Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Lesvos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Lesvos


Q: Ako sa dostanem na Lesvos z Atén?
A: Existuje niekoľko možností ako sa dostať na Lesvos z Atén, ako napríklad letom, trajektom alebo autobusom.

Q: Aké sú najlepšie pláže na Lesvose?
A: Lesvos má veľké množstvo pláží, ktoré sa líšia svojimi charakteristikami. Niektoré z najlepších pláží zahŕňajú Petra, Eressos, Anaxos, a Skala Eresou.

Q: Kedy je turistická sezóna na Lesvose?
A: Turistická sezóna na Lesvose začína v máji a končí zvyčajne koncom septembra.

Q: Mám sa obávať krízy migrácie na Lesvose?
A: Bezpečnosť turistov na Lesvose je zabezpečená a v poslednom čase nedošlo k žiadnym bezpečnostným incidentom.

Q: Aké sú tradičné jedlá na Lesvose?
A: Niektoré tradičné jedlá na Lesvose zahŕňajú zeleninový koláč zvaný ladakomades, ryby na grile, ktoré sa podávajú s olivovým olejom a solou, a jelenej polievky.

Q: Je potrebné si zakúpiť cestovné poistenie na Lesvose?
A: Odporúča sa zabezpečiť si cestovné poistenie, ktoré pokrýva zdravotné problémy a stornovanie cesty.

Q: Ako môžem získať miestne informácie o Lesvose?
A: Môžete získať miestne informácie o Lesvose v turistických informačných strediskách alebo žiadosť o radu od miestnych obyvateľov alebo turistov.


Počasie Grécko Lesvos


Grécka Lesvos je jedným z najkrajších ostrovov v Egejskom mori a má množstvo turistických atrakcií. Je to skvelé miesto na oddych a relaxáciu v lete, no ako aj v iných letných miestach, počasie môže byť nevyzpytateľné. Grécka Lesvos má subtropické stredozemné podnebie, čo znamená, že jeho letá bývajú horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt.

Letá sú obzvlášť horúce a suché, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 25 - 30°C. Štartovanie v júni, Lesvos ponúka teploty okolo 25°C, ktoré sa môžu zvyšovať s pribúdajúcimi letnými mesiacmi. V júli a auguste sa teploty môžu vyšplhať až na 35°C. Morské vody Lesvos sú teplé a vo výške 23°C až 25°C, čo je ideálne pre plážové aktivity a kúpanie.

To však neznamená, že všetky dni sú na ostrove slnečné a suché. Návštevníci by si mali byť vedomí, že Lesvos môže zažiť niekoľko dní dažďa, no tieto dni nebývajú trvácne a väčšinou trvajú len krátko. Teploty sa však držia na vysokých úrovniach a vlhkosť môže byť dosť vysoká.

Jeseň a zima sú miernejšie, no očakávajte niekoľko dní daždia. Jeseň je stále pomerne teplá, avšak dážď môže byť častejší, s teplotami v približne 21°C. V zime sú teploty v štandardnom rozmedzí 10-15°C a môže dôjsť aj k niektorému sneženiu, keďže leskomorská klimatická oblasť patrí k stredomorskému podnebiu.

Okrem toho, Grécka Lesvos je náchylná na silné veterné podmienky, a preto sa turisti môžu stretnúť s okamihmi, keď vietor značne znižuje teploty a zvyšuje pocit chladu. Preto sa odporúča návšteva počas leta, kedy sú počasie a teploty najpriaznivejšie.

Zhrnutie, Grécka Lesvos je skvelá destinácia pre letnú dovolenku, no stále si treba uvedomiť, že počasie môže byť nevyzpytateľné a turisti by mali byť pripravení na neočakávané zmeny v počasí. Napriek tomu, Lesvos je krásne miesto, ktoré ponúka zaujímavé atrakcie pre každého a je dokonalé miesto pre dovolenku celou rodinou.


Dovolenka Grécko Lesvos


Grécko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe. Táto krajina je známa svojimi krásnymi ostrovmi, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta. Jedným z týchto ostrovov je Lesvos, ktorý je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu. V tomto článku sa pozrieme na to, čo Lesvos ponúka, a prečo by si na túto destináciu mal dať pozor.

Prvou vecou, ktorá vás na Lesvose zaujme, sú jeho nádherné pláže. Tento ostrov má viac ako 80 pláži, kde si môžete užiť slnko a more. Niektoré z týchto pláží sú obklopené krásnou prírodou a môžete tam nájsť tiché miesta, kde si užijete pokoj a ticho. Ak hľadáte viac akcie, niektoré pláže sú vybavené lehátkami a slnečníkmi, kde si môžete prenajať aj lyže alebo wakeboard.

Lesvos je tiež známy svojimi termálnymi prameňmi, ktoré ponúkajú skvelé liečivé účinky. Tieto pramene sa nachádzajú v centre ostrova a sú obľúbené medzi turistami, ktorí hľadajú prírodnú liečbu pre svoje telo i myseľ.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lesvos, určite si nenechajte ujsť návštevu krásneho mesta Petra. Toto mesto má jednu z najznámejších pláží na ostrove a ponúka aj množstvo historických pamiatok. Petra má tiež krásnu starú časť mesta, kde sa môžete prejsť a obdivovať zachovanú architektúru.

Pre obdivovateľov prírody a zvierat by mohla byť zaujímavá návšteva jedného z najväčších migratórskych miest pre vtáky v Európe, ktoré sa nachádza na Lesvose. V tejto oblasti môžete nájsť množstvo druhov vtákov, ktoré prichádzajú sem v období migrácie.

V Lesvose nájdete množstvo malých dediniek, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a vyskúšať si ich tradičné jedlá. Môžete sa tiež prihlásiť na výlet na ryby so skúsenými rybármi a ochutnať čerstvé raky alebo kalmáre priamo z mora.

Celkovo je Lesvos ideálnou destináciou pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť, obdivovať krásu prírody a objaviť históriu tohto úžasného ostrova. Návšteva tejto časti Grécka bude určite jedinečným zážitkom, ktorý si budete pamätať ešte dlho.


Ubytovanie Grécko Lesvos


Grécko je jedným z najpopulárnejších turistických miest na svete a každý rok privíta tisícky turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta patrí ostrov Lesvos, ktorý leží na severovýchodnom cípe Egejského mora.

Lesvos je známy svojou nádherou, malebnými prístavmi a horskými údoliami. Aj keď je ostrov menší ako ostatné grécke ostrovy, má veľa útulných miest na ubytovanie. Väčšina turistov sa ubytuje v hoteloch alebo apartmánoch v meste Mytilene na západnej časti ostrova.

Ak hľadáte nečakané miesta na pobyt, určite sa oplatí skúsiť niektoré z ostrovie deťom alebo vidieckych záhrad, kde sa môžete cítiť ako doma. Mnoho novovznikajúcich malých hotelov ponúka ubytovanie na vrchole kopca s panoramatickým výhľadom na ostrov a okolité pláže. Tieto hotely sú známe pre svoj úchvatný luxus a vybavenie, takže sa potešite každou minútou svojho pobytu.

Ak ste dobrodruh, Lesvos ponúka množstvo pláží, kde si môžete vychutnať pohľad na Egejské more a pokojné prostredie na ctenie knihy alebo opaľovanie. Ak chcete zažiť niečo zaujímavé, môžete sa vydať na výlet do oblasti Molyvos a Ehrisou, kde môžete vidieť zrúcaniny hradu Molyvos alebo stretnúť mnoho turistov a miestnych obchodíkov.

Väčšina turistov zvykne stráviť pár dní v Mytilene na západnej strane Lesvosu a potom sa opäť vydať na svoj budúci domov. Akonáhle však okrem nej budete hľadať ďalšie tipy a rady pre Grécko, mnoho miest na ostrove - a jeho pol rok sa skrývajú na skrytej strane ostrova, pripravené vyzdvihnúť to najlepšie zo svojho priestoru a dokázať ho v konfrontácii z ulice.

Celkovo povedané, Lesvos ostáva jedným z najlepších miest na gréckom ostrove a ponúka nádheru, ktorú sa zrejme neviete opýtať inde. Ak si chcete urobiť nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a vyberte si ubytovanie na Lesvose. Budete si ho potešiť spomienkami na celý život!


Letenka Grécko Lesvos


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Európy a jeho mnohoostrovný charakter ponúka mnoho rôznych miest, ktoré možno objaviť. Jedným z takýchto miest je Lesvos, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Grécka. Toto malé ostrovné územie je rovnako ako veľa ostatných ostrovov Grécka, orientované na turizmus a ponúka návštevníkom krásne pláže, miestne jedlá a nádherné výhľady.

Ak si chcete užiť niekoľko dní oddychu na tomto ostrove, budete si musieť kúpiť letenku Grécko Lesvos. V súčasnosti existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Lesvosu s rôznymi cestovnými balíkmi, ktoré môžete zvoliť podľa vašich predstáv o dovolenke.

Jednou z najväčších predností Lesvosu je príroda a množstvo aktivít, ktoré na tomto ostrove môžete robiť. Navštívite prírodné rezervácie, kde si môžete pozrieť rôzne zvieratá a rastliny, môžete sa prejsť po rôznych plážach a vychutnať si podvečerný výhľad na slnko zapadajúce nad horizontom.

Miestne jedlá sú ďalšou veľkou atrakciou Lesvosu. Môžete si vychutnať rôzne špeciality, ktoré sú svojou chuťou jedinečné a poctou pre miestne korenie a zeleninu. Okrem toho je tu mnoho tradičných obchodov, kde môžete si zakúpiť rôzne suveníry, aby ste si domov z dovolenky zobrali kúsok ostrova s sebou.

Takže ak si chcete užiť pokojnú, relaxačnú dovolenku, kde sa budete môcť pohrať s prírodou a vychutnať si autentické miestne jedlá v nádhernej scenérii, je Lesvos tou správnou destináciou. Bez problémov si tu môžete kúpiť letenku Grécko Letvos, a užiť si tak niekoľko dní plných zábavy, relaxu a zážitkov.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky