Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Maďarsko Hévíz

Ubytovanie Maďarsko Hévíz


Maďarsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho krásnych miest na návštevu. Jedným z takých miest je aj Hévíz. Nachádza sa v blízkosti Balatonského jazera a je známe svojimi termálnymi kúpeľmi. Ak hľadáte vhodné ubytovanie v Hévíze, máte na výber rôzne možnosti.

Jednou z možností je hotel, a to najmä ak hľadáte luxusné a pohodlné ubytovanie. V Hévíze nájdete mnoho kvalitných hotelov s krásnym výhľadom a výbornými službami. Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti termálnych kúpeľov a ponúka aj rôzne procedúry a wellness služby.

Pokiaľ hľadáte lacnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých penziónov alebo súkromných izieb. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti centra mesta a mnohé ponúkajú aj raňajky. Ak hľadáte niečo ešte viac súkromné a útulné, môžete si vybrať z množstva apartmánov a apartmánových domov. Tieto sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov.

Ďalšou možnosťou je kempovanie. V Hévíze a jeho okolí sa nachádza niekoľko kempov. Väčšina z nich ponúka základné zariadenie, ako je prístrešok na stan a toalety, ale nájdete tu aj kempy s kompletným vybavením a bazénom. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je táto možnosť ideálna.

Napokon, ak hľadáte skutočne autentický zážitok, môžete sa ubytovať v tradičnej dedinke v okolí Hévíza. Tento druh ubytovania ponúka prírodné prostredie a pokoj, aký nenájdete v zásadnej časti ubytovacích zariadení. Okrem toho sa budete môcť naučiť o kultúre a zvyklostiach miestnych obyvateľov.

Hévíz ponúka rôzne možnosti ubytovania. Každý si môže vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Sú tu hotely a penzióny pre tých, ktorí hľadajú luxus a komfort, kempy a tradičné ubytovanie pre dobrodruhov, a tiež apartmány a súkromné izby pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné a domáce. Takže sa len rozhodnite a užite si krásne prázdniny v Hévíze.


Letenka Maďarsko Hévíz


Maďarsko je známe svojimi termálnymi prameňmi a lázniami. Jedným z najobľúbenejších miest na relaxáciu a liečebné účely je HEVIZ. Malé mesto, ležiace na brehu jazera s termálnou vodou, je významnou turistickou destináciou nielen v Maďarsku, ale aj v celej Európe.

Ak chcete navštíviť Hévíz, najlepšou možnosťou je letenka do blízkeho letiska v Sarmellemöser v Rakúsku alebo do letiska Balaton v Maďarsku. Odtiaľ sa dostanete do Hévízu autobusom alebo taxíkom.

Hlavnou atrakciou Hévízu je termálne jazero – najväčšie termálne jazero na svete. Jazero má rozlohu 47 500 m² a teplota vody je v lete okolo 33 až 35 stupňov Celzia. Voda je veľmi liečivá a obsahuje množstvo minerálov, ktoré majú pozitívny vplyv na telo. Kúpanie v termálnej vode je považované za liečbu chorôb kĺbov, reumy a kožných ochorení.

Okrem termálneho jazera je v Hévíze aj množstvo iných možností relaxácie a zábavy. Tu nájdete sauny, masáže, soláriá, kryté a vonkajšie bazény a množstvo ďalších služieb, ktoré pomôžu odpočinúť si a načerpať nové sily.

Pri návšteve Hévízu by ste si nemali nechať ujsť ani jeho historické a kultúrne pamiatky. Najvýznamnejšou pamiatkou je kaštieľ Festetics, ktorý sa nachádza v blízkosti Hévízu. Tento kaštieľ bol postavený v 18. storočí a dnes slúži ako galéria a múzeum.

Hévíz ponúka aj množstvo možností na turistiku a cykloturistiku. Okolo jazera vedie trasa, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Z mesta sa dajú podniknúť aj výlety do okolitých krajov ako sú Rakúsko, Slovinsko či Chorvátsko.

Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, vyskúšajte Hévíz. Toto mesto ponúka nielen prírodné liečivé zdroje, ale aj množstvo iných aktivít a zážitkov. Stačí kúpiť si letenku a užiť si dovolenku plnú zábavy a relaxu.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Hévíz


1. Kde sa nachádza Hévíz?
Hévíz sa nachádza v západnej časti Maďarska, blízko Balatonského jazera.

2. Aké sú teploty v Hévíze?
Voda v Hévíze má prirodzenú teplotu okolo 33-35 stupňov Celzia.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Hévíze?
V Hévíze nájdete rôzne typy ubytovania, od hotelov a penziónov, až po apartmány a súkromné domy.

4. Je Hévíz vhodným miestom na dovolenku s rodinou?
Áno, Hévíz je skvelým miestom na dovolenku s celou rodinou. Okrem liečivých vôd nájdete v okolí mnoho atrakcií pre deti.

5. Môžem sa kúpať v Hévíze počas celého roka?
Áno, voda v Hévíze je termálna a môžete si v nej užiť kúpanie počas celého roka.

6. Aké sú ceny vstupného do termálnych kúpalísk v Hévíze?
Ceny sa môžu líšiť v závislosti od kúpaliska a času, ale priemerná cena za vstup je okolo 10-15 eur.

7. Čo si môžem voziť zo Hévízu ako suvenír?
V Hévíze sa vyrábajú tradičné maďarské keramické výrobky, ručne tkané koberce a medovinu.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Hévízu?
Najlepšie je využiť vlastné auto alebo autobus. Z Budapešti trvá cesta autom asi 2,5 hodiny.

9. Aký je ideálny čas na návštevu Hévíza?
Hévíz môžete navštíviť kedykoľvek počas roka, ale najlepšie obdobie je jeseň a jar, keď nie je veľa turistov.

10. Je potrebné rezervovať vopred liečebné procedúry v Hévíze?
Áno, je lepšie rezervovať liečebné procedúry vopred, najmä ak navštívite Hévíz v sezóne.


Dovolenka Maďarsko Hévíz


Hévíz je malé maďarské mesto, ktoré sa nachádza v oblasti Zala východne od jazera Balaton. Hlavnou atrakciou tohto miesta je termálny prameň, ktorý prúdi v jazere Balaton a vytvára jedinečné liečivé prostredie, ktorého účinky sú známe už od staroveku.

Dovolenka v Hévíze ponúka návštevníkom množstvo príležitostí na relaxáciu a oddych. Turisti tu nájdu množstvo jazier, ktoré sú kotviacimi miestami pre množstvo rôznych druhov vodných športov. Relaxáciu a zdravie si tu môžete dopriať aj v mnohých termálnych kúpeľoch a wellness centrách. Okrem toho v Hévíze nájdete aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok, ktoré si môžete prezrieť na prechádzkach po meste.

Termálne jazero je bezpochyby najväčšou atrakciou Hévízu. Má okolo 4,5 hektára a hĺbku približne 38 metrov. Teplota vody sa pohybuje okolo 30-32°C počas celého roka a obsahuje množstvo minerálov a stopových prvkov, ktoré majú pozitívny vplyv na telo. Žiadny turista by nemal vynechať návštevu jazera v prvom rade, ak si tu chcete skutočne oddýchnuť.

Okrem kúpania v termálnom jazere môžete navštíviť aj niektoré z miestnych kúpeľov a wellness centier, kde si môžete doplniť energiu a relaxovať. Medzi najznámejšie patrí termálny park Hévíz a neďaleké kúpele Sárvár. V týchto kúpeľoch sa môžete kúpať a relaxovať v rôznych bazénoch a jacuzzi, ale aj v saunách alebo na masáži.

Hévíz má aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Najznámejšie sú možno gotický kostol svätého Beneša a barokový zámok Festetics. Krásne miesto na prechádzky je aj nádherný park Egregy, ktorý sa nachádza na kopci nad mesto.

Okrem zaujímavostí mesta Hévíz sa môžete vybrať aj na výlety do okolia. V blízkosti Hévízu sa nachádza ôsmehlavý zámok Keszthely, ktorý sa spolu s nádherným parkom Národného múzea a habsburského zámku Schloss Sümeg, ktorý leží na kopci na okraji mesta, vyniká svojou nádhernou historickou architektúrou.

Dovolenka v Hévíze je vhodná pre každého, kto sa chce oddýchnuť a zrelaxovať. Mesto ponúka určite dostatok atrakcií na to, aby každý návštevník strávil príjemne celý svoj pobyt. Pre tých, ktorí majú radi prírodu alebo históriu, ponúka mnoho zaujímavých miest. Pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať, tu nájdete mnoho kúpeľov a wellness centier. Hévíz rozhodne stojí za návštevu a je to ideálne miesto na dovolenku v Maďarsku.


Počasie Maďarsko Hévíz


Maďarsko je známe svojimi minerálnymi prameňmi, kúpeľmi a liečivými účinkami, ktoré priťahujú turistov z celého sveta. Hévíz je jedným z najznámejších kúpeľných miest v Maďarsku, ktoré ponúka množstvo zážitkov a relaxačných možností. V tomto článku sa bližšie pozrieme na počasie v Hévíze a aké sú najlepšie mesiace na návštevu tohto miesta.

Hévíz sa nachádza v západnej časti Maďarska, v blízkosti jazera Balaton, a je známe najmä svojou termálnou vodou, ktorá má vynikajúce liečivé účinky. Vo väčšine roka tu panuje mierna teplota a stredomorské podnebie, čo znamená, že sa môžete tešiť na príjemné teploty a čisté vzduch.

Leto je v Hévíze pomerne suché a teplé. Teploty sa pohybujú medzi 23 a 28 stupňami Celzia a najvyššie teploty dosahujeme v júli a auguste. Počas týchto mesiacov sa tu môže vyskytnúť aj niekoľko dažďových dní, no zvyčajne sú to len krátke a bleskovo prechádzajúce letné búrky.

Jeseň v Hévíze môže byť na začiatku ešte pomerne teplá, no postupne sa ochladzuje. Teploty sa pohybujú medzi 14 a 22 stupňami Celzia a počas tejto doby tu môže pršať častejšie ako počas leta. No aj napriek tomu, jesenná návšteva Hévíze prináša mnoho krásnych zážitkov, ako sú októbrové vinobrania alebo prechádzky zlatým lahvovým lístím.

Zima v Hévíze je obyčajne chladná a vlhká. Najnižšie teploty dosahujú v januári a februári, kedy sa teploty môžu pohybovať až v okolo -4 stupňov Celzia. No aj keď je to obdobie mrazov, kúpele v Hévíze sú otvorené celoročne a ponúkajú komfortné možnosti na oddych a relaxáciu.

Jar v Hévíze nám prináša prebudenie prírody a svieži vzduch. Teploty sa postupne zvyšujú a môžeme sa tešiť na krásne kvitnúce kroky a ovocné stromy. Teploty sa pohybujú medzi 11 a 20 stupňami Celzia a toto obdobie je skvelým časom na prechádzky okolím a objavovanie miestnych prírodných krás.

V záverečných slovách môžeme povedať, že návšteva Hévízu je skvelým spôsobom ako sa odpočinúť a relaxovať v prospech svojho zdravia. Hoci sa tu môžeme tešiť na krásne počasie celý rok, najlepšie mesiace na návštevu sú júl a august pre tých, ktorí sa chcú tešiť na letné zážitky, alebo jar pre tých, ktorí sú radi v kontakte s prírodou a chcú sa tešiť na krásnu jar.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky