Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Island Hraunfossar

Ubytovanie Island Hraunfossar


Island Hraunfossar sa nachádza v pitoresknej oblasti Barnafoss na západnom pobreží Islandu. Táto lokalita ponúka jedinečné zážitky pre návštevníkov, ktorí sa sem smerujú. Ubytovanie Island Hraunfossar stojí za to, pretože poskytuje priestor na relax a oddych v nezvyčajnom prostredí.

Ubytovanie Island Hraunfossar je veľmi komfortné a ponúka všetky potrebné zariadenia, ktoré by si hostia mohli prajť. K dispozícii sú rôzne izby vhodné pre páry, rodiny s deťmi alebo pre skupiny priateľov. Každá izba je vybavená postele s kvalitnými matracmi a posteľným prádlom, klientsku kúpeľňu, televízorom, wifi pripojením a zariadením na prípravu čaju či kávy.

V areáli sa nachádzajú spoločné priestory, kde si hostia môžu posedieť, popri pití a občerstvení si pozrieť TV alebo sa príjemne porozprávať. K dispozícii je aj terasa s výhľadom na okolitú prírodu. Okolie ubytovania Island Hraunfossar je nádherné, ponúka úchvatné scenérie, ktoré si možno vychutnať pri prechádzke alebo na romantickej večere.

Ubytovanie Island Hraunfossar je tiež prístupné pre hostí so zvieratami. Ubytovanie sa nachádza v blízkosti oblasti Barnafoss, kde sa nachádza mnoho turistických atrakcií a zaujímavostí. Medzi najznámejšie patrí najmä Hraunfossar, jedna z najkrajších kaskádových vodopádov na Islande.

Ak hľadáte niečo nezvyčajné a užívate si čarovnú krajiny Islandu, ubytovanie Island Hraunfossar je správna voľba. Ponúka komfortné ubytovanie a krásne scenérie, ktoré si určite zamilujete. Vráťte sa k prírode a užívajte si čarovné okolitie krajiny Islandu.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Hraunfossar


Otázka: Kde sa nachádza Hraunfossar?

Odpoveď: Hraunfossar sa nachádza na západnom Islande, asi hodinu jazdy od Reykjavíku.

Otázka: Ako sa tam dostanem?

Odpoveď: Najlepšie možnosti sú autom alebo autobusom. Na mieste je k dispozícii aj parkovisko.

Otázka: Koľko stojí vstupné do Hraunfossar?

Odpoveď: Vstup do Hraunfossar je zdarma.

Otázka: Má Hraunfossar nejaké otváracie hodiny?

Odpoveď: Hraunfossar nie sú uzamknuté a sú prístupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Otázka: Musím si doniesť vodu alebo jedlo, keď navštívim Hraunfossar?

Odpoveď: V blízkosti vodopádu nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody, takže je vhodné si priniesť vlastné jedlo a pitie.

Otázka: Môžem sa osviežiť v Hraunfossar?

Odpoveď: Nie, kúpanie sa v Hraunfossar nie je povolené kvôli bezpečnostným dôvodom.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v okolí Hraunfossar?

Odpoveď: V okolí Hraunfossar je možné navštíviť blízke termálne pramene, jazdiť na koňoch a výlety na štvorkolkách.


Dovolenka Island Hraunfossar


Island je krajina, ktorá na turistov pôsobí ako z iného sveta. Svojou divokou a hrubou krásou vás zaručene uchváti. Medzi najznámejšie atrakcie patrí nepochybne nádherná kaskáda Gullfoss alebo geotermálne oblasti s gejzírmi a horúcimi prameňmi. Avšak aj v oblasti Hraunfossar, ktorá sa nachádza v západnej časti krajiny, nájdete úžasné prírodné krásy.

Hraunfossar je názov pre rad kaskádov, ktoré vytvárajú vodopády vzdialené asi 100 km od Reykjavíku. Všetky kaskády sú umiestnené na rieke Hvítá a pôsobia veľmi pôsobivo. Názov kaskád pochádza zo slov "hraun" (čo znamená láva) a "fossar" (čo znamená vodopády) a už samotný názov evokuje neskutočnú scenériu.

Čo Hraunfossar robí tak príťažlivými, je fakt, že sa tu voda objavuje zo skalnej steny a štrukúruje sa do množstva malých prúdov a kaskád. Farba vody je nádherná – jasná zelená a modrá – vďaka kameňom, ktoré pokrývajú dno rieky. Voda je tu mimoriadne čistá a preto sa tu nachádza aj množstvo rýb.

V blízkosti Hraunfossar môžete navštíviť aj ďalšie miesta, ktoré vás určite dostanú. Patrí medzi ne aj kaskáda Barnafoss, ktorá sa nachádza len niekoľko km južnejšie. Barnafoss sa zdá ako "plná tajomstva"; je to vysoký a úzky vodopád so strmými skalami na oboch stranách. Je to miesto, ktoré môže navštíviť celá rodina.

V blízkosti týchto kaskád sa nachádza aj veľa ďalších prírodných krás Islandu, ako sú gejzíry, národné parky, prekrásne hadcové polia a oveľa viac. Celú oblasť okolo Hraunfossar môžete vlastne považovať za rozľahlú oázou prírody.

Ak by ste sa chceli do oblasti Hraunfossar vybrať, je tu pre vás množstvo možností na ubytovanie. Môžete si to zariadiť podľa svojej chuti, pretože nájdete veľa možností od kempov po hotely, a to v rôznych cenových reláciách. A pre tých, ktorí chcú mať skúsenosť z pobytu v miestnej prírode, ponúka sa možnosť prenocovať na stanovom mieste.

Island je krásnym miestom, ktoré sa vám nabudúce zjaví ako z iného sveta, takže ak ste sa ešte nechystali na oblasť Hraunfossar, určite príďte a užite si tento nezabudnuteľný zážitok!


Letenka Island Hraunfossar


Island Hraunfossar je miestom, ktoré návštevníkov svojou krásou a magickou atmosférou úplne očarí. Ak sa rozhodnete navštíviť túto časť Islandu, mali by ste sa určite pozrieť na letenky, ktoré vám umožnia dopraviť sa sem rýchlo a pohodlne.

Hraunfossar sú vodopády, ktoré sa nachádzajú v západnej časti Islandu a sú jedným z najpopulárnejších turistických miest Islandu. Tento unikátny prírodný úkaz je tým väčší zázrak, že niektoré vodopády vytvárajú rieky, ktoré miznú v kamennej krajine, aby sa objavili až v doline.

Letenky na Island Hraunfossar sú k dispozícii z mnohých miest po celom svete. Väčšina letov do Reykjavíku, hlavného mesta Islandu, sa uskutočňuje z európskych krajín, ako sú Nemecko, Francúzsko, Taliansko a Spojené kráľovstvo. Ak ste však z USA, máte k dispozícii tiež niekoľko letísk, z ktorých sa dá ísť na Island.

Ak ste už raz na Islande, môžete si prenajať auto a pokračovať svojou cestou smerom ku Hraunfossar. To by vám umožnilo navštíviť aj niekoľko ďalších prírodných zaujímavostí, ktoré sa nachádzajú v okolí. Najbližšie miesto, ktoré by ste mohli pozrieť, je Barnafoss, ďalší vodopád, ktorý sa nachádza asi 5 kilometrov odtiaľto.

Letenky na Island Hraunfossar sú skvelým spôsobom, ako spoznať toto jedinečné miesto na svete. Ako bonus sú Islandské letecké spoločnosti najbezpečnejšie na svete, takže sa o vaše bezpečie môžete báť oveľa menej. Odporúčam sa na túto cestu pripraviť, pretože Island Hraunfossar budú určite jedným z najkrajších a najúchvatnejších zážitkov vašich cestovateľských dobrodružstiev!


Počasie Island Hraunfossar


Island je známa svojou nádhernou prírodou a jednou z jej najkrajších atrakcií sú vodopády Hraunfossar. Tento prírodný zázrak sa nachádza v blízkosti obce Husafell a je jedným z najkrajších a najfotogenickejších miest na Islande. No ako to má Island s počasím a aké sú klimatické podmienky v blízkosti Hraunfossar?

Island je známy svojimi nepredvídateľnými a zmenlivými počasím. Aj keď býva väčšinou chladno, v lete si môžete užívať príjemné teploty okolo 10 až 15°C a v zime sa teploty pohybujú v rozmedzí -5 až 5°C. No často sa stáva, že počasie sa rýchlo mení a môžete zažiť viacero ročných období za jeden deň či dokonca hodinu.

V blízkosti vodopádov Hraunfossar býva klima chladné a vlhké so striedaním daždivých a slnečných dní. V lete sa tu teploty pohybujú okolo 10 až 15°C a v zime klesajú do -5 až -10°C. Na Islande, vrátane Hraunfossar, sa dá často zažiť aj premenlivé a extrémne počasie, ako napríklad silné vetry či sneženie.

Väčšina turistov sa do oblasti Hraunfossar chodí pozrieť v lete, keď sú dni dlhé a slnečné. Vtedy si môžete užiť krásne scenérie, prechádzky v prírode a jazdu na koni. V zime zasa môžete vidieť nádherné zasnežené krajiny a sledovať auroru borealis.

Ak sa chystáte navštíviť Island a vodopády Hraunfossar, nezabudnite si preto vziať so sebou vhodné oblečenie a obuv, ktoré vás udržia v teple a suchu. Navyše, treba si uvedomiť, že kvôli nepredvídateľnému počasiu sa plány na celodennú turistiku môžu zmeniť v priebehu pár hodín, a preto by ste mali byť stále pripravení na náhle zmeny počasia.

Celkovo možno povedať, že Island a jeho klimatické podmienky sú prekvapujúce, no ak sa správne pripravíte, môžete si užiť nádherné scenérie a prírodu bez ohľadu na to, ako sa počasie zmení. Vodopády Hraunfossar sú prírodným divom, ktorý by ste nemali minúť pri návšteve Islandu, a to bez ohľadu na ročné obdobie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky