Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Ylläs

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Ylläs


1. Kde sa nachádza Ylläs?

Ylläs sa nachádza v oblasti Laponsko v severnom Fínsku.

2. Aké je počasie v Ylläs?

Počasie v Ylläs závisí od ročného obdobia. V zime je zima a v lete je teplejšie. Rovnako ako v iných častiach severného Fínska, zima v Ylläs je veľmi chladná a zasnežená. Letný čas je skôr miernejší a teploty sú okolo 20 - 25 stupňov Celsia.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Ylläs?

Najlepším časom na návštevu Ylläs je zimné obdobie, špeciálne v decembri a januári, keď sú tam najlepšie podmienky na zimné športy.

4. Aké sú najobľúbenejšie zimné aktivity v Ylläs?

Najobľúbenejšími zimnými aktivitami v Ylläs sú lyžovanie, snowboarding a bežecké lyžovanie, zimné prechádzky, jazdy na saních a jazda na snežných skútroch.

5. Môže sa v Ylläs vidieť polárna žiara?

Áno, v Ylläs sa môže vidieť polárna žiara. Najlepšie podmienky na jej pozorovanie sú v zime v období od septembra do marca.

6. Kde sa nachádza najlepšie miesto na sledovanie polárnej žiary v Ylläs?

Najlepšie miesta na sledovanie polárnej žiary v Ylläs sú vrcholy Yllästunturi a Kesänki.

7. Je potrebné mať špeciálnu výbavu na návštevu Yllás?

Áno, odporúča sa mať vhodnú výbavu na lyžovanie a iné zimné športy. Odporúča sa tiež mať vhodnú obuv na chôdzu v snehu a dostatočný počet vrstiev teplých oblečení.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Ylläs?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Ylläs, je letecky do mesta Kittilä a potom pokračovať autobusom alebo taxíkom do Ylläs. Ďalšou možnosťou je cestovať autom z juhu Fínska.

9. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Ylläs?

V Ylläs sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania od typických fínskych chatiek až po luxusné hotely.

10. Aké sú najlepšie reštaurácie v Ylläs?

V Ylläs sa nachádza celý rad reštaurácií, kde sa podávajú tradičné fínske jedlá, ako aj špeciálne pokrmy z lokálnych surovín. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Poro, Tappiman Kurpitsa, Bistro Ylläs ihned a Tahkon Pentuja.


Letenka Fínsko Ylläs


Letenka do Fínska a najmä do Ylläsu predstavuje skvelú voľbu pre každého turistu, ktorý túži po skutočne autentickom zimnom dobrodružstve. Toto nádherné horské mesto je jedno z najobľúbenejších stredísk v Európe pre zimné športy a turistiku. Vycestovať sem je rozhodne najlepšie v zimnom období, pretože práve vtedy sa všetko okolo zahalí do snežnej bielizne a vytvárajú sa fantastické pohľady na hory.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by každý turista mal navštíviť Ylläsu, sú jej zjazdovky. Mesto má niekoľko desiatok zjazdoviek, ktoré sú vhodné pre všetky úrovne zdatnosti. Pre tých, ktorí si radi užívajú rýchlu jazdu, sú k dispozícii náročnejšie trasy, zatiaľ čo začiatočníci môžu využiť jednoduchšie a pomalšie trate. Okrem horských aktivít je v Ylläsu k dispozícii aj množstvo ďalších zaujímavých aktivít ako sú prechádzky na snežniciach, lyžiarske túry, jazda na psích záprahoch a samozrejme aj možnosti klasického turistického zážitku, ako je sledová natierka.

Mesto je tiež obklopené krásnou zimnou prírodou, a preto je ideálne pre tých, ktorí sa radi prechádzajú po snehu, túlajú sa lesom alebo jednoducho užívajú pokojného pobytu v prírode. Okolo mesta sa nachádza viac ako 320 kilometrov prekrásnych bežkárskych tratí, ktoré ponúkajú perfektnú príležitosť na objavovanie krásnych krajín a krajín počas dlhých zimných dní.

Návštevu Ylläsu si môžete zarezervovať buď cez cestovnú kanceláriu, alebo si môžete zakúpiť letenky na internete sami. Existuje mnoho spoločností, ktoré lietajú do blízkeho mesta Kittilä, ktoré je sídlom letiska a kde sa nachádza aj letisko pre mesto Ylläsu. Z letiska v Kittilä trvá cesta do Ylläsu približne 30 minút, takže je to pohodlná a dostupná voľba pre každého, kto chce navštíviť tento nádherný kúsok prírody.

V tomto článku sme si preto ukázali, že Ylläs je ideálne miesto pre každého turistu, ktorý sa chce vrhnúť do zimných aktivít alebo len prejaviť záujem o prírodné krásy tohto nádherného fínskeho mesta. Preto vážne uvažujte o návšteve Ylläsu a vychutnajte si autentické zimné dobrodružstvo, ktoré sa ukáže ako jedno z najlepších rozhodnutí v živote.


Dovolenka Fínsko Ylläs


Fínsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe, ktorá môže ponúknuť veľa rôznych aktivít v každom ročnom období. Ak máte radi zimu a sneh, Ylläs v severnej časti Fínska je miestom, kde strávite nezabudnuteľnú dovolenku.

Fínsko je známe svojou krásnou prírodou a zima tohto krajiny je jedinečná. Mnohí ľudia si vyberajú Fínsko pre jeho zimné aktivity, medzi ktoré patrí napríklad lyžovanie a snowboarding. Na svete sú viaceré miesta, kde je možné sa týmto športom venovať, ale miesto Ylläs je určite jedným z najlepších.

Ylläs sa nachádza v srdci Laponska a leží približne 150 kilometrov severne od poolárneho kruhu. Toto miesto je známe svojimi veľkými trhlinovými kopcami, ktoré ponúkajú skvelé zjazdovky, ako aj takzvaným "živým pozadím". To znamená, že vo všetkých smeroch sú okolo horizontu vidieť veľké lesy a údolia, kde sa pohybujú soby a jeleňovia. Toto miesto tak ponúka skutočne unikátnu zimnú atmosféru.

Kromě lyžování a snowboardingu môžete v Ylläs zažiť veľa iných aktivít. Toto je jedna z najlepších oblastí pre skialpinizmus, kde si môžete vychutnať kopcami mimo zjazdoviek. Ak máte radi adrenalin, skúste si prejsť na snežnici. Pre milovníkov prírody sa tu nachádza niekoľko trás na bežky, ktoré vedú cez krajiny lenivých jazier a prekrásnych lesov.

Ylläs má zároveň tú výhodu, že má množstvo malých kysličníkových chatiek, kde sa môžete ubytovať. Tieto chatky sú malé, ale útulné, a ponúkajú veľmi príjemné ubytovanie pre vašu dovolenku. Pri pobyte v týchto chatkách sa môžete cítiť, akoby ste boli uprostred divočiny, ale dostatočne blízko lyžiarskych zjazdoviek a mnohých iných aktivít.

Takže ak hľadáte zimnú dovolenku, ktorá ponúkne nielen lyžovanie a snowboarding, ale aj množstvo iných zimných aktivít, Ylläs v Fínsku je skutočne unikátnou destináciou. Svojou krásnou prírodou a malými kysličníkovými chatkami, Vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a pobyt v tomto mieste určite nebudete ľutovať.


Počasie Fínsko Ylläs


V Fínsku sa nachádza jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk – Ylläs. Toto stredisko sa nachádza v severnej časti Fínska, v Laponsku, a ponúka turistom nielen výborné lyžovačky, ale aj krásnu prírodu a veľa aktivít.

Počasie v oblasti Ylläs sa veľmi líši v závislosti od ročného obdobia. Najlepší čas na návštevu tejto oblasti je zimné obdobie, kedy tu je snehová pokrývka a teploty sú nízke. Od novembra do apríla sa tu teploty pohybujú okolo -10°C a súčasne je tu pomerne suché počasie.

V lete sú teploty v oblasti Ylläs tiež príjemné, no je tu vyššia miera zrážok. Toto obdobie je vhodné na turistiku a cykloturistiku, keďže príroda v okolí je nádherná a ponúka mnoho možností na výlety.

Ak však plánujete návštevu lyžiarskeho strediska Ylläs, musíte brať do úvahy aj fakt, že tu je veľmi krátky deň. V januári sa slnko vynorí na niekoľko hodín a v noci sa na oblohe zjavujú nádherné polárne svetlá.

Celkovo je počasie v oblasti Ylläs vhodné najmä pre milovníkov zimných športov, no aj tí, ktorí preferujú turistiku a cykloturistiku, si tu nájdu svoju výzvu. V každom prípade, krása miestnej prírody a jej bohatá zver až dovolia zabudnúť na klimatické podmienky a užiť si príjemnú dovolenku v krásnom prostredí.


Ubytovanie Fínsko Ylläs


Fínske Ylläs je jedným z najkrajších a najobľúbenejších horských stredísk vo Fínsku. Ukryté v strede národného parku Pallas-Yllästunturi, ponúka návštevníkom krásne výhľady na nádhernú prírodu a je ideálnym miestom pre zimné dobrodružstvá.

Ak hľadáte ubytovanie v Ylläse, máte na výber z rôznych možností. Okrem tradičných hotelov a apartmánov je tu tiež množstvo možností pre tých, ktorí preferujú ubytovanie v súkromí.

Jednou z možností je prenájom chaty alebo horského domu. Táto forma ubytovania je ideálna pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré si chcú vychutnať prírodu a horské zimné dobrodružstvá vo svojom vlastnom tempe. Chaty a horské domy sú väčšinou plne zariadené a poskytujú vám všetky pohodlia, ktoré potrebujete.

Ďalšou možnosťou sú apartmány. Ylläse ponúka množstvo apartmánov rôznej veľkosti a vybavenia. Ak preferujete nezávislosť a súkromie, apartmán je pre vás tou správnou voľbou. Ponúka vám vlastnú kuchyňu a umožňuje vám variť si vlastné jedlá a tráviť čas vo svojom vlastnom priestore.

Pre tých, ktorí hľadajú tradičné hotely, Ylläse je plné rôznych možností. Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti lyžiarskych trás a turistických atrakcií. Ak si chcete vychutnať to najlepšie z Fínska a Ylläse, ubytovanie v tradičnom fínskom hoteli je pre vás tou správnou voľbou.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si zvolíte, Ylläs vám ponúka nezabudnuteľný zážitok. Môžete si vychutnať zimné športy, prechádzky po nádherných lesných cestách a vidieť polárnu žiaru vo svojej plnej nádhere. Ylläs je spojením prírodného krásy a zimnej radosti, ktorá vás určite ohromí a nabijú vás pozitívnou energiou.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky