Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Biarritz

Počasie Francúzsko Biarritz


Biarritz, známe svojimi prekrásnymi plážami a vlnami, je jedným z najpopulárnejších miest pre turistov v Francúzsku. Leží na pobreží Atlantického oceánu v úplnom juhozápadnom kúte krajiny v regióne Nouvelle-Aquitaine.

Počasie v Biarritze je podobné ako v celom regióne - jemné a mokré. Mesto má oceánsky a mierny podnebný typ, s mierne teplými letami s priemernými teplotami 25°C a miernymi zimami s teplotami okolo 10°C.

Jeseň a zima sú v Biarritze zvyčajne vlhké a daždivé, keď sa vyskytuje viac búrok a silných vetrov. Počas týchto mesiacov môže byť počasie nepredvídateľné a veľmi nepríjemné pre turistov.

Na druhej strane, jar a leto sú pre turistov najlepšie ročné obdobia na návštevu Biarritzu. Teploty sú veľmi príjemné a slnečné dni sú bežné s minimálnym výskytom dažďa. Priemerne má mesto až 300 slnečných dní v roku a je tiež známe svojimi teplými vlnami.

V lete môže byť veľmi horúco a pre turistov, ktorí sa plánujú kúpať v mori, teploty vody sa pohybujú okolo 20°C až 22°C. Tieto teploty sú pre mnohých turistov príjemné, ale pre niektorých môžu byť príliš chladné.

V každom prípade, turisti by mali byť pripravení na meniace sa počasie počas svojej návštevy v Biarritze a mali by mať so sebou vhodné oblečenie na ochranu pred dažďom a vetrom.

Celkové počasie v Biarritze vytvára ideálne podmienky pre návštevníkov, aby si mohli užívať krásy regiónu Nouvelle-Aquitaine a tiež na svoje každodenné potešenie počúvať šum oceánskej vlny a pozerať na západ slnka nad Atlantickým oceánom.


Dovolenka Francúzsko Biarritz


Francúzske mesto Biarritz je krásnym turistickým cieľom, ktoré láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Nachádza sa na pobreží Atlantiku v krajine Baskov a patrí do departementu Pyrénées-Atlantiques. Biarritz je rozmanitou destináciou, kde si každý návštevník nájde niečo pre seba – či už chce relaxovať na pláži, surfovať na vlnách alebo ochutnávať miestne gurmánske špeciality.

Ak chcete cestovať do Biarritzu, najjednoduchší spôsob je letecky. Mesto má vlastné letisko a ponúka priamy let z Paríža. Z letiska môžete využiť služby miestnej dopravy alebo si požičať auto, ktoré vám umožní objaviť krásy tohto destinácie.

Jednou z najväčších atrakcií Biarritzu je jeho pláž. Pláž La Grande Plage je jednou z najpopulárnejších a veľmi vhodnou pre rodiny s deťmi. Pre tých, ktorí milujú surfovanie, je tu pláž La Côte des Basques, ktorá sa považuje za jednu z najlepších miest v Európe pre surfovanie na vlnách. Počas plážových dní si môžete užiť vynikajúce počasie a neutrácať príliš veľa.

Vo svojom voľnom čase môžete ísť do centra mesta a objaviť zaujímavé pamiatky a miesta kultúrneho záujmu. Najznámejším miestom je predovšetkým Biarritzský akvárium, kde sa návštevníci môžu zoznámiť s podmorským svetom Atlantického oceánu. Je potrebné zdôrazniť, že mesto má bohatú históriu, ktorú môžete vidieť v každom kroku. Prechádzajte sa po uliciach mesta, prejdite sa po námestí a objavte kultúru a architektúru mesta Biarritz.

Jeden z najkrajších okruhov v meste Biarritz je prehliadka budov a palácov, ktoré nájdete v centrálnych častiach. Medzi tie najkrajšie patrí Parc Du Mouro, ktorý sa vám určite zapáči. Nachádza sa v centre mesta a je ideálnym miestom na piknikovanie alebo len tak relaxovať.

Za návštevu určite stojí aj Aquarium de la Grotte des fées, kde sa návštevníci môžu pozrieť na nedotknutý podmorský svet mesta Biarritz. Táto atrakcia je určená pre bežné návštevy alebo pre skupiny návštevníkov. Po návšteve akvária sa môžete zastaviť v niektorom z miestnych reštaurácií a ochutnať miestne špeciality ako sú napr. Baskické klobásy, kertassou, gâteau basque, alebo klasické francúzske víno.

V závere by som sa chcel zmieniť o ubytovaní v Biarritzu. Mesto ponúka širokú škálu ubytovania, od luxusných hotelov až po rodinné penzióny, kde si každý príde na svoje. Ak sa toužíte preniesť do luxusu, určite navštívte známy hotel “La Halle aux Poissons”, ktorý je zároveň aj kultúrnym pamiatkou mesta. V tomto hoteli si užijete prvotriednu pohostinnosť a kvalitu.

V každom ročnom období sa hodí navštíviť elegantný Biarritz. Návštevníci majú možnosť vychutnať si krásy mesta, objaviť jeho históriu a miestnu kultúru, pozrieť si úchvatné pláže a ochutnať miestne špeciality. Biarritz je miestom, ktoré sa určite oplatí navštíviť, či už na prvú alebo stonásťu dovolenku.


Letenka Francúzsko Biarritz


Ak hľadáte ideálnu destináciu na plážovú dovolenku, nemusíte ísť ďaleko, Francúzsko má pre Vás niečo špeciálne – Biarritz. Najväčšie mestečko na úpätí pohoria Pyreneje locírujeme na juhovýchode Francúzska, v oblasti Nového Akvitánska. Zaujímavý mix kultúry Baskov a Francúzov dáva Biarritzu špeciálnu atmosféru, preto sa právom považuje za jednu z najromantickejších a najkrajších plážových oblastí Európy. Ak teda túžite po troške romantiky a dokonalej oddychu na pláži, Biarritz by mohol byť tým správnym miestom pre Vás.

Letenky

Ako sa tam dostať? Najjednoduchším a najpohodlnejším spôsobom na cestu do Biarritzu je letecky. Dostupnosťou by sa Francúzsko mohlo zdať ďaleko, ale v skutočnosti to nie je pravda. Medzinárodné letisko Biarritz Pays Basque je jedným z najväčších letísk na juhu Francúzska a leží len 5 km od Biarritzu samotného. Letenky do Biarritzu z Bratislavy sú pomerne cenovo dostupné a zvyknú sa dostať pod 100 €, pričom cena závisí od toho, kedy let v týždni objednáte.

Doprava z letiska

Z letiska do Biarritzu sa dostanete na niekoľko spôsobov. Prvým možnosťou je autobusová doprava, ktorá je k dispozícii každý deň. Cesta trvá približne 15-20 minút a náklady na jednotlivca sú pomerne nízke. Druhou alternatívou je objednať si takzvaný taxík, ktorý Vás bude naliehavo odvezúť kamkoľvek chcete. Tretia možnosť, ak máte väčšiu rodinu alebo skupinu, je nájom auta na letisku. Vozidlá môžete prenajímať priamo na letisku alebo cez internet.

Ubytovanie

Biarritz ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré sa prispôsobia akémukoľvek rozpočtu. Ak túžite po luxusnom a romantickom ubytovaní s nádherným výhľadom na more, určite navštívte hotel Le Miramar. Tento moderný hotel sa nachádza priamo pri pláži a ponúka dokonalý pohľad na Atlantický oceán. Ak hľadáte niečo jednoduchšie, môžete si vybrať malé penzióny alebo hostely, ktoré sú rozmiestnené po celom meste.

Pláže

Biarritz je známy svojimi krásnymi plážami a vo vysokom letnom období sú tieto pláže pomerne preplnené turistami z celého sveta. Najslávnejšou plážou na tomto úseku francúzskeho pobrežia je La Grande Plage, ktorá je aj najväčšou plážou. Na tejto pláži sa budete môcť opaľovať, kúpať, čítať si knihu alebo sa vyhodnotiť po surfovaní. Na tomto tradičnom mieste sa koná aj mnoho kultúrnych podujatí. Pre ďalšie pláže sa vyberte k Les Cavaliers a surfujte si na vlnách Atlantického oceánu.

Aktivity

Okrem plážovania sa v Biarritzu nájde veľa ďalších aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Ak máte radi nehlučné a pohodové aktivity, rozhliadnite sa po oblastiach plných zelene, rôznych parkov a vodných hranoličiek. Pre náruživých golfistov je Biarritz ideálnym miestom – je tu mnoho golfových ihrísk s dokonalým výhľadom na Atlantický oceán. Ponúkajú aj množstvo nezabudnuteľných výhľadov. Ak máte radi adrenalínové dobrodružstvá, neváhajte si zaregistrovať na kurz surfovania a vyskúšajte si najväčšie vlny na svete.

Okolo Biarritzu sa nájdu aj turistické chodníky, ktoré sú vhodné pre rodiny aj jednotlivcov. Môžete si povedať, že je to turistická zóna, ktorá ponúka rôzne druhy kultúrných alebo turistických akcií, počas sezóny to býva veľmi rušné a i večer sa tu môžete prechádzať s nočnou atmosférou na baskickej Ulici.

Finančná analýza

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Biarritz nie je medzi lacnými hotelmi alebo obchodmi, ako aj plážové barové stánky môžu byť drahšie, ale mysliete na výmenu za kvalitné služby a krásne okolie. Avšak Biarritz ponúka aj spôsoby ako ušetriť napríklad cez tzv. „City Pass“ a to napríklad s vstupmi do múzeí, aquaparku či iných atrakcií.

Ak teda hľadáte miesto, kde si užijete dokonalé opaľovanie a oddych, kde budete mať možnosť užiť si krásu Atlantiku a preskúmať tú najlepšiu časť Francúzska, návšteva Biarritzu je určite rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať. Bon voyage a VIVE LA FRANCE!


Ubytovanie Francúzsko Biarritz


Biarritz je nádherné mesto, ktoré sa nachádza na juhozápade Francúzska. Mesto je známe svojimi krásnymi plážami, prekrásnymi historickými pamiatkami a bohatou kultúrou. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny kúpeľný dom, budete potrebovať ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania v meste Biarritz.

Biarritz ponúka množstvo rôznych typov ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov až po cenovo dostupné hostely pre cestovateľov s menším rozpočtom. Ak hľadáte luxusné ubytovanie v Biarritze, potom si môžete vybrať z množstva štvor- a päťhviezdičkových hotelov. Mnohé z nich sú umiestnené priamo na pláži a ponúkajú úžasný výhľad na more a okolité hory. Viaceré hotely sa nachádzajú aj v centre mesta, čo je ideálne pre tých, ktorí chcú objavovať mesto peši.

Ak chcete viac súkromia a nezávislosti, môžete si prenajať apartmán. Biarritz ponúka mnoho apartmánov rôznej veľkosti a ceny, ktoré sú ideálne pre rodiny a skupiny priateľov, ktorí chcú zostať v meste na niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Mnohé z nich sa nachádzajú na pláži alebo v blízkosti nej, čo znamená, že môžete byť na pláži v priebehu niekoľkých minút chôdze.

Ak máte menší rozpočet, ale stále chcete zostať v krásnom meste, existuje množstvo cenovo dostupných hostelov, ktoré sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom. Hostely sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a ponúkajú rôzne typy ubytovania, od spoločných izieb až po súkromné izby.

V neposlednom rade, ak hľadáte autentické zážitky, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v meste Biarritz v tradičných baskických domoch. Tieto domy sú typické pre mesto Biarritz a sú obklopené krásnymi záhradami a terasami. Ak hľadáte skutočne nezabudnuteľné zážitky, toto je pre vás najlepšia voľba.

V Biarritze nájdete vhodné ubytovanie pre každého, od luxusných hotelov a apartmánov až po skromné hostely a tradičné baskické domy. Ak plánujete navštíviť toto krásne mesto, určite si vyberte ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Či už zvolíte akýkoľvek typ ubytovania, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný pobyt v tomto malebnom francúzskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Biarritz


1. Aký je Biarritz?
Biarritz je krásne mesto, ktoré sa nachádza na juhu Francúzska. Je obľúbené pre svoje krásne pláže a surfařské miesta.

2. Ako sa dostanem do Biarritzu?
Môžete sa dostať do Biarritzu letecky, vlakom alebo autobusom. Letecky sa dá priletieť do Biarritzu a najbližšieho letiska je letisko Biarritz-Pays Basque. Vlakom alebo autobusom sa môžete dostať z hlavného mesta Paríž.

3. Kde sa dajú nájsť ubytovania v Biarritze?
Môžete si vybrať z hotelov, apartmánov alebo penziónov, ktoré sú k dispozícii v meste. Odporúčame rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste mali zaručené miesto na pobyt.

4. Čo robiť v Biarritze?
Môžete si užiť krásne pláže, prechádzky, nákupy a obdivovať krásnu architektúru. Ak ste surfař, nemali by ste si nechať ujsť ideálnu príležitosť na surfovanie.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Biarritzu?
Najlepšie obdobie na návštevu Biarritzu je od mája do septembra, kedy je počasie teplejšie alebo ak máte radi menej turistov, pak návšteva mimo sezóny bude pre vás ideálna.

6. Ako sa dostať z letiska do centra mesta?
Môžete využiť verejnú dopravu ako autobus alebo taxi. Vo väčšine prípadov, autobusy idú z letiska do centra mesta k dispozícii ihneď po prílete.

7. Kde sa dajú nájsť dobré reštaurácie v Biarritze?
V Biarritze je mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať pochúťky z regiónu, pričom veľa z nich sa nachádza priamo pri pláži a ponúkajú nádherný výhľad.

8. Kedy je otvorený obchod v Biarritze?
Obchody majú všeobecne otvorené od 10:00 do 19:00, vrátane sobôt a niektoré z nich sa otvárajú aj v nedeľu a sviatok.

9. Je Biarritz bezpečné mesto?
Biarritz je celkom bezpečné mesto, ale tak ako v ktorejkoľvek inej destinácii, mali by ste byť opatrní a mať na sebe cennosti a osobné veci v bezpečí.

10. Aké pamiatky v Biarritze si môžem pozrieť?
Pýtate sa na zaujímavé pamiatky v Biarritze, citujme napr. Rocher de la Vierge, Biarritz štadiónu Polo, Biarritz morským múzeu alebo kostol Sainte-Eugénie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky