Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kambodža Kratie

Letenka Kambodža Kratie


Letenka do Kambodže Kratie je skvelou voľbou pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť prírodné krásy tohto štátu a zároveň sa zoznámiť s kultúrou miestnych obyvateľov.

Kratie je malebné mestečko ležiace na brehu rieky Mekong, ktorá tvorí hranicu medzi Kambodžou a Laosom. Obľúbené atrakcie v okolí Kratie zahŕňajú úžasnú scenériu západov slnka, pozorovanie delfínov a obdivovanie starých francúzskych budov.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Kratie, je cez letiská v hlavnom meste Phnom Penh alebo v Siem Reap. Oba letiská sú vzdialené asi 5 hodín jazdy autom od Kratie.

Najlacnejšou opciov pre letenku do Kambodže Kratie je hľadať ponuky online alebo priamo na webovej stránke leteckých spoločností. Niektoré z nich ponúkajú zľavy pre študentov alebo skupinové výlety.

Pri kúpe letenky do Kambodže Kratie sa odporúča začať plánovanie cesty s dostatočným predstihom, pretože lety môžu byť obmedzené a drahšie v súvislosti s obľúbenými cestovateľskými obdobiami.

Cieľom návštevy Kambodže Kratie by malo byť spoznanie miestneho života a kultúry. Návštevníci by mali vyskúšať miestne jedlo, navštíviť trhy a zoznámiť sa s miestnymi zvyklosťami. Prehliadka francúzskych koloniálnych budov je nevyhnutnou súčasťou návštevy, pretože Kratie má po celom svete slávne historické nehnuteľnosti.

Vzhľadom na množstvo atrakcií v Kambodže Kratie, letenka sem sa zrejme vyplatí. Návšteva tohto kúzelného miesta bude nezabudnuteľným zážitkom pre každého cestovateľa.


Ubytovanie Kambodža Kratie


Kratie v Kambodži má jedinečnú atmosféru, tiché rieky, pláže, horské pohoria, neporušenú prírodu a úžasné zážitky. A keď prídete do Kratie, budete potrebovať ubytovanie.

Kratie ponúka rôzne druhy ubytovania pre turistov, od rozpočtových hotelov po luxusné letoviská. Môžete si vybrať hotel alebo kemp, ktorý zodpovedá vašim požiadavkám a preferenciám.

Rozpočtové hotely v Kratie sú lacnejšie, ale stále ponúkajú základné vybavenie. Vašou úlohou je však nájsť správny hotel, ktorý bude zodpovedať vašim očakávaniam.

Nemusíte sa však obávať, žeby ste boli pripravení o luxus, pretože v Kratie máte aj možnosť ubytovania v luxusných hotely a vilách. Môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v exkluzívnej oblasti s výhľadom na rieku Mekong.

Kratie ponúka aj ubytovanie pre turistov, ktorí si radi vyskúšajú niečo neobvyklé. Môžete sa ubytovať v kempoch a využiť tieto možnosti na stany alebo priemyselné sklady. Kto by si neužil spanie pod hviezdami na pláži?

Nebýva problém nájsť ubytovanie v Kratie, ale najlepšie je si ho zabezpečiť vopred, najmä v období, kedy sa konajú veľké akcie alebo festivaly. Pri pečlivom plánovaní si môžu turisti zabezpečiť ubytovanie v obľúbených oblastiach, pri pláži alebo pri rieke.

Kratie je skutočne jedinečná lokalita. A práve preto si musíte dobre premyslieť, kde sa chcete ubytovať a vychutnať si prírodnú krásu tohto miesta. Vyberte si teda svoje ubytovanie v Kratie a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Kambodži!


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Kratie


Otázka: Čo sa dá vidieť v Kratie?
Odpoveď: V Kratie sa dá vidieť delfíny Irrawaddy v Mekongu, chrám Wat Rokakandal a budhistický kláštor Phnom Sambok.

Otázka: Ako sa dostanem do Kratie?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Kratie, je lietadlom alebo autobusom z Phnom Penhu alebo Siem Reapu.

Otázka: Je Kratie bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Áno, Kratie je pomerne bezpečná oblasť, aj keď by ste mali dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako napríklad udržiavať svoju vlastnú hodnotu a nedávať ju verejne na obdiv.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Kratie?
Odpoveď: Najvhodnejšie obdobie pre návštevu Kratie je od októbra do marca, keď je suché počasie a príjemné teploty.

Otázka: Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Kratie?
Odpoveď: V Kratie nájdete rôzne hotely a ubytovacie možnosti pre rozpočetových cestovateľov a pre tých, ktorí si radi doprajú luxus. Medzi najlepšie hotely patrí Mekong Dolphin Resort a Rajabori Villas Resort.

Otázka: Ktoré jedlá by som mal ochutnať v Kratie?
Odpoveď: V Kratie sa odporúča ochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je postavená na ryži a zelenine. Odporúča sa vyskúšať miestne delikatesy, ako sú sladkovodné ryby, zeleninový kari a lahodné dezerty.

Otázka: Mám potrebu víza, aby som navštívil Kratie?
Odpoveď: Áno, na vstup do Kambodže je potrebné vízum, ktoré si môžete získať buď pri príležitosti, alebo si ho môžete získať online pred odchodom.


Dovolenka Kambodža Kratie


Kambodža je jedinečná krajina s fascinujúcou históriou, kultúrou a krásou prírody. Najmenej navštevované mesto Kratie, sa nachádza na brehu rieky Mekong a ponúka nezabudnuteľnú dovolenku.

Krajina
Krietia sa nachádza najvýchodnejšie od hlavného mesta Phnom Penh a ocotiaťujú ju rieky Mekong a Kratie. Zveličujúcu divokú prírodu, súčasne s pokojnými scénami z vidieckeho života, robia z Kratie miesto, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu.

Ubytovanie
Počas pobytu v Kratie môžete zvoliť medzi hotelmi, hosťovskými domami alebo ubytovaním v kempe. Kempy sú najlacnejšou formou ubytovania. V Kratie nájdete množstvo hostelov a kempi pre turistov, ktorí chcú zažiť autentické dobrodružstvo. Ľahko si však nájdete aj množstvo luxusných hotelov, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí preferujú komfort a relaxáciu.

Aktivity
Hlavnou turistickou atrakciou v Kratie, je pozorovanie delfínov v rieke Mekong. Tento konkrétny druh delfínov, ktoré sú ohrozený , nájdete len v tejto oblasti. Spoločne s delfínmi sa môžete vybrať na rybačku na tradičných člnkoch, ktoré sú charakteristické pre tento kraj.

Zaujímavosti
Pri návšteve Kratie určite nevynechajte prechádzku po nádhernom parku Mekong. Prejdite sa po pešej zóne, ktorá sa nachádza pozdĺž rieky. Počas cesty zverejte odhalovať tradičné domy Kambodžanov. Tiež nevynechajte chrámy, múzeá a záhrady.

Kuchyňa
Kambodža má jedné z najlepších kuchýň na svete. Odporúčam vyskúšať jedlo v menších reštauráciách alebo od miestnych predavačov, ktoré ponúkajú autentické kambodžské jedlá. V menu by ste sa mali rozhodne dobre pozrieť, pretože v Kratie sa jedlá pripravujú z riečnych plodov, ktoré nájdete len v tejto oblasti.

Záver
Veľa ľudí nevie, že v Kambodži je okrem slávnej Angkor Wat množstvo iných miest, ktoré stojí za to navštíviť, a Kratie je jedno z nich. Ak by ste sa chceli vyhnúť turistickým zónam a spoznať autentické miesta, Kratie je perfektnou voľbou pre vás. Navyše, je tu toho veľa na objavovanie — jedinečne krásna príroda, delfíni a mnoho ďalších nádherných lokalít. Kratie je skutočne klenotom Kambodže.


Počasie Kambodža Kratie


Kratie je jedno z najchladnejších miest v Kambodži, ale aj tak teploty sa pohybujú v lete medzi 27 až 29 stupňami Celzia. V zime teploty klesajú na 19 až 23 stupňov Celzia. Počas celého roka je Kratie veľmi vlhké a daždivé.

Kratie sa nachádza na východoslovenskej plato v blízkosti rieky Mekong, a preto má subtropické podnebie. V lete tu prichádzajú horúce a vlhké vetrné prúdy, ktoré spôsobujú časté búrky a silné dažde. V zime tu prichádzajú suchšie vetrné prúdy, ale aj táto sezóna je veľmi vlhká.

Najhoršie počasie v Kratie môže byť typické pre obdobie monzúnov, ktoré zvyčajne trvá od mája do októbra, kedy tu môže byť až 80 percent vlhkosti a často sa vyskytujú búrky a silné dažde. V tomto období je v Kratie veľa záplav a cesty môžu byť zatopené.

Najlepším obdobím pre návštevu Kratie je medzi novembrom a februárom, keď je počasie suchšie a menej vlhké. Táto sezóna predstavuje pre Kratie aj najvyšší turistický dopyt, preto odporúčame rezervovať si ubytovanie vopred.

Celkovo, Kratie má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou počas celého roka. Obdobie medzi novembrom a februárom je ideálne na návštevu a objavovanie krás tejto krajiny. Ak plánujete návštevu Kratie v lete alebo počas daždivých mesiacov, nezabudnite si zobrať príslušné oblečenie a obuv a pripravte sa na časté búrky a silné dažde.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky