Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Poros

Počasie Grécko Poros


Grécko Poros je krásny a nezabudnuteľný ostrov, ktorý sa nachádza v Sarónskom zálive. Je to miesto plné slnka, piesku a jasne modrej vody, ktoré priťahuje turistov z celého sveta.

Keďže Grécko Poros sa nachádza v stredomorských klimatických podmienkach, má teplé a suchej letá a vlhké a mierne zimy. Letné teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celsiusa a zima je mierna s teplotami okolo 15 až 20 stupňov Celsiusa. Práve tieto teploty sú ideálne pre odpočinok a okúpanie sa v jasne modrej vode.

V lete je Grécko Poros veľmi slnečné miesto s celodenným slnečným žiarením a len občas s vetrmi, ktoré sú príjemnou úľavou od horúčavy. V zime sa zväčša vyskytujú dažde, ale aj napriek tomu zůstáva pozoruhodnými čarovnými miestami, ktoré si zachovávajú svoje pôvodné čaro aj v týchto podmienkach.

Ak sa chystáte na dovolenku do Grécko Poros, nezabudnite si so sebou priniesť lehkú oblečenie, slnečné okuliare a opaľovacie krémy. Okrem toho si zoberte aj plavky a obuv na pláž, ktoré vám umožnia vychutnať si jasne modrú vodu. A nezabudnite si užiť toto krásne miesto plné slnka, ktoré vám bude robiť spoločnosť po celý deň.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Poros


Otázky a odpovede týkajúce sa Grécka a ostrova Poros môžu byť nasledujúce:

1. Ako sa dostanem na ostrov Poros?

Odpoveď: Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na ostrov Poros. Môžete cestovať trajektom z Pirea alebo z iných blízkych ostrovov, ako je Hydra alebo Spetses. Tiež je možné cestovať autobusom alebo autom z Atén.

2. Aké pamiatky a atrakcie sa dajú vidieť na ostrove Poros?

Odpoveď: V Porose sú mnohé pamiatky a atrakcie pre turistov. Môžete navštíviť Paralia, kde sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov. Tiež sa môžete ísť pozrieť na kostol Svätého Ducha alebo skaly Ltoroni, ktoré majú nádherný výhľad na celý ostrov.

3. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Poros?

Odpoveď: Na ostrove Poros sú mnohé nádherné pláže, ktoré vám umožnia relaxovať a vychutnať si krásy zálivu Sarónickej. Medzi najlepšie pláže patrí pláž Askeli, Love Bay, Kanali Beach a pláž Mikro Neorio.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie a kaviarne na ostrove Poros?

Odpoveď: Na ostrove Poros nájdete viacero skvelých reštaurácií a kaviarní. Medzi najlepšie patrí reštaurácia Taverna Dimitris, Tria Adelfia, Taverna Kostis a kaviareň Cascade.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Poros?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu ostrova Poros je od júna do septembra, keď sú teploty príjemné a voda v mori je teplá. V tomto období je tiež najväčšia ponuka väčšiny zábavy a atrakcií.

6. Existujú na ostrove Poros nejaké aktivity a výlety, ktoré môžem podniknúť?

Odpoveď: Áno, na ostrove Poros nájdete mnoho aktivít a výletov, ktoré môžete podniknúť. Medzi tie najpopulárnejšie patrí plavba okolo ostrova, návšteva kláštora Zoodochos Pigi a turistické túry po ostrove. Taktiež môžete zaplavanie člnov a vodné športy, ako napríklad windsurfing alebo wakeboarding.


Ubytovanie Grécko Poros


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre celosvetových turistov. Táto krajina ponúka nádherné pláže, kultúrnu bohatosť, jemnú gastronómiu a krásne miesta na ubytovanie. Jedným z takých miest je Poros.

Poros je malý ostrov v Saronickom zálive a nachádza sa len 58 km juhozápadne od Atén. Tento ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, zaujímavou históriou a tradičnou gréckou atmosférou. Mnohí turisti si vyberajú Poros ako svoje miesto pre oddych a relaxáciu.

Ak hľadáte ubytovanie v Porose, máte veľký výber možností. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné možnosti, sú k dispozícii luxusné hotely a apartmány s úžasným výhľadom na more. Tieto hotely a apartmány sú vybavené moderným zariadením a sú vhodné pre náročnejších klientov. Okrem toho, v Porose nájdete aj množstvo malých a útulných ubytovaní, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú miesto s autentickou gréckou atmosférou.

Mnohé z týchto ubytovaní sa nachádzajú v blízkosti pláže, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí hľadajú miesto na opaľovanie a kúpanie. Veľa z týchto pláží je písčitých a má príjemnú teplotu vody.

Okrem toho, Poros ponúka aj množstvo tradičných gréckych reštaurácií a taverien, kde si môžete vychutnať miestnu gastronómiu. Tieto reštaurácie sú tiež obľúbené miesta pre zábavu v noci.

V Porose nájdete aj množstvo atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Medzi tie najznámejšie patrí chrám Poseidóna, ktorý sa nachádza na najvyššom bode ostrova a ponúka úchvatný výhľad na ostrov a okolité moria. Okrem toho, môžete navštíviť aj múzeum Porosu, ktoré ukazuje históriu a kultúru ostrova.

Grécko Poros je pre turistov ideálne miesto pre oddych a relaxáciu. S množstvom možností ubytovania, krásnymi plážami a množstvom atrakcií je tento ostrov určite miestom, ktoré stojí za návštevu. Tak čo čakáte? Vyberte sa na dovolenku do Porosu a zažite túto nezabudnuteľnú grécku atmosféru!


Letenka Grécko Poros


Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde si užijete kultúru, pláže a príjemné počasie, Grécko by mohlo byť tou správnou voľbou. Medzi mnohými krásnymi destináciami, ktoré Grécko ponúka, sa nachádza aj ostrov Poros. Ako sa však tam dostať a čím je tento ostrov tak výnimočný?

Pravdepodobne najjednoduchšou, najrýchlejšou a najbezpečnejšou možnosťou, ako sa dostať na ostrov Poros, je lietadlo. Väčšina letov zahraničných návštevníkov príde na Medzinárodné letisko v Aténach, ktoré je asi dve hodiny od ostrova. Po príchode do Atén si môžete zobrať taxík alebo autobus do Piraeus – najväčšieho prístavu v Grécku. Odtiaľ sa dostanete na ostrov trajektom, ktorý pristane v hlavnom meste Porosu, kde sa nachádza aj letiskový prístavok pre malé lety.

Ostrov Poros, patriaci do skupiny saronických ostrovov, má veľa skvelých miest, ktoré turisti môžu navštíviť. Najväčšou atrakciou na ostrove je možno jeho nádherné prírodné prostredie, ktoré sa skladá z oleandrových a citrusových hájov, vodopádov, pláží a hôr. Ak túžite po prvotriednych plážach, môžete navštíviť posvätnú pláž Askeli, kde sa nachádza aj malý kláštor z 18. storočia. Ďalšie prekrásne pláže sú: Paralia Megalo Neorio, Mikro Neorio, Kanali a Love Bay. Medzi kultúrne pamiatky patrí napríklad múzeum na malom polostrove – bývala to francúzska pevnosť, ktorá slúžila ako prístav pre loďstvo.

Turisti sa na ostrov Poros prichádzajú najčastejšie oddýchnuť od náročného každodenného života a užiť si kúpanie v mori a prechádzky po elegantných uličkách plných bieleho domov. Na ostrove nájdete aj mnoho barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať grécke jedlá a pitie. Nezabudnite vyskúšať najslávnejšiu grécku pochúťku – tzatziki, ktorá obsahuje surovú tekvicu, olivový olej, cesnak, soli, ocot a jogurt.

Výber destinácie pre vašu dovolenku môže byť veľmi náročný, ale Grécko a ostrov Poros ponúkajú mnoho dôvodov na návštevu. Prežite nezabudnuteľnú dovolenku plnú slnka, more a gréckej kultúry.


Dovolenka Grécko Poros


Grécko je krásna krajina obľúbená medzi turistami z celého sveta. Na juhu Grécka sa nachádza ostrov Poros, ktorý patrí do skupiny saronických ostrovov. Ostrov sa nachádza asi v hodinovom vzdialenosti trajektom od Athén a je jedným z najkrajších ostrovov v Grécku.

Ostrov Poros je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné dovolenky. Má krásne pláže a bledomodré more s čistou vodou, kde sa môžete prechádzať po piesku, kúpať sa, slnenie sa alebo šnorchlovať. Ďalšou zaujímavosťou ostrova je, že má veľa výhľadových miest s krásnymi panoramatickými výhľadmi.

Ak hľadáte príležitosť na prechádzky, ostrov Poros ponúka množstvo malebných uličiek, kde si môžete vychutnávať atmosféru gréckych dediniek. Okrem toho, tu nájdete mnoho tradičných gréckych reštaurácií, kde môžete ochutnávať domáce jedlá z miestnych ingrediencií.

Jedným z najkrajších miest na ostrove je malebné mestečko Poros, ktoré sa nachádza na južnom konci ostrova. Mesto je rozdelené na dve časti, ktoré sú spojené mostom. V Centre mesta sa nachádza malý prístav a promenáda s množstvom kaviarní a reštaurácií. Na druhej strane mosta sa nachádza stará časť mesta, kde nájdete mnoho obchodíkov s rukodielami a dedinských trhov.

Na ostrove Poros je veľa možností na ubytovanie. Sú tu lacné hotely, ubytovanie v apartmánoch, ale aj luxusné hotely na pláži. Pokiaľ chcete zažiť dovolenku ako Grék, môžete si prenajať typickú arómu - to je dom v tradičnom gréckom štýle.

Celkovo, Ostrov Poros je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku s pokojom, relaxom a vychutnávaním si krásy Grécka. A toto miesto Vás rozhodne nesklame.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky