Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Jordánsko The Roman Theater

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Roman Theater


1. Čo je Rímsky divadlo v Jordánsku?
Rímske divadlo v Jordánsku je historická pamiatka, ktorá je stará viac ako 2000 rokov a nachádza sa v centre mesta Amman.

2. Aké je vstupné do Rímskeho divadla v Jordánsku?
Vstupné do Rímskeho divadla v Jordánsku je zvyčajne okolo 3 jordánskych dinárov (asi 4,25 USD).

3. Kedy bolo Rímske divadlo postavené v Jordánsku?
Divadlo bolo postavené v 2. storočí, v období rímskeho panovníctva.

4. Čo sa v Rímskom divadle koná v Jordánsku dnes?
Dnes sa v divadle nenachádzajú predstavenia, ale používa sa na konanie rôznych kultúrnych akcií a podujatí, ako sú napríklad koncerty a hudobné festivaly.

5. Ako sa dostať do Rímskeho divadla v Jordánsku?
Divadlo sa nachádza v centre mesta a je ľahko dostupné autom, taxíkom alebo verejnou dopravou.

6. Aké sú najlepšie časy na návštevu Rímskeho divadla v Jordánsku?
Najlepšie časy na návštevu sú skoro ráno alebo večer, keď nie je tak horúco.

7. Aké iné historické pamiatky sú v blízkosti Rímskeho divadla v Jordánsku?
Blízko divadla sa nachádza aj amfiteáter, ktorý je ešte starší ako divadlo, a taktiež si môžete pozrieť Národné múzeum Jordánska a Citadellu.

8. Aké je otváracie hodiny Rímskeho divadla v Jordánsku?
Divadlo je otvorené denne od rána do večera, kondície sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počasia.

9. Čo by som mal vedieť pred návštevou Rímskeho divadla v Jordánsku?
Pred návštevou divadla si pozrite, ako si môžete zakúpiť vstupenky a zistite, či nie sú nejaké obmedzenia na fotografovanie alebo nosenie batohov a batožiny.

10. Akú históriu má Rímske divadlo v Jordánsku?
Rímske divadlo slúžilo ako miesto na predstavenia a divadelné hry, a jeho kapacita bola okolo 6000 ľudí. V stredoveku bolo divadlo používané ako pevnosť a neskôr, po mnohých rokoch zanedbania, bolo znovu objavené a zrenovované na účely kultúrneho vyžitia.


Počasie Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je krajina s rozmanitým počasím značne ovplyvneným miestnou topografiou a geografiou. Jordánsko sa nachádza v oblasti stredomorského podnebia, ktoré je charakterizované mierne vlhkými zimami a teplými, suchými letami.

V severnej časti krajiny sú teploty v zime dosť nízke, zvyčajne pod bodom mrazu, a v najhorsom prípade môže dôjsť k sneženiu. V lete je v tejto oblasti o niečo chladnejšie, priemerné teploty dosahujú približne 25 - 30 stupňov Celzia.

Na juhu krajiny sú teploty počas celej ročnej doby oveľa vyššie, často dosahujú až 40 stupňov Celzia. Táto oblasť tiež trpí značnou suchosťou a nedostatkom zrážok.

Jordánsko má aj dva klimatické extrémy - oblasť mŕtveho mora a púšte Wadi Rum. Mŕtve more je známe ako najnižší bod na zemskom povrchu a má veľmi vysokú slanú koncentráciu. Táto oblasť je extrémne suchá a teploty sa tu môžu vyšplhať až na 50 stupňov Celzia. Púšť Wadi Rum je tiež veľmi suchá a teplá oblasť, ktorá má však tiež pôsobivé skalné formácie a je populárnym turistickým cieľom.

Jordánsko má dve ročné obdobia - suchý čas a obdobie dažďov. Suché obdobie trvá od mája do októbra a počas tohto času sa vyskytuje veľmi málo zrážok. Obdobie dažďov nastáva v zime, od novembra do apríla a prinesie väčšinu zrážok krajine.

V Jordánsku je množstvo historických pamiatok, ktoré môžete navštíviť, vrátane rímskeho divadla v hlavnom meste Ammáne. Toto divadlo bolo postavené v 2. storočí a je jednou z najväčších a najdôležitejších rímskych stavieb v Jordánsku. Ak plánujete návštevu tejto pamiatky, odporúča sa navštíviť ju v ranných hodinách alebo v neskorých popoludňajších hodinách, keď sú teploty o niečo nižšie a návšteva bude príjemnejšia.

V Jordánsku je teda počasie v každej oblasti krajiny rozmanité a závisí od miestnej geografie a topografie. Na vašu návštevu krajiny by ste mali plánovať v súlade s týmito faktormi, aby ste mohli užiť najlepší zážitok z pobrežia Mŕtveho mora a jordánskych pamiatok.


Dovolenka Jordánsko The Roman Theater


Ak hľadáte skutočne zaujímavú a nezvyčajnú dovolenku, môže byť Jordánsko skvelou voľbou. Pre mnohých turistov môže byť jednou z najväčších atrakcií Jordánska Rímske divadlo - The Roman Theater.

Rímske divadlo sa nachádza v srdci Jordánskej metropoly Ammánu, a je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Divadlo bolo vybudované v 2. storočí po Kr. a dokonca ho môžeme považovať za jedno z najlepšie zachovalých divadiel rímskeho obdobia na celom svete.

Divadlo má kapacitu približne 6 000 divákov a jeho scéna je v súčasnosti využívaná pre kultúrne podujatia, ako je napríklad festival Ammán. Cestovatelia si môžu prejsť cez divadlo a obdivovať neuveriteľnú architektúru. Vstupné na túto atrakciu sú veľmi dostupné a pre turistov sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí vám ukážu a opíšu históriu tohto veľkolepého miesta.

Okrem samotného Rímskeho divadla si môžete v blízkosti vychutnať aj skutočne výborné jedlo v miestnych reštauráciách. Ammán je rovnako plný ďalších zaujímavostí a pamiatok, vrátane Katedrálneho radu, paláca Ummayad a historického mešitu Al-Hussein.

Jordánsko môže byť cieľom dovolenky, o ktorom ste nikdy neuvažovali, ale Rímske divadlo jednoznačne stojí za návštevu. A čo sa týka prírodných krás a úžasných pamiatok, Jordánsko ich má plné i na obzore. Od skalnatých útesov až po Koľajnicu kráľa, Jordánsko ponúka niečo pre každého. Svojim očiam je nevyhnutné priznať, že Jordánsko je jedinečná krajina, ktorá stole v sebe skutočne neopakovateľné zážitky.


Letenka Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je fascinujúcim miestom pre tých, ktorí hľadajú zaujímavú kultúru, históriu a architektúru. Jordánsko ponúka návštevníkom mnoho pamiatok, ktoré sú zaujímavé pre milovníkov histórie a archeológie. Jednou z nich je The Roman Theater.

The Roman Theater, alebo rímsky amfiteáter, je ich štvrtou najväčšou atrakciou v Jordánsku. Nachádza sa v samotnom srdci mesta Amman a zachovávala sa je z doby, keď bol Amman súčasťou Rímskej ríše. Tento rímsky amfiteáter pochádza z 2. storočia a bol postavený za vlády cisára Antonina Pia.

The Roman Theater bol v minulosti využívaný pre rôzne podujatia, vrátane gladiátorských hier, dramatických predstavení a iných zábavných podujatí. V súčasnej dobe slúži ako turistická atrakcia a miesto konania rozličných kultúrnych podujatí.

Amfiteáter má kapacitu takmer 6 000 divákov, a je konštruovaný tak, aby bol dobre viditeľný z každého miesta v amfiteátri. The Roman Theater má zaujímavý dizajn, kde sú obrazy ľudských postáv vyrezané v kamenných blokoch na stenách amfiteátra. Táto akustická scéna umožňuje divákom počuť každé slovo, dokonca aj v prípade, že o dve stovky metrov ďalej stojí herec.

Návštevníci môžu vidieť rôzne kultúrne a umelecké podujatia, ktoré sa konajú v amfiteátri počas celého roka. Medzi najpopulárnejšie patrí Festival kultúrnych dedičstiev a koncerty.

The Roman Theater ponúka návštevníkom možnosť vidieť a prežiť históriu z prvej ruky. Toto miesto zastupuje jedinečný kúsok histórie a je to neodmysliteľná súčasť cesty hraničiacou južný horizont Grécka a Rímskeho impéria.

Celkovo, Jordánsko ponúka mnoho pamiatok a atrakcií, ktoré sú zaujímavé pre milovníkov histórie a archeológie. The Roman Theater je jednou z nich a návštevníci si určite užijú túto kultúrnu skvostaleť a nabitý program kultúrnych podujatí. Ak plánujete svoju cestu do Jordánska, nezabudnite navštíviť The Roman Theater a odporúčame vám, aby ste si zapli priestor na prenajatie áutového servisu, ktorý vám zodpovie otázky už na mieste. taktiež doporučujeme si pozrieť, čo sa oplatí vidieť a zažiť v Jordánsku. Happy travelling!


Ubytovanie Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je krajina bohatá na históriu a kultúru. Jednou z najzaujímavejších atrakcií pre návštevníkov je The Roman Theater – antické divadlo v centre mesta Amman.

The Roman Theater je staroveký amfiteáter, ktorý bol vybudovaný v 2. storočí nášho letopočtu za vlády rímskeho cisára Antonína Pia. Divadlo má sedadlá pre viac ako 6000 divákov a bolo používané pre rôzne kultúrne podujatia ako sú koncerty, divadelné predstavenia a súťaže. Aj keď divadlo slúžilo ako miesto pre rímske divadelné hry, o čom svedčia aj nápisy v latinčine a gréčtine, bolo používané aj pre viac ako 500 rokov po rímskom období.

V súčasnosti The Roman Theater slúži ako miesto pre kultúrne podujatia a prehliadky pre návštevníkov. Vstupné stojí len pár jordánskych dinárov a návštevníci môžu vidieť pôvodné súčasti divadla, ako sú zošikmené sedadlá, pódium a scénu. Okolo je niekoľko stánkov, kde môžu turisti kúpiť miestne suveníry a rukodielnícke výrobky.

Okrem The Roman Theater, môžu návštevníci Jordánska navštíviť aj ďalšie pamiatky ako sú Jerash, Petra a Wadi Rum. V meste Amman sa tiež nachádza hrad Qasr al-Kharrana, ktorý bol vybudovaný v 8. storočí a ktorý je v súčasnosti otvorený pre turistov.

Jordánsko je jedinečná krajina s bohatou históriou a kultúrou. The Roman Theater v Ammane je skvelým miestom pre návštevníkov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie antického sveta a užiť si kultúrne podujatia v autentickom prostredí. Ak cestujete do Jordánska, neváhajte The Roman Theater navštíviť. Určite sa Vám bude páčiť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky