Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Holandsko Amsterdam

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amsterdam


1. Ako sa najlepšie dostať z letiska do Amsterdamu?
- Najlepšou možnosťou je využiť vlak z letiska Schiphol, ktorý premáva pravidelne do centra mesta.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Amsterdamu?
- Najlepší čas na návštevu je od apríla do septembra, keď sú príjemné teploty a menej zrážok.

3. Aké pamiatky by som si nemal/a nechať ujsť?
- Obrázky Rembrandta v múzeu Rijksmuseum, Anne Frank Huis, Centraal Station, cyklistické či kanálové túry a Red Light District.

4. Aká je miestna mena a kde si môžem vymeniť peniaze?
- Miestna mena je euro a peniaze si môžete zmeniť v mnohých bankách alebo vo vymenačkách v centre mesta.

5. Aké je klasické jedlo v Amsterdame?
- Klasické jedlo v Amsterdame zahŕňa syrové fondue, kroketty alebo bitterballen (kusy mäsa s cestom), sladké palačinky a haring.

6. Aké je miestne dopravné spojenie?
- Príkladmi miestne dopravy sú autobusy, vlaky, metro, tramvaj a jazda na bicykli.

7. Kde sú najlepšie nákupy?
- Najlepšie nákupy môžete urobiť v obchodnom centre Kalverstraat alebo na stánkoch a trhoch v centre mesta.


Ubytovanie Holandsko Amsterdam


Holandsko a najmä jeho hlavné mesto Amsterdam sú populárnymi cestovateľskými destináciami, ktoré každoročne navštívi množstvo turistov z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v Amsterdame, máte na výber množstvo možností, ako napríklad hotely, hostely, apartmány alebo penzióny.

Ak preferujete luxusné hotely, môžete sa ubytovať napríklad v hoteli Waldorf Astoria Amsterdam, ktorý sa nachádza len pár krokov od kanálov a historických pamiatok. Hotel ponúka krásne zariadené izby a apartmány s výhľadom na mesto a kanály. K dispozícii sú tiež wellnes centrum, bary a reštaurácie s kvalitnou gastronómiou.

Pre cestovateľov so stredným rozpočtom sú k dispozícii rôzne hotely a penzióny, ako napríklad Hotel Luxer alebo Hotel Mevlana, ktoré ponúkajú pohodlné izby s kúpeľňou, TV a WiFi. Tento typ ubytovania sa často nachádza priamo v historickom centre mesta.

Pre tých, ktorí si radi ušetria na ubytovaní a uprednostňujú sociálne prostredie, je v meste dostatok hostelov. Napríklad hostel Flying Pig Downtown je populárnym miestom pre cestovateľov na kratší pobyt. Hostel ponúka zdieľané spálne a izby s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú tiež spoločné priestory na oddych, ako aj bar a reštaurácia.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo osobitné, môžu vyhľadať apartmány na prenájom. Ceny za apartmány sú často vyššie ako pri penziónoch alebo hoteloch, ale ponúkajú vlastné kuchynky a zvyčajne aj ďalšie vybavenie, ako sú práčky alebo sušičky na prádlo. Asi najobľúbenejšou stránkou pre prenájom apartmánov je Airbnb.

Pokiaľ ide o polohu ubytovaní, najlepšie je zvoliť niečo v blízkosti centra mesta a historických pamiatok. Okolie Jordaan je napríklad veľmi obľúbené medzi turistami, kde si môžete prenajať bicykel a objaviť množstvo kaviarní, reštaurácií a obchodov.

Pri výbere ubytovania v Amsterdame sú tiež dôležité parkovacie miesta a verejná doprava. Väčšina ubytovaní ponúka parkovacie miesta, ale zvyčajne sú príliš drahé. Preto môžete zvažovať ubytovanie v blízkosti stanice metra, ktoré vás dovezie do centra mesta.

V každom prípade je dobré si dopredu overiť dostupnosť ubytovania a rezervovať si ho vopred, aby ste sa uistili, že máte miesto na prespatie a že sa vám to bude páčiť. Amsterdamské ubytovanie ponúka pre každého niečo a určite si nájdete niečo, čo vám zapadne do rozpočtu a bude vám vyhovovať.


Dovolenka Holandsko Amsterdam


Amsterdam, the capital city of the Netherlands, is a popular tourist destination. It's well-known for its vibrant nightlife, beautiful canals, and historical sites. If you're considering a trip to this city, here's what you need to know.

Getting There

The easiest way to get to Amsterdam is by plane. The Amsterdam Airport Schiphol is one of the largest airports in Europe and is well-connected to major cities around the world. From the airport, you can take a train or a taxi to the city center.

Accommodation

There are plenty of accommodation options in Amsterdam, catering to all budgets. From luxurious hotels to budget-friendly hostels, you're sure to find something that suits your needs. It's important to note that prices tend to be higher in the city center, so if you're on a budget, you may want to consider staying outside the center and using public transport to get around.

Things to Do

1. Take a Canal Cruise - Amsterdam is known as the "Venice of the North" because of its beautiful canals. Taking a canal cruise is a must-do activity to see the city from a different perspective.

2. Visit the Museums - Amsterdam is home to some of the world's most famous museums, including the Van Gogh Museum and the Rijksmuseum. These museums are home to some of the most incredible art pieces.

3. Explore the Red Light District - While it might not be for everyone, the Red Light District is definitely one of the most famous parts of Amsterdam. This area is full of cafes, bars, and adult entertainment venues.

4. Tour the Anne Frank House - The Anne Frank House is where Anne Frank and her family lived during World War II and is now a museum. It's a poignant and educational experience that everyone should experience.

5. Visit the Amsterdam Flower Market - The flower market is a must-visit, where you can see some of the most beautiful flowers in the world and even buy some to take home as a souvenir.

Overall, Amsterdam is a great destination for anyone looking for a mix of culture, history, and fun. The city has something for everyone, and the vibrant atmosphere is sure to leave you with lifelong memories.


Letenka Holandsko Amsterdam


Plánovanie cesty do Holandska nikdy nebolo jednoduchšie. Ak máte v pláne navštíviť Amsterdam, môžete si byť istí, že sa vám oplatí stráviť pár dní v tomto prekrásnom meste. Jednou z prvých vecí, ktoré budete potrebovať, je letenka do Amsterdamu.

Amsterdam má spojenie so všetkými veľkými destináciami po celom svete a nájdete tu mnoho spoločností, ktoré sú ochotné poskytnúť vám cestu do tohto krásneho mesta. Letenky môžete vyhľadať na internete a prechádzať ponukami spojov a cien od rôznych leteckých spoločností.

Ako sa dostanete do Amsterdamu

Amsterdam má dve letiská: Schiphol a Rotterdam. Schiphol je hlavným letiskom v Holandsku a tretím najväčším letiskom v Európe. Má veľa príletov a odletov z celého sveta. Rotterdam má tiež medzinárodné lety, ale je prevažne menšie ako Schiphol. Ak prichádzate z iného európskeho mesta, môžete si vybrať z množstva leteckých spoločností, ktoré ponúkajú možnosť letieť do Amsterdamu.

Ak chcete cestovať po celej Európe jednoducho a rýchlo, môžete využiť aj služby nízkonákladových spoločností. Tieto spoločnosti, ako Ryanair a EasyJet, ponúkajú spojenie z mnohých európskych miest za veľmi nízku cenu. Najlepší spôsob, ako si zistiť, ktoré spojenie je pre vás to najvhodnejšie, je otestovať viac možností a porovnať ceny a cestovné doby.

Prehliadka Amsterdama

Keď raz dorazíte do Amsterdamu, máte pred sebou mnoho možností, ako si mesto spoznať. Mesto ponúka prekrásne cesty okolo kanálov, historické budovy a kultúrne pamiatky.

Môžete si prenajať bicykel a objaviť okolie mesta, alebo navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok, ako Rijksmuseum, Van Goghov múzeum alebo Stedelijk múzeum. Prípadne si užite krásny výhľad na mesto z vrcholu a navštívte Anne Frankov dom.

Amsterdam je známe aj pre svoje kaviarne a barové rehabilitačné centrá, takže môžete vyskúšať miestne špeciality alebo si len tak posedieť a relaxovať.

Zhrnutie

Amsterdam je krásne mesto, ktoré má veľa na ponúkanie. Aby ste sa tam dostali, môžete si kúpiť letenku cez internet alebo v cestovnej kancelárii. V meste máte mnoho možností, ako si ho užiť a spoznať. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek aktivitu, nezabudnite si vychutnať to, čo Amsterdam ponúka.


Počasie Holandsko Amsterdam


Holandsko je krajina plná zaujímavých miest a atrakcií a Amsterdam je jedným z nich. Amsterdam, hlavné mesto Holandska, je známe svojimi kanálmi, múzeami, cyklistickými trhmi a historickými budovami. Ak cestujete do Amsterdamu, jednou z vecí, na ktorú sa môžete tešiť, je tamními počasím.

Holandsko je známe svojim mierne oceánskym podnebím, ktoré prináša mierne teploty po celý rok. Teploty sú v lete prijemné a dosahujú priemer okolo 22 stupňov Celzia. Najvyššie teploty sú zvyčajne v júni a júli a sú doprevádzané rôznymi dešťovými zrážkami. V zime sú teploty chladnejšie, ale aj tak dosahujú priemerné hodnoty okolo 5 stupňov Celzia.

Počasie v Amsterdame sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. V lete môžete očakávať teplejšie teploty a viac slnečných dní. Príjemné dni sú v tomto období veľmi časté, ale nie sú zriedkavé ani dažde a zrážky. V zime môžete očakávať studené dni a dokonca aj sneh. V decembri a januári sú teploty najnižšie a sú sprevádzané snežením.

Na jeseň a na jar sa môžu počasie meniť v priebehu dňa a môžu byť chladné rána, teplé poobedie a studené večery. Zrážky sú počas tohto obdobia časté. Ak plánujete cestu do Amsterdamu v týchto ročných obdobiach, nezabudnite si so sebou priniesť oblečenie vhodné pre rôzne teploty a uzavreté topánky pre prípad daždivých dní.

Ak ste plánovali navštíviť Amsterdam počas letnej sezóny alebo na jar, podľa odporúčania je najlepšie obliecť si vrstvy a mať so sebou náhradné oblečenie. Naopak, ak ste sa rozhodli navštíviť Amsterdam v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie, výstredné bundy a teplé topánky.

Väčšinou platí, že kedykoľvek by ste sa v Amsterdamu ocitli, je lepšie byť pripravený na chladné alebo daždivé počasie. Napriek tomu sa Amsterdam výnimočne prezentuje aj počas dažďov a chladných dní, pretože poskytuje krásne výhľady na kanály, zvyknutých starých domov a okolostojacej krajiny.

Vzhľadom na variabilné počasie sa vám môže zdať rozumné plánovať si návštevu Amsterdamu v lete alebo na jar. Ale bez ohľadu na sezónu, Amsterdam vám poskytne svoje kúzlo a atmosféru, ktoré sa budú spájať nielen s počasia.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky