Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Maďarsko Zalakaros

Počasie Maďarsko Zalakaros


Maďarsko je známe najmä svojím termálnym kúpeľným turizmom, ktorý privádza množstvo turistov z celého sveta. Jedným z takých miest je aj Zalakaros, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, blízko hraníc s Chorvátskom a Slovinskom.

Zalakaros patrí medzi najteplejšie miesta v Maďarsku s priemernou ročnou teplotou okolo 11 °C. V lete sa teploty pohybujú od 25 do 30 °C, ale môžu sa vystúpiť až na 40 °C. V zime je často tuhý mráz a teploty klesajú až k -10 °C.

V lete je Zalakaros priam stvorený na dovolenku s mnohými termálnymi bazénmi a kúpeľmi. Okrem toho sú k dispozícii aj rôzne cyklotrasy a turistické trasy. V zime môže byť kúpanie v termálnych bazénoch skutočným zážitkom, najmä ak sa vonku teploty pohybujú pod bodom mrazu.

Zalakaros leží v pomerne suchom regióne, kde ročný priemer zrážok nepresahuje 700 mm. Najteplejšou a najvlhčejšou sezónou je leto, kedy sa súsošie zrážok pohybuje okolo 90 mm za mesiac. V zime sú zrážky skromnejšie, sú totiž zväčša vo forme snehu.

Celkovo možno povedať, že Zalakaros je mesto s mierne kontinentálnym podnebím a návštevníkom ponúka príjemné letné teploty s kúpaním v termálnych bazénoch a zimné mesiace s možnosťou lyžovania v okolitých kopcoch. Ak sa teda chystáte navštíviť Maďarsko a hľadáte ideálne miesto na oddych s kúpeľmi, Zalakaros určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Maďarsko Zalakaros


Maďarsko je jedným z najobľúbenejších turistických miest v strednej Európe, ktoré ponúka množstvo možností pre aktívny oddych aj relaxáciu. Medzi najznámejšie miesta v Maďarsku patrí aj Zalakaros, ktoré je známe svojimi termálnymi kúpeľmi a liečebnými procedúrami.

Ak hľadáte ubytovanie v Zalakarose, máte na výber z množstva hotelov, penziónov a apartmánov. Každé ubytovanie má svoje výhody a nevýhody, a preto sa oplatí zvážiť, čo je pre vás najdôležitejšie.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel spa s termálnymi kúpeľmi. Tento druh ubytovania ponúka rôzne typy izieb - od štandardných po suitu, a samozrejmosťou sú aj wellness služby a možnosť využitia termálnych kúpeľov.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a nezávislosť, sú k dispozícii apartmány. Tieto ubytovania sa nachádzajú v rodinných domoch a sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo pre skupinu priateľov. Apartmány majú k dispozícii kuchyňu, čo znamená, že si môžete pripraviť jedlo, ak by ste mali takúto potrebu.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Zalakarose sú penzióny alebo ubytovacie domy. Tieto ubytovania sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú klasický štýl ubytovania. Penzióny sú obvykle menšie a intímnejšie, čo môže byť vhodné pre páry, ktoré hľadajú romantickú atmosféru.

Pokiaľ ide o ceny, závisia od druhu ubytovania a jeho vybavenia. Najlacnejšie sú penzióny a ubytovacie domy, kým luxusné hotely sú o niečo drahšie. No bez ohľadu na tom, pre akú možnosť sa rozhodnete, máte zaručený príjemný pobyt v kľude a pohodlnom prostredí.

V Zalakarose nájdete ďalšie aktivity okrem kúpania v termálnych kúpeľoch. Môžete si prejsť turistické trasy po okolí, navštíviť niektoré z kultúrnych pamiatok alebo si zahrať golf na miestnom golfovom ihrisku. Načerpať môžete aj energiu z tradičnej maďarskej kuchyne v niektorom z miestnych reštaurácií.

Ak sa chystáte do Maďarska a hľadáte miesto na ubytovanie, neváhajte si vybrať Zalakaros. Toto krásne mesto ukryté v zelenom prostredí ponúka kvalitné ubytovanie a širokú škálu aktivít. Určite nebudete sklamaní z vašej dovolenky v Zalakarose.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Zalakaros


Otázky a odpovede o Maďarsku a meste Zalakaros:

1. Aké je počasie v Zalakarosi?
Odpoveď: Počasie v Zalakarosi je typické stredoeurópske počasie so zmiešaným klimatom.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Zalakarosu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Zalakarosu je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a je možné využiť vonkajšie termálne kúpaliská.

3. Aké sú hlavné atrakcie Zalakarosu?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou Zalakarosu sú termálne kúpaliská, ktoré sú obľúbené medzi návštevníkmi. Okolie mesta ponúka aj krásnu prírodu a možnosti turistiky.

4. Potrebujem vízum na vstup do Maďarska?
Odpoveď: Pre občanov EÚ, USA a Kanady nie je potrebné vízum na vstup do Maďarska.

5. Aký je miestny jazyk v Zalakarose?
Odpoveď: Miestnym jazykom v Zalakarose je maďarčina, ale väčšina miestnych obyvateľov aj personálu v hoteloch a reštauráciách hovorí aj anglicky alebo nemecky.

6. Kde sa nachádza Zalakaros v Maďarsku?
Odpoveď: Zalakaros sa nachádza v juhozápadnej časti Maďarska, blízko hraníc s Chorvátskom a Slovinskom.

7. Aké sú ceny v reštauráciách a obchodoch v Zalakarose?
Odpoveď: Ceny sú v Zalakarose prijateľné, sú na podobnej úrovni ako v iných turisticky atraktívnych oblastiach v Maďarsku.

8. Je v Zalakarose možné platiť kartou?
Odpoveď: Áno, v Zalakarose je možné platiť kreditnými kartami v väčšine reštaurácií a obchodov. V niektorých menších prevádzkach však bude potrebné platiť v hotovosti.


Letenka Maďarsko Zalakaros


Letenky do Zalakarosu v Maďarsku sú pre mnohých ako stvorené pre pohodovú dovolenku v tichom a krásnom prostredí termálnych kúpeľov. Tento malebný mestečko sa nachádza na západnom okraji Maďarska, na pomedzí chorvátskej a slovinskej hranice, čo umožňuje turistom spojiť pobyt s návštevami aj v týchto susedných krajinách.

Letisko, ktoré je najbližšie k Zalakarosu, sa nachádza v Záhrebe, hlavnom meste Chorvátska, z ktorého je to už len pár hodín cesty autom, či autobusom. Alternatívou môžu byť lety na letisko v Budapešti, z ktorého je to do Zalakarosu približne 200 kilometrov. Cesta trvá zvyčajne nie viac ako dve a pol hodiny, či už autom alebo autobusom.

Maďarsko je krajina, ktorá ponúka mnoho atrakcií pre turistov, ktorých zaujíma pamiatková turistika, gastronómia alebo wellness. Zalakaros je určite vhodnú destináciou pre tých, ktorí hľadajú oddych v termálnych kúpeľoch a zároveň cítia, že sa chcú odchyliť od ruchu veľkých miest.

V samotnom mestečku Zalakaros sa nachádza niekoľko kúpeľov, ktoré svojimi kvalitami nezaostávajú za tie najkvalitnejšie v Maďarsku. Medzi najznámejšie patrí kúpeľné centrum Gránit, ktoré poskytuje relaxačné i liečebné procedúry, ako aj možnosti oddychu, či aktívneho športovania. Je tu množstvo vnútorných a vonkajších bazénov, saunové centrum a široké spektrum wellness služieb. Neďaleko Zalakarosu sa nachádza aj kúpeľ Bükfürdő, ktorý je ešte rozsiahlejší a ponúka viacero kúpeľných zón, golfové ihrisko, ako aj množstvo alternatívnych športových aktivít.

Okrem kúpeľov je tu v Zalakarose aj chrám, ktorý je považovaný za klenot barokovej architektúry. Turisti sa tu môžu prechádzať uličkami s nádhernými historickými budovami alebo navštíviť miestne múzeum umenia.

Maďarsko je tiež známe svojou bohatou gastronómiou. V Zalakarose nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú typické maďarské jedlá, ako sú napríklad gulaš alebo langosch. Samozrejmosťou je aj bohatá ponuka miestnych vín a pív.

Všetky tieto atrakcie v kombinácii s blízkosťou Maďarska k Chorvátsku a Slovinsku robia z letenky do Zalakarosu skvelú voľbu pre tých, ktorí hľadajú oddych a zároveň chcú cestovať a objavovať nové miesta.


Dovolenka Maďarsko Zalakaros


Maďarsko – krajina ku ktorému nás privádza ihrisko, z čias, keď sme ešte hrali na plese, kde si naši starí rodičia zaspomínajú na to, ako keď isté územia boli pod našim panovníctvom. Jedno z miest, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť, je Zalakaros.

Je legendárnym miestom, keď hovoríme o liečebných účinkoch tepla. Teplé vody v tomto panonskom pohorí sú jedny z najoceňovanejších v Európe. Voda je termálna a má záchytné účinky, ktoré pomáhajú pri reumatizme a ochoreniach kostí, kĺbov a celkovej pokožky tela.

Ale nie len liečby sú tým, čo túto oblasť stojí za návštevu. Pokiaľ hľadáte rekreáciu a oddych, v centre mesta sa môžete prejsť po mnohých možnostiach. Môžete sa prejsť po vonkajšom kúpalisku, posedieť v jednom z reštauráciách a obdivovať výhľady na okolitú rozmanitosť alebo môžete navštíviť miestne začínajúce víno s menom Balaton.

Vzdialenosť k Zalakarosu z Budapešti je asi 2 hodiny a letisko v Zagrebe v Chorvátsku tiež ponúka letecké spojenie blízko tohto miesta.

Zalakaros osobne odporúčam, pretože pre mňa je toto miesto aj pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu alebo naopak ak hľadajú skúsenosti a dobrodružstvo, mesto má mnoho možností. Musíte tam ísť a zážitky si užiť na vlastnej koži.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky