Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kuba Guardalavaca

Počasie Kuba Guardalavaca


Guardalavaca je jedným z najkrajších letovísk Kuby a nachádza sa na východnom pobreží ostrova. Jeho nádherné pláže, čisté vody a pohostinní obyvatelia robia z tohto miesta dokonalé miesto pre dovolenku. Ak plánujete cestu do Guardalavaca, je dôležité vedieť, aké počasie môžete očakávať.

Kuba má subtropické podnebie, ktoré sa líši podľa ročného obdobia. Hlavné obdobie dažďov na Kube sa začína v máji a končí v októbri. Toto obdobie je tiež považované za obdobie hurikánov. Od novembra do apríla sa na ostrove nachádza suchšie počasie. Táto doba je tiež veľmi populárna pre turistov, ktorí sa radi bavia na pláži.

V Guardalavace je počasie celoročne teplé a vlhké kvôli jeho polohu na pobreží. Teploty sa pohybujú od 20 až do 30 stupňov Celzia, pričom letá sú o niečo horúcejšie ako zimy. Priemerný počet slnečných dní za rok je okolo 300 dní, takže tam môžete očakávať veľa slnka a jasné nebo.

Ak cestujete do Guardalavaca v období dažďov, nezabudnite si zobrať so sebou náhradné oblečenie a plášť, pretože príležitostné silné dážde môžu trvať niekoľko hodín a môžu byť dosť nepríjemné. V suchšom období si zasa nezabudnite vziať so sebou dostatočné množstvo opaľovacieho krému a vody, aby ste sa chránili pred slnečnými lúčmi.

V každom prípade je Guardalavaca krásne miesto na návštevu počas celého roka. Piesočnaté pláže, jasné modré more a teplé kubánske slnko vám poskytnú dovolenku snov. Vyberte si len obdobie, ktoré vám najviac vyhovuje a užite si krásy Kuby v Guardalavace.


Letenka Kuba Guardalavaca


Letenka do Guardalavaca na Kube je jednou z najžiadanejších leteniek na Karibiku. Tento malebný kút Kuby ponúka nádherné pláže s jemným pieskom a tyrkysovým morom, čarovné horské dedinky a históriu, ktorá siaha do doby koloniálneho španielskeho impéria.

Guardalavaca sa nachádza v provincii Holguín na východnom pobreží Kuby, kde sa stretáva Atlantický oceán s Karibským morom. Mesto je známe svojou krásnou plážou, jednou z najkrajších na Kube. Pláže Guardalavaca sa skladajú z dvoch hlavných pláží, Playa Guardalavaca a Playa Pesquero. Obe pláže sú priestranné a ponúkajú množstvo možností na rôzne vodné aktivity vrátane plávania, potápania a rybačky. Okrem toho sú k dispozícii aj plážové prechádzky a rôzne športové aktivity.

K dispozícii sú aj rôzne hotely v oblasti Guardalavaca, ktoré zahrňujú od malých butikových hotelov až po luxusné all-inclusive letoviská. Väčšina hotelov ponúka tiež množstvo možností na zábavu a rekreáciu, vrátane tučniakov a šnorchlovania.

Okrem pláže a hotelov ponúka Guardalavaca aj niekoľko turistických atrakcií. Západne od mesta sa nachádza Sierra Cristal, ktorá je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov a rastlín. Okrem toho je tu aj Parque Nacional Alejandro de Humboldt, oblasť chránená UNESCO, ktorá je domovom rôznych druhov endemických rastlín a zvierat.

Ak hľadáte prekrásne miesto na oddych s plážou, historickou atmosférou a nádhernou prírodou, letenka do Guardalavaca na Kube bude tou správnou voľbou. S množstvom možností na zábavu a rekreáciu, čarovnou kultúrou a fantastickými hotelovými ponukami, vám Guardalavaca poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Kuba Guardalavaca


Kuba je ostrov, ktorý ponúka nádheru, zábavu, kultúru a neuveriteľné pláže s hriešne jemným bielym pieskom. V jednej z najkrajších častí Kuby sa nachádza miesto s menom Guardalavaca, ktoré sa nachádza asi 72 km od mesta Holguín.

Guardalavaca sa nachádza na severovýchodnej pobrežnej časti Kuby a ponúka turistom neskutočné krásy. Pláže sú úchvatné a ich krása vás ohromí. Svojou jemnosťou a čistotou si získavajú srdcia návštevníkov z celého sveta.

Najznámejšou plážou v tomto regióne je Playa Guardalavaca. Táto pláž je populárna medzi turistami, pretože ponúka aktivitu plážového volejbalu, jogy alebo len pohodu a oddych. Turisti si môžu vychutnať aj kúpanie v krásnom azúrovom mori.

Ďalšie pláže v tejto oblasti sú Pesquero, Playa Esmeralda a Playa Turquesa. Každá z nich má svoje špecifiká a určite si získajú vaše srdce.

Guardalavaca ponúka aj možnosť prenajať si katamarán a vyskúšať si rôzne vodné športy, ako je napríklad windsurfing alebo jachting.

V tomto regióne nájdete aj niekoľko historických pamiatok a miest. V blízkosti sa nachádza Národný park Bahia de Naranjo, kde si môžete prehliadnuť kamenné útesy a skály s úchvatnými výhľadmi na mora a okolitú prírodu.

Pobyt v Guardalavace ponúka aj kulinárske zážitky. Najznámejšie sú kubánske reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné jedlá, ako napríklad ryžu s fazuľou, prosciutto alebo guacamole.

Takže ak hľadáte miesto na relax a oddych, Guardalavaca je skvelou voľbou pre vás. Nádherne krásne pláže, množstvo aktivít na vode a ukážky kubánskej kultúry vás uistia, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Kuba Guardalavaca


Guardalavaca je nádherné letovisko nachádzajúce sa na severovýchode ostrova Kuba, kde si môžete užiť slnečné pláže, vody Karibiku a okúsiť miestnu kubánsku kultúru. V tomto článku sa zameriame na možnosti ubytovania, ktoré Guardalavaca ponúka.

Majestic Colonial Guardalavaca

Majestic Colonial Guardalavaca je väčší, luxe rezort, zameraný na pohodlie svojich hostí. Nachádza sa priamo na pláži a ponúka širokú paletu možností, ako si užiť vašu dovolenku. K dispozícii sú rôzne možnosti stravovania, ako aj možnosti wellness a relaxácie v spa. Majestic Colonial Guardalavaca určite patrí k najlepším možnostiam ubytovania v Guardalavaca.

Hotel Playa Pesquero

Hotel Playa Pesquero sa nachádza priamo na pláži v letovisku Guardalavaca. Je to rezort, ktorý sa zameriava na rodiny a ponúka množstvo aktivít pre deti aj dospelých, vrátane tobogánov priamo v bazéne. Samozrejmosťou sú ďalšie športové aktivity, ako sú plážový volejbal alebo lekcie tance. Hotel Playa Pesquero je perfektnou voľbou pre tých, ktorí chcú tráviť aktívne dovolenky.

Iberostar Selection Holguin

Iberostar Selection Holguin je krásny hotelový komplex v Guardalavaca, ktorý ponúka celkovú relaxačnú atmosféru. Zariadenie ponúka výber z 470 izieb, vrátane izieb štandardnej kategórie aj apartmánov. Hotel má plážovú časti, bazény a bazénový bar, ako aj večerné zábavy a kulinárske výlety do kubánskej kuchyne.

Sol Rio de Luna y Mares

Sol Rio de Luna y Mares sú dva hotely v jednom, ktoré ponúkajú rôzne zážitky pre svojich hostí. Obe hotely majú prístup k pláži a ponúkajú širokú škálu aktivít, vrátane rôznych športových aktivít na pláži a na báze. Tento hotelový komplex je ideálnym miestom pre páry aj rodiny.

Všetky tieto hotely určite stoja za to vyskúšať, ak hľadáte ubytovanie v Guardalavaca. Každý z nich ponúka niečo iné a preto sa opýtajte sami seba, aký typ dovolenky by ste najradšej strávili, aby ste sa rozhodli pre ten správny. Keď už máte ubytovanie zabezpečené, nezabudnite si užiť prekrásne prírodné scenérie a kubánsku kultúru, ktoré Guardalavaca ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Guardalavaca


Otázka: Aké sú najlepšie aktivity v Kube Guardalavaca?

Odpoveď: V Kube Guardalavaca môžete robiť rôzne aktivity vrátane potápania, plážového volejbalu, windsurfingu, tenisu a golfu. Môžete tiež ísť na miestne výlety ako návštevu miestnych dedín a miestnych trhov.

Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Kuby Guardalavaca?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Kuby Guardalavaca je od decembra do apríla, keď je tam suchšie počasie a teploty sú prijateľnejšie.

Otázka: Aké sú miestne reštaurácie a aké jedlá by som si mal vyskúšať?

Odpoveď: V Kube Guardalavaca je veľa italských, kubánskych a miestnych reštaurácií. Mali by ste si vyskúšať miestne pokrmy ako napríklad rizoto s chobotnicou, morušový chlieb, grilovanú morskú rybu a kubánsky obľúbený guanajo.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Kube Guardalavaca?

Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Kube Guardalavaca sú trhoviská a miestne obchody, kde si môžete kúpiť unikátne suveníry a miestne výrobky. Môžete tiež navštíviť miestne obchody so značkovým tovarom a umelecké galérie.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Kube Guardalavaca?

Odpoveď: V Kube Guardalavaca sú k dispozícii luxusné rezorty, hotely a apartmány. Najlepšie miesta na ubytovanie sa však môžu líšiť podľa vášho rozpočtu a požiadaviek. Niektoré z najlepších miest na ubytovanie sú Sol Rio Luna y Mares, Melia Las Dunas, Memories Holguin a Brisas Guardalavaca.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky