Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kambodža Koh Rong

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Koh Rong


Otázka: Akým spôsobom sa dostanem na Koh Rong?
Odpoveď: Koh Rong je prístupný výhradne lodou z hlavného mesta Phnom Penh alebo z letoviska Sihanoukville. Na ostrove sú k dispozícii aj rôzne lodné prevádzky, ktoré slúžia na prevoz medzi plážami.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Koh Rong?
Odpoved: Ideálny čas na návštevu ostrova je v období od novembra do apríla. Je to obdobie, kedy je najmenej zrážok a počasie je priaznivé na aktivitu na pláži.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže na Koh Rongu?
Odpoveď: Koh Rong má množstvo krásnych pláží, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami ako napríklad Long Beach, Sok San Beach, Coconut Beach, Palm Beach a mnoho ďalších.

Otázka: Je Koh Rong vhodný pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: Áno, Koh Rong je určite vhodný pre rodiny s deťmi. Ostrov má mnoho pláží, kde sú vody plytkejšie a deti sa môžu bezpečne kúpať. Istotou sú pláže na východnom pobreží, kde je menej prílivov.

Otázka: Aké aktivity sa dajú robiť na Koh Rongu?
Odpoveď: Na Koh Rongu sa dajú robiť mnohé aktivity, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie, rybolov, člnkovanie alebo prechádzky v prírode. Na ostrove sa taktiež najde niekoľko barov a reštaurácií, kde si môžete užiť večernú zábavu.

Otázka: Je vhodné cestovať na Koh Rong v období monzúnového obdobia?
Odpoveď: V období monzúnového obdobia, ktorý trvá od mája do októbra, môže byť veľa dažďov a búrok. Ak plánujete navštíviť Koh Rong počas tejto doby, dajte si pozor na výstrahy pred možnými záplavami a inými prírodnými katastrofami.

Otázka: Je možné zohnať ubytovanie na Koh Rongu priamo na mieste?
Odpoveď: Áno, na Koh Rongu je veľa hotelov a bungalov, kde si môžete zohnať ubytovanie priamo na mieste. Väčšina ubytovania ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie. Je však lepšie si ubytovanie rezervovať vopred, aby ste si zaistili miesto.

Otázka: Aká je približná cena za ubytovanie na Koh Rongu?
Odpoveď: Cena ubytovania sa líši podľa typu a kvality hotela alebo bungalovu. Zvyčajne sa pohybuje medzi 15 až 60 dolárov na noc. Drahšie hotely sa najväčšie vyskytujú na Sok San Beach alebo Long Beach.

Otázka: Je na ostrove Koh Rong dostupná elektrina?
Odpoveď: Áno, Koh Rong má elektrické napájanie, ale nie je to úplne spoľahlivé. Niektoré ubytovacie zariadenia majú vlastné zdroje napájania a taktiež sú k dispozícii generátory, ktoré zabezpečujú zásobovanie energiou.

Otázka: Má Koh Rong kúpeľne a toalety na plážach?
Odpoveď: Áno, väčšina pláží na Koh Rongu má k dispozícii kúpeľne a toalety. V niektorých prípadoch, kúpeľne a toalety môžu byť trochu jednoduchšie, ale na plážiach sú často aj spoločné sprchy a umývadlá.


Dovolenka Kambodža Koh Rong


Kambodža Koh Rong: Tropický raj pre dovolenku

Kambodža Koh Rong je ostrovový raj, ktorý ponúka návštevníkom tropickú atmosféru, krištáľovo čistú vodu, biele piesočnaté pláže a rôzne druhy vodných aktivít. Tento ostrov je jedným z najkrásnejších ostrovov v oblasti Južnej Ázie a ľudia z celej Ázie, a dokonca aj zo západného sveta, sa sem každoročne snažia týždne tráviť na dovolenke.

Ostrov Koh Rong je tretím najväčším ostrovom Kambodže a je situovaný pri západnom pobreží na juhu Kambodže. Je to miesto, kde sa bude cítiť každý ako súčasť tropického raja, kde úplná oddanosť relaxácii a poznávaniu krás neskutočného ostrova prinesie nezabudnuteľné zážitky.

Pláže na Koh Rong sú jednoducho úžasné s najlepšou, dokonale rozloženou belasou plážou Long Beach na južnej strane ostrova a bledšími piesočnatými plážami na severnej strane. Voda je jasná a čistá so širokospektrálnymi farbami modrej a zelenej a jemne sa valí po pobreží.

Okrem jazdy na kajaku alebo surfingu, si môžete užiť aj kúpanie a potápanie, závisle od počasia a ročného obdobia. Pod hladinou sa tu nachádza veľa podmorských zvierat a rastlín, vrátane obrovských žralokov, morských koníkov, korálov a iných druhov korálov.

Ostrov ponúka aj mnoho zdrojov pitnej vody a dedinky s tuctom reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Pokiaľ cestujete do Kambodže Koh Rong, prinesiete si špeciálne zážitky zo stredovekej obchodnej dediny v oblasti, ktorá ponúka prehliadky tradičnej kambodžskej architektúry a kultúry. Turistické atrakcie na Koh Rong sú tiež obrovské a všetkým sa tu môže nájsť niečo zaujímavé.

Jeden zo spôsobov, ako preplávať ostrov, je na lodi, no niekedy býva dostupnú aj možnosť prejsť celým ostrovom pešo a pri tom mať možnosť si prezrieť jeho nespočetné pláže s úžasnými scenériami.

Ak hľadáte miesto na relaxáciu a únik mimo sveta, Koh Rong Kambodža je vašou snovou.

Koh Rong sa rýchlo stane vášnivým srdcom celého vášho vystúpenia na letisku v Kambodže. Všetky vaše zaujíma výlety, nakupovanie a prechutnávanie miestnej kuchyne a umenia sa stanú nezabudnuteľné zážitky. Môžete tu stráviť jeden alebo viac týždňov, môžete zaznamenať svoje zážitky elegantne a jedinečne a získať nezabudnuteľné chvíle navždy.


Počasie Kambodža Koh Rong


Koh Rong je ostrov v Kambodži, ktorý sa nachádza na juhu krajiny. Je to populárna turistická destinácia, ktorá svojimi krásnymi plážami, krištáľovo čistým morom a bohatou biodiverzitou láka návštevníkov z celého sveta. Aj napriek tomu, že sa nachádza v tropickom pásme a počasie na ostrove je teplé po celý rok, existujú mierne rozdiely s ohľadom na ročné obdobia.

Suché obdobie

Suché obdobie na Koh Rong začína na začiatku novembra a trvá do konca apríla. Počas tohto obdobia je počasie na ostrove relatívne suché s miernymi množstvami zrážok v porovnaní s monzunovým obdobím. Temperature sa zväčša pohybujú od 28°C do 32°C, pričom teplota vody sa udržiava na približne 28°C počas celého suchého obdobia. To robí z Koh Rong dokonalé miesto pre všetkých, ktorí chcú využiť svoju dovolenku na pláži, päťslôžkovú potápačskú expedíciu alebo na iné vonkajšie aktivity.

Monzúnové obdobie

Monzunové obdobie na Koh Rong zvyčajne nastáva od mája do októbra, avšak pravidelne sa vyskytujú aj záplavy a obdobie sa môže predĺžiť. Počas tohto obdobia prichádza do regiónu veľa zrážok, hlavne v mesiacoch júl a august. Avšak, aj napriek tomu, môže byť počasie na ostrove stále teplé, i keď sú občasné dažde. Táto doba môže byť ideálnym miestom pre rozmanité pobrežné aktivity ako sú surfing, obdivovanie miestnej zveri alebo pre relaxáciu na pláži.

Zhrnutie

Aj keď sa Koh Rong môže pochváliť celoročne teplým počasím, suché obdobie na ostrove je obvykle lepší čas na návštevu. Toto obdobie prináša teplejšiu a suchšiu klimatickú situáciu, ktorá umožňuje turistom vychutnať si viac z desiatok krásnych pláží a podvodného sveta. Monzúnové obdobie môže byť mierne ťažké a to najmä pre plážové aktivity, avšak túto dobu môžete stále využiť pre iné druhy aktivity. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Koh Rong, môžete sa tešiť na krásne scenérie, slnečné dni a pohodové vibrácie, ktoré tento ostrov ponúka.


Ubytovanie Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedným z najkrajších ostrovov v Kambodži a je považovaný za rajské miesto pre turistov. Nachádza sa približne 25 km od pobrežia na juhovýchode krajiny a ponúka nekonečné množstvo aktivít a pamiatok, ktoré môžete navštíviť. Ak sa plánujete zdržať na ostrove dlhšie, musíte sa rozhodnúť aj pre ubytovanie. V nasledujúcich odstavcoch sa pozrieme na niekoľko možností, ktoré Koh Rong ponúka.

Hostely

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, hostely sú pre vás tou správnou voľbou. Na ostrove nájdete niekoľko hostelov a ubytovanie v nich stojí približne od 5 do 10 dolárov na noc. Táto možnosť je vynikajúca pre turistov s obmedzeným rozpočtom. Za tie peniaze získate pohodlné lôžko s čistými povlakmi a prístreškom pre veci. Hostely tiež ponúkajú spoločné kúpeľne a WC, čo je pre niekoho výhodou, no pre iných naopak nemusí byť.

Bungalovy

Bungalovy sú v Koh Rong veľmi populárne a je ich veľa, čo znamená, že máte veľký výber. Väčšina bungalovov sa nachádza na pláži a poskytuje výhľad na more. Veľa z nich má terasu alebo balkón, kde si môžete užiť nádherný západ slnka s koktejlom v ruke. Tento druh ubytovania stojí približne medzi 20 a 50 dolárov na noc.

Resorty

Koh Rong ponúka niekoľko luxusných resortov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú prvotriedne služby a pobyt v nadštandardnom ubytovaní. Resorty na ostrove sa zvyčajne nachádzajú v izolovaných oblastiach, na ktoré sa štandardný turista ťažko dostane. Ponúkajú súkromné bungalovy a vily s klimatizáciou, súkromné pláže, bazény, reštaurácie a podobne. Tento druh ubytovania však nie je pre každého dostupný, náklady na pobyt v luxusnom resorte sa môžu pohybovať od 100 do 500 dolárov na noc.

Kempovanie

Ak máte radi dobrodružstvo a hľadáte niečo úplne iné, kempovanie na Koh Rong môže byť tou správnou voľbou. Kampovacie miesta sú rozmístene po celom ostrove a môžete si vybrať medzi štandardnou a luxusnou verziou. Štandardná verzia stojí približne 5 dolárov na noc a luxusná až 80 dolárov. Kempovacie miesta sú väčšinou vybavené toaletami, sprchami a možnosťou prenájmu stanov.

V závislosti od vašich preferencií si môžete vybrať jedno z týchto ubytovaní. Ak hľadáte cenovo dostupnú voľbu, hostely a kempovacie miesta sú najlepšou voľbou. Ak ste pôsobení v luxuse, potom sú tu pre vás rôzne resorty a bungalovy. Bez ohľadu na vašu voľbu, pobyt na Koh Rong bude určite unikátny a nezabudnuteľný.


Letenka Kambodža Koh Rong


Kambodža je kraj plný nádherných pláží a jednou z najkrajších a najnazývanejších je ostrov Koh Rong. Ostrov Koh Rong je známy svojimi bledými plážami, tyrkysovými vodami a zelenými palmami. Ak plánujete cestu do Kambodže, určite nevynechajte návštevu tohto jedinečného miesta.

Najlepší spôsob, ako sa dostať na Koh Rong, je po vzduchu. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú letenky z Phnom Penhu alebo Siem Reapu priamo do Sihanoukvillu, najbližšieho mesta ku Koh Rong. Vstupenky sa dajú kúpiť online alebo v miestnom cestovnom kancelárii.

Po prílete do Sihanoukvillu môžete pokračovať na Koh Rong rýchlym člnom alebo trajektom, ktoré sú k dispozícii niekoľkokrát denne. Cesta trvá iba približne 45 minút a ponúka úžasný výhľad na okolité ostrovy a jadranské more.

Po príchode na Koh Rong, si môžete vybrať z širokej škály ubytovania, od levných bungalovov až po luxusné rezorty. Ak hľadáte pokojné a romantické miesto pre dvoch, môžete sa ubytovať v malom plážovom dome. Ak hľadáte niečo pre celú rodinu, môžete sa zastaviť v jednej z mnohých rodinných chatiek v blízkosti pláže.

Jednou z najkrajších vecí na Koh Rong je plážový život. Okrem tome, že si môžete užiť plavby na kajakoch alebo robia spať pod palmami, turisti majú príležitosť plávať s plameňáčikmi. V okolí je tiež veľa miest na potápanie a šnorchlovanie.

V noci môžete sledovať romantické západy slnka a posedenie pri ohni. Okrem toho, sú tu mnohé krásne reštaurácie, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody a tradičné kambodžské jedlá. Toto miesto je skutočným rajom na zemi a bude to jedno z najkrajších miest, ktoré kedy navštívite.

Ak ešte nemáte letenku na Koh Rong, môžete sa tešiť na krásne pláže, tyrkysovú vodu a zeleň palmových hájov. Koh Rong je neobvyklé miesto s jedinečnou atmosférou. To všetko, čo môžete požadovať z tropického ostrova, je tu. Urobte si čas a získajte svoju letenku na Koh Rong a užívajte si toto krásne miesto na zemi.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky