Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)

Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Q: Aké sú najlepšie časy na návštevu Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)?
A: Najlepšie časy na návštevu Flores sú medzi aprílom a júnom a medzi septemberom a decembrom. Ale aj počas zvyšku roka môžete navštíviť tento ostrov a vychutnať si niektoré z jeho úžasných miest.

Q: Ako sa dostanem na Flores?
A: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Flores, je lietadlom. K dispozícii sú pravidelné lety z mnohých indonézskych miest, ako sú Bali, Lombok či Jakarta. Existujú aj lodné služby z Bima a Sumbawa.

Q: Potrebujem víza na cestu do Flores?
A: Áno, cestujúci do Indonézie musia mať platné víza. Víza sa dajú zakúpiť na letisku alebo v indonézskych zastupiteľstvách.

Q: Kde môžem navštíviť Komodo?
A: Komodo je národný park a nachádza sa na západnom konci ostrova Flores. Najlepšími miestami na návštevu sú ostrovy Rinca a Komodo.

Q: Je povolené plávať s dravými živočíchmi v Komodo?
A: Nie, plávanie s dravými živočíchmi, ako sú krokodíly a koraly, nie je povolené v národnom parku Komodo kvôli riziku útokov a nebezpečnosti pre ľudské zdravie.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Kelimutu?
A: Najlepší čas na návštevu jaskýne Kelimutu je počas skorého rána, kedy sa môžete vychutnať krásny východ slnka. Vyhýbajte sa návšteve počas obdobia dažďov, pretože jaskyne môžu byť plné dažďovej vody a ťažko dostupné.

Q: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Flores?
A: Najlepšie miesta na ubytovanie na Flores sú Labuan Bajo, Bajawa a Moni. V týchto oblastiach nájdete množstvo hotely a ubytovanie pre každý rozpočet.

Q: Môžem sa účastniť tradičných slávností na Flores?
A: Áno, Flores je známa svojimi tradičnými slávnosťami a festiválmi počas celého roka. Medzi najznámejšie patrí Paskal a Ngada, ktoré si návštevníci môžu vychutnať a zúčastniť sa.


Letenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je krajina s množstvom ostrovov a každý z nich ponúka niečo unikátne a úžasné. Jedným z týchto ostrovov je Flores, známy svojou exotickou krásou a množstvom národných parkov a histórie. Tento ostrov je tiež domovom dvoch veľkých turistických atrakcií, Komodo a Kelimutu. Ak hľadáte dobrodružné prázdniny v Indonézii, letenka do Flores by mohla byť vašou odpoveďou.

Ak sa chystáte navštíviť Flores, dôležité je vedieť, že nemá priamočité lety zo zahraničia. Letí sa z hlavného mesta Indonézie, Jakarty, alebo z iných miest v Indonézii ako Bali, Surabaya alebo Labuan Bajo. Najlepšou cestou je z Baliu, kde sa nachádza medzinárodné letisko Ngurah Rai, kde nájdete lety do Flores s aerolinkami ako AirAsia, Nam Air alebo Wings Air. Lety z Baliu trvajú približne 1 hodinu.

Po prílete na letisko v Flores, môžete vybrať niektorú z hlavných destinácií na ostrove, ktorými sú Labuan Bajo, Ende alebo Maumere. Labuan Bajo je najobľúbenejšou destináciou pre turistov, pretože leží najbližšie k ostrovu Komodo a jeho národnému parku. Mesto ponúka množstvo ubytovacích možností od luxusných hotelov po ubytovania typu homestay. Taktiež si v maľovnatej dedinke môžete zobrať taxík a absolvovať prehliadku mesta, kde môžete navštíviť trh, kaviaren, pláže a vychutnať si výhľady na záliv.

Z Labuan Bajo sa môžete vydávať na rôzne výlety, vrátane návštevy ostrova Komodo a jeho národného parku. Na ostrove sa môžete prechádzať, rozprávať sa s miestnymi obyvateľmi a samozrejme vidieť slávnych dravých varanov Komodo, ktorí sú najväčšími na svete. V národnom parku je množstvo možností ako snorklovať alebo potápať sa.

Okrem národného parku Komodo je na Florese aj ďalší skvost, ktorý by ste si nemali nechať ujsť - Kelimutu. Je to trojica kráterových jazier, ktoré sa nachádzajú v pohorí Flores a sú známe svojou zmenou farby vody v rôznych obdobiach. Jazerá sa nachádzajú vo výške 1 639-1 639 metrov nad morom, takže turisti si radi vezmú trekkingové oblečenie a vychutnajú si prechádzku a úžasný výhľad na okolitú krajinu.

V cene letenky z Baliu do Flores sa zvyčajne zahrnuje len hand carry batožina, preto by ste mali byť opatrní a zveriť väčšie kufre do nákladného vozidla alebo si ich kúpiť ako dodatočnú batožinu. Ak si chcete urobiť zo svojich dobrodružstiev na Florese extrémny zážitok, do svojho plánu by ste mohli začleniť aj návštevu slávneho sopky Egon na východnom Florese, kde sa dá horolezectvom načerpať adrenalínu.

Letenka na Flores vás pravdepodobne bude stáť pár stoviek dolárov, ale toto dobrodružstvo a krása, ktorú si vás ostrov ponúka, sa určite vyplatia. Na Florese budete mať príležitosť ochutnať miestnu kuchyňu, navštíviť miestne dedinky a podniknúť unikátne výlety, ktoré vám zostanú v pamäti na celý život.


Počasie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia Flores, spolu s ostrovmi Komodo a Kelimutu, patria medzi najatraktívnejšie turistické miesta v Indonézii. Tieto ostrovy majú rôzne klimatické podmienky, ktoré ovplyvňujú turistickú sezónu a aktivity, ktoré sú k dispozícii.

Komodo

Ostrovy Komodo sú známe svojimi obrovskými varanmi a krásnou prírodou. V tomto regióne panuje tropické podnebie, ktoré zahŕňa dážďové obdobia od novembra do marca a suché obdobia od apríla do októbra. Počasie v Komodo býva väčšinou horúce a vlhké.

V dňoch od apríla do októbra je ideálnym časom na návštevu Komodo. Počas týchto mesiacov môžete očakávať slnečné počasie a menej dažďov. Ak sa chystáte na turistické aktivity, ako sú potápanie alebo šnorchlovanie, tento obdobie je najlepšie, pretože voda je jasnejšia a kludnejšia.

Kelimutu

Kelimutu je známy svojimi trojitými jazerami, ktoré sa nachádzajú na vrchole sopky. Počasie v Kelimutu býva chladnejšie, pretože sa nachádza na vyššej nadmorskej výške. Región má dve dažďové obdobia, jeden v apríli a druhý v novembri. Suché obdobie trvá počas jaarných a zimných mesiacov, keď sú teploty mierne. Najteplejšie obdobie v Kelimutu je od apríla do septembra, keď teploty predstavujú približne 20 - 25 °C.

Ak sa chystáte na výlet do Kelimutu, najlepší čas návštevy je od mája do augusta. Počas týchto mesiacov môžete očakávať najmenej dažďových dní a jasné oblohy, ktoré umožňujú úchvatné panoramatické výhľady na jazera.

Flores

Flores je ostrov, ktorý má rôzne klimatické podmienky v závislosti od oblasti, v ktorej sa nachádza. Väčšina oblastí ostrova má dažďové obdobia od decembra do marca a suché obdobie od apríla do novembra. Na severe Ostrova Flores sa nachádza sopka Egon, ktorá vytvára chladnejší mikroklíma.

Najlepší čas na návštevu Floresa je od júla do septembra. Tento čas býva väčšinou suchý a teploty sú vysoké, čo umožňuje plne využiť různce turistické aktivity, ako sú potápanie, šnorchlovanie, ale aj turistika a prechádzky.

V závislosti od miesta, na ktoré sa chystáte, môžete si vybrať, ktoré klimatické obdobie vám najviac vyhovuje. Oplatí sa však pred cestou zistiť, aké sú klimatické podmienky v danej oblasti, aby ste sa vedeli správne pripraviť.


Ubytovanie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia Flores je typickou ostrovnou destináciou, ktorá ponúka krásne a takej rôznorode ubytovanie. Turisti majú možnosť ubytovať sa v zariadeniach s rôznou úrovňou pohodlia a cien - od luxusných letovísk až po jednoduché chatky a penzióny. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v Flores, včetne návštevy nezabudnuteľných miest ako Komodo a Kelimutu.

1. Bintang Flores Hotel

Jedno z najluxusnejších hotelov na Flores sa nachádza v Labuan Bajo, z ktorého sa organizujú plavby po okolitých ostrovoch. Hotel ponúka pohodlné a priestranné izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom, klimatizáciou, TV a vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú tiež zariadenia pre fitness, krytý bazén a reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne i západné jedlá.

2. Plataran Komodo Beach Resort

Niekoľko minút jazdy autom od Komodo National Park sa nachádza Plataran Komodo Beach Resort - miesto, ktoré poskytuje neuveriteľnú pohodu a luxus. Rezort ponúka ubytovanie v priestranných vilách, ktoré sú vybavené terasami, súkromnými bazénmi, útulnými hammockami a satelitnou televíziou. Hosťom je k dispozícii aj plážový bar a reštaurácia, kde môžu ochutnať miestne ryby, plody mora a ďalšie špeciality.

3. Ecolodge Flores

Ak hľadáte cenovo výhodnú možnosť ubytovania, Ecolodge Flores je pre vás tou správnou voľbou. Toto jednoduché a prekrásne ubytovanie sa nachádza v blízkosti Bajawa, hlavnej oblasti kiwi. K dispozícii sú izby typu bungalov, ktoré sú vybavené kúpeľňou a WiFi pripojením. Okrem toho môžu hosťom poskytnúť motorky, aby mohli objavovať okolie.

4. Kelimutu Crater Lakes Ecolodge

Kelimutu Crater Lakes Ecolodge sa nachádza pri vulkáne Kelimutu, ktorý je známy svojou zmenou farby jazier počas dňa. Ubytovanie poskytuje vynikajúce a pohodlné izby s kúpeľňou a terasou s výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho ho vybavil so všetkým, čo hosť potrebuje, ako je napríklad reštaurácia a spoločenská miestnosť, s možnosťou si prenajať bicykle.

5. WAECICU Beach Inn

Ak hľadáte miesto s príjemnou a priateľskou atmosférou, potom by ste si mali zvoliť WAECICU Beach Inn. Toto jednoduché a priestranné ubytovanie sa nachádza v prímorskom meste Maumere a ponúka pohodlné izby s balkónmi s výhľadom na more. Hosťom sú tiež k dispozícii reštaurácie, kde si môžu vychutnať miestne jedlá a nápoje.

V závislosti na vašich potrebách a preferenciách, Indonézia Flores ponúka rôzne typy ubytovania. Od luxusných letovísk až po jednoduché a cenovo výhodné bungalovy alebo penzióny. A ak plánujete navštíviť Komodo a Kelimutu, existuje mnoho hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré vám umožnia užiť si nádhernú prírodu a zážitky po celý deň.


Dovolenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia Flores je ostrovná krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Ostrov Flores sa nachádza v provincii Východné Nusa Tenggara a býva často nazývaný "klenot Indonézie". Flores je známy nielen pre svoje fantastické pláže, ale aj pre úžasné prírodné krásy, ktoré sú jedinečné v tejto oblasti. Flores je tiež domovom pre niektoré z najkrajších miest v Indonézii, vrátane Komodo a Kelimutu.

Komodo je jedným z najkrajších národných parkov v Indonézii. Park sa nachádza viac ako 200 km východne od Bali a je spestrený neprekonateľnou krásou. Komodo je domovom pre komodský varan, ktorý je označovaný ako najväčší jašter sveta. Okrem toho, môžete sa tu tešiť z krásneho výhľadu na modré more a nejaviscnej krásy tropického ostrovného sviežosti.

Kelimutu je ďalším ohromujúcim miestom, na ktoré sa môžete tešiť pri ceste na Flores. Kelimutu je aktívny vulkán, ktorý bol jedným z najkrajších na svete. Z jeho sútrží vytekujú tri jazierka, ktoré sa v priebehu roka menia naťahovaniu svetla a odrážajú odtieňom červenej, modrej a bielej. Pozorovať zmenu farby hodnotenie jazierka je fascinujúce zážitok a zažijete tu neskutočné emócie.

Pri návšteve Flores tiež môžete navštíviť niektoré z jej krásnych pláží, ako je napríklad pláž Labuan Bajo alebo pláže v Bena a Ruteng. Labuan Bajo je živý prístav a základ pre výlety na Komodo. Pláže v Bena a Ruteng sú známe pre jemný piesok a krištáľovo čistú vodu.

Najlepší čas na návštevu Flores je v období medzi aprílom a októbrom, kedy je počasie najlepšie a teploty sú vyzývateľné pre vonkajšie aktivity. Cestovať po Flores môže byť zložité, najlepší spôsob býva prenájom motocykla alebo auto.

V každom prípade, návšteva Indonézie Flores a jej krásnych oblastí, ako sú Komodo a Kelimutu, býva jedným z najneobyčajnejších zážitkov, ktorý ukladáte do pamäti na celý život. Nezabudnite si vziať so sebou fotoaparát, aby ste zachytili krásne výhľady a zážitky, a pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky