Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kostarika Uvita

Ubytovanie Kostarika Uvita


Uvita v Kostarike je malebné mestečko, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokojnú a prírodnú atmosféru, s krásnymi plážami a množstvom možností na aktívny oddych a dobrodružstvo.

Ubytovanie v Uvita ponúka množstvo možností, od kempovania až po luxusné hotely. Väčšina turistov však uprednostňuje ubytovanie v krásnych apartmánoch alebo bungalovoch, ktoré sú roztrúsené v okolitom lese a ponúkajú skutočný zážitok z prírody.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie v Uvita je Cabina Las Palmas. Tieto bungalovy sú postavené z dreva a nachádzajú sa v blízkosti prekrásnej pláže Playa Chaman. Jeho majiteľ, ktorý je miestny obyvateľ, vám ochotne poradí, kde sa nájdu najlepšie miesta na surfovanie alebo kde sa dá pozorovať miestna exotická fauna.

Ďalšou možnosťou sú chaty v blízkosti národného parku Corcovado. Sú to izby v prírode, ktoré vám poskytnú ostrovný život za hranicami civilizácie. Môžete pozorovať opice a lenivcov, ktoré sa pohybujú vo vašom okolí.

Veľmi populárnou možnosťou sú aj apartmány Albergue Verde. Tento ekologický komplex ponúka ubytovanie v drevených bungalovoch, ktoré sú postavené v stredisku súkromnej záhrady. K dispozícii sú tiež bazény, ktoré sú napájané vodou z blízkych prameňov, ako aj kaviareň a práčovňa.

Ďalšou možnosťou sú luxusné hotely ako Hotel Kura, ktorý má krásny výhľad na útesy, alebo Hotel Cristal Ballena, ktorý ponúka pohľad na Tichomorský oceán. Tieto hotely vám poskytnú vysoký štandard ubytovania, ako aj moderné zariadenia a plnú obsluhu.

Ubytovanie v Uvita ale nie je len o hotely a bungalovy. Môžete si ísť pozrieť Pláž ballena, kde najmä v čase prílivu sa dá pozorovať tvar koryta veľkej veľryby. Prechádzajte priamo po pláži a skúste nájsť aspoň jeden tvar veľryby.

V Uvita sa nachádza aj veľa prírodnej krásy, ktorú môžete objavovať počas turistických výletov a túr. Môžete navštíviť národný park Corcovado, kde sa nachádza najväčšie množstvo druhov rastlín a zvierat v Kostarike. Ďalšie miesta, ktoré by ste nemali vynechať, sú vodopády Nauyaca a Catarata Uvita, kde si môžete vychutnať osviežujúce koupání v prírodných bazénoch.

V Uvita v Kostarike je teda mnoho možností ubytovania a okolité prírodné krásy, ktoré treba vidieť. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, rozhodne si tu nájdete všetko, čo by ste potrebovali na dokonalú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Uvita


Otázka: Aké je počasie v Uvite?
Odpoveď: Počasie v Uvite je tropické a vlhké s teplotami dosahujúcimi priemer 30 stupňov počas dňa a 20 stupňov v noci.

Otázka: Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Najlepšie je prísť do Kostariky cez medzinárodné letisko v San José a odtiaľ sa dostať autobusom alebo taxíkom do Uvity.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Uvite?
Odpoveď: Uvita ponúka množstvo aktivít ako potápanie, pozorovanie žralokov, surf a plážové hry ako aj turistiku po národných parkoch.

Otázka: Kde sa dá najlepšie nakupovať?
Odpoveď: V Uvite sa nachádza niekoľko miestnych obchodov ako aj trh, kde si môžete kúpiť domáce potraviny a suveníry.

Otázka: Aký je miestny jazyk a môžem sa spoliehať na angličtinu?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom v Kostarike je španielsky, ale mnoho ľudí hovorí aj anglicky, najmä v turistických oblastiach ako Uvita.

Otázka: Kde si môžem zmeniť peniaze?
Odpoveď: Banky a menové kancelárie sú k dispozícii v blízkej mestečku Dominical, kde si môžete zmeniť peniaze.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Uvite?
Odpoveď: Uvita ponúka množstvo reštaurácií s lokálnou aj medzinárodnou kuchyňou vrátane barov a plážových stánkov.

Otázka: Je možné si prenajať auto alebo je lepšie sa spoliehať na verejnú dopravu?
Odpoveď: Je možné si prenajať auto, ale aj doprava autobusom a taxíkmi sú k dispozícii. Vzhľadom na značné vzdialenosti v oblasti sa odporúča mať vlastné vozidlo, ak plánujete cestovať po celom regióne.


Dovolenka Kostarika Uvita


Kostarika je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín v Latinskej Amerike. Svojim návštevníkom ponúka nádherné pláže, dychberúcu prírodu, exotickú faunu a flóru a množstvo zaujímavých miest, ktoré je potrebné vidieť.

Jedným z týchto miest je Uvita, ktorá sa nachádza na juhozápade Kostariky. Ide o malé a pokojné mestečko, ktoré vyhľadávajú turisti, ktorí sa chcú vyhnúť rušným letoviskám.

Uvita je hlavne známa svojimi krásnymi plážami. Najpopulárnejšou z nich je pláž Playa Uvita, ktorá je obklopená prekrásnym pralesom a ponúka návštevníkom dokonalé miesto na oddych a relax. Pláž je veľmi široká a dlhá a okrem kúpania sa tu dajú aj šnorchlovať alebo surfovať.

Okolitá príroda ponúka nespočetné množstvo aktivít pre turistov. Môžete sa vybrať na prechádzku pralesom, kde môžete vidieť rôzne druhy vtákov a mačiek ako je ocelot alebo puma. Okrem toho sa tu nachádza aj NP Corcovado, jeden z najbiodiverzitnejších národných parkov na svete.

A ak ste fanúšikmi vodných športov, rozhodne sa vyberte na rafting na rieke Savegre alebo na prechádzku na lodi po rieke Sierpe, kde sa možno stretnete s krokodílmi alebo opicami.

Okrem nezabudnuteľného zážitku z prírody, si môžete vychutnať aj tradičné kostarické jedlá a pokúsiť sa o surfovanie. Uvita ponúka veľa možností na ubytovanie, od luxusných hotelov až po kempovanie pri pláži.

Ak hľadáte miesto pre oddych a relax, kde sa môžete pozrieť na krásy prírody a užiť si zážitky, ktoré nikdy nezabudnete, Uvita v Kostarike určite stojí za návštevu.


Počasie Kostarika Uvita


Kostarika Uvita je oblasť s viac-menej stálym počasím počas celého roka, s teplotami zväčša pohybujúcimi sa od 25°C do 29°C. Napriek tomu sa počas roka objavujú rôzne obdobia dažďov.

Obdobie sucha v Kostarike Uvita začína v decembri a končí v apríli. Toto obdobie je ideálne na plážové aktivity a turistika. Prší veľmi zriedkavo a teploty sú ešte trochu vyššie ako zvyčajne.

Od mája do novembra sa nachádza obdobie dažďov, keď môže pršať aj denne. Keďže priemerné teploty zostávajú vysoké, dažde zreflektujú skôr osvieženie a odklonenie od horúceho slnka, čo robí z tejto doby obľúbené obdobie pre turistiku.

Aj keď môže byť veľa amerických turistov a iných na tejto časti pobrežia, stále si môžete nájsť klbký, izolovaný priestor, kde môžete relaxovať a užívať si ticho pobrežia.

Ak kŕmte zvieratá v daždi, určite musíte dávať pozor na nebezpečie prílivu a odlivu, pretože štandardné miesta kŕmenia sú obvykle na brehu pláže.

Povolená pláž Costa Ballena v Uvite je okrem turistov oblúbená aj miestnymi obyvateľmi, ktorí Ti radi pomôžu pri nájdení skrytých pláží a umožnia tak návštevníkom objavovať najkrajšie miesta tohto úchvatného kúta Kostariky.

Počasie v Kostarika Uvita dokáže získať srdce každého návštevníka a poskytnúť mu ten nezabudnuteľný pocit, ktorý si bude pamätať takmer celý život.


Letenka Kostarika Uvita


Pláže s bielym pieskom, džungľa a horské vrchy s pestrou faunou a flórou – to všetko nájdete v Kostarike. Táto krajina strednej Ameriky ponúka nádherné prírodné scenérie, čarovné miesta a inšpirujúcu kultúru. Ak sa plánujete vybrať do Kostariky, nezabudnite navštíviť mestečko Uvita, ktoré patrí medzi skryté poklady tejto krajiny.

Uvita sa nachádza na juhu Kostariky a je ideálnym miestom pre dovolenku plnú relaxu. Môžete stráviť celé dni plávaním v tichom mori alebo prechádzkami po dlhom a krásnom pobreží plnom koralových útesov. Na miestnej pláži nájdete aj nádherné coral reef, ktoré sa stáva každým dňom viac populárnym miestom pre potápačov.

Ak máte radi prírodné krásy, nezmeškajte príležitosť navštíviť Corcovado National Park, ktorý sa nachádza len krátku vzdialenosť od Uvity. Tento park je jedným z najvýznamnejších prírodných rezervátov v celom kontinentálnom svete. V parku sa môžete baviť jednak vodopádmi, ale tiež hľadaním rôznych exotických rastlín a živočíchov, ako sú opice, jaguáre a krokodíly.

Omnoho ďalej od Uvity, ale tiež stojí za návštevu, je niekoľko pohorí a sopiek. Môžete sa teda vydať na túru do najbližšieho pohoria, alebo sa rozhodnúť pre návštevu niektorej z horiacich sopiek v kraji. Väčšina z nich ponúka ohromujúci pohľad a zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.

Kostarika má pre vašu dovolenku veľa ponúk, ale ak hľadáte miesto pre svoju dlho očakávanú dovolenku, Uvita môže byť práve tou správnou voľbou. S letenkami do tejto oblasti sa dá robiť výlet za skutočne výhodné ceny a kombinácia relaxu a zážitkov z prírody je stále dostupná pre každého.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky