Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Gambie Abuko Nature Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Abuko Nature Reserve


Q: Čo je Abuko Nature Reserve?
A: Abuko Nature Reserve je prírodná rezervácia v Gambii, ktorá sa nachádza na ploche 366 hektárov.

Q: Ako sa do Abuko Nature Reserve dostanem?
A: Abuko Nature Reserve sa nachádza asi 25 minút jazdy autom od hlavného mesta Gambie, mesta Banjul. Môžete využiť miestnu dopravu, taxíky alebo si prenajať auto.

Q: Koľko stojí vstupné do Abuko Nature Reserve?
A: Vstupné do Abuko Nature Reserve stojí 100 dalasi na osobu (asi 2 eurá) a 300 dalasi za sprievodcu (asi 6 eur).

Q: Ako dlho trvá prechádzka po Abuko Nature Reserve?
A: Prechádzka po Abuko Nature Reserve trvá zvyčajne 2 - 3 hodiny, v závislosti od tempa a času stráveného pozorovaním prírody.

Q: Aké zvieratá môžem v Abuko Nature Reserve vidieť?
A: V Abuko Nature Reserve môžete vidieť rôzne druhy opíc, vtákov, jašterov, hmyzu a iných zvierat, ako je napríklad krokodíl.

Q: Mám si so sebou preniesť jedlo a pitie na prechádzku po Abuko Nature Reserve?
A: Áno, odporúča sa si so sebou priniesť vodu a nejaké občerstvenie, pretože v rezervácii nie je možné nakúpiť jedlo alebo nápoje.

Q: Mám si vysoké topánky alebo trekovú obuv na prechádzku po Abuko Nature Reserve?
A: Áno, odporúča sa si obliecť pohodlnú a vhodnú obuv, pretože trasy po rezervácii môžu byť mokré a rozbahnité.

Q: Aký je najlepší čas na návštevu Abuko Nature Reserve?
A: Najlepší čas na návštevu Abuko Nature Reserve je skoro ráno alebo popoludní, kedy je menšie teplo a väčšia pravdepodobnosť, že uvidíte zvieratá.


Počasie Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia je africká krajina, ktorá sa nachádza na západe kontinentu. Je to malá krajina, ktorá sa nachádza úplne obklopená Senegalom a Guineou-Bissau. Podnebie v Gambii je tropické, s horúcim a vlhkým počasím počas väčšiny roka.

Abuko Nature Reserve sa nachádza v srdci Gambie. Je to úžasný prírodný park, ktorý ponúka množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. Tento park je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí sa zaujímajú o ornitológiu, pretože tam žije obrovské množstvo vtáctva.

Počasie v Abuko Nature Reserve zvyčajne býva vlhké, rovnako ako v celom štáte Gambie. Najteplejšie mesiace sú od októbra do mája s maximálnými teplotami okolo 33 stupňov Celzia. Najchladnejšie obdobie je výrazne kratšie a trvá iba od júna do septembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov Celzia.

V Abuko Nature Reserve býva celoročne vyššia priehľadnosť a zriedkavé sú dážďové prehánky v ktoréhokoliv mesiaca. Avšak, najväčší príjem zrážok má krajina v mesiacoch Júl a august a s tým spojené sú občasné silné dažde.

Napriek vlhkému počasiu Abuko Nature Reserve stojí za návštevu v každom období roka. Pre prírodovedcov, vtáčiarov, ale aj pre zistenie o miestnej kultúre a histórii. Tento prírodný park je nielen krásnym miestom na prechádzky a výlety, ale zároveň poskytuje možnosť pre ďalšie aktivity ako sú birdwatching, pikniky alebo fotografovanie miestnych vtáčích druhov.

Ak teda hľadáte miesto pre svoju dovolenku, kde sa môžete ponořiť do prírody a spoznať africké zvieratá a rastliny, potom Abuko Nature Reserve je tou správnou voľbou pre vás. Okrem toho, že si užijete fantastické počasie, zároveň získate nezabudnuteľné zážitky z tohto krásneho miesta.


Ubytovanie Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie, krajina ležiaca v západnej Afrike, je skutočným rajom pre milovníkov prírody. Je to domov pre veľa zvierat a rastlín, ktoré sú jednoducho nemožné nájsť kdekoľvek inde na svete. Ak hľadáte najlepší spôsob, ako sa priblížiť k prírode a zároveň sa užiť nevšedného zážitku na dovolenke, tak by ste si mali určite nechať ujsť Abuko Nature Reserve.

Abuko Nature Reserve je jedným z najúžasnejších prírodných parkov v Afrike, ktoré sú dostupné pre turistov. Tento park sa nachádza približne 25 kilometrov južne od hlavného mesta Gambie - Banjulu.

Atmosféra Abuko je jedinečná. Celý park je pokrytý hustým tropickým lesom a plným stromov, ktoré sú staré viac než 500 rokov. Lesy sú domovom pre rôzne druhy zvierat, ktoré považujeme za vzácne zvieratá. Medzi tie patrí napríklad kolobri, prepelice, pätohlavce a opice.

Ak sa chystáte na dovolenku, určite by ste si mali nechať ujsť príležitosť zostávať v ubytovaní, ktoré sa nachádza priamo na území Abuko Nature Reserve. Táto možnosť vám umožní byť blízko k prírode a máte výhodu poznávať park aj v noci. Ubytovanie v Abuko ubytovacom zariadení je jedinečné a nezabudnuteľné zážitok.

Ak hľadáte ubytovanie v Abuko Nature Reserve, máte na výber z rôznych možností. Medzi tie patrí kempovanie alebo prenájom bungalovov so základnými vybaveniami. Bungalovy sú však obmedzené, preto by ste si mali rezervovať vopred.

Vo vnútri parku sa nachádza niekoľko chatiek, ktoré ponúkajú útulné ubytovanie a poskytujú skvelý výhľad na prírodu. Tieto chatky sú postavené priamo v rámci lesa, kde sa môžete naučiť o rôznych druhoch rastlín a živočíchov, ktoré sú tam bežné. Väčšina chatiek má súkromné WC a kúpeľňu a poskytujú vám úplnú privátnosť a odpočinok.

Abuko Nature Reserve je skutočným zážitkom pre všetkých milovníkov prírody a ponúka široké spektrum ubytovania, aby ste užili tento zážitok v plnej miere. Ak sa chcete priblížiť k prírode Gambie, neotáľajte a rezervujte si vaše ubytovanie ešte dnes.


Dovolenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie je malá krajina v západnej Afrike a je poznávaná predovšetkým ako krajina po prúde rieky Gambie. Avšak, často je prehliadané to, že Gambie ponúka veľa aj mimo rieky Gambie. Jedným takým miestom je Abuko Nature Reserve, ktoré je ideálnou dovolenkou pre tých, ktorí milujú prírodu.

Abuko Nature Reserve je národný park, ktorý sa nachádza iba pár kilometrov južne od hlavného mesta Banjul. Park leží na ploche 105 ha a je jedným z najstarších národných parkov v Gambii. Od svojho vzniku v roku 1968 sa park snaží zachovať pôvodnú prírodu Gambie.

Park je domovom pre viac ako 270 druhov vtákov, 24 druhov cicavcov a mnohé iné druhy zvierat, obojživelníkov a plazov. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Abuko Nature Reserve, majú šancu pozorovať také druhy ako slony, hyeny, mangusty, opice a rôzne druhy vtákov, ako sú dravce, brhlíky a kolibrie.

Bohatstvo druhov, ktoré sa v parku vyskytujú, robí Abuko Nature Reserve ideálnym miestom pre milovníkov prírody a študentov, ktorí sa zameriavajú na biológiu a ekológiu. Prechádzky v parku sú vedené skúsenými sprievodcami, ktorí poskytnú informácie o zvieratách, rastlinách a histórii parku. V parku sú k dispozícii aj určité turistické atrakcie, ako sú pozorovacie veže, ktoré umožňujú turistom sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí zo vzdialenosti.

Okrem prechádzok v parku Abuko Nature Reserve je možné využiť aj ďalšie turistické aktivity v okolí. Turisti môžu navštíviť miestne dediny a trhy, vyskúšať si miestne jedlá a pozrieť si miestnu kultúru.

Gambia je známa aj svojimi krásnymi plážami, kde sa turisti môžu okúpať v oceáne alebo si vyskúšať vodné športy. Pláže sa nachádzajú iba pár kilometrov od parku Abuko Nature Reserve.

Nenájdete mnoho miest na svete, kde sa môžete zariadiť tak jednoducho ako v Abuko Nature Reserve. Tento malý kúsok raja ponúka prírodu v jej najdivokejšej forme a nesmie chýbať v itinerári cestujúceho, ktorý sa rozhodne navštíviť Gambiu.


Letenka Gambie Abuko Nature Reserve


Ak hľadáte dovolenku plnú prírodných zázrakov a exotických zvierat, Gambie Abuko Nature Reserve by mohlo byť presne to, čo hľadáte. Tento národný park v srdci Gambie sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od hlavného mesta Banjul a je domovom bohatej fauny a flóry.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto útočisko divočiny, mali by ste si zakúpiť letenku do štátu Gambie. Väčšina letov do Gambie vychádza z Londýna a trvá približne šesť hodín. Po prílete do letiska Banjul sa môžete vybrať na cestu do Abuko, ktorá trvá asi pol hodiny.

Abuko Nature Reserve patrí medzi najlepšie chránené oblasti Gambie. K urychleniu ochrany prispelo hlavne to, že bola v minulosti lovišťom na slony a nilské kone. Dnes však národne chránené územie ponúka útočisko a ochranu pre mnoho druhov zvierat vrátane krokodílov, opíc, zoborov, antilop a mnohých druhov vtáctva. Celý park je rozdelený na niekoľko častí, vrátane subtropického lesa, vodného sveta a plavby na člne cez močiare.

Najlepší spôsob, ako preskúmať Abuko Nature Reserve, je prechádzať sa po značených chodníkoch s miestnym sprievodcom. Sprievodca vám môže priblížiť históriu parku a ukázať vám zvieratá, ktoré by ste možno inak nestretli. V parku sa nachádza aj návštevnícke centrum, kde si môžete kúpiť suveníry a informačné materiály o zvieratách a rastlinách, ktoré tu žijú.

Celkovo Gambie Abuko Nature Reserve ponúka návštevníkom neuveriteľnú prírodnú krásu a zvieratá, ktoré sú našou planétou skutočne úžasné. V kombinácii s miestnou kultúrou a históriou, čo môže byť z vašej cesty do parku viac uspokojivého ako objavovanie neznámych krajín a ich tajomstiev. Takže si kúpte letenku do Gambie a vstúpte do tajomného sveta Abuko Nature Reserve.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky