Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Libanon Deir el Qamar

Dovolenka Libanon Deir el Qamar


Dovolenka v Libanone - Deir el Qamar

Libanon je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa len nedávno začala predstavovať turistom. Medzi týmito miestami nájdete aj oblasť Deir el Qamar, ktorá ponúka krásne štvrte a reštaurácie a historické pamiatky.

Deir el Qamar leží v pohorí Chouf Mountains, 45 km južne od Bejrútu. Jeho názov pochádza z arabčiny a znamená "kláštor mesiaca". Tento názov sa získal vďaka jeho dôležitosti ako miesta pôsobenia majstrov islamskej astronómie. V súčasnosti je Deir el Qamar uvedený ako dedina v UNESCO zozname dedín svetového dedičstva.

Na dovolenke v Deir el Qamar sa môžete tešiť na množstvo atrakcií. Toto miesto má krásne starobylé budovy, z ktorých mnohé sú pamätihodnosti, a ktoré pritiaholo mnoho turistov z celého sveta. Napríklad, majestátne paláce, ktoré sú na mnohých listinách, ako je Zakhrieh Palác. Tento palác belí v celom areáli Deir el Qamar a jeho krásna stavba ponúka veľa kultúry tohto miesta.

Okrem toho Deir el Qamar je bohaté na kuchyňu, ktorá ponúka mnoho tradičných jedál, ktoré vyvolávajú pôvabné chute v každom z turistov. Zvlášť populárna tu je libanonská kuchyňa, kde majú túto oblasť množstvo dobrých reštaurácií, ktoré ponúkajú tímu, ktorý sa snaží nájsť autentické a pôvabné miesto na výlet.

Deir el Qamar ponúka aj vynikajúce letné mesiace a okrem gastronómie môžete nasávať krásy prírody, ktoré sú obklopené pohorím Chouf Mountains a kde turisti môžu ísť na výlety, či už pešo alebo na bicykli. K dispozícii sú aj rôzne turistické chodníky, ktoré si môžete prejsť s pomocou miestnych sprievodcov.

V Deir el Qamar, máte prístup k veľa zaujímavostiam v pohromách okolí, ako je napr. chrám sv. Mikuláša, kde nájdete množstvo historických artefaktov aj z iných oblastí Libanonu.

Celkovo z toho vyplýva, že dovolenka v Libanone - Deir el Qamar sa určite oplatí, pretože ponúka krásne miesta a kvalitnú kuchyňu a nie je príliš náročná na peniaze. Podobné miesta v Libanone môžu byť drahšie, a to najmä ak sa jedná o letné mesiace, kedy je návštevnosť najvyššia. Ale Deir el Qamar je mesto, ktoré stojí za to vidieť a skúmať jeho krásy a kultúru, a to bez ohľadu na ročný čas.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Deir el Qamar


1. Kde sa nachádza Deir el Qamar?
Deir el Qamar sa nachádza v Libanone, v provincii Jabal Lubnan, asi 40 km južne od Bejrútu.

2. Aké je hlavné historické zaujímavosťou Deir el Qamru?
Deir el Qamar bola niekoľko storočí hlavným mesto Druzie, a je známa svojimi kamennými palácami a domami, starobylými kostolmi a mešitami a úzkymi kamennými uličkami.

3. Môže sa Deir el Qamru navštíviť?
Áno, Deir el Qamru je otvorená pre návštevníkov a turistov, ktorí si chcú prezrieť jej historické pamiatky a prírodné scenérie.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Deir el Qamru?
Najlepšie miesta na návštevu v Deir el Qamru zahŕňajú tradičné paláce Obaydat a Fakhreddine, kostol svätej Anny a mešitu Emir Fakhreddine.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Deir el Qamru?
Najlepšia doba na návštevu Deir el Qamru je v lete, keď je teplo a sú otvorené pláže. Na jeseň a na jar je tiež veľmi príjemne. V zime môže byť chladno a obdobie dažďov môže spôsobiť problémy s dopravou.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Deir el Qamru?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Deir el Qamru, je autom alebo taxíkom z Bejrútu alebo z iných miest v Libanone. Môžete tiež cestovať autobusom alebo dolmusom, ale je to pomalší spôsob cestovania.

7. Potrebujem si kúpiť vstupenku na návštevu Deir el Qamru?
Nie, nie je povinné si kúpiť vstupenku na návštevu Deir el Qamru, ale niektoré z jeho atrakcií môžu mať vstupné. Mali by ste sa informovať o danej atrakcii pred návštevou.

8. Ako sa dostať z Deir el Qamru do iných častí Libanonu?
Hlavnou dopravnou sieťou v Libanone sú autobusy, dolmusy a taxíky, ktoré vás môžu odviezť do miest, akými sú Bejrút alebo Tripolis. Tiež sa môžete rozhodnúť pre auto požičanie alebo prenájom motocyklov pre viac nezávislosti.


Ubytovanie Libanon Deir el Qamar


Deir el Qamar je krásne historické mesto nachádzajúce sa v južnom Libanone, len 40 kilometrov juhozápadne od Bejrútu. Toto malebné mestečko je obklopené nekonečnými olivovými hájmi a kopcami s výhľadom na údolie Bejrútu. Deir el Qamar s prevládajúcim rytierskym charakterom ponúka návštevníkom možnosť byť ochutnávkou starobylého libanonského životného štýlu obohateného o okúzľujúcu prírodu a horské prostredie.

Deir el Qamar bol v minulosti miestom mnohých bojov, z ktorých mnohé sa časom stali historickými udalosťami. Tento bohatý historický kontext priniesol do mesta množstvo pamiatok a zaujímavostí. Jednou z najnavštevovanejších pamiatok v meste je Palác Fakhreddine, ktorý bol postaven pred viac ako 400 rokmi a je považovaný za jeden z klenotov libanonskej architektúry. Pre túto pamiatku je charakteristické nezvyčajné umiestnenie nekolko samostatných budov, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné, ale predstavujú súčasť toho istého paláca. Palác slúžil ako sídlo Fakhreddineho, ktorý bol jedným z najsilnejších libanonských vojvodov a bol klíčovou postavou pri vytváraní a rozširovaní Osmanovského impéria.

Svoj príbeh má aj zámok Beiteddine, ktorý bol postavený v polovici 19. storočia a je obklopený nádhernými záhradami. Interiér zámku Beiteddine je zdobený orientálnou výzdobou a umením, ktoré obsahuje najmä perzské kobere a osmanske steny. Okrem palácov a zámkov návštevníci mesta Deir el Qamar môžu tiež navštíviť starobylé kostoly a mešity.

Po návšteve pamiatok a kostolov môžete relaxovať v miestnych kaviarňach, ktoré ponúkajú extra kvalitnú arabskú kávu a karamelovej farby tabak. Praktická vec, ktorú návštevníci môžu využiť je ubytovanie v levantskom štýle, ktoré je v meste hojne dostupné. Ubytovanie v typických libanonských domoch s klenutom stropom a terasami s výhľadom na okolité hory pôsobí veľkoryso a štýlovo.

V deň s koncom týždňa si môžete užívať tradičné libanonské jedlá v miestnych reštauráciách. V jedálniach sa nachádza veľa rôznych jedál, ako napríklad ovocie, zelenina, hydina, ale aj rôzne druhy mäsa. Každé jedlo je dôkladne dochutené remeňovia, ktorí neváhajú svoju prácu dokonovať celý deň.

Deir el Qamar je skutočne miesto, kde sa môžete vrátiť do minulosti a zažiť autentickú libanonskú kultúru v plnej paráde. Tak zarezervuj labanon turné a spoznaj toto historické miesto, ktoré ti zaručene zanechá nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Libanon Deir el Qamar


Libanon a jeho mesto Deir el Qamar ležia v severovýchodnej Afrike a sú obklopené Stredozemným morom na západnej strane. Tento región má subtropické stredomorské podnebie, s horami, zelenými údoliami a krásnymi plážami.

Od decembra do marca je v tejto oblasti zima, s teplotami okolo 10-15 stupňov Celzia v noci a 15-20 stupňov Celzia počas dňa. Môže byť občas zamračené, s občasnými príležitostnými zrážkami.

Od apríla do mája sú teploty o niečo vyššie a prvá polovica tohto obdobia ponúka cez deň teploty okolo 20 stupňov Celzia. Druhá polovica tohto obdobia prináša teplejšie a suchšie počasie, s teplotami stúpajúcimi na 25-30 stupňov Celzia.

Letné mesiace júl a august v Deir el Qamar prinášajú najvyššie teploty, s teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia vo väčšine dňov. Nočné teploty v lete sa pohybujú okolo 20-25 stupňov Celzia. Letné obdobie je typické pre suché a slnečné počasie.

Od septembra do novembra sa teploty znova začínajú postupne znižovať, ale sú stále príjemné, s teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia cez deň. Nočné teploty môžu byť o niečo chladnejšie a v tomto období sa môže objaviť občasný dážď.

Celkovo Deir el Qamar ponúka krásne a príjemné počasie počas celého roka. Najvhodnejšie obdobie na návštevu je apríl, máj, september a október, keď sú teploty príjemné a môžete si vychutnať krásne výhľady a atrakcie, ktoré mesto ponúka.


Letenka Libanon Deir el Qamar


Deir el Qamar je jedným z najkrajších miest v Libanone. Tento historický a kultúrny skvost leží priamo v srdci pohoria Chouf, v ktorej sa nachádza aj najväčší dubový les v krajine. Deir el Qamar, ktorého názov v preklade znamená "Kláštor mesiaca", je malé a malebné mestečko, ktoré láka turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Deir el Qamar, budete potrebovať letenky do Libanonu. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od cestovnej sezóny a predajcu, no v súčasnosti je možné nájsť veľa lacných leteniek do Bejrútu, ktorý je asi hodinu jazdy od Deir el Qamar. Po príchode do Bejrútu sa môžete rozhodnúť pre prenájom auta alebo si zabezpečiť dopravu do Deir el Qamar od niektorého z miestnych prepravcov.

Keď sa dostanete do Deir el Qamar, zahnete sa do starobylých uličiek a spoznáte nové svety. Na každom rohu sa pristavíte, aby ste si mohli vychutnať krásy architektúry a pozrieť si miestne histórie. V meste je množstvo historických budov, ktoré pochádzajú z obdobia osmanského impéria. Navyše, Deir el Qamar bol kedysi hlavným mestom Libanonu a domovom guvernéra. Preto je tu mnoho miest, ktoré reflektujú bohatú históriu tohto miesta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Deir el Qamar počas letného obdobia, nezabudnite si obuv, ktorú máte vo vašom kufri vypiť a trekovať v čarovných okoliach hory Chouf. Tu môžete spoznať najväčší dubový les v Libanone a užiť si výhľady na nádherné vodopády.

Deir el Qamar je tiež skvelým miestom pre milovníkov gurmánskej kuchyne, kto majú radi libanonské pokrmy. Miesta v meste ponúkajú fantastické jedlá, ako sú napríklad shawarma alebo hummus. Tiež si tam môžete vychutnať jahody, ktoré sú tu veľmi populárne.

V Deir el Qamar si môžete užiť tichú atmosféru a úžasnú prírodu, ale aj živý nočný život. Miestne bary a reštaurácie sú miestami pre turistov, ktorí by chceli zažiť zabavu a radosť z noci pod hviezdami.

Takže neváhajte a nakúpte si letenky do Libanonu a vyberte sa do Deir el Qamar, kde si môžete vychutnať krásy tejto krajiny. S určitosťou nebudete mať nijakého ľutovania, že ste sa rozhodli navštíviť tento kúsok raja v krajine Stredného východu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky