Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Jordánsko Qasr al-Hallabat

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Qasr al-Hallabat


1. Čo je Qasr al-Hallabat?
Qasr al-Hallabat je staroveký hrad v Jordánsku, ktorý bol postavený v 7. storočí.

2. Aké sú vstupné poplatky do Qasr al-Hallabat?
Vstupné do Qasr al-Hallabat je voľné.

3. Aké sú otváracie hodiny Qasr al-Hallabat?
Qasr al-Hallabat je otvorený denne od 8:00 do 16:00.

4. Koľko trvá návšteva Qasr al-Hallabat?
Návšteva Qasr al-Hallabat trvá približne 1 až 2 hodiny.

5. Je možné si zobrať vlastnú stravu a nápoje do Qasr al-Hallabat?
Nie, do Qasr al-Hallabat nie je povolené nosiť si vlastnú stravu a nápoje.

6. Sú v Qasr al-Hallabat k dispozícii toalety?
Áno, v Qasr al-Hallabat sú k dispozícii toalety.

7. Môžu sa do Qasr al-Hallabat dostať osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
Bohužiaľ, Qasr al-Hallabat nie je prispôsobený pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Qasr al-Hallabat?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Qasr al-Hallabat je autom alebo taxíkom.


Počasie Jordánsko Qasr al-Hallabat


V krásnej krajine Jordánsko sa nachádza historická pamiatka známa ako Qasr al-Hallabat. Táto budova bola postavená v 8. storočí a slúžila ako obranná pevnosť, kasárne pre vojakov a obydlie pre kráľovskú rodinu. Dnes predstavuje jednu z populárnych destinácií pre turistov, ktorí chcú prejsť spätnou cestou v čase a objaviť starodávnu architektúru a históriu tejto oblasti.

Ak plánujete navštíviť Qasr al-Hallabat, je pre vás dôležité vedieť viac o počasí v tejto oblasti a aké najlepšie obdobie sa tu dá stráviť. Jordánsko patrí do stredomorsko-arabského podnebného typu. Toto znamená, že klimatické podmienky sú ovplyvňované západnými vetrmi a teplú púštnou atmosférou. Najlepšie obdobie pre návštevu Qasr al-Hallabat je v zimnom období od novembra do marca. Na jar a jeseň môžete očakávať mierne teplejšie počasie, ale môže byť aj viac zrážok. Leto je extrémne horúce s teplotami pravidelne presahujúcimi 40 stupňov Celzia, takže nie je vhodné navštíviť túto oblasť počas tejto doby.

Pri návšteve Qasr al-Hallabat, mali by ste sa pripraviť na mierne chladnejšie podmienky. V noci teploty klesajú na asi 5 stupňov Celzia, takže by ste mali zobrať s sebou teplejšie oblečenie. Počas dňa sa teploty pohybujú okolo 15 až 22 stupňov Celzia, takže je vhodné obliecť si vrstvy, ktoré si môžete vybrať alebo odkladať ako potrebujete.

Čo sa týka zrážok, môžete očakávať, že v zime bude viac dažďov, ktoré však nebudú príliš náročné ani predlžujúce sa. Na jeseň a jar bude niekoľko dní s občasnými daždami, ale nebudete potrebovať dažďovú obuv alebo ochrannú výstroj. Leto bude veľmi suché a bez zrážok.

Celkovo, Qasr al-Hallabat v Jordánsku je krásnym miestom na návštevu, ktoré si zaslúži obdivovať každý turista. Ak hľadáte ten správny čas na návštevu, v zime je to najlepšie pre chladnejšie teploty a najmenej zrážok. Buďte však pripravení na chladné noci a teplejšie oblečenie. Vychutnajte si krásu tejto historické pamiatky a získajte nové poznatky o kultúre a histórii Jordánska.


Dovolenka Jordánsko Qasr al-Hallabat


Jordánsko je fascinujúcou krajinou plnou histórie a kultúry. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, určite neváhajte navštíviť miesto s názvom Qasr al-Hallabat.

Qasr al-Hallabat je starodávne archeologické miesto, ktoré sa nachádza približne 60 kilometrov od jordánskej hlavného mesta Ammanu. Je to miesto, kde môžete nájsť zaujímavé pozostatky z doby, keď bola Jordánsko súčasťou Rímskeho impéria. Tento komplex palácov a fortifikácií sa skladá z väčšieho množstva budov, ktoré sú obklopené nádherne udržiavanými záhradami.

Qasr al-Hallabat je miesto, ktoré si zamilujú nielen milovníci histórie, ale aj tí, ktorí sa radi prechádzajú po prírode. Okolo miesta sa rozprestierajú nádherné oázy, v ktorých si môžete vychutnať prírodné krásy Jordánska. Ak si chcete užiť ešte väčší zážitok, môžete si požičať konia a prehliadať si okolité oblasti.

Pre milovníkov dobrodružstiev je Qasr al-Hallabat miestom, ktoré nesmú vynechať. Môžete vyskúšať napríklad jazdu na kameňoch alebo skákanie z vodopádov. Okolie miesta je plné adrenalínu a zábavy.

V noci sa Qasr al-Hallabat premení na miesto, ktoré vás úplne pohltí. Tu je možné vidieť jasnú oblohu plnú hviezd a vychutnať si podmanivú atmosféru, ktorú ponúka táto nádherná krajina.

Jordánsko je krajinou, ktorá je plná zaujímavých miest na návštevu. Qasr al-Hallabat je jedno z miest, ktoré by ste určite nemali premeškať. Toto miesto ponúka kombináciu krásnej prírody a fascinujúcej histórie. Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, nezabudnite sa zastaviť aj v Qasr al-Hallabat a odnesiete si z neho nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Jordánsko Qasr al-Hallabat


Jordánsko je krajina, ktorá nám otvára dvere do úžasného sveta Arábie. Pokojné miesta, rušné trhy, bohatá história a naplnené mesto sú niektoré z dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Jordánsko. Ak plánujete svoju cestu do tejto krajiny, nezabudnite sa zastaviť v nezabudnuteľnom Qasr al-Hallabat.

Qasr al-Hallabat je hradná pevnosť, ktorá sa nachádza v krajine východnej Jordánska, v púšti. Táto pevnosť bola postavená v 7. storočí, aby chránila karavanny a kontrolu obchodovania. V súčasnosti je Qasr al-Hallabat najväčší zachovaný hrad v Jordánsku a je to miesto, kde si môžete priamo prežiť históriu Jordánska.

Ak sa chcete bližšie pozrieť na Qasr al-Hallabat, doporučujeme si zarezervovať ubytovanie v blízkosti. Okrem toho, že si môžete vychutnať neuveriteľný výhľad na pevnosť, môžete si pozrieť aj iné skvosty Jordánska.

V blízkosti Qasr al-Hallabat sa nachádza mesto Azraq. Toto mesto je známe tým, že je jedným z najväčších a najvýznamnejších z vodných prameňov v Jordánsku. Takže ak sa chcete osviežiť, môžete si oddýchnuť pri Azraqu. Okrem toho sa v meste nachádza aj rozsiahla púšť Wadi Rum, ktorá ponúka krásne pohľady na piesočné duny a kamenné zrázy. Môžete si prejsť celú púšť a objavovať rôzne skalné útvary alebo si vychutnať adrenalinové športy, ako sú napríklad ATV jazdy po piesočných dunách alebo vzducholode.

V blízkosti Qasr al-Hallabat je tiež najslávnejšia jordánska atrakcia - Petra. Petra je archeologické miesto a bola založená v 4. storočí pred naším letopočtom. Toto miesto ponúka neuveriteľné skalné útvary a hrobky. Petra je zápisom UNESCO a jeho jedinečná história a nezabudnuteľné zobrazenie úžasných mien, ktoré boli vytesané do kamenných stien, robia z Petra jednu z najnavštevovaných atrakcií v Jordánsku.

Po celodennom preskúmaní okolitých oblastí sa môžete vrátiť do svojho ubytovania na palube Qasr al-Hallabat a pokojne si oddýchnuť. Pevnosť je vybavená pohodlnými izbami, ktoré si môžete užiť v pohodlnosti a pokoji. Ubytovanie je k dispozícii po celý rok a preto môžete návštevu Qasr al-Hallabat zahrnúť do svojho cestovného plánu kedykoľvek budete používať Jordánsko.

Všimnite si, že Qasr al-Hallabat a okolité oblasti sú miestom na ceste menej často navštívenými turistami, lebo títo turisti sa často sústreďujú na veľké turistické atrakcie. Takže ak sa chcete vydať do mesta v Jordánsku, ktoré je menej preplnené a kde si môžete skutočne vychutnať pokojné prostredie, odporúčame vám zvoliť si Qasr al-Hallabat.

Celé Jordánsko je miestom, ktoré ponúka nádherné miesta a oplatí sa získať skutočný pocit z tohto nádherného miesta. Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, nevynechajte Qasr al-Hallabat z vašich zastávok a neumožnite návštevu tejto úžasnej pevnosti.


Letenka Jordánsko Qasr al-Hallabat


Qasr al-Hallabat: Klenot jordánskeho histórického dedičstva v polopúšti

Jordánsko má veľa krásnych miest, ktoré stoja za návštevu, ale ak hľadáte niečo jedinečné, možno by ste mali zvážiť návštevu Qasr al-Hallabat. Tento “hudobný zámok” sa nachádza v polopúštnom regióne Najd, približne 70 kilometrov východne od hlavného mesta Ammánu, a ponúka zaujímavý pohľad na históriu Jordánska.

Qasr al-Hallabat je známy aj ako Hallabatov zámok. Tento archeologický a historický komplex pochádza z 7. storočia a má pôvodne obranný charakter. V priebehu stolyetí bol využívaný ako karavanná stanica, palác kráľov Umayyadov a posledne ako kmeňový dom jordánskeho šejka.

Zámok bol postavený na výšine a jeho zložitá architektúra robí zaujímavé prehliadky. Jeho pevné múry, veže a brány sú obklopené krásnou krajinou. Špecifikom miesta je tiež vysoký akustický komfort, vďaka akustike skalnej hali.

V priebehu rokov Qasr al-Hallabat prešiel mnohými rekonštrukciami a úpravami. V súčasnej dobe je v priestore zámku umiestnený malý múzeum, kde sú vystavené artefakty nájdené v jeho okolí a regióne.

Návšteva Qasr al-Hallabat je možná v rámci celodenných výletov z Ammánu, alebo ako súčasť zájazdov po jordánskom juhozápadnom regióne. Ak aj plánujete len krátku zastávku, určite sa oplatí Qasr al-Hallabat navštíviť.

Ak sa rozhodnete plánovať svoju cestu do Jordánska, nezabudnite získať letenku najlepšou možnou cestou, aby ste sa mohli pohodlne presunúť na vaše cíle. Mnohé aerolinky ponúkajú letenky do Ammánu za dostupné ceny.

Okrem histórie a architektúry môžete v Jordánsku vidieť aj fascinujúcu prírodu, jedinečnú gastronómiu a rôzne dobrodružstvá. Jordánsko je tiež známe svojou pohostinnosťou a je pripravené privítať návštevníkov zo všetkých kútov sveta.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky