom meste, múzeum Marela a Tropiclandia vodný park.

3) Aké potraviny sú typické pre fínsku kuchyňu?
Odpoveď: Typickou fínskou kuchyňou sú ryby ako losos, nivy, sleď alebo rôzne morské plody, ako aj divina, husacie mäso a rôzne ovocie, napríklad smrekové bobule.

4) Ako môžem cestovať z Raupe do Helsínk?
Odpoveď: Rauhu sa dá dosiahnuť autom, autobusom alebo vlakom z Helsínk. Najrýchlejšou možnosťou je cesta autom alebo vlakom, ktorá trvá približne dve hodiny.

5) Kedy sa koná tradičný jarmok v Raupe?
Odpoveď: Tradičný jarmok v Raupe sa koná každoročne v auguste. Je to najväčší a najpopulárnejší jarmok v akejkoľvek fínskej obci. Na jarmoku môžete ochutnať rôzne tradičné fínske jedlá a výrobky a zakúpiť si suveníry.


Ubytovanie Fínsko Rauma


Fínsko je krásna krajina s mnohými úchvatnými miestami na návštevu. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na návštevu je malé mesto Rauma. Rauma sa nachádza v západnej časti Fínska a je známe pre svoju starú, dobre zachovanú časť mesta, ktorá sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ak hľadáte ubytovanie v Raume, máte na výber mnoho možností. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi a súkromnými apartmánmi.

Jedným z najlepších ubytovaní v Raume je Hotel Raumanlinna. Tento hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka pohodlné izby s moderne zariadenými kúpeľňami a WiFi pripojením. Hotel má aj reštauráciu, kde sa podávajú tradičné fínske jedlá.

Ak hľadáte niečo menej luxusné, môžete si vybrať penzión Cafe+ Guesthouse. Ten sa nachádza v historickom centru mesta a ponúka jednoduché izby s vlastným sociálnym zariadením. Hostia si môžu vychutnať raňajky v malej, útulnej kaviarni.

Pre tých, ktorí hľadajú súkromné ubytovanie, je veľa možností. Mnoho ľudí ponúka súkromné apartmány cez Airbnb alebo Booking.com. Tieto apartmány sú zvyčajne dobre vybavené a poskytujú hostiteľský prístup s možnosťou návštevy tradičných fínskych domov.

Je možné nájsť aj ubytovanie v prírode, ak sa chystáte na turistiku alebo chcete spoznať dobre známe fínske sauny. Existuje veľa malých chat a hájov, ktoré ponúkajú úplné oddýchnutie a kľud.

Rauma je nádherné a jedinečné mesto na návštevu. Ubytovanie v Raume vám poskytne príležitosť spoznať tradície a kultúru tohto územia, a rovnakým spôsobom prispieva k celkovému zážitku z cestovania. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, určite budete mať nezabudnuteľný pobyt v tomto krásnom fínskom meste.


Počasie Fínsko Rauma


Počasie vo Fínsku sa môže pomerne značne meniť, avšak v Raume prevláda morské podnebie, takže teploty nie sú extrémne a zima trvá asi od novembra do marca.

V lete môžu byť teploty až 25 stupňov Celzia a v zime klesať až na mínus 25 stupňov Celzia. Obzvlášť zimné mesiace sú charakteristické častými snehovými prehánkami a časom od času vyskytujúcimi sa snehovými búrkami. Dávajte si teda pozor, ak sa rozhodnete navštíviť mesto v zime a zoberiete so sebou auto – cesty môžu byť klzké a nebezpečné.

V lete je počasie v Raume krásne. Slnko svieti až 19 hodín denne a môžete si užívať nádhernú prírodu, ktorá je v mojom kraji plná zaujímavostí a atrakcií. Okrem toho tu nájdete množstvo pekných cyklistických a turistických trás, ktoré vám umožnia objaviť tento úžasný kúsok sveta pomocou aktívneho pohybu.

No bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Raumu, môžete očakávať nádhernú prírodu, priateľských ľudí a nezabudnuteľné zážitky. Okrem toho, v zimných mesiacoch tu môžete navštíviť aj veľký počet trhov a podujatí, ktoré sú charakteristické pre tento čas roka.

Keďže Rauma je mestskou oblasťou, tu môžete očakávať hustý mestský ruch, ale stále máte možnosť sa stiahnuť do prírody a relaxovať. Preto ak hľadáte originálne a zaujímavé miesto kde stráviť pár dní, Rauma je pre vás ideálnou voľbou.


Dovolenka Fínsko Rauma


Fínsko je krajinou plnou pokojného a súčasne i dobrodružného ducha. Mnohí sa pritom rozhodujú pozrieť sa na toto krásne miesto z úplne nového uhla pohľadu a vyhrať tak svoje vnútorné obmedzenia. Sú k tomu pripravení a rozhodujú sa ísť na dovolenku do Rauma.

Kde vlastne leží Rauma?

Historické mesto Rauma sa nachádza na juhozápade Fínska, v oblasti Satakunta. Okrem iného je známe pod umelými názvami Johanna a Kylmäpihlaja. Toto miesto poteší nielen turistov, ale aj domácich obyvateľov, pretože ponúka nielen prekrásnu prírodu, ale aj veľa zaujímavých aktivít.

Čo turisti môžu zažiť v Raume?

Predovšetkým by ste mali okamžite zarezervovať si miesto na prehliadke mesta, ktorú by ste mali zažiť hneď po príchode. Vďaka nej zistíte viac o histórii mesta, jeho kultúre a zaujímavostiam. Po tomto zážitku by ste si nemali nechať ujsť výlet na Omenainen, malý ostrov, ktorý je domovom pre netopiere a morské riasy. Jeho čarovné scenérie a zaujímavý farebný svet je niečo, čo si budete pamätať navždy.

Ak máte radi šport, čakajú na vás fantastické turistické trasy a cyklotrasy. Návštevníci tu môžu zájsť do západného fínskeho archipelagu, kde vás očarí malá dedinka, ktorá stojí na samotnej krajine. Môžete objaviť plachetnice a súťažiť na vodných športových podujatiach. Ak ste milovníkmi kultúry, môžete sa vydať na festival ľudového umenia, kde sa delí so zvykmi a tradíciami z rôznych strán Fínska.

Ubytovanie v Raume

V Raume môžete nájsť celý rad ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre každého. V niektorých prípadoch sú ubytovacie zariadenia v blízkosti prírody, v iných môžete vidieť nádherný výhľad na mesto. Väčšina hotelov ponúka vysoko kvalitné služby, ktoré sú založené na pohodlnom a príjemnom pobyte.

Takže ak máte chuť na dobrodružstvo s rodinou, alebo s priateľmi, Rauma bude skvelou voľbou. S pohostinnosťou miestnych obyvateľov a krásnou prírodou budete mať skutočne nezabudnuteľnú dovolenku. Navštívte Fínsko a prežite úžasnú dovolenku v Raume.


Letenka Fínsko Rauma


Fínsko je krajina, ktorá neustále láka turistov svojou nečakanou krásou a atrakciami. Jedným z najkrajších miest krajiny je mesto Rauma. V prípade, že uvažujete nad návštevou tohto miesta, potom by ste si mali zakúpiť letenku a letieť do mesta Rauma.

Prvý krok vo vašej plánovanej ceste do Rauma bude nájsť si vhodnú letenku. Ak predtým nikdy neuvažovali nad cestou do Fínska, môže byť to pre vás nová skúsenosť.

Prvým krokom pri pátraní po letenkách do mesta Rauma bude nájdenie relevantných letových liniek. Pretože Rauma nie je taký veľkým mestom, nie každá letecká spoločnosť ponúka letenky do tohto miesta. Avšak, letenky by ste mali byť schopní nájsť na webových stránkach medzinárodných letísk v hlavných mestách, ako sú napríklad Helsinky či Turku.

Pred zakúpením letenky je vhodné sledovať aktuálnu situáciu ohľadom pandémie COVID-19. Fínsko rozhodlo o niekoľkých opatreniach na minimalizovanie rizika nákazy vírusu. Preto je potrebné mať negatívny test na COVID-19 a poskytnúť informácie o kontakte v prípade potreby karantény. Odporúča sa preto rezervovať letenku s flexibilnými podmienkami, aby ste mohli na základe aktuálnych opatrení zmeniť alebo zrušiť let.

Náklady na letenky do Rauma sa líšia podľa sezóny. Okrem behu Veľkého Biela Noci je Rauma turistickou destináciou po celý rok. To znamená, že ceny leteniek by sa mohli meniť v závislosti od času roka. Rovnako môžete tiež uvažovať o alternatívnych variantoch, ako napríklad letenky do Fínska s príležitosťou návštevy viacerých krajín v rámci jednej cesty.

Hlavným letiskom v Rauma je letisko Pori. Zahraniční turisti sa najčastejšie ocitnú na letisku Helsinky-Vantaa, odkiaľ môžu pokračovať vo svojej ceste vlakom alebo autobusom do mesta Rauma.

V prípade, že sa vám podarí nájsť výhodnú letenku, potom máte pred sebou nezabudnuteľnú cestu do krajiny tisícich jazier. V meste Rauma si môžete vychutnať starodávny bamberský festival, navštíviť krásny hrad Rauma či prejsť sa po malebných uličkách starého mesta. Takže, neváhajte a rezervujte si letenku do mesta Rauma ešte dnes.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky