Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Hirosaki

Dovolenka Japonsko Hirosaki


Dovolenka v Japonsku sa môže stať jedinečným zážitkom. Krajina kontrastov, kde sa stretávajú tradičné hodnoty a moderné technológie. Hirošaki, mesto, ktoré sa nachádza na severe ostrova Honšú, ponúka návštevníkom možnosť spoznať toto spojenie na vlastnej koži.

Hirošaki je známe predovšetkým kvôli svojej nádhernej záhrade, ktorá sa nachádza v jeho centre. Japonská záhrada Gokusui-tei bola postavená v roku 1903, ako súkromná záhrada majiteľa banke. Dnes je otvorená pre návštevníkov a je to skvelé miesto na prechádzku a oddych v harmonickom prostredí. Okrem kvetových záhonov, je v záhrade množstvo čajových domčekov a je tu aj námestie s vodopádom.

Počas sezóny kvitnutia sakúr sa návštevníci môžu tešiť na neskutočnú nádheru krajiny. Tisíce sakúrových kvetov prekrývajú záhradu a dotvárajú atmosféru. Krajina je očarujúca a poskytuje pocit pokoja a harmónie.

Okrem záhrady sa v Hirošaki nachádza aj hrad Hirošaki, ktorý stojí v obklopení zelene a kvetov. Hrad je otvorený pre návštevníkov a poskytuje pohľad na celé mesto. Okrem toho sa v hradnej veži nachádza malé múzeum, kde sa návštevníci môžu dozvedieť viac o histórii hradu.

Mesto Hirošaki ponúka aj ďalšie možnosti na prechádzky a výlety. Návštevníci môžu navštíviť aj samotné centrum mesta, kde sa nachádza množstvo obchodov a reštaurácií. Hirošaki je známe aj svojou gastronómiou, ktorá je plná zdravých a sviežich jedál. Nevynechajte možnosť ochutnať miestne tradičné jedlá a miestne ovocie.

Na záver stojí za zmienku, že Hirošaki ponúka návštevníkom unikátny zážitok z japonskej kultúry. Je to ideálne miesto na oddych a relax, kde sa okrem prekrásnej prírody môžu návštevníci zoznámiť s históriou a miestnymi tradíciami. Hirošaki vás určite neopustí s neuspokojenými pocitmi.


Letenka Japonsko Hirosaki


Letenka Japonsko Hirosaki: Objavte krásy krajiny vychádzajúceho slnka

Japonsko má stále čoraz viac fanúšikov v radoch turistov. Krajina ponúka skvelé spojenie tradícií s moderným umením a architektúrou. Ak hľadáte miesto s kúzelnou atmosférou a krásnymi prírodnými scenériami, Hirosaki v severnej časti Honšua je tou správnou voľbou. A ak potrebujete lacnú letenku, máme tu pre vás pár tipov ako na to.

Letenky Japonsko Hirosaki

Najlepšie obdobie na návštevu Hirosaki je jeseň, kedy sa koná slávna čerešňová festival. Počas tohto obdobia sa celé mesto mení na veľkú záhradu, plnú týchto krásnych kvetín, ktorých farby a vôňa pôsobí veľmi romanticky. Festival sa koná vo veľkom parku, kde nájdete aj také atrakcie ako štúrove lode a slávnostné ohňostroje.

Pre získanie letenky je vhodné využiť niektorú z letných ponúk, kedy je možné zachytiť komerčné lety za výrazne nižšiu cenu. Na tejto trase lietajú napríklad JAL (Japan Airlines) alebo ANA (All Nippon Airways), kde môžete nájsť lety so zastávkou v Tokiu alebo v Osake. Cena letenky sa pohybuje v rozmedzí od 550 USD do 750 USD, avšak s trochou šťastia si môžete vypýtať aj last minute ceny, ktoré sú oveľa prijateľnejšie.

Najbližšie letiská v okolí Hirosaki sú v Aomori alebo v Akite, ktoré sú vzdialené len niekoľko hodín cesty. Z letiska možno využiť miestnu autobusovú dopravu do Hirosaki, avšak na vyhliadnutie si miestnych zaujímavostí to nie je ideálne riešenie. Pre cestovateľov, ktorí radi využívajú služby taxislužby na maličkostiach si môžu dohodnúť privátny transfer, ktorý ich dovezie priamo ku ich ubytovaniu.

Pre pobyt v Hirosaki sa odporúča ubytovanie v niektorom z miestnych hotelov alebo riadov, ktoré sa vyznačujú klasickým poňatím a diskrétnou atmosférou. V centre mesta nájdete množstvo historických budov, kde si môžete kúpiť suveníry alebo navštíviť nejakú z miestnych kaviarní.

Na záver netreba zabudnúť na tradičné japonské jedlá, ktoré sú tu nezameniteľnou súčasťou každodenného života. V Hirosaki sa môžete tešiť na dokonalú kombináciu vôní, chutí a farieb s čerstvými surovinami, ktoré sú tu veľmi populárne. Ak hľadáte miesto, ktoré splní vaše sny o romantickom dovolenkovom zážitku, Japonsko s miestom Hirosaki vás určite nesklame.


Počasie Japonsko Hirosaki


Hirosaki je mesto na severovýchode ostrova Honšú v Japonsku a má subtropické vlhké podnebie. Leto v Hirosaki sa považuje za teplé a vlhké, zatiaľ čo zima je chladná a suchá.

Leto v Hirosaki začína v júni a končí sa v auguste. Teploty sa priemerne pohybujú okolo 25 stupňov Celzia počas dňa a 20 stupňov Celzia počas noci. V tomto období môže byť veľa dažďa a záplav, najmä v júli a auguste. Kvôli tomu sa mnohé oslavy a festivaly v tomto období musia rušiť alebo presúvať na neskorší termín.

Jeseň v Hirosaki začína v septembri a končí sa v novembri. Toto ročné obdobie je považované za krásne, pretože sa stromy zafarbia do rôznych farieb a tok rieky Kitakami sa stal atrakciou, ktorú turisti nemôžu premeškať. Teploty sa priemerne pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia počas dňa a nočné teploty sú chladnejšie, asi okolo 10-15 stupňov Celzia.

Zima v Hirosaki začína v decembri a končí sa vo februári. V tomto období môže byť veľa snehu. Počas zimnej sezóny teploty nechodia príliš vysoko ani príliš nízko. Priemerne teploty dosahujú okolo -2 do 5 stupňov Celzia počas dňa a -10 do -5 stupňov Celzia počas noci. V zime je v Hirosaki veľa zimných festivalov, ktoré oslávia krásu zimnej sezóny.

Jar v Hirosaki začína v marci a končí sa v máji. V tomto období sa začína topiť sneh a príroda sa prebúdza zo zimného spánku. Teploty sa priemerne pohybujú okolo 10-15 stupňov Celzia počas dňa a 5-10 stupňov Celzia počas noci. Jar v Hirosaki je tiež sezónou na kvetoch a kvitnúcich stromoch, pretože tu prebieha jeden z najväčších festivalov s kvetmi japonských višní.

V záverečnom zhodnotení môžeme konštatovať, že Hirosaki má pestré počasie, ktoré sa líši od jedného ročného obdobia do druhého. Vzhľadom na to, že v každom ročnom období tu prebiehajú rôzne festivaly a oslavy, môžete navštíviť Hirosaki kedykoľvek počas roka a zažiť niečo výnimočné.


Ubytovanie Japonsko Hirosaki


Hirosaki je mesto na severe japonského ostrova Honšú, ktoré je známe svojou nádhernou záhradou a symbolickým hradom Hirosaki. Ak hľadáte ubytovanie v Hirosaki, máte niekoľko možností.

Hotelove ubytovanie

V tomto meste nájdete mnoho hotelov a ryokanov, ktoré ponúkajú pohodlné izby so všetkými potrebnými zariadeniami. Viac ako 20 hotelov sa nachádza v blízkosti stanice Hirosaki, čo je ideálne pre turistov, ktorí chcú byť v centre mesta. Ak preferujete viac luxusu, mnohé hotely v Hirosaki ponúkajú izby s výhľadom na záhradu z okien.

Hostely

Hostely sú ďalšou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie v Hirosaki. Mnoho hostlov ponúka spoločenské miestnosti a rôzne aktivity, ako je napríklad grilovanie. Väčšina hostlov sa nachádza v centrálnych častiach mesta, takže môžete ľahko navštíviť miestne atrakcie.

Tradície ubytovania: Ryokany

Ryokan je tradičný japonský typ ubytovania, ktorý vychádza z minulosti a ponúka hostom jedinečný zážitok. Ryokany sú známe svojou jednoduchosťou, ktorá je kombinovaná s tradičným japonským dizajnom a kultúrou. Tieto tradičné domy sú obvykle rodinné bývanie, ktoré sú prevádzkované ako penzióny, kde návštevníci môžu prebývať v japonskom štýle izieb s tatami podlahami a futónmi na spanie. Ryokany ponúkajú aj tradičnú japonskú kúpeľňu a pokojnú záhradu.

Airbnb

Posledné roky sa Airbnb stalo populárnym spôsobom ubytovania po celom svete a Hirosaki nie je výnimkou. Mnoho majiteľov ponúka svoje ubytovania, ktoré sa nachádzajú v blízkosti miestnych atrakcií. Na Airbnb si môžete vybrať zo širokej ponuky: celé byty, tradičné japonské domy auktorizované penzióny navrhnuté v tradičnom japonskom štýle.

Nech už máte akékoľvek preferencie, ubytovanie v Hirosaki si môžete zvoliť hladko a rýchlo. Mesto ponúka ideálnu kombináciu tradičnej japonskej kultúry, zelene a bohatých dejín. Ako turista si užite krásu miestnych atrakcií, kuchyne a kultúry, ktoré urobili z Hirosaki jeden z najobľúbenejších destinácií pre turistiku Japonska.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Hirosaki


Otázky o meste Hirosaki v Japonsku

1. Kde sa nachádza mesto Hirosaki?
Hirosaki sa nachádza v Aomori Prefecture na severnej časti Honshuu, najväčšieho ostrova v Japonsku.

2. Aké je počasie v Hirosaki?
Hirosaki má kontinentálne klíma s jasnými ročnými obdobiami. Letá sú teplé a vlhké, zimy sú chladné a suché.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Hirosaki?
Najlepšie obdobie na návštevu Hirosaki je počas jarnej sezóny sakury, ktorá sa obvykle koná medzi koncom apríla a začiatkom mája.

4. Aké turistické atrakcie má Hirosaki?
Hirosaki má mnoho turistických atrakcií, vrátane Hirosaki Castle, Hirosaki Park s japonskými záhradami a sakurami, Botanickej záhrady Hakkoda Marušo a starobylého japonského chrámu Saisho-in.

5. Kedy sa koná Hirosaki Sakura-matsuri festival?
Hirosaki Sakura-matsuri festival sa koná každý rok v Hirosaki Castle Parku počas obdobia kvitnutia sakúr.

6. Aké sú miestne špeciality v Hirosaki?
Miestne špeciality v Hirosaki zahŕňajú Tsugaru-jam, Hirosaki Neputa festival a Aomori Nebuta festival.

7. Aké druhy dopravy sú k dispozícii v Hirosaki?
V Hirosaki sú k dispozícii autobusy, taxíky a vlaky. Mesto tiež ponúka pôžične bicykle pre turistov a miestnych obyvateľov.

8. Kde môžem získať informácie o miestnych turistických atrakciách v Hirosaki?
Informácie o miestnych turistických atrakciách v Hirosaki si môžete získať v informačnom centre turistickej kancelárie, turistickej informačnej kancelárii a na webovej stránke mesta.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky