Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Japonsko Naoshima

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Naoshima


Otázky:

1. Čo je Naoshima a prečo je také populárne?
2. Ako sa dostanem na Naoshimu z hlavného mesta Tokia?
3. Koľko stojí vstupenka na múzeá a pamiatky na Naoshime?
4. Kedy je najlepší čas na návštevu Naoshimy?
5. Aké sú najlepšie miesta na fotenie na Naoshime?
6. Kde môžem nájsť ubytovanie na Naoshime?
7. Aké sú najlepšie reštaurácie na Naoshime?
8. Ako sa pohybovať po Naoshime a ako sa dostať na rôzne miesta?
9. Aké sú najlepšie aktivity a zážitky na Naoshime?
10. Koľko dní by som mal plánovať pre pobyt na Naoshime?

Odpovede:

1. Naoshima je malý ostrov v japonskom vnútrozemí, ktorý je známy pre svojú množinu moderných múzeí a galerií, ako aj pre svoje prírodné scenérie. Je populárne medzi turistami a milovníkmi umenia.
2. Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Naoshimu z Tokia, je cesta lietadlom alebo vlakom. Od Tokia do južnej prefektúry Kagawa trvá cesta asi tri hodiny.
3. Vstupy do múzeí a pamiatok na Naoshime sa líšia v závislosti od miesta a vyberte si z rôznych vstupných balíkov. Zvyčajne sa pohybujú v rozmedzí od 500 japonských jenov (JYP) až jeden tisíc JYP.
4. Najlepší čas na návštevu Naoshimy je v jarných a jesenných mesiacoch, keď sú teploty príjemné a návštevnosť je nižšia.
5. Najlepšie miesta na fotenie na Naoshime sú pochmúrne pláže a scenérie prírody.
6. Naoshima ponúka rôzne možnosti ubytovania, od lacnejších hostálov po luxusnejšie hotely. Je potrebné si však ubytovanie zariadiť dopredu.
7. Ak hľadáte najlepšie reštaurácie, odporúčame vyskúšať niektoré z miestnych reštaurácií servírujúcich japonskú kuchyňu a morské plody.
8. Pohybovať sa po Naoshime je ľahké a najlepším spôsobom, ako sa dostať na rôzne miesta, je bicykel alebo autobusová doprava.
9. Naoshima ponúka rôzne aktivity a zážitky vrátane návštevy múzeí a galérií, prechádzky na plážach a cyklistické výlety.
10. Pre pobyt na Naoshime odporúčame plánovať aspoň dva až tri dni, aby ste si mohli vychutnať všetky miestne zážitky a atrakcie.


Letenka Japonsko Naoshima


Letenka Japonsko-Naoshima: Cesta k umeniu a prírode

Naoshima, malý ostrov v Japonskom mori, získal v posledných rokoch medzinárodné uznanie ako miesto, kde sa stretáva umenie a príroda. Toto miesto, ktoré sa skôr nazývalo "ostrovom ropných bariér", sa postupne menilo na svetové centrum súčasného umenia. Ak sa chcete dostať na tento malý ostrov, najlepším spôsobom je si zabezpečiť letenku na let do Tokia alebo Osaky a potom cestovať cez Seto-naikai, vnútrozemské more v Japonsku.

Naoshima, ktorý je súčasťou prefektúry Kagawa, sa nachádza na juhu Japonska. Má rozlohu asi 14,2 km² s populáciou okolo 3 000 obyvateľov. Toto miesto vyniká prekrásnymi bielymi plážami a modrým morom. Pôvodne bola Naoshima malým rybárskym dedinou, ktorá sa vďaka rozvoju umeleckého a turistického priemyslu postupne transformovala na miesto, kde sa stretávajú moderné umelecké diela a tradičné japonské architektúry.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Naoshimu, určite by ste si mali zájsť do niektorých z ich umeleckých múzeí, ako sú Benesse House a Chichu Art Museum. Benesse House je kombináciou múzea a hotela, navrhnutého známym japonským architektom Tadoa Ando. Tento komplex zahŕňa naozaj unikátne moderné umelecké diela a poskytuje vám luxusnú ubytovacie služby. Benesse House je otvorený aj pre tých, ktorí neubytovávajú v hoteli. Chichu Art Museum, ďalšie umelecké múzeum na ostrove, navrhnuté v rovnakom štýle, je domovom pre niektoré z najvýznamnejších umeleckých diel zo svetoznámych umeleckých diel, ako sú Monetove lístie, James Turrell a Walter de Maria.

Naoshima okrem umenia ponúka aj prírodné krásy. Najlepšou z nich je bývalá ropná platforma, Terraced Rice Fields, kde sa vám naskytne nádherný pohľad na okolitý ostrov a do mesta. Táto miestnosť ponúka nádherné scenérie, prechádzky na čerstvom vzduchu a je to najlepšie miesto, aby ste si užili prekrásne západy slnka.

Naoshima je úžasným miesto, kde sa stretnú umenie a príroda. Ak hľadáte dovolenku, ktorá poskytne kombináciu moderného umeleckého sveta a kľudu, ktorý ponúka japonská príroda, poďte navštíviť Naoshimu. Objednajte si letenku na let do Tokia alebo Osaky a zažite nezabudnuteľné chvíle na tomto neobyčajnom ostrove.


Počasie Japonsko Naoshima


Japonsko je krásna krajina s veľkým množstvom zaujímavých miest na návštevu. Medzi tými najpopulárnejšími patrí ostrov Naoshima, ktorý sa nachádza v Japonskom mori. Tento ostrov je obľúbený nielen pre svoju krásu a množstvo umenia, ale aj pre svoje počasie.

Naoshima je známa svojou stálosťou počasia po celý rok, s priemernou teplotou, ktorá sa pohybuje od 10 stupňov Celzia v zime až po 25 stupňov v lete. Leto na ostrove je teplé a vlhké, s občasnými príležitostnými dažďami, ale keďže ostrov leží v miernom pásme, má neobvykle miernu teplotu počas letného obdobia.

Jeseň a jar sú tiež veľmi príjemné, so zlatými farbami lístia a miernejšími teplotami. V týchto obdobiach môžete očakávať prijemné počasie bez výpadkov, aj keď zima môže byť trochu chladnejšia a suchšia, kde teploty klesajú na -1 stupňov Celzia.

Naoshima je však známa pre japonské monzúnové obdobie, ktoré nastáva od júna do septembra. Počas tohto obdobia môže byť počasie náročné a návštevníci by mali byť pripravení na občasné búrky a prívalové dažde. Na druhej strane, tento tíživejší čas ponúka aj krásne vizuálne zážitky, kedy zelené stromy a rastliny bujnejú a dávajú ostrovu ešte väčšiu prírodnú krásu.

Celkovo možno povedať, že Naoshima má pomerne stále a teplé počasie, ktoré je príjemné pre celoročné návštevy, mimo monzúnovej sezóny. Výnimočne zlé počasie nie je na ostrove Naoshima časté a to robí z Naoshima ideálnu destináciu pre tých, ktorí hľadajú pekné počasie počas celého roka so skoro nulovou šancou, že sa vám pokazí plánovanie a užívate si všetky tie múzeá, umenie a krásne pláže, ktoré ostrov ponúka.


Dovolenka Japonsko Naoshima


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete úplne oddeliť od ruchu veľkomestského života a zároveň zažiť japonskú kultúru a umenie na maximum, potom je Naoshima ten pravý ostrov pre vás.

Naoshima je malý ostrov nachádajúci sa vizuálnej fonovej zóne Japonska s pohľadom na Múzu, najväčší ostrov v ikonickom mori Seto. Tento malý ostrov sa stal celosvetovo známym pre svoju koncentráciu na umení, vďaka expozíciám Benesse Art Site, ktoré sa rozprestierajú na celom ostrove.

Toto miesto je skutočným rajom pre umelcov a milovníkov umenia, kde sa stretáva japonské tradičné umenie s modernými inštaláciami. Ostrov je plný galérií, múzeí a iných umením zameraných inštitúcií, ktoré návštevníkom ponúkajú príležitosť na získanie uhladeného náhľadu na súčasnú japonskú kultúru.

Medzi hlavné koncentrácie umenia patrí Benesse House, ktorý kombinuje umenie a ubytovanie, takže si môžete prenajať izbu a spávať vedľa umeleckých diel. K dispozícii sú aj múzeá a galérie na otvorenom priestranstve, ako aj iných vysoko kvalitných umeleckých projektov. Ak ste ešte vždy netraja pýtate, či sa na Naoshime naozaj toľko čo vidieť, potom pre vašu pohodu existuje dokonca aj múzeum s otvoreným priestorom, ktoré sa zaoberá len jednou umelkyňou - Yayoi Kusama.

Nálepky s japonskou kultúrou sa doslova rozprestierajú na tohto malebnom ostrove, kde sa návštevníci môžu ponoriť do skutočného japonského života. Môžete prejsť dedinkou Honmura s jej starými domami a dobre zachovaným architektonickým štýlom. Alebo sa môžete presunúť k zostávajúcim fragmentom pevnosti, ktoré sú doteraz vidieť po dlhých storočiach bojov a vojen. Namiesto turistickej stretnutia sa budete cítiť ako miestny, ktorý má prístup k miestnymm tajomstvám.

Pre milovníkov prírody, alebo tých, ktorí hľadajú upokojenie, existujú mnohé oblasti na Naoshime, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si prírodu v jej najpokojnejšom stave. Ostrov ponúka aj množstvo pláží, kde si môžete oddýchnuť od umenia a sústrediť sa na svieži morský vzduch a krištáľovo čistú vodu.

Ako vidíte, Naoshima je miesto, ktoré ponúka široké spektrum aktivít pre každého návštevníka. S japonskou kultúrou na každom kroku, umenie a prírodou, tento malý ostrov v mori Seto je miestom, kde si každý návštevník príde na svoje. Ak chcete stráviť dovolenku na mieste, kde by nemal byť stres, hlučnosť a urýpané automobily, a zároveň by ste mohol zažiť doslova hladký umenazameraným dobrodružstvom, potom neváhajte a vyskúšajte Naoshima ako miesto pre vašu nasledujúcu jedinečnú dovolenku.


Ubytovanie Japonsko Naoshima


Naoshima je malý japonský ostrov, ktorý sa medzi turistami stal známy ako ostrov umenia. Návštevníci sem prichádzajú vidieť nevšedné umelecké diela, ktoré sa tu nachádzajú a aby zažili atmosféru malebnej japonskej obce. No s tým súvisí aj otázka ubytovania.

Nejlepší způsob jak si užít Naoshima je zůstat tam aspoň na noc. Existuje množstvo rôznych typov ubytovania a každý z nich ponúka nečakanú skúsenosť.

Ryokan

Najobľúbenejšou formou ubytovania v Japonsku sú ryokany – tradičné japonské hotely. Sú to miesta, kde sa návštevník môže ponoriť do japonskej kultúry, zvykov a tradícií. Naoshima má niekoľko ryokanov, ktoré ponúkajú tradičné japonské jedlá, ako sú sushi, tempura a sukiyaki. Vo väčšine ryokanov sa návštevníci môžu okúpať v teplých prírodných prameňoch (onsen), ktoré sú považované za liečivé.

Guesthouses

Naoshima má tiež niekoľko hostovských domov (guesthouses), ktoré ponúkajú cenovo dostupné možnosti ubytovania. Tieto domovy zvyčajne ponúkajú miesto na spanie v spoločnej miestnosti, kde sa spája niekoľko ľudí. To je skvelý spôsob, ako stretávať nových ľudí a zdieľať svoje cestovateľské zážitky.

Airbnb

Airbnb je populárny po celom svete, a tak to nie je výnimkou ani na ostrove Naoshima. Je to skvelá možnosť pre tých, ktorí radi cestujú samostatne, ale radi by mali vlastné miesto na spanie. Airbnb ponúka širokú škálu možností od celých bytov a domov až po izby v miestnych bytoch. Mnoho Airbnb hostiteľov je schopných ponúknuť tzv. insider tipy na miestne reštaurácie, krásne miesta a zaujímavosti ostrova, čo robí celý pobyt na ostrove ešte výnimočnejším.

Pre tých, ktorí sa chcú ponořiť do miestnej kultúry a zároveň sa ubytovať na mieste, ktoré vám umožní vidieť najlepšie z toho, čo má ostrov ponúknuť, Naoshima môže byť jedným z najlepších miest pre váš pobyt. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre tradičný ryokan alebo moderné Airbnb, Naoshima vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a pocity, ktoré sa budú držať dlho po vašom odchode.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky