Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Portrush (Severné Írsko)

Letenka Írsko Portrush (Severné Írsko)


Severné Írsko je miestom, ktoré poznáme z mnohých príbehov a légend a ktoré je plné magických miest a pamiatok. Jedným z najkrajších miest na tejto časti Írska je aj malé prímorské mesto Portrush. Ak vás láka tajomné a krásne miesto, kde sa práve nachádza táto destinácia, oplatí sa zvážiť cestu sem a to aj preto, že získanie letenky do tohto miesta, môže byť pre vás naozaj jednoduché.

Portrush je malé mestečko, ktoré sa nachádza na severovýchode Írska a je známe prekrásnymi plážami, ktoré sú omývané vodami Atlantického oceánu. Táto oblasť je taktiež domovom mnohých pamiatok, ktoré sú späté so mnohými írskymi príbehmi a legendami. Pre milovníkov golfa je to dokonalé miesto na dovolenku, pretože jedno z najlepších golfových ihrísk na svete, Royal Portrush Golf Club sa tu nachádza.

Viacero letov z rôznych krajín sveta už ponúka letenky do Belfastu alebo Derry, jednoho z druhých najväčších miest v Severnom Írsku. Odrody letov ponúkaných sa líšia a tak si môžete vybrať spojenie, ktoré vám najviac vyhovuje a vám bude zabezpečený proti nečakaným zmenám.

Ak by ste chceli cestovať z Belfastu alebo Derry do Portrushu, môžete cestovať autobusom, autom alebo si požičať auto. Ceste prízemím Severné Írsko okolo útesov, zátočín a zálivov je samotná kúzelná záležitosť, a ak máte auto k dispozícii, môžete sa oboznámiť s ďalšími miestami na ceste, ktoré sú skutočne veľmi pekné, ako napríklad Giant's Causeway a mnohé iné.

Portrush a jeho okolie ponúka skvelé možnosti pre každého cestovateľa. Výlety cez okolité pláže, návštevy skvelých reštaurácií, prechádzky po meste, alebo okolie s výhľadmi na more - to všetko je v ponuke v Portrushu.

Vzhľadom na to, že Portrush nie je veľký turistický ťahák, nájdete tam množstvo súkromných ubytovaní ako napríklad hotely, Bed and Breakfast alebo apartmány ktoré sú veľmi príjemné a veľkôznačne dostupné.

Letenky do Portrushu v Severnom Írsku môžu byť pre vás vstupenkou do nového, neobjaveného sveta krás, legiend a magie. Pre milovníkov krásnych miest s bohatou históriou je to tou pravou voľbou pre vašu ďalšiu dovolenku v Írsku. Budete mať príležitosť objaviť skutočne kúzelné miesto na svete!


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Portrush (Severné Írsko)


1. Aké je počasie v Portrush?

Počasie v Portrush sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia, ale všeobecne je to mierne teplé a daždivé. V lete sa teploty pohybujú medzi 16 a 20 °C, zatiaľ čo v zime sú nižšie, asi okolo 5 °C.

2. Ako sa najlepšie dostať z letiska do Portrush?

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z letiska do Portrush, sú taxíkom alebo autobusom. Existujú aj spoločnosti ponúkajúce súkromné prepravy, ako napríklad Uber, ale musíte si ich rezervovať vopred.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Portrush?

Najlepší čas na návštevu Portrush záleží na vašich preferenciách. Ak preferujete menej turistov a nižšie ceny, môže byť najlepšie navštíviť Portrush v období mimo sezóny. Ak sa vám páči počasie a chcete si užiť pláže a outdoorové aktivity, najlepšie je prísť v lete, od júla do septembra.

4. Aké sú atrakcie a miesta, ktoré treba navštíviť v Portrush?

Portrush má mnoho atrakcií a miest, ktoré by ste mali vidieť počas svojho pobytu. Medzi najpopulárnejšie patrí pláž East Strand, Giant's Causeway a Carrick-a-Rede konopný most. Ďalšie menej známe atrakcie zahŕňajú Portrush Heritage Trail a Barry's Amusements.

5. Aké sú najlepšie hotely v Portrush?

V Portrush je mnoho hotelov, ktoré si môžete zvoliť, v závislosti na vašom rozpočte a preferenciách. Niektoré z najlepších hotelov sú Adelphi Portrush, Portrush Atlantic Hotel a The Port Hotel. Ďalšie možnosti zahŕňajú Antrim House B&B, Aaranmore Lodge a Beaches B&B.

6. Aké typy jedál sa podávajú v Portrush?

V Portrush nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú široký výber jedál, od tradičnej írskej kuchyne až po medzinárodné jedlá. Medzi najpopulárnejšie miesta na raňajky patrí Ramore Wine Bar a The Harbour Bar. Medzi najlepšie reštaurácie patrí Harry's Shack, Kiwi's Brew Bar, The Mermaid Kitchen & Bar a The Ramore Wine Bar.

7. Môžem si prenajať auto v Portrush?

Áno, v Portrush je možné si prenajať auto od rôznych prenajímateľov. Medzi najväčších prenajímateľov v oblasti patrí Hertz, Avis a Europcar. Predtým, než si však prenajmete auto, uistite sa, že máte správne doklady a nevynechali ste nič dôležité pri plánovaní vašej cesty.


Ubytovanie Írsko Portrush (Severné Írsko)


Portrush je malebné prímorské mesto v Severnom Írsku, ktoré je obľúbeným turistickým cieľom. Ak hľadáte miesto pre svoje ubytovanie v Írsku, Portrush je skvelou voľbou s množstvom možností pre všetky nároky.

Ak ste fanúšikom luxusného ubytovania, máte široký výber hotela aj apartmánov. Priemerná cena sa pohybuje okolo 200 a 300 eur na noc, ale ponúkajú vám výnimočné výhľady na more a plnú výbavu s bazénom, spa, špičkovým stravovaním až po miestnu arómu a kávu.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, nemusíte sa báť. Portrush ponúka tiež rôzne možnosti ubytovania pre každú peňaženku. Ak preferujete ubytovanie v hosteli alebo backpackers, ceny za noc sa pohybujú okolo 25 až 30 eur. Táto možnosť je najlepšia pre tých, ktorý hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a chcú spoznať ľudí z rôznych kútov sveta.

Ak máte radi prirodzené prostredie, Portrush má aj množstvo možností pre kempovanie. Ceny za noc za stan sa pohybujú v rozmedzí od 12 eur do 20 eur. Táto možnosť je skvelá pre tých, ktorí chcú zájsť do prírody a stráviť noc pod hviezdami.

Portrush je dobré miesto pre ochutnávanie lokálnej kuchyne a mnohých tradičných jedál. Množstvo reštaurácií ponúka rôzne možnosti pre vašu chuťovú pohodu. Ceny sa pohybujú okolo 20 eur do 40 eur za jedlo v reštaurácii. Pre tých, ktorí majú radi pikantnejšie jedlá, môžete vyskúšať rôzne fast-foody, pizze alebo kebaby.

Výhoda ubytovania v Portrushe je aj blízkosť mnohých turistických miest. Ak máte radi krásne prírodné scenérie, nebojte sa ísť na výlet na útes Dunluce alebo Giant's Causeway s kúpaním na čerstvom vzduchu a mnohými atrakciami a pamiatkami.

Hľadaná výhoda Picknicku na pláži nie je ďaleko, takže neprejdite mimo tejto možnosti. Môžete si vezmete s sebou vlastný deke, niekoľko sendvičov a chladeného piva a stráviť deň na pláži.

V Portrushe sa často konajú rôzne koncerty a hudobné festivaly. Pre tých, ktorí milujú hudbu, môžete si kúpiť lístky na festival Beach Break nebo Boutique na pláži s vibráciou života a starostlivosťou.

Ubytovanie v roku Portrushe tento rok by vám pomohol pri cestovaní s vysokou úrovňou komfortu a cenovo dostupnými cenami. Pre každý štýl a nároky niečo.


Dovolenka Írsko Portrush (Severné Írsko)


Írsko je krajina, ktorá si získava srdcia miliónov turistov každý rok. Jeho zelené kopce, dramatické pobrežia a historické pamiatky prilákajú návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte miesto na dovolenku, Severné Írsko má množstvo skrytých klenotov, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto skvostov je bezpochyby mestečko Portrush.

Portrush je živé mestečko na pobreží Atlantiku. Dych berúce scenérie sú rozšírené cez okolie zodpovedné za jeho popularitu ako letovisko na letné mesiace. Jeho najväčšou turistickou atrakciou sú nedotknuté pláže, ktoré sú ideálne na surfovanie alebo plávanie. Na pláži East Strand nájdete dokonca školu surfovania, kde sa môžete pripojiť ku kurzom, ak si chcete vyskúšať tento adrenalínový šport.

Mestečko Portrush je známe aj svojou kulinárskou ponukou. Jeho reštaurácie a bary ponúkajú návštevníkom jedinečnú možnosť ochutnať tradičné írske jedlá a nápoje. Ak sa rozhodnete vyskúšať miestnu kuchyňu, určite musíte ochutnať šunky z Kanaďanov, ústrednú atrakciu severných priebeží Írska.

Okrem toho, že môžete stráviť nekonečné hodiny na pláži, nájdete v Portrush aj iné turistické atrakcie. Dozviete sa o histórii regiónu návštevou belehradského múzea, alebo prezrite si úchvatnú faunu a flóru regiónu návštevou dedinky Kong Street. V blízkosti mestečka sa tiež nachádza známa turistická atrakcia Giant's Causeway, kde si môžete pozrieť dramatikú krajiny kvôli malebným formáciam skalných útvarov.

Ak sa rozhodnete, že by ste chceli stráviť svoju dovolenku v Severnom Írsku, mestečko Portrush vás rozhodne neurazí. S jeho bezkonkurenčnou scenériou a zábavnou atmosférou bude túto dovolenku rozhodne jednu z najlepších, ktorú ste kedy mali.


Počasie Írsko Portrush (Severné Írsko)


Írsko je krajina, kde počasie môže byť nevyspytateľné a často sa mení v priebehu dňa. Portrush, ležiaci na severe Írska, nie je výnimkou. Letné mesiace (jún, júl, august) sú pre Portrush zvyčajne teplejšie, s priemernými teplotami okolo 18-20 stupňov Celzia. Väčšinou býva miesto zaberané turistami, ktorí sa prichádzajú vykúpať do mora alebo navštíviť miestne atrakcie, ako je napríklad slávny Golfový klub Royal Portrush.

Avšak, ak sa rozhodnete navštíviť Portrush v jarných alebo jesenných mesiacoch, bude sa vám musieť vyrovnať s nepredvídateľnými prejavmi počasia. Nadmorský vietor býva často silný a môže zvýšiť pocit chladu, aj keď teplota je v skutočnosti teplejšia. Pršať môže kedykoľvek, aj keď to nie je vždy tak časté.

Zima v Portrush býva mrazivá, s priemerom okolo 7 stupňov Celzia. Napriek tomu, je to obdobie, kedy v Portrush prebieha menej turistického ruchu a mnohé miestne atrakcie by mohli mať zaujímavé ponuky pre návštevníkov.

V Portrush sa nachádza aj malá marína pre loďky, ktorú môžete navštíviť a vidieť oblasť z inej perspektívy. V lete by to mohlo byť skvelé miesto, kde stráviť popoludnie na slnku, pričom si môžete užiť krásne a čisté modré more.

V Portrush možno nie je slnečné počasie, ktoré by ste očakávali na plávanie a slnenie, ale určite dokáže ponúknuť svoje vlastné čaro a krásu, ktorou sa odlišuje od iných miest. Dúfajme, že tento krátky prehľad napomohol rozhodnúť sa, či navštíviť toto miesto na vašej cestovej mapke.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky