Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Francúzsko Chambéry

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Chambéry


1) Ako sa dostanem z letiska do Chambéry?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je autobus do centra mesta alebo taxi.

2) Aké sú hlavné atrakcie v Chambéry?
Odpoveď: Najznámejšími atrakciami sú Château de Chambery (hrad), Kalendárium Chambery (múzeum) a Fontaine des Éléphants (fontána s kameňovými slonmi).

3) Kedy je najlepší čas na návštevu mesta?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu mesta je v lete, keď sú teploty príjemné a mnoho kultúrnych podujatí sa koná.

4) Kde sa dá najlepšie najesť v Chambéry?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie sú v historickej časti mesta ako Les Halles ouverte (trhovisko s čerstvými potravinami) a La Scoperta (talianska kuchyňa).

5) Aké sú možnosti ubytovania v Chambéry?
Odpoveď: V meste nájdete mnoho hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti centra mesta aj mimo neho.

6) Je v Chambéry možné zaplatiť kartou?
Odpoveď: Mnoho obchodov a reštaurácií akceptuje platby kartou, ale niektoré menšie prevádzky môžu prijímať len hotovosť.

7) Ako dlho trvá cesta z Chambéry do Lyónu?
Odpoveď: Autobusom trvá cesta z Chambéry do Lyónu približne 2 hodiny, vlakom asi 1,5 hodiny a autom približne 1 hodinu.

8) Aké sú možnosti verejnej dopravy v Chambéry?
Odpoveď: V meste je k dispozícii autobusová a vlaková doprava, ktorá spája centrum mesta s okolitými obcami.

9) Kde sa nachádza najbližšie lyžiarske stredisko od Chambéry?
Odpoveď: Najbližšie lyžiarske stredisko je v oblasti La Féclaz, ktoré sa nachádza približne 20 km od Chambéry.

10) Aké sú typické miestne jedlá v Chambéry?
Odpoveď: Typické miestne jedlá zahŕňajú Röstis (záhradné zemiaky), gratin savoyard (gratinované zemiaky so syrom) a diots (sýto párky).


Ubytovanie Francúzsko Chambéry


Francúzske mesto Chambéry je jedným z najväčších miest v regióne Savoie, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre návštevníkov, ktorí sem prichádzajú za kultúrou, prírodou alebo lyžovačkou.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môže byť vašou voľbou známy chateau-hotel Château des Comtes de Challes. Nachádza sa len 5 kilometrov za mestom Chambéry a ponúka hostiam elegantné izby a apartmány s nádhernými výhľadmi na okolie. Château des Comtes de Challes sa môže pochváliť aj vynikajúcim bazénom a wellness centrom, ktoré umožňujú hostiam príjemne zrelaxovať po celodennej prechádzke v regióne.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť miestnemu štýlu a kultúre, môže byť ideálnou voľbou hotel Mercure Chambéry Centre. Tento hotel sa nachádza v samotnom srdci mesta a je vzdialený len pár minút od hlavného námestia. Tento hotel ponúka svojim hostiam elegantné izby s modernými vybaveniami a klimatizáciou. Hostia môžu využiť aj fitness centrum a spa, ktoré ponúka masáže a kozmetické ošetrenia.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupné, sa v meste Chambéry nachádza mnoho zariadení s ubytovaním pre hostí. Hotel ibis Styles Chambéry, ktorý sa nachádza v blízkosti historického centra a nákupných zón, ponúka cenovo dostupné ubytovanie a základné vybavenia pre svojich hostí, vrátane raňajok a Wi-Fi.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia, môže byť ideálnym riešením apartmán. V Chambéry sa nachádza mnoho rôznych apartmánov a domov na prenájom, ktoré možno nájsť na webových stránkach ako Airbnb alebo Booking.com. Tieto apartmány ponúkajú hostiam vlastné priestory s kuchyňou a práčovňou, umožňujúcimi im ľahko sa usadiť a cítiť sa ako doma.

Pre tých, ktorí chcú zostať dlhšie v meste, môže byť najlepsou voľbou ubytovanie v štúdiu alebo garzónke. Na webovej stránke LokalApart si môžete nájsť veľa možností pre takéto ubytovanie v Chambéry a ich okolí. Tieto ubytovania ponúkajú svojim hosťom vlastné kuchynky a sú ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú šetriť financie pri stravovaní.

Je dôležité si uvedomiť, že vysoko kvalitné ubytovanie môže byť v Chambéry vysoko cenovo. Pri výbere ubytovania je dôležité zvážiť svoj rozpočet a cieľ cesty, aby ste mohli nájsť to najlepšie pre seba. V každom prípade vám však mesto Chambéry ponúka mnoho rôznych možností pre ubytovanie, takže si môžete byť istí, že nájdete niečo, čo bude vyhovovať vašim potrebám.


Počasie Francúzsko Chambéry


Francúzske mesto Chambéry sa nachádza v regióne Savoie, v južnej časti krajiny. Chambéry je známe svojím nádherným historickým centrom, v ktorom návštevníci môžu objavovať množstvo pamiatok, ako napríklad hrad, katedrálu alebo múzeá. Mesto leží v údolí rieky Leysse, ktorej zdroj sa nachádza v známom národnom parku Vanoise, kde návštevníci môžu objavovať prírodu aj počas leta, ako aj počas zimy.

Počasie v Chambéry je kontinentálne, hoci vplyv mora má vplyv na jej podnebie. Letá v Chambéry sú teplé a slnečné s teplotami dosahujúcimi až do 30 °C, kým zimy sú studené a môžu byť veľmi hmlisté a daždivé s teplotami klesajúcimi až na -5 °C. Zimy v Chambéry sú aj obdobím silného sneženia a lyžiarske sezóny, ktorá priláka turistov z rôznych kútov sveta na lyžiarske strediská v okolí, ako je napríklad La Plagne alebo Les Arcs.

Jeseň a jar sú v meste nádherné obdobia na objavovanie prirodzených krás okolitých hôr, riek a dolín. Počas týchto ročných období môže byť počasie veľmi zmenlivé, preto oblečenie do terénu je nevyhnutné. Návštevníci si môžu vychutnať nádherné farby a vône leta, ako aj pestrosť zimy, ktorá prináša ďalšiu čaro krajinám Savoye.

Väčšinou je v Chambéry vlhké a oblakom pokryté počasie, ktoré môže byť pre niektorých turistov nevhodné. Však niektorí milovníci lesa a hor alebo vodné športy si môžu vychutnať najlepšie možnosti získania adrenalínu v prostredí, ktoré kombinuje prirodzené krásy a dobrodružstvo.

Väčšinou sa odporúča návšteva mesta Chambéry počas teplých mesiacov a potom, keď mohou turisti cestovať bez akýchkoľvek záťaží na cestách. V každom prípade však mesto Chambéry ponúka množstvo možností pre rôzne záujmy a počasie v meste a jeho okolí, určite ponúka zážitky pre všetky ročné obdobia.


Dovolenka Francúzsko Chambéry


Chambéry, hlavné mesto departementu Savoie nachádzajúce sa v juhovýchodnej Francúzsku, je ideálnou destináciou pre tých, ktorí sa radi prechádzajú po krásnych mestských uliciach, ochutnávajú skvelé jedlá a objavujú nádherné pamiatky.

Chambéry je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, ktoré sa odrážajú v jeho architektúre a umení. Usporiadané medzivojnové budovy a historické ulice umožňujú návštevníkom vidieť, ako sa tento región vyvíjal v priebehu storočí.

Mesto je okružené výkonnými alpskými horskými masívmi, čo znamená, že má veľa možností na zimnú dovolenku, ako aj skvelé turistické možnosti počas letnej sezóny.

Chambéry je pre návštevníkov úplne jedinečným zážitkom a ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu.

Historický region

Chambéry má prvotriednu históriu, ktorá môže byť zaujímavá pre turistov, ktorí hľadajú miesta s bohatou minulosťou. V meste nájdete niekoľko skvelých pamiatok, ako napríklad Chambéry Chateau, ktoré je krásne hojdačkou historických budov, zámkov a vodných plôch.

Najväčšou atrakciou je však Fontaine des Éléphants (Slonová fontána), ktorá sa považuje za najvýznamnejšiu pamiatku v Chambéry. Je zložená z 4 slonových soch, ktoré symbolizujú rôzne aspekty mesta, ako sú histórie, vojny, ekonomiky a kultúry.

Letné mesto

Keď nie ste pripravení na lyžovanie, je v Chambéry stále veľa možností na zábavu a oddych. Nájdete tu množstvo skvelých reštaurácií, kaviarní a barov, ktoré majú na ponuke miestne špeciality. Môžete ochutnať vynikajúce rôzne druhy syrov, škoricové koláčiky, viná z Savoie a mnoho ďalších pochutín.

Chambéry je známe aj svojou hudobnou scénou a s každým rokom je toto mesto stále populárnejšie pre koncertné turné a festivály.

Zimné mesto

Chambéry je vynikajúcou destináciou pre zimnú dovolenku. Okolité hory sú sezónne hojdačkou pre bežkárov a skialpinistov. Ski strediská ako Val d'Isere a Tignes sú len krátku jazdu autom od mesta a ponúkajú niektoré z najkrajších terénov oddychu v celej Európe.

Aby vaša zimná dovolenka bola ešte príjemnejšia a pestrá, môžete zvážiť aj návštevu prírodných termálnych kúpeľov a rovnomenného spa v meste Aix-les-Bains, ktoré je obľúbené po celom svete pre svoje lázeňské služby a mineralogické vody.

V Chambéry nájdete veľa príležitostí a atrakcií na každý vkus a záujem. Pre turistov, ktorí chcú objaviť bohatú kultúru a históriu mesta alebo pre tých, ktorí chcú zostať aktívni počas zimy, Chambéry je nezabudnuteľnou destináciou. Planujete dovolenku? Navštívte francúzske mesto Chambéry!


Letenka Francúzsko Chambéry


Ak sa chystáte na lyžovačku alebo snowboardovanie v Alpách, môže byť letenka do Chambéry práve tou správnou voľbou pre vás. Mesto Chambéry, ležiace na juhu Francúzska, je dôležitým centrom pre zimné športy v Alpách. S prístupom k mnohým populárnym lyžiarskym strediskám, ako sú Val Thorens, Les Trois Vallées a La Plagne, Chambéry môže byť perfektným miestom pre začiatok vašej lyžovačky.

V letovisku Chambéry-Savoie, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta, nájdete pravidelné letecké linky z mnohých destinácií po celom svete. Ak si chcete zajednať letenku, môžete si vybrať zo širokej ponuky leteckých spoločností, ako sú easyJet, Ryanair či Jet2. Dĺžka letu závisí od toho, odkiaľ lietadlo odletí, ale väčšinou trvá približne 2-3 hodiny.

Po prílete na letisko v Chambéry môžete využiť rôzne spôsoby prepravy do mesta. Najobľúbenejšou možnosťou sú taxíky a prenájom vozidiel. Ak sa však chcete vyhnúť nákladným výdavkom na prepravu, môžete využiť verejnú dopravu, ktorá je veľmi dobre organizovaná. V meste sa ľahko dostanete na všetky miesta pomocou autobusovej a železničnej siete.

Jeden z hlavných dôvodov, prečo si turisti vyberajú Chambéry ako svoje cieľové miesto, sú okolité lyžiarske strediská. V údolí Tarentaise, ktoré sa nachádza na západnom okraji Alp, nájdete populárne strediská, ako je Val d'Isère, Tignes a Courchevel. V lyžiarskom stredisku Les Trois Vallées nájdete jednu z najväčších lyžiarskych oblastí na svete, kde si môžete užiť viac ako 600 kilometrov zjazdoviek.

Pre tých, ktorí sa nechcú len lyžovať, ale aj spoznať pamiatky a kultúru miesta, je v Chambéry niekoľko zaujímavých atrakcií. Mestečko sa pýši krásnym historickým centrom, kde nájdete množstvo starobylých budov a úzkych uličiek. Taktiež tu môžete navštíviť muzeum, ktoré sa zameriava na históriu mesta a jeho kultúru.

Napriek tomu, že Chambéry nie je najväčším mesto sledového sveta, jeho ideálna poloha v Alpách a jej veľké množstvo lyžiarskych stredísk robia z neho dôležité miesto pre zimné športové dovolenky. Vďaka letenke do Chambéry si môžete užívať svoju lyžovačku alebo snowboardovanie v jednom z najkrásnejších a najatraktívnejších miest v Európe.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky