Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kambodža Banlung

Počasie Kambodža Banlung


Kambodža je tropická krajina s celoročne vlhkým podnebím a Banlung, hlavné mesto provincie Ratanakiri, nie je výnimkou. Počasie v Banlungu je však trochu odlišné od ostatných miest v Kambodži, pretože sa nachádza v oblasti hornej časti pohoria Džunglských hôr, kde sú teploty chladnejšie a zrážky sú častejšie.

V Banlungu panuje monzúnové podnebie, charakterizované teplotami okolo 25 až 30 stupňov Celzia a vysokou vlhkosťou po celý rok. Najvyššie teploty sa dosahujú v apríli a máji, kedy môže byť až 35 stupňov Celzia. Zimné mesiace, november až február, sú o niečo chladnejšie a teploty klesnú na približne 20 stupňov.

Banlung by mal v období od mája do októbra očakávať hojné zrážky, ktoré často spôsobujú problémy v oblasti. Prúdy sa môžu preliat cez břehy, cesty sa môžu zaplaviť a poškodené môžu byť aj niektoré budovy. Preto turisti týmto obdobím radšej vyhýbajú.

V lete sa v Banlungu môžete tešiť na slnečné dni s občasnými krátkodobými dažďami. Vzhľadom na to, že toto obdobie je jedným z najteplejších, môžete sa na ňom tešiť príjemným kúpaním v okolitých jazerách a riekach.

Počasie v Banlungu je typickým príkladom tropického monzúnového podnebia a výrazne ovplyvňuje život miestnych obyvateľov aj turistov. Pre maximálnu pohodu počas Vašej návštevy odporúčame dbať na správne obliekanie, zásobovanie tekutinami, a samozrejme, sledovať predpoved počasia, aby ste sa vyhli potenciálnym problémom počas pobytu v tomto krásnom meste na severe Kambodžy.


Letenka Kambodža Banlung


Kambodža je prekrásna krajina v juhovýchodnej časti Ázie, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, archeologickými záznamami a úžasnou prírodou. Banlung je mesto nachádzajúce sa v provincii Ratanakiri, ktorá je známa svojou prírodou a tradíciami. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, letenky do Kambodže Banlung sú tí správny krok!

Najlepšie miesta v Banlungu

Banlung môže byť relatívne malé mesto, ale prepáč, má toľko skrytých zákutí a zemepisných krás, ktoré ponúkajú tímu cestovateľských nadšencov. Medzi najlepšie miesta patrí:

1. Jazierko Yak Loum - Toto jazierko je veľmi obľúbené miesto pre miestnych obyvateľov aj turistov, kde si môžete vychutnať krásny výhľad na jazierko a okolitú prírodu.

2. Wat Ratanakiri - Tento chrám sa nachádza na okraji Banlungu a je omamne nádherný. Okrem toho, že vám ponúkne zaujímavý hlavný pohľad na svoj krvavo červený exteriér, tiež vám ponúkne osviežujúci výhľad na okolitý krasový svah.

3. Veľký vodopád Cha Ong - Je to veľký a nádherný vodopád v Ratanakiri, ktorý je ukrytý v prírodnom lese, ponúka veľa ďalších okolností a aktivít.

4. Kdei Piek - Tento chrám patrí medzi najstaršie chrámy v Kambodže a je skutočne úžasný. Nachádza sa medzi 2 rybníkmi, ktoré najlepšie prístupné pomocou malého člna.

5. Železná ruda - Železná ruda sa nachádza asi 12 km severne od Banlungu, kde sa nachádza baníctvo nažive. To je ďalšie úžasné miesto, ktoré by ste mali navštíviť a udržať svoju mentálnu pamäť voči miestnej kultúre a pracovnému politiky.

Ako a kedy sa dostať do Banlungu

Ak chcete navštíviť Banlung, môžete lietať do hlavnej medzinárodnej destinácie Phnom Penh, alebo Siem Reap, kde sa nachádza neďaleký letiská v Kratié a Stung Treng. Od letiska sa dostanete do Banlungu cestou po ceste, ktorá trvá asi 6 hodín.

Najlepšie obdobie na návštevu Banlungu je od januára do marca, keď je suché počasie a teploty sú mierny a príjemné. V ostatných mesiacoch je počasie vlhké a horúce a môže byť ťažké sa pohybovať po miestnych oblastiach.

Výlet do Banlungu je skutočne krásny zážitok a ponúka veľa turistických príležitostí pre každého. Ak sa rozhodnete pre letenky do Kambodže Banlung, môžete si byť istí, že vám bude ponúknuté krásne a očarujúce krajiny a životné skúsenosti, ktoré budete mať navždy v mysli.


Ubytovanie Kambodža Banlung


Kambodža je krajina s bohatou históriou a kultúrou. Je to tiež krajina, ktorá ponúka mnoho možností pre turistov. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Banlung, hlavné mesto provincie Ratanakiri. Toto mesto zaujíma návštevníkov pre svoju krasu a prírodné pamiatky. Ak si chcete užiť dovolenku v Banlungu, nájdete tu mnoho možností pre ubytovanie.

Hostely

Banlung má niekoľko hosteľov, ktoré poskytujú ubytovanie za nízku cenu. Najlepšie hostely v meste sú Green Guesthouse a Jungle Junction. Obe ponúkajú pohodlné postele a sú vybavené moderným vybavením, ako sú kúpeľne, TV a Wi-Fi pripojenie. Sú to ideálne miesta pre hostí, ktorí hľadajú príjemné miesto na prespanie počas svojej dovolenky.

Hotely a rezorty

Ak sa chystáte stráviť dovolenku v Banlungu, množstvo hotelov a rezortov ponúka rôzne cenové triedy a rôzne typy ubytovania. Medzi najlepších patrí Terres Rouges Lodge, ktorý sa nachádza v strednej časti mesta. Hotel je obklopený prírodou, čo poskytuje návštevníkom príležitosť objaviť krásu mesta. Ďalšími skvelými možnosťami sú Banlung Balcony Guesthouse a 360 Resort.

Apartmány

Ak chcete mať viac súkromia a priestoru, mnoho miest ponúka prenájom apartmánov. Medzi najlepšie patrí Ratanaki Apartments. Apartmány sú dostatočne veľké na to, aby v nich mohli bývať rodiny aj veľké skupiny ľudí. Sú vybavené kompletným kuchynským vybavením, kúpeľňou a balkónom.

Celkovo, Banlung je ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú relaxačné miesto, v ktorom si môžu oddýchnuť a užiť si krásu Kambodže. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania preferujete, máte možnosti, aby ste si vybrali to, čo vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Banlung


1. Aké je počasie v Banlungu v júni?

V júni je v Banlungu teplejšie a vlhkejšie počasie s teplotami v rozmedzí 26-32 °C.

2. Koľko stojí doprava z letiska do Banlungu?

Cena dopravy z letiska do Banlungu sa pohybuje okolo 10-15 dolárov v závislosti od miesta ubytovania.

3. Čo je najlepší spôsob, ako sa dostať z Phnom Penh do Banlungu?

Najlepší spôsob, ako sa dostať z Phnom Penh do Banlungu, je autobusom alebo taxíkom. Autobusová jazda trvá približne 11-12 hodín.

4. Kde sa nachádza najlepšie ubytovanie v Banlungu?

Najlepšie ubytovanie v Banlungu nájdete v centre mesta. Niektoré z najlepších možností zahŕňajú Terres Rouges Lodge a Yaklom Hill Lodge.

5. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Banlungu?

Medzi najlepšie miesta na návštevu v Banlungu patria vodopády Katieng, jazero Yeak Laom, Chrystal Mountains a dedina Tampoun.

6. Aké sú miestne jedlá v Banlungu?

V Banlungu sa môžete ochutnať tradičné kambodžské jedlá vrátane pho (polievka s ryžovými rezancami), amok (kari s rybou) a lok-lak (grilované mäso s ryžou).

7. Ako platia v Banlungu?

V Banlungu môžete platiť hotovosťou v kambodžských rieloch alebo kreditnou kartou v niektorých prevádzkach a hoteloch.

8. Je v Banlungu bezpečné cestovať?

Banlung je obvykle považovaný za bezpečné miesto na návštevu, avšak je dôležité dodržiavať normy osobnej bezpečnosti a byť opatrný v neskôrých nočných hodinách.

9. Aké sú otváracie hodiny miestnych atrakcií v Banlungu?

Otvaracie hodiny miestnych atrakcií sa môžu líšiť a zvyčajne závisia od ročného obdobia a turistickej sezóny. Je ideálne sa na otváracie hodiny pozrieť na mieste alebo kontaktovať miestne informačné centrum.

10. Aké sú miestne obyčeje a zvyky v Banlungu?

Je dôležité rešpektovať miestne obyčeje a zvyky v Banlungu, vrátane kultúry uzatvárania priateľských vzťahov, obliekania sa do prístojnejšieho oblečenia v náboženských miestach a úcty k posvätným miestam.


Dovolenka Kambodža Banlung


Kambodža je jednou z najzaujímavejších krajín juhovýchodnej Ázie. Ponúka veľa krásnych miest, ktoré určite stojí za to navštíviť. Ak sa vám páči príroda a chcete si užiť ticho a pokoj ďaleko od ruchu mesta, potom vám určite odporúčame navštíviť Banlung.

Banlung je mesto v provincii Ratanakiri, ktoré stelesňuje dobrodružný duch Kambodže. Je často opisované ako "Kambodža začína tu", pretože Banlung sa nachádza ďaleko od hlavného turistického prúdu a poskytuje jedinečný pohľad na život v tomto štáte.

Čo robiť v Banlunge?

Banlung je ideálnym miestom pre dovolenku, kde môžete relaxovať a užívať si prírodu. Tu je niekoľko zaujímavostí, ktoré by ste určite nemali premeškať:

1. Toul Tum Pung

Toto miesto je tiež známe ako "Jazerá modrých pahorkov". Ide o skupinu kráterových jazier, ktoré boli vytvorené v dôsledku sopečných erupcií. Voda je zvyčajne modrastá a krásna, takže si vychutnáte pohľad na sceneriu. Okolo jazier môžete prechádzať a užívať si prírodu.

2. Vodopád Cha Ong

Ak hľadáte menej rušné miesto na turistiku, potom by ste mohli navštíviť Vodopád Cha Ong. Ide o jeden z najkrajších vodopádov, ktoré nájdete v Kambodži. Voda padá z výšky takmer 25 metrov a vytvára jemnú hmlu a zvuk padajúcej vody. Okolo vodopádu môžete prechádzať a obdivovať krásu okolitej prírody.

3. Národný park Virachey

Národný park Virachey sa nachádza východne od Banlungu a patrí medzi najuhrančivejšie miesta v Kambodži. V parku nájdete rôzne druhy fauny a flóry, vrátane slonov, tygrov a mnohých endemických druhov vtákov. Medzi turistické atrakcie patrí prechádzka po džungli, rybolov, kánoe alebo rafting.

4. Mestský trh

Mestský trh v Banlunge je ideálny pre nakupovanie kambodžských suvenírov a miestnych pochutín. Tu nájdete aj množstvo kambodžského ovocia a zeleniny, ktoré boli pestované miestnymi farmármi.

5. Kráterové jazero Yak Loum

Kráterové jazero Yak Loum sa nachádza len niekoľko kilometrov od Banlunge a je najväčším jazerom v tejto oblasti. Voda je modrastá a je obklopená krásnou prírodou. Ak sa zaujímate o históriu, potom sa určite dozviete niečo viac o legende tohto jazera.

6. Temple Wat Rahtanaram

Tento chrám sa nachádza v blízkosti Banlunge a je jednou z najkrajších budhistických svätyň v Kambodži. Chrám bol postavený v 19. storočí a v súčasnosti je aktívnym miestom kultových aktivít. V chráme nájdete množstvo zaujímavých kultúrnych artefaktov a nástenných malieb.

V Banlunge sa nachádza mnoho zaujímavých miest a ak chcete užiť si krásy prírody, potom určite neváhajte a vyrazte na tieto miesta.

Kde sa ubytovať?

Banlung ponúka niekoľko hotelov a apartmánov. Najväčším hoteldom v oblasti je Terres Rouges Lodge, ktorý sa nachádza v lesnom prostredí a ponúka luxusné ubytovanie. Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, potom sa môžete rozhodnúť pre Banlung Balcony Guesthouse alebo Star Guesthouse.

V Kambodži sa môžete dostať z Phnom Penh cez leteckú dopravu, autobusovým alebo vlakovým spojením. Od Banlunge k miestnym atrakciám sa dostanete pomocou tuk-tukov, motocyklov alebo bicyklov.

Banlung je ideálnym miestom pre dovolenku, ak hľadáte pokoj a pohodu v krásnom prostredí. Voľný čas môžete stráviť prechádzkami, turistikou a plávaním okolo krásnych miest v Banlunge. Ak ešte váhate, neváhajte a vyberte si Banlung ako vašu ďalšiu destináciu na dovolenku.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky