Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Raja Ampat

Letenka Indonézia Raja Ampat


Indonézia je jednou z najkrajších krajín na svete, ktorá ponúka návštevníkom okrem nádherných pláží a fascinujúcej prírody aj unikátne podvodné svety. Nie je preto nijakým prekvapením, že rastúcou obľubou sa tešia potápačské lokality. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Raja Ampat - súostrovie pozostávajúce zo 2000 ostrovov, ktoré sa nachádzajú v Indonézii.

Ak chcete navštíviť Raja Ampat, najjednoduchšou možnosťou je zohnať si letenky. Hoci to nie je najlacnejšia zábava, je to určite investícia, ktorej hodnota je nadpriemerná. Ceny leteniek sa však líšia v závislosti od toho, odkiaľ letíte a akým termínom. Cestou je využitie nízkonákladových leteckých spoločností ako AirAsia, Lion Air alebo Garuda Indonesia.

Výhodou je aj poloha. Súostrovie Raja Ampat sa nachádza v západnej časti Nového Guinejského ostrova, konkrétne v provincii Západná Papua. Najbližším mestom je Sorong a letenky na Bali či Jakarta sú v tejto lokalite oveľa lacnejšie ako letenky z Európy alebo Ameriky.

Čo sa týka letu, lety z Jakarta alebo Bali trvajú zhruba 4 hodiny a po pristátí v Sorongu sa musíte preplaviť cez moře k destinácii. Existuje mnoho vodných dopravcov, ktorí vás ochotne odvezú za primeranú cenu a ponúka sa vám aj možnosť zapožičania člnu.

Samotný ostrov Raja Ampat vám ponúka príjemné a uvoľnené prostredie zahalené v nádherných plážach, jasnom a teplom mori, nádhernej prírode, skvelých dobrodružstvách a úžasnom podvodnom svete s pestrými rybami a koralmi. Pri objavovaní Raja Ampat sa vám ponúka množstvo aktivít, ako prechádzky po plážach, bicyklovanie, potápanie, rybařenie, alebo len jednoducho relaxovanie a namáčanie sa v jasnom mori.

Určite nezabudnite do kufra zahrnúť aj kvalitné masky, fľaše na potápanie, kúpacie plávky a slnečné okuliare. Napriek tomu, že Raja Ampat nie je najlacnejšími miestom na Zemi, budete nadšení z kvality, ktorú za investované peniaze získate.

Skúste teda túto exotickú destináciu, ktorá nie je len krásna a nezabudnuteľná, ale zanechá v vás aj hlboké dojmy a zážitky na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Raja Ampat


1. Ako sa dostanem do Raja Ampat?

Odpoveď: K najlepším spôsobom, ako sa dostať do Raja Ampat, patrí let z Jakarty, Bali alebo Manado do susedného mesta Sorong a odtiaľ lodou alebo trajektom na ostrovy Raja Ampat.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Raja Ampat?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Raja Ampat je v období sucha od októbra do apríla. V tomto období sú morské podmienky najlepšie a voda je najjasnejšia.

3. Kde sa nachádzajú najlepšie miesta na potápanie v Raja Ampat?

Odpoveď: Najlepšie miesta na potápanie v Raja Ampat sú Pulau Misool, Pulau Wayag, Pulau Batanta a Pulau Kofiau.

4. Aký je najlepší spôsob, ako preskúmať Raja Ampat?

Odpoveď: Najlepší spôsob, ako preskúmať Raja Ampat, je s miestnou vodnou dopravou alebo prenájom lode. Pre cestovanie po ostrovoch môžete použiť taxi na motorke alebo miestny dopravný prostriedok zvaný "ojek".

5. Potrebujem alebo vyžaduje sa vízum na návštevu Indonézie a Raja Ampat?

Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov do Indonézie vyžaduje vízum. Cezhraničné víza sa môžu získať na letiskách a prístavoch. Víza na jedno vstupné pre turistov sú zvyčajne platné 30 dní.


Počasie Indonézia Raja Ampat


Indonézia je krajina s bohatou a rôznorodou prírodou, ktorá ponúka nádherné scenérie a unikátne prírodné podmienky. Jedným z najkrajších miest v Indonézii je súostrovie Raja Ampat. Toto miesto je známe svojimi peknými plážami, modrou vodou a bohatou podmorskou faunou a florou. Počasie v tejto oblasti je celoročne teplé a vlhké, so zmenami v počasí na základe ročného obdobia.

Raja Ampat sa nachádza v indonézskej provincii Papua, teda v juhovýchodnej Ázii. V tejto oblasti sa vyskytuje tropické monzúnové podnebie, ktoré charakterizuje vysoká vlhkosť a teploty v rozmedzí 27 - 30 °C. Najväčšie zmeny v počasí v tejto oblasti súvisia so zmenami monzúnov, ktoré sa môžu často vyskytovať a príležitostne spôsobovať problémy pre návštevníkov.

Takzvaný "západný monzún" trvá od júna do septembra a prináša so sebou suché a teplé počasie. Počas tohto obdobia sa teploty stúpajú na 32 °C a vlhkosť sa zvyšuje s postupujúcim letom. V ideálnom prípade by toto obdobie malo byť ideálne pre návštevníkov, ktorí by chceli preskúmať rôzne pláže a podmorskú faunu v Raja Ampat.

Na druhej strane, "východný monzún" trvá od decembra do marca. Toto obdobie prináša so sebou množstvo dažďov, búrok a silného vetra. V takomto type počasia, je často ťažké navštíviť ostrovy kvôli nedostupnosti vplyvom silného vetra a dažďa. Akplánujete návštevu Raja Ampat v období východného monzúnu, je preto dôležité byť vhodne pripravený a mať rezervované ubytovanie v rôznych oblastiach regiónu.

Aj keď počasie v Raja Ampat môže byť nepredvídateľné, oblasť ponúka krásne a unikátne scenérie a ak by ste mali šťastie vidieť Raja Ampat v období suchého západného monzúnu, ťažko by ste našli lepší cieľ pre dovolenku. Okrem toho, keď návštevníci prišli do tejto oblasti v období východného monzúnu, môžu zistiť, že mnohé pláže a jaskyne sú otvorené a viditeľnosť pod vodou je vynikajúca. Preto aj napriek nepredvídateľným zmenám v počasí, Raja Ampat zostáva príťažlivou a atraktívnou destináciou po celý rok. Je to miesto, ktoré si zaslúži byť navštívené aspoň raz v živote.


Dovolenka Indonézia Raja Ampat


Indonézia je destinácia, ktorú musí navštíviť každý cestovateľ. Táto krajina neustále prekvapuje svojou rozmanitosťou a nádhernými miestami, ktoré ponúka. Jedným z takýchto miest je aj Raja Ampat, ktoré láka návštevníkov svojimi krištáľovo čistými vodami, úchvatnou prírodou a úžasným podmorským svetom.

Raja Ampat sa nachádza v západnej časti Papuy Nové Guiney a tvorí ho skupina viac ako 1 500 ostrovov. Väčšina z nich je obývaná miestnymi obyvateľmi a ponúka vám možnosť spoznať ich kultúru, tradície a zvyky.

Raja Ampat je ideálny miestom pre šnorchlovanie a potápanie, keďže má jeden z najbohatších ekosystémov na svete. Vďaka tomu nájdete v týchto vodách množstvo druhov rýb, koralov, morských plžov a iných druhov morských živočíchov, ktoré vás úplne pohltia.

Okrem potápania a šnorchlovania si môžete užiť aj relax na týčiach, ktoré sa nachádzajú pri niektorých ostrovoch. Tieto týče sú ideálne miesto na opaľovanie, kúpanie a sledovanie západu slnka.

Okrem toho si môžete užiť aj trekking a zdolávanie kopcov, ktoré vám umožnia vidieť akúsi divokú, do prírody zapadnutú časť Indonézie.

Návšteva tejto oblasti nie je lacná, ale určite sa vám oplatí investovať peniaze do zážitkov, ktoré vám Raja Ampat ponúka. Musíte sa však pripraviť na to, že v tejto oblasti nie je veľa luxusných zariadení a ubytovania, ale to všetko je vykompenzované krásnou prírodou a neuveriteľnými výhľadmi, ktoré vám táto oblasť ponúka.

Celkovo by som povedal, že návšteva Raja Ampat je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dovolenku plnú relaxu na krásnych plážach, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a objavovanie krás divokej prírody a podmorského sveta. Pokiaľ sa teda rozhodnete navštíviť Indonéziu, nezabudnite si dať záujem k Raja Ampat. Budete uchvátení jej krásou a nádhernou atmosférou.


Ubytovanie Indonézia Raja Ampat


Indonézia sa môže pochváliť množstvom nádherných miest, ktoré si obľúbili milovníci cestovania z celého sveta. Jedným z takých miest je aj Rajský ostrov Raja Ampat, ktorý sa nachádza v západnej časti Papuy Novej Guiney. Tento raj na zemi ponúka nielen nádhernú prírodu a upokojujúci pokoj, ale aj skvelé možnosti pre potápanie a ďalšie vodné športy. Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie, ktoré Vám umožní plnohodnotne si užiť Vašu dovolenku.

Ideálnym miestom pre ubytovanie je pre tento ostrov pre miestnych domorodcov postavené bungalovy. Tieto bungalovy sú skutočným osobitným zážitkom a ponúkajú luxusnú skúsenosť, ktorá Vám umožní priblížiť sa k nezabudnuteľnému zážitku. Existujú rôzne ponuky ubytovania, ktoré sa rôznia svojou kvalitou a cenou, takže určite si nájdete niečo, čo oko a peňaženka obom vyhovuje.

Väčšina bungalovov je situovaných priamo na pláži, takže si môžete užívať výhľad na krásne modré more, alebo sa len tak s úsmevom pozerať na západ slnka. Bungalovy sú zväčša postavené v tradičnom štýle a ponúkajú kľudnú atmosféru, ktorá Vám umožní úplne sa odpojiť od sveta a užiť si dovolenku plne. Vybavenie bungalovov zahrnuje základné veci, ako posteľ, sprchu a toaletu. Niektoré bungalovy ponúkajú aj kuchynku, čo Vám umožní si pripraviť jedlo podľa Vášho gusta.

Najobľúbenejšími miestami na Rajskom ostrove Raja Ampat sú Waisai a Arborek. Waisai je hlavným mestom ostrova a ponúka mnoho rôznych možností ubytovania. Ak si chcete užiť miestnu kultúru, môžete sa ubytovať u niektorého z domorodcov a spoznať tak ich každodenný život. Arborek je malá dedinka na južnom konci ostrova, ktorá ponúka nádherné miesto na potápanie a ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú odpojiť od všetkého.

V každom prípade si pri výbere ubytovania na Rajskom ostrove Raja Ampat dajte pozor na kvalitu a recenzie, ktoré Vám pomôžu v rozhodovaní. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, určite Vám užívanie si krásnej prírody a pohody v tomto nádhernom a jedinečnom mieste, vyryje a na veľmi dlho zostane v pamäti. Tak si naplánujte svoj čas v Indonézii, ubytujte sa na Rajskom ostrove Raja Ampat a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky