Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Libanon Horsh Beirut

Počasie Libanon Horsh Beirut


Libanon je krajina s rôznorodou prírodou a tým pádom aj s rozmanitým počasím. Od hôr až po pobrežie, od suchých a horúcich dní po daždivé a chladné dni, Libanon má určite niečo pre každého.

Horsh Beirut je veľký verejný park na juhovýchodnom okraji Bejrútu a je obľúbeným miestom pre prechádzky a aktivity na čerstvom vzduchu. Z hľadiska počasia v Horsh Beirut sa dajú rozdeliť tri ročné obdobia: letné, jeseň/zima a jar.

Letné obdobie v Horsh Beirut je veľmi teplé a suché. Teploty sa pohybujú medzi 25 až 35 stupňami Celzia a takmer vôbec neprší. Pretože park je obklopený stromami, ktoré dodávajú príjemný tieň, mnoho ľudí sem prichádza, aby sa vyhli horúcemu mestskému podnebiu.

Jeseň a zima v Horsh Beirut sú obdobím, keď príde niekoľko daždivých dní, ale teploty sú stále relatívne teplé. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia a niekedy môže byť trochu chladnejšie. Hoci to môže byť obdobie so silnejšími vetrami a dažďom, krásne farebné lístie stromov dokáže tento park ešte viac oživiť.

Jar v Horsh Beirut je veľmi krásna a kvôli svojej klíme je to najlepší čas na návštevu parku. Teploty sú miernymi 20-25 stupňami Celzia a po zimných mesiacoch park ožíva s kvitnúcimi stromami a rôznymi druhmi kvetín a bylín.

Celkovo je počasie v Horsh Beirut veľmi príjemné a záleží od ročného obdobia, kedy sem prídete. Či už sa jedná o chladnejšie mesiace, kedy sa môžete tešiť na farebné lístie, alebo teplé letné dni, keď sa môžete vyhnúť mestskému hluku, Horsh Beirut je skvelým miestom na spojenie s prírodou a na relax.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Horsh Beirut


Q: Kde sa nachádza Horsh Beirut?
A: Horsh Beirut sa nachádza v Libanone, v hlavnom meste Bejrút.

Q: Aké je veľké Horsh Beirut?
A: Horsh Beirut je najväčší verejný park v Bejrúte s rozlohou 300 hektárov.

Q: Čo môžem robiť v Horsh Beirut?
A: V parku si môžete oddýchnuť, prezerať si záhrady a námestia, navštíviť múzeum prírody alebo si zahrať šport.

Q: Je vstup do parku bezplatný?
A: Áno, vstup do parku je bezplatný.

Q: Kedy je park otvorený?
A: Park je otvorený každý deň od 6:00 do 18:00.

Q: Je v parku k dispozícii parkovanie?
A: Áno, v parku je možné parkovať, ale parkovanie je platené.

Q: Sú v parku nejaké obmedzenia?
A: Áno, v parku sú určité obmedzenia, napríklad zakázané sú cyklistika, piknikovanie a používanie ihrísk mimo určených hodín.

Q: Je v Horsh Beirut zabezpečená bezpečnosť?
A: Áno, v parku je prítomnosť policajtov a bezpečnostných zariadení, aby sa zabezpečila bezpečnosť návštevníkov.

Q: Môžem si v parku zapožičať bicykel?
A: Áno, v parku je možné si zapožičať bicykel na dobu jednej hodiny.

Q: Je možné si v parku niečo kúpiť na občerstvenie?
A: Áno, v parku je niekoľko stánkov s občerstvením a pitím.


Dovolenka Libanon Horsh Beirut


Napriek tomu, že Libanon je menej známou turistickou destináciou v Ázii, skrýva sa tu mnoho nádherných miest, ktoré možno objaviť. Jedným z nich je krásny park Horsh Beirut, ktorý je zároveň jedným z najobľúbenejších miest v krajine.

Park Horsh Beirut je zaujímavý tým, že sa nachádza priamo v srdci Bejrútu, a predstavuje tak príjemnú únikovú destináciu z každodenného ruchu a zhonu veľkomesta. Je to zelené útočisko v centre znečistenej a preplnenej metropoly s plne upravenými záhradami, fontánami a cyklostezkami.

Park bol otvorený pre verejnosť v roku 2001 a odvtedy je obľúbeným miestom pre každodenné prechádzky, pikniky a relaxáciu. S rozlohou 30 hektárov ponúka návštevníkom množstvo príležitostí na oddych a zábavu. V parku sa nachádza niekoľko detských ihrísk, bežeckých dráh, futbalové ihrisko, basketbalové kurty, cyklotrasy a dokonca aj koňské jazdy.

Okrem toho je park domovom pre viac ako 600 druhov rastlín a zvierat, vrátane zriedkavých vtákov a korytnačiek. V parku sa nachádza aj malé jazierko s rybkami a fontánami, ktoré by mohli zaujať obzvlášť deti.

Park Horsh Beirut je dokonalým miestom pre rodinné výlety, prechádzky s kamarátmi alebo romantické západy slnka s partnerom. Vstup do parku je bezplatný a je otvorený približne 363 dní v roku.

Dovolenka v Libanone môže byť príjemným a strhujúcim zážitkom, a tento park je jedným z miest, ktoré by ste mali určite navštíviť, ak ste v Bejrúte. Okrem toho, môžete sa ešte vybrať na ochutnávku miestnych delikates v tradičných libanonských reštauráciách alebo navštíviť iné krásne miesta v krajine. Libanon sa totiž pýši aj krásnym pobrežím , ktoré si zaslúži Vašu pozornosť.


Ubytovanie Libanon Horsh Beirut


Horsh Beirut je jedným z najväčších verejných parkov v Libanone. Často ho nazývajú Lungs of Beirut, pretože ponúka útočisko pred znečisteným mestským ovzduším. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber medzi mnohými možnosťami.

Mnohé hotely sú situované v blízkosti tohto parku, takže nebudete mať problém nájsť si ubytovanie na základe svojich požiadaviek. Ak preferujete exkluzívne ubytovanie, tak môžete zvoliť hotel Le Bristol, ktorý sa nachádza nedaleko Horsh Beirut. Tento hotel ponúka vírivku na streche hotela, kde si môžete vychutnávať výhľad na park a mesto.

Ak vám vyhovuje menej luxusné ubytovanie, máte na výber medzi mnohými inými možnosťami, vrátane Hotel Al Bustan, Four Points by Sheraton, Appartement Apartment Beirut a ďalšími. Tieto hotely ponúkajú priemerné vybavenie, ale vzhľadom na ich nízku cenu sa takéto ubytovanie určite oplatí.

Pre tých, ktorí preferujú klasické ubytovanie v hoteloch nie je jediná možnosť. Ak milujete prírodu a radi sa uchyľujete k prírodným elementom, tak môžete zvoliť ubytovanie v chatkách. V Horsh Beirut nájdete mnoho chatiek, ktoré poskytujú pohodlné a útulné ubytovanie pre vaše dovolenkové pobyty. Tieto chatky sú situované v blízkosti parku a majú vybavenú kuchyňu, spoločenskú miestnosť a priemerné vybavenie. Toto ubytovanie je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi a priateľov.

K dispozícii sú tiež mnohé ponuky ubytovania s rôznymi cenovými kategóriami a časť mesta s rôznymi identitami, takže si môžete vybrať miesto, ktoré najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

V každom prípade, ak si chcete vychutnať kľudný pobyt v blízkosti prírody, Horsh Beirut je miesto, kde by ste mali byť. Ak hľadáte ubytovanie, máte na výber z mnohých možností v rôznych cenových kategóriách a rozmach mesta vám poskytuje absolútny zážitok z vašej dovolenky.


Letenka Libanon Horsh Beirut


Ak hľadáte nezvyčajnú destináciu, obohatenú o bohatú kultúru a históriu, možno by ste mali uvažovať o ceste do Libanonu. A ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, miesto na ktoré by ste sa nemali pozerať, je Horsh Beirut.

Horsh Beirut je neobvyklý, zelený park ležiaci v srdci hlavného mesta, Bejrútu. Vytvorený v roku 1932, tento park bol založený ako výskumné stredisko pre rostliny a zvieratá, a časom sa stal miestom oddychu a relaxu pre miestnych aj turistov.

Keďže Libanon je známy bohatou flórou a faunou, Horsh Beirut ponúka okrem atraktívneho vzhľadu aj jedinečnú príležitosť na skúmanie rastlinného a živočíšneho života. Okrem toho, v parku sa nachádza aj vzdelávacie centrum, kde môžete získať vzdelanie o druhoch zvierat a rastlín, ktoré sa snaží park ochrániť.

Návštevníci parku môžu chodiť po zelených chodníkoch, relaxovať pod stromami alebo sa vydovať na piknik. Najväčším lákadlom parku však sú nehora, tisícky kvetov a dobre udržiavané záhony, ktoré sú príjemné pre oko a dokazujú, že návšteva parku stojí za to. Najmä vlani, keď sa dostatočne zregeneroval vďaka obnove po dlhom období vojny a nedostatok zdrojov.

Hoci Libanon prežil viac ako dvadsať rokov občianskej vojny, neznamená to, že by sa krajina zastavila v čase. Naopak, Libanon sa dokázal postaviť na nohy a po svojej viac ako storočnej histórii sa stal jednou z najdynamických krajín na Blízkom východe. Horsh Beirut je perfektným príkladom toho, ako turisti úplne mimo zajtrajších zhoršovaní môžu objaviť skryté poklady.

Ak plánujete navštíviť Libanon, nevynechajte Horsh Beirut. Tento park ponúka úžasné scenérie, skvelé vzdelanie a nepostrádateľný zážitok pre cestovateľov akéhokoľvek veku a záujmu. Preto neváhajte a rezervujte si letenku do Libanonu, aby ste mohli zažiť krásy a zvyky tejto jedinečnej krajiny sami.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky