Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Holandsko Breda

Ubytovanie Holandsko Breda


Holandsko je krajina, ktorá očarí každého. Jej veľkou výhodou je blízkosť krajín EÚ, do ktorých sa môžete z tejto krajiny jednoducho dostať. Ak sa chystáte navštíviť Holandsko, určite sa oplatí zastaviť sa aj v meste Breda.

Breda je krásne mesto v provincii Severné Brabantsko v Holandsku. Je to mesto, ktoré si zachovalo svoju historickú atmosféru a poskytuje návštevníkom rôzne možnosti ubytovania podľa ich preferencií a potrieb.

Najlepšou možnosťou ubytovania v Breda je hotel. Mesto ponúka množstvo rôznych hotelov, ktoré sú vhodné pre každého návštevníka. Medzi najlepšie hotely v meste patrí Hotel Nassau Breda. Je to starý kláštor, ktorý bol premenený na hotel s 95 izbami, ktoré sú k dispozícii pre hostí.

Ďalšou možnosťou sú apartmány, toto riešenie ubytovania je ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť určitú slobodu a samostatnosť. V Breda je množstvo apartmánov, ktoré sú vhodné pre krátkodobé i dlhodobé pobyty. Odporúčame apartmány Bliss Breda, ktoré sú zariadené v modernom štýle a majú k dispozícii kuchynku.

Ak ste cestovateľ s nízkym rozpočtom, môže Vám vyhovovať hostel. Mesto Breda má množstvo hostelov pre turistov a cestovateľov. Hostel Breda City je jedným z najlepších hostelov v meste a ponúka ubytovanie za výhodnú cenu.

Nakoniec, pre tých, ktorí majú radi prírodu a kempovanie, môže byť táto možnosť ubytovania tou najlepšou voľbou. Mesto Breda má niekoľko kempov a stanovísk. Kemp Bosbad Hoeven je ideálny kemp pre tých, ktorí chcú zostať v tichom lese a užiť si prírodu.

V Breda nájdete určite vhodné ubytovanie pre svoju dovolenku. Ak radi pobudnete v historickom prostredí a užite si krásne pamiatky, staré budovy a pamätné miesta, Breda je pre Vás ideálnym miestom. V každom prípade Vám odporúčame vyhľadať si vhodné ubytovanie vopred a zarezervovať si ho, najmä v sezóne, pretože mesto Breda patrí k populárnym turistickým destináciám Holandska.


Počasie Holandsko Breda


Holandsko Breda sa nachádza na juhu Holandska, v provincii Severný Brabant. Táto oblasť má oceľujúce počasie, ktoré sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia.

Leto v Breda je veľmi teplé a suché. Teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia, čo možno považovať za veľmi príjemné. Väčšina dní je svetlo a slnečné, v noci môže byť trochu chladnejšie a vyskytujú sa občasné hromadné búrky. Leto je obdobie, kedy môžete skutočne vidieť krásu Bredy a jej okolia, najmä vďaka mnohým parkom a záhradám.

Jeseň prináša v Breda chladnejšie počasie a zmenšovanie sezonálnej turistiky. Teploty v tejto sezóne sa pohybujú v rozmedzí od 10 do 20 stupňov Celzia. Jeseň je obdobie zmeny farieb v prírode, a tak si turisti radi užívajú prechádzky v parkoch a záhradách, aby sa na vlastné oči presvedčili o tom, ako sa okolie Bredy mení.

Zima v Breda môže byť dosť chladná a daždivá. Teploty sa pohybujú od -5 do 8 stupňov Celzia. Väčšinou je oblačno a daždivo, ale občas sa z neba môže ukázať aj trocha snehu. V zime sa mnoho parkov a záhrad zatvára, ale pre tých, ktorí sú ochotní venovať sa zimným športom, sú k dispozícii okolité lyžiarske strediská.

Jar v Breda sa zvyčajne začína koncom februára alebo začiatkom marca. Temperatúry sa postupne zvyšujú a pohybujú sa okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Jarné obdobie je obdobím kontrastov, kedy sa striedajú slnečné a daždivé dni.

Celkovo je počasie v Breda pomerne miernym, s miernymi teplotami a relatívne nízkou vlhkosťou vzduchu. Toto počasie robí z Bredy ideálne miesto na návštevu počas celého roka. Ak plánujete návštevu Bredy, odporúčame vám sledovať miestne predpovede počasia a prispôsobiť svoju cestu aktuálnemu počasiu.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Breda


Q: Aké je počasie v Breda?

A: Počasie v Breda je obyčajne miernou zimou a teplou letní sezónou. Máte o temperatúru informácie na internete a odmieta pečať.

Q: Ktoré vlaky smerujú do Bredy?

A: Breda je dôležitým uzlom pre vlaky v Holandsku. Existujú viaceré vlaky spojenia ako ICE, Thalys, Sprinters, Intercity, a ďalšie.

Q: Je potrebné mať vízum na návštevu Bredy?

A: Obyvatelia EÚ a EHP nepotrebujú vízum na návštevu Bredy. Zabezpečte si platný cestovný doklad a potrebne informácie zistené online.

Q: Kde sa nachádza letisko v Breda?

A: Breda nemá letisko. Drumová sieť Európy umožnuje jednoduchý prístup z rôznych kútov kontinentu. Môže sa využiť lufthansa, klm alebo iný dopravca.

Q: Ktoré miesta v Breda sa dajú navštíviť?

A: Breda má mnoho čarovných pamiatok ako Kasteel van Breda, Kerkplein a Markkade.

Q: Aký je časový rozdiel v Breda?

A: Breda spadá do Stredoeurópskeho času (CET), takže v lete je presne o 1 hodinu vpred oproti Londýnu.

Q: Kde sa dá ubytovať v Breda?

A: V Breda sa nachádza mnoho hotelov, penziónov, hostels a apartmánov. Nájdete ich na Booking.com, Tripadvisor alebo iných stránkach.


Dovolenka Holandsko Breda


Po rokoch rozmýšľania, konečne som sa rozhodla navštíviť Holandsko. Spolu so svojou rodinou sme sa rozhodli stráviť náš dovolenkový čas v meste Breda. Bola to pre nás ideálna voľba – mesto bolo dostatočne veľké pre objavovanie nových miest a zároveň bolo aj dosť malé na to, aby sme sa mohli cítiť na dovolenke pokojne.

Prvý deň sme strávili v centre mesta. Breda má krásne námestie s útulnými kaviarňami a reštauráciami. Pohodlne sme si sadli do jednej z kaviarní a ochutnali miestne kávu spolu s tradičným amsterdamským tortom. Potom sme sa rozhodli prechádzať po meste a nazrieť do niektorých obchodov.

Druhý deň sme sa rozhodli precestovať okolie Bredy. Navštívili sme nádherný park De Biesbosch, ktorý je známy svojou prírodnou krásou. Prečesávali sme sa po jazere a užívali si pohľad na krásnu okolitú prírodu. Bolo to úžasné miesto pre všetkých, ktorých zaujíma ekológia a život v prírode.

Na tretí deň sme sa rozhodli navštíviť muzeum v Breda. Navštívili sme tam výstavu o histórii mesta a okolitých oblastí. Bolo to naozaj zaujímavé a poučné. Okrem toho sme sa dozvedeli aj viac o kráľovskej rodine v Holandsku.

Posledný deň sme strávili v centre mesta a užívali si posledné okamihy na dovolenke. Navštívili sme miestne obchody a stanice súčasného umenia. Boli sme prekvapení, ako veľa talentov, má miesto ako Breda.

Celý pobyt v meste Breda bol úžasný. Naša rodina sa tam cítila ako doma a nikdy nezabudneme na túto krásnu dovolenku. Odporúčame toto miesto každému, kto má záujem objavovať unikátne kúsky histórie a kultúry Holandska.


Letenka Holandsko Breda


V Holandsku leží mnoho krásnych miest, no jedného mesta sa väčšina turistov obáva - Breda. Toto mesto v južnej časti Holandska je však skutočným skvostom, ktorý stojí za návštevu. A aby ste sa tam mohli dostať čo najpohodlnejšie, zvoľte si letenku Holandsko Breda.

Breda sa nachádza v provincii Severné Brabantsko a pýši sa bohatou históriou a kultúrnymi pamiatkami. Mesto vzniklo v 12. storočí a bolo významným centrom obchodu. Dnes sa tu nachádza mnoho nádherných námestí, uličiek a typických holandských domov s červenými strechami.

Ak hľadáte kultúrne a historické zážitky, navštívte napríklad katedrálu Svatého Anthonýho, ktorá bola postavená v 14. storočí. V centre mesta sa nachádza aj pevnosť Breda, ktorá bola postavená v 16. storočí a slúžila na ochranu mesta pred nájazdmi. Okrem toho si môžete prezrieť mnoho múzeí, ako napríklad Múzeum grafickej histórie, De Nieuwe Veste alebo botanickú záhradu Arboretum Oosterhout.

Pre tých, ktorí si radi užívajú života, je v Breda dostatok možností. Tu sa nachádza množstvo kaviarní, barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne špeciality. Okrem toho sa v meste každoročne konajú rôzne festivaly, ako napríklad Breda Jazz Festival, BredaPhoto alebo International Poetry Festival.

Nebojte sa teda Bredy a zvoľte si letenku Holandsko Breda. Toto mesto vám ponúkne mnoho nečakaných zážitkov a nádherných miest, ktoré určite nezostanú iba na fotkách.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky