Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Juhoafrická republika Drakensberg Mountains

Počasie Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Juhoafrická republika je nádherná krajina sústredená na juhovýchodnom okraji Afriky. Jedným z jej najkrajších regiónov sú Drakensberg Mountains - pohorie, ktoré sa nachádza v provincii KwaZulu-Natal v Juhoafrickej republike. To, čo robí túto oblasť tak výnimočnou, je nie len krása jej kopcov a hôr, ale aj rôznorodé počasie, ktoré má zásadný vplyv na túto krajinu.

Počasie v Drakensberg Mountains je charakteristické horúcimi letami a chladnými zimami. Leto sa tu bežne odráža teplými, slnečnými dňami, ktoré sa často striedajú s krátkymi, avšak príjemnými, dažďovými prívalmi. Keďže pohorie sa nachádza v nižších zemepisných šírkach, zvyšky tropických cyklón aj sem môžu dobehnúť a prísť s nimi intenzívne dažde. Tie môžu závisieť aj od oblasti, v ktorej práve cestujete. Zvyčajne sa dažde sústreďujú na východe hôr, akékoľvek miesto nachádzajúce sa bližšie ku západu, môže byť suché. Oblasť Drakensberg Mountain však nikdy nie je úplne suchá, pretože ak v danom regióne neprší, hory vytvárajú menšie jezera a rieky.

Zima v Drakensberg Mountains môže byť chladná až mrazivá, najmä v hornej časti pohoria, kde sa teploty môžu približovať k bodu mrazu. Avšak, aj keď je chladne, zima prináša krajine veľké množstvo krásy. Mnoho ľudí navštevuje Drakensberg v zime, aby videli jeho žiarivé zasnežené vrchy a zamrznuté vodopády. To je tiež čas, kedy je možné vidieť čoraz viac cicavcov, ktoré sa ukryjú v snehu.

Bežné bývajú deň aj noc silné vetry, ktoré symbolizujú všetok ten čerstvý vzduch, ktorý tu rozhodne nebude chýbať. Všetky ročné obdobia prinášajú aj zmenu dňa a noci. Keďže Drakensberg Mountain leží na juhu zemegule, letné dni sú tu dlhšie a zimné noci sú omnoho dlhšie.

V každom ročnom období a každej roztomilej dedinke alebo horskom chate tu nájdete svoje kúzlo, ale čas návštevy je u akejkoľvek krajiny dôležitý. Pre tých, ktorí chcú vidieť tú najčarovnejšiu stránku Drakensberg Mountains, je najlepšie navštíviť túto oblasť na jar alebo na jeseň, keď počasie je miernejšie a stabilita dokáže potešiť každého návštevníka. Ak ale radi vyrážate na horské túry v chladnejších mesiacoch, zima tu bude rozhodne dokonalou voľbou!


Ubytovanie Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Drakensberg Mountains sú jedným z najkrajších miest v Juhoafrickej republike a každoročne privítajú tisíce turistov z celého sveta. Nachádza sa tu množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov až po jednoduché chatky či kempy.

Jednou z najobľúbenejších oblastí na ubytovanie je Royal Natal National Park. Tento park sa nachádza v srdci Drakensberg Mountains a ponúka krásne výhľady na okolité vrcholy a doliny. V parku sa nachádza niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať chatku. Pre tých, ktorí hľadajú niečo luxusnejšie, je tu aj niekoľko hotelov a resortov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku.

Ďalšou populárnou oblasťou na ubytovanie je Cathedral Peak. Táto oblasť sa nachádza na juhu Drakensberg Mountains a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. V tejto oblasti sa nachádzajú rôzne hotely a rezorty, ktoré sú obľúbené medzi turistami kvôli svojim krásnym výhľadom a možnostiam na turistiku a horskú turistiku.

Ďalšou možnosťou na ubytovanie sú horské chaty. Tieto chaty sa nachádzajú v krásnych kľudných oblastiach a poskytujú úžasný výhľad na okolie. Väčšina horských chatiek sa nachádza v chránených oblastiach a sú obklopené nádhernými lesmi a zelenými pastvinami.

Všeobecne platí, že ubytovacie možnosti v Drakensberg Mountains sú pomerne drahé, pretože ide o obľúbené turistické miesto. Avšak, ak si rezervujete ubytovanie popri horskej chate v mieste nazývanom Lesotho, spoznáte miestnych ľudí a užijete si tam jednoduchší život.

Napriek tomu je však dôležité si naplánovať a zarezervovať si ubytovanie včas. Ubytovania bývajú vo vysokej sezóne rýchlo vypredané. Drakensberg Mountains nie sú len miestom pre nádhernú prírodu, ale aj pre bohatú kultúru a históriu, čo robí z tejto oblasti skutočne výnimočné miesto na návštevu a pobyt. Ak plánujete cestu do Juhoafrickej republiky a chcete si užiť krásnu prírodu, Drakensberg Mountains sú skvelou voľbou.


Dovolenka Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Juhoafrická republika je pre svoju jedinečnú prírodu, živočíšny svet a bohatú históriu obľúbeným turistickým cieľom. Medzi najkrajšie miesta patrí Drakensberg Mountains – pohoria, ktoré pozostáva z granitových skalnatých hrebeňov, zelených údolí a kľukatých riek. Drakensberg leží južne od Kapského mesta a oblasť je rozdelená medzi provincie Free State, KwaZulu-Natal a Lesotho.

Ak plánujete dovolenku v Juhoafrickej republike, určite nevynechajte tento nádherný región. Drakensberg ponúka nielen krásnu prírodu, ale aj možnosti na turistiku a outdoorové aktivity. Prechádzajte sa po turistických chodníkoch, objavujte miestne kultúry a život v horských dedinkách alebo sa vydajte na horské výstupy.

Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v Drakensberg patrí Národný park Ukhahlamba-Drakensberg – pripomienka starovekých dôkazov prítomnosti prvých ľudí v oblasti. V parku sa nachádza množstvo skalných útvarov, ktoré sú súčasťou 35-tisíc ročnej histórie oblasti.

Ďalšou nevyhnutnosťou sú prekrásne vodopády, ktoré sa nachádzajú vo veľkom množstve v celom regióne. Najpopulárnejšie sú Tugela Falls, ktoré sú so svojou výškou 948 metrov najvyššie v Juhoafrickej republike.

Prechádzka po prekrásnych horských údolích je príjemnou aktivitou pre tých, ktorí si nežiadajú príliš náročné výstupy. Údolie Amphitheatre, ktoré ponúka nekonečné množstvo možností a prekrásne výhľady, je bezpochyby jedným z najkrajších miest v oblasti.

Drakensberg Mountains sú tiež skvelým miestom na výlety na koňoch. Vyberte si z rôznych trás a podniknite nezabudnuteľnú jazdu po krásnej okolitej prírode. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa vydať na zimné a letné výstupy a užívať si nádherné výhľady na okolitú prírodu.

Ak plánujete dovolenku v Juhoafrickej republike, nenechajte si ujsť Drakensberg Mountains. Táto oblasť ponúka nádhernú prírodu, bohatú kultúru a množstvo možností na turistiku a outdoorové aktivity. Vychutnajte si krásu Juhoafrickej republiky v celom jej rozsahu a odkryte jej tajomstvá v regióne Drakensberg.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Q: Kde sa nachádzajú Drakensberg Mountains?
A: Drakensberg Mountains sa nachádzajú v Juhoafrickej republike.

Q: Ako sa tam dostanem?
A: Najlepšie je cestovať lietadlom do Durbanu alebo Johannesburgu a potom pokračovať autobusom alebo auton aj bližšie k horám.

Q: Koľko stojí vstup do Drakensberg Mountains?
A: Niektoré oblasti sú verejne prístupné bez poplatku. Iné miesta majú vstupné medzi 50 až 150 randov.

Q: Aké aktivity sú k dispozícii v Drakensberg Mountains?
A: Hiking, horolezectvo, jazda na koni, rafting, rybolov a prehliadky v okolí.

Q: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Drakensberg Mountains?
A: Najlepšie obdobie na návštevu Drakensberg Mountains je od decembra do marca, keď je počasie teplejšie a suchšie. V týchto mesiacoch sú však aj najrušnejšie.

Q: Ako sa oblečiem na návštevu Drakensberg Mountains?
A: Je dôležité si priniesť teplé oblečenie, najmä v noci. Rovnako je nevyhnutné si zobrať vhodné topánky na turistiku.

Q: Aké sú tipy na ubytovanie v Drakensberg Mountains?
A: K dispozícii sú rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, horských chatiek, hostincov a kempov. Pri výbere ubytovanie by ste mali zvážiť vaše potreby a predpokladaný rozpočet.

Q: Aké sú najpopulárnejšie turistické trasy?
A: Niektoré populárne turistické trasy v Drakensberg Mountains zahrňujú Tugela Gorge, Cathedral Peak, Royal Natal National Park a Mnweni Valley.


Letenka Juhoafrická republika Drakensberg Mountains


Juhoafrická republika skrýva množstvo magických miest a nezabudnuteľných zážitkov. Jedným z nich sú aj Drakensberg Mountains, ktoré predstavujú ohromujúci pohľad na krajinu. Ak teda máte chuť na dobrodružstvo a neobvyklú dovolenku, určite by ste si mali zvoliť cestu práve sem.

Letenka do Juhoafrickej republiky sa môže na prvý pohľad zdať drahá, ale stojí to za to, aby ste si ju zakúpili napriek tomu. Možností, čo vidieť v tejto krajine, je však veľké množstvo, a tak je dobré si dopredu premyslieť, kam vlastne chcete ísť. Ak sem teda vyrazíte a vaším cieľom je Drakensberg Mountains, môžete sa tešiť na nádherný pohľad na tieto hory, ktoré sa táčajú až do výšky viac ako 3 400 metrov. Predstavujú vynikajúce miesto pre turistikické výlety, ale aj pre odpočinok a relax.

Napriek tomu, že ide o veľmi atraktívne miesto, ktoré láka veľké množstvo turistov, snažte sa sem prísť v nesúvislom čase, keď nehrozí preplnenosť krajiny. Drakensberg Mountains sú ideálnym miestom pre oddych a pre zmenu prostredia - na chvíľu sa úplne odtrhneme od každodenných starostí a užijeme si krásu prírody a slobodu, ktorú nám ponúka.

Okrem krásneho výhľadu na hory môžete vidieť aj skalné maľby a rozličné zvieratá, ktoré sa v tejto oblasti bežne vyskytujú. Transparentné jazerá a prekrásne zvyšky minulosti v okolí len umocnia zážitky, ktoré si z tejto dovolenky zoberiete.

V každej časti krajiny môžete nájsť hotely, hostely alebo miesta na kempovanie, takže nezanedbajte ani pobyt a doprajte si ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim preferenciám. Takisto sa nebojte skúsiť miestnu kuchyňu a vychutnajte si miestne pochúťky a špeciality.

Letenka do Juhoafrickej republiky Drakensberg Mountains sú pre tých, ktorí hľadajú niečo nezvyčajné a obzvlášť pritiahnúť k určitému miestu. Ste pripravení na letenku do Juhoafrickej republiky? Tak neváhajte a vychutnajte si krásu Drakensberg Mountains!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky