Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Keňa Marsabit National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Marsabit National Park


1. Aká je poloha Marsabit National Park?
Marsabit National Park sa nachádza v Keni, v hornatom horskom masíve Marsabit.

2. Aké sú poplatky za vstup do parku?
Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od návštevníka. Pre miestnych obyvateľov sú vstupné poplatky lacnejšie ako pre zahraničných turistov.

3. Môže sa v parku táboriť?
Áno, turisti môžu táboriť v parku. Park disponuje táboriskami a kempmišti, ktoré sú vybavené základnými zariadeniami.

4. Aké zvieratá môžeme v parku vidieť?
V parku sa nachádza množstvo druhov zvierat vrátane gepardov, lesov, slonov, paviánov, gaziel a hyen.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepší čas na návštevu parku je počas suchého obdobia, od decembra do marca. V tomto období sú cesty prechodné a viditeľnosť je najlepšia.

6. Ako dlho by som mal zostať v parku?
Odporúča sa zostať aspoň dva dni, aby ste mohli vidieť všetky atrakcie a zvieratá.

7. Je v parku dostupná WiFi pripojenie?
Nie, v parku nie je dostupné WiFi pripojenie.

8. Čo by som si mal so sebou priniesť do parku?
Odporúča sa priniesť so sebou dostatok vody, slnečné okuliare, klobúk alebo čiapku, repelent a pohodlné oblečenie a obuv pre turistikou.

9. Aké aktivity sú v parku dostupné?
Turisti si môžu v parku vychutnať rôzne aktivity vrátane turistiky, sledovania zvierat a pozorovania vtákov.

10. Aké sú prísne pravidlá parku?
V parku platí prísne pravidlá, vrátane zakazu kempovania mimo určených oblastí, primitívneho zberu dreva a plienenia. Turisti musia dodržiavať všetky pravidlá a nariadenia parku.


Dovolenka Keňa Marsabit National Park


Marsabit National Park v Keňe - jedinečná dovolenka

Marsabit National Park je jedným z najkrajších parkov v Keňe a určite stojí za to ho navštíviť. Park leží v severnom Keňe a prevažne tvorí pohorie s vysokými horami a krátermi. Je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, ktoré nie sú v iných častiach Keňe tak bežné.

Park ponúka imponujúci pohľad na množstvo zvieraťa, ktoré tu prebývajú. Tu stretniete slony, levov, gepardy a mnoho ďalších druhov. Okrem toho je to ideálne miesto na pozorovanie vtákov, vrátane vzácnych vrstevníc.

Rovnako ako v iných národných parkoch v Keňe, aj v Marsabit National Park sa môžete vydať na safari a obdivovať krásnu prírodu na vlastné oči. Park ponúka množstvo miest na kempovanie, takže si môžete užiť aj noc v prírode.

Okrem safari ponúka park aj mnoho iných zábavných aktivít, ktoré si môžete užiť počas vašej dovolenky. Môžete sa vydať na prechádzku po parku, navštíviť miestne dediny a spoznať kultúru miestnych obyvateľov alebo sa vydať na horolezeckú výpravu a preskúmať miestne hory.

Ak milujete prírodu, fauna a flóra, pak sa určite zíde navštíviť Marsabit National Park v Keňe, aby ste sa zoznámili s prekrásnou krajinou a miestnymi zvieratami. Táto dovolenka určite zanechá pre veľa rokov nezmazateľné zážitky a spomienky v srdci.


Ubytovanie Keňa Marsabit National Park


Marsabit National Park sa nachádza na severe Keňy, v okrese Marsabit. Tento národný park je domovom niekoľkým ohrozeným druhom, ako napríklad nosorožcom bielym či gepardom. Keďže marsabitský národný park je značne odľahlá a neobydlená oblasť, ubytovanie pre turistov tu nebolo až také bežné. V súčasnosti však existuje niekoľko možností, ako si tento krásny kút Afriky vychutnať.

Prvou možnosťou je tá krajšia a pohodlnejšia, avšak aj drahšia a to v podobe lodže. Do lodže dorazíte po niekoľkohodinovom pohybe po kamenistých a prašných cestách. Priamo pri-parku sa nachádza "Marsabit Lodge". V zariadení sa nachádza klimatizované apartmány s výhľadom na park, vlastná kúpeľňa, kúpeľňa s horúcou vodou a toaletné potreby. Večera, raňajky a občerstvenie sú súčasťou ceny. Zákazníci si môžu vychutnať medzinárodné jedlá, ako aj tradičné africké pochutiny. K dispozícii je tiež bazén, kde si po náročnom dni v parku môžete odpočinúť. Návštevníci môžu tiež navštíviť etnické dediny a zoznámiť sa s kultúrou miestnych ľudí.

Druhou možnosťou je tá jednoduchšia a lacnejšia a to v podobe kempu. Kempi sú zvyčajne zriadené v priamom kontakt s prírodou, teda bez umelého osvetlenia, vody a elektrických prípojok. V Marsabit je kempovanie povolené len na určených miestach. Návštevníci si musia so sebou priniesť svoje ubytovacie prostriedky, ako sú stan, spacák a podobne. Vzhľadom k tomu, že v parku nie sú zriadené uzamykateľné vodné a elektrické prípojky, je vhodné si so sebou priniesť aj dostatok vody a potravín. V kempoch sa nachádzajú ohrádky na ohnište na opekanie a grilovanie, kde si návštevníci môžu pripraviť jedlo. Tiež je tu možnosť absolvovať safari a sezónne turistické aktivity.

Celkovo je ubytovanie v Marsabite pre turistov jedinečným zážitkom, ktorým si zaručene zapamätáte. Ako si vyberiete ubytovanie, záleží už iba na vás a vašich požiadavkách na pohodlie a komfort. Keď raz navštívite tento krásny kút Afriky, určite v ňom budete chcieť zostať dlhšie ako plánujete.


Počasie Keňa Marsabit National Park


Keňa je bezpochyby jednou z najkrajších krajín v Afrike. Krajina je známa pre svoje množstvo národných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú bohatú faunu a flóru. Jednou z týchto lokalít je Marsabit National Park, ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti Keňy.

Marsabit National Park sa nachádza na rozlohe 1500 kilometrov štvorcových a je zasadená medzi kopcami, ktoré sa tyčia nad opusteným a polopúštnym krajom. Toto miesto je domovom množstva zvierat, ako napríklad levov, gepardov, slonov, zemeplochov, pštrosí a ďalších druhov. Park je známy aj pre svoju neobvyklú geológiu, najmä pre vyvýšeniny so zvláštnymi skálami a krátermi vyslovene ako piesok obarený slnkom.

Keňa sa nachádza v pásme rovníka, preto je tu počasie väčšinou horúce a suché. V Marsabit National Park je to trochu inak, pokiaľ ide o počasie. Park má klimatické vlastnosti, ktoré sú odlišné od zvyšku krajiny so striedaním suchého a daždivého obdobia.

S obdobím dažďov, ktoré trvá od marca do mája a späť v decembri a januári, miestne rieky a jazierka naplnia vodou a prinášajú revitalizáciu krajiny s výnimočnými zmenami. Týmto obdobím sa zvyčajne končí plodná sezóna pre zvieratá, ktoré budú teraz mať v rámci potravného reťazca jednoduchšie kvôli vodným zdrojom.

Čo sa týka obdobia sucha, ktoré trvá väčšinu roka a predovšetkým v období od júna do októbra, krajina je prevládajúco suchá a niekedy aj suchejšia, ako by si turisti predstavovali. Toto obdobie je pre park veľmi kritické a zvieratá sa snažia prežiť v takomto extrémnom prostredí. Preto je dôležité, aby turisti a návštevníci boli opatrní a dodržiavali pravidlá stanovené skúsenými turisticými sprievodcami, najmä pokiaľ ide o požiarne opatrenia.

Vyhliadky na návštevu Marsabit National Park sú celoročne a môže byť úžasné vidieť túto krásu vo všetkých ročných obdobiach. Ak ste plánovali návštevu tohoto parku čo najskôr, máte šancu zažiť dych berúcu krásu túry, poľovné výpravy a revolúcie v období dažďa a úchvatné výhľady a scenérie počas obdobia sucha.

Marsabit National Park je obzvlášť atraktívne miesto pre turistov, ktorí milujú prírodné krásy. Svojou nezvyčajnou geológiou a faunou, je to atraktívne miesto pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Ak hľadáte úžasnú dovolenku a zážitky, určite neváhajte navštíviť Marsabit National Park!


Letenka Keňa Marsabit National Park


Marsabit National Park is a hidden gem in Kenya for nature enthusiasts and animal lovers. This national park is located in the northern part of Kenya, bordering Ethiopia. It's a unique and diverse location that allows visitors to experience the beauty of Africa in a truly special way.

One of the reasons that Marsabit National Park is so special is the variety of landscapes it offers. From mountains to forests to desert-like regions, this park has it all. Visitors can expect to see everything from striking rock formations to lush greenery. The unique landscapes here are due in part to the fact that this area is part of an ancient volcano.

One of the primary draws for visitors to the park is the chance to see wild animals in their natural habitats. Marsabit National Park is home to a variety of incredible animals, including elephants, buffalo, giraffes, gazelles, and many more. Visitors can take guided tours of the park to ensure they see as many animals as possible.

But perhaps what makes Marsabit National Park truly special is the opportunity to connect with the local community. The park is home to a variety of local tribes who work as guides and caretakers. These tribal communities have lived in the area for generations and have a deep understanding of the park's unique ecosystems.

Visitors to Marsabit National Park can learn about the local tribes' history, traditions, and ways of life. They can experience traditional dances, cooking, and music. Visitors can also purchase handmade crafts and goods directly from the local community, which supports their way of life.

Getting to Marsabit National Park requires some planning, but it's well worth the journey. The nearest airport is in Nairobi, and from there, visitors can take a charter flight to Marsabit or drive themselves. The journey may be long, but the beauty and unique experiences that await make it all worthwhile.

In conclusion, Marsabit National Park is a truly special location in Kenya that offers a vast array of unique landscapes, wild animals, and cultural experiences. Visitors to this park can expect to be inspired, awed, and humbled by the beauty of the park and the warmth of the local community. Anyone planning a trip to Kenya should consider making Marsabit National Park one of their primary destinations.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky