Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Kurashiki

Dovolenka Japonsko Kurashiki


Dovolenka v Japonsku sa môže stať jednou z najneobyčajnejších dovoleniek, ktoré kedy zažijete. Japonsko je známe svojou modernou technológiou, vysokým životným štandardom a výnimočnou kultúrou, ktorú je potrebné spoznať na vlastnej koži. Ak si chcete užiť japonského šarmu, práve Kurashiki môže byť tou správnou destináciou.

Kurashiki je menšie japonské mesto nachádzajúce sa v prefektúre Okayama na ostrove Honšú. Je to mesto s bohatou históriou, ktorá je viditeľná na každom kroku v starom meste, kde sa nachádzajú mnohé historické miesta a monumenty. Kurashiki je obľúbenou turistickou destináciou pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s tradičnou japonskou kultúrou.

Prechádzka starým mestom Kurashiki je nádherná, pretože je tu množstvo krásnych úzkych uličiek s domami, ktoré dodávajú mestu svoj nezameniteľný japonský štýl. Staré budovy boli zrekonštruované a predstavujú teraz múzeá, galérie, butiky, reštaurácie a kaviarne. V centre mesta sa nachádza prekrásny záhradný park zvaný Ivano park, ktorý má viac ako 300 rokov histórie.

V Kurashiki by ste si nemali nechať ujsť ani obdivovanie Bikan Historical Quarter - zachovanú časť mesta, ktorá sa nachádza pri brehu rieky Kurashiki-gawa. Sú to najstaršie zachované domy, ktoré sú väčšinou z dreva a mnohé z nich sú staré aj vyše dvesto rokov.

Mesto ponúka aj iné zaujímavé aktivity zahrňujúce tradičné japonské umenie. Napríklad, môžete si užiť tradičné divadlo Bunraku, či zahrát si diaľkový lukostrelce - tradičnú japonskú hru.

Mesto má bohatú históriu aj v oblasti umeleckého priemyslu a preto nie je prekvapením, že Kurashiki má niekoľko múzeí a galérií. Kurashiki City Art Museum ponúka zaujímavé expozície a prekrásne diela umenia.

Kurashiki je miestom, kde si môžete skutočne užiť japonskú gastronómiu. Známa zmrzlina z korytnačích vajec - zvaná "Horikawa" je veľmi chutná a populárna v tomto meste. Kurashiki je známe aj svojou produkciou saké, vyskúšajte si teda okrem jedál aj miestne víno.

Nepriame lety z Európy do Japonska sú dostupnejšie a cenovo prijateľnejšie ako kedykoľvek predtým. Aj preto by sa Kurashiki malo stať vašou ďalšou cestou. Tajomné a krásne mesto s historickým odkazom a nezameniteľným japonským štýlom má čo ponúknuť. Navštívte Kurashiki a zažite jedinečnú dovolenku v Japonsku.


Počasie Japonsko Kurashiki


Japonsko je krajina plná kontrastov, fascinujúca svojou históriou, kultúrou a prírodou. Kurashiki je mesto v prefektúre Okayama, ktoré zaujíma veľmi pekné položenie na brehu rieky Takahashi. Práve toto počasie Japonsko Kurashiki ovplyvňuje.

Kurashiki je známe svojou zachovanou históriou. Malé kamenné mosty, malebné uličky s tradičnými japonskými domami, prekrásne záhrady a zámkové múzeum. Mesto je však zaujímavé aj svojou polohou. Kurashiki sa nachádza mimo hlavného toku cyklón, ktorý sa počas leta nachádza v Japonsku, preto je tam počas letného obdobia nižšia frekvencia dažďov. Priemerná letná teplota sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia, s relatívne vysokou vlhkosťou okolo 80%. Zimné obdobie v Kurashiki je chladnejšie, s priemernými teplotami okolo 12 stupňov Celzia.

Japonsko Kurashiki ponúka aj množstvo prírodných krás, ktoré sú výzvou pre turistov z celého sveta. Národný park Seto Inland Sea, ktorý sa nachádza na západnom pobreží Japonska, je krajinou ryžových polí, záhrad a kľukatých ciest ukrytých medzi zelenými kopčekmi. Vďaka svojim brehom obklopeným útesmi a ostrovami, je toto miesto neodolateľné pre turistov a milovníkov prírody.

Kurashiki sa vyznačuje monzúnovým podnebím. V letnom období môže byť veľmi horúco a vlhko, naopak v zime môže byť chladno a suché. Územie Japonska zasahuje do celého spektra rôznych klimatických zón, v závislosti od nadmorskej výšky a vzdialenosti od mora. Zatiaľ čo mnohé oblasti na severe sú pokryté snehom a sú bohaté na zimy, mnohé časti juhu ponúkajú nádherné letné počasie a skvelé pláže.

Vďaka tomu, aká krásna krajinu sa táto oblasť Japonska nachádza a aké má fascinujúce mesta, Kurashiki patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta na návštevu. V období od mája do júla je tam ideálne počasie bez dažďov, čo ho robí dokonalým miestom na prechádzky ultra-malebnými ulicami. Celoročne je to však skvelé miesto na návštevu. Určite by ste nemali ignorovať túto nádhernú oblasť, ak plánujete návštevu Japonska.


Ubytovanie Japonsko Kurashiki


Kurashiki, mesto s pôvodnými a tradičnými budovami Higashiyama, sa nachádza v prefektúre Okayama v Japonsku. Mesto je zavedenou turistickou destináciou, kde sa môžete pohybovať v starom, tradičnom prostredí.

Ak plánujete pobyt v Kurashiki, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v niektorom z japonských hotely alebo ryokanov. Tieto tradičné japonské hotely vás vtiahnu do kultúry a tradícií krajiny a poskytnú vám úplne iný zážitok.

Existujú rôzne ubytovacie možnosti v Kurashiki, ale niektoré z najlepších sú:

Bikan Yashiki Ryokan

Bikan Yashiki Ryokan patrí k tým najlepším ryokanom v Kurashiki a ponúka izby s tradičnými tatami podlahami a futónmi, pričom všetky izby majú výhľad na nádvorie s japonskou záhradou. Ryokan ponúka tiež verejné izby s ohniskom a verejné kúpelňové izby.

Kurashiki Ivy Square

Kurashiki Ivy Square je ryokan s ohromujúcou fasádou z bielej tehly, ktorý je rekonštruovaným kurashickým obchodným domom. Izby v ryokane sú vybavené tradičnými tatami podlahami a futónmi a obsahujú aj WiFi pripojenie na internet.

Kurashiki Royal Art Hotel

Kurashiki Royal Art Hotel je moderný hotel s izbami zariadenými v japonskom štýle. Hotel sa nachádza kúsok od hlavného nádražia v Kurashiki a v izbách sú k dispozícii anglársky obrazovky a bezplatné WiFi pripojenie.

Olivean Kurashiki

Olivean Kurashiki je biznis hotel s krásnymi izbami s moderným nábytkom. Hotel sa nachádza v centre Kurashiki a ponúka izby s pohodlnými posteľami a WiFi pripojením na internet.

Okada Ryokan Warabi-ya

Okada Ryokan Warabi-ya je tradičný japonský ryokan, ktorý ponúka ubytovanie v izbách s tatami podlahami a futónmi. Hotel sa nachádza blízko rieky Kurashiki a ponúka výhľad na mesto.

Ak plánujete cestu do Kurashiki, výber správneho ubytovania môže byť kľúčovým faktorom vašich zážitkov a dojmov z tohto skvelého japonského mesta. Hoci je v Kurashiki mnoho rodinných hotelov a ubytovní, japonské ryokany sú určite tými najlepšími volbami pre získanie plne autentickej japonskej skúsenosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kurashiki


1. Aké je hlavné mesto Japonska Kurashiki?
Kurashiki nie je hlavné mesto Japonska, ale pripadá pod prefektúru Okayama.

2. Aké je klima v Kurashiki?
Kurashiki má subtropické klima so silnými dažďami počas leta a chladnejšími, suchšími zimami.

3. Kde sa nachádza Kurashiki a ako sa tam dostanem?
Kurashiki sa nachádza v prefektúre Okayama v západnej časti Japonska a dá sa tam dostať autom, vlakom alebo autobusom.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Kurashiki?
Niektoré z najlepších miest na návštevu v Kurashiki zahŕňajú Bikan Historical Quarter, Kurashiki Kanal, a Ohara Museum of Art.

5. Aké jedlá sú typické pre Kurashiki a Japonsko ako celok?
Typické jedlá pre Kurashiki zahŕňajú udon, soba a rýžu, kým celkovo v Japonsku sú populárne sushi, ramen a tempura.

6. Ktoré je najlepšie obdobie na návštevu Kurashiki?
Najlepšie obdobie na návštevu Kurashiki je od marca do maja a od septembra do novembra, keď teploty nie sú príliš vysoké.

7. Aké sú najbežnejšie spôsoby platby v Kurashiki a v Japonsku?
Najbežnejšie spôsoby platby v Kurashiki a v Japonsku sú hotovosť, kreditné karty a mobilné platby.

8. Potrebujem si kúpiť cestovné poistenie pred cestou do Kurashiki?
Je odporúčané si kúpiť cestovné poistenie pred cestou do Kurashiki a do Japonska ako celku.

9. Kde nájdem ubytovanie v Kurashiki?
Existuje mnoho možností na ubytovanie v Kurashiki, vrátane hotelov, hostlov a apartmánov.

10. Aké sú niektoré zvyky a tradície v Japonsku, ktoré by som mal poznať?
Niektoré zvyky a tradície v Japonsku zahŕňajú odobúvanie si topánok pred vstupom do domu, ukázať úctu k starším a pracovať v tíme.


Letenka Japonsko Kurashiki


V súčasnosti, keď ešte stále nie sme úplne slobodní v pohybe, človek si obzvlášť uvedomuje, ako cenná je sloboda objavovať nové krajiny a kultúry. Japonsko sa zaradilo medzi tie krajiny, ktoré sú obľúbené medzi turistami z celého sveta. Ak hľadáte niečo menej známe, ale pritom rovnako čarovné ako Tokio alebo Kjóto, potom by ste mohli zvážiť návštevu mesta Kurashiki.

Kurashiki je malé mesto na juhovýchode Japonska, ktoré sa nachádza v prefektúre Okayama. Jeho centrum je plné zachovalých budov z obdobia Edo, ktoré sa rozprestierajú pozdĺž kanála, ktorý prechádza mestom. Domy sú prevažne biele alebo svetlé odtiene a na veľa miestach sú pokryté tradičnými krovami zívajúcimi podobnosťou s červíkom.

Kurashiki je ideálnym miestom na prechádzky po uliciach plných tradičných obchodov, galérií a múzeí. V centre mesta sa nachádza aj muzeum Bikan, ktoré úspešne zobrazuje život v Japonsku v 19. storočí. Turisti sa tiež radi vyberajú na prechádzku v parku Tsurugatayama, ktorý ponúka nádherné výhľady na celé mesto.

Čo sa týka dopravy, na letenku do Japonska do mesta Okayama, ktoré je najbližším letiskom k Kurashiki, si môžete nájsť veľký výber letov od rôznych letovísk z celého sveta. Cena letenky sa zväčša pohybuje okolo 500 – 1000 eur, v závislosti na sezóne a dĺžke letu. Po príchode na letisko v Okayame sa môžete dostať do centra mesta pohodlne vlakom alebo autobusom, ktoré premávajú pomerne často.

V Kurashiki sa môžete ubytovať v mnohých tradičných domoch – ryokanov, ktoré sú rozmístene po celej oblasti. Tieto domy vám poskytnú jedinečnú skúsenosť a umožnia vám cítiť sa ako oprávnený obyvateľ mesta.

Aj keď na prvé počutie Kurashiki nemusí byť priťahujúce, pre tých, ktorí hľadajú oázou pokoja a kultúry v porovnaní so zvyčajnými turistickými atrakciami Japonska, môže byť toto miesto skutočne lákavé. Tento skromný kúsok krajiny si totiž zachoval svoju jedinečnú atmosféru. Preto si nenechajte ujsť príležitosť preskúmať toto nevšedné miesto počas svojej nasledujúcej cesty.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky