Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Malta Mdina

Najčastejšie otázky a odpovede Malta Mdina


1. Čo je Mdina a ako sa tam dostanem?
Mdina je staroveké opevnené mesto na ostrove Malte. K najlepšiemu spôsobu, ako sa tam dostať, patrí autobus alebo taxi.

2. Koľko času by som mal stráviť v Mdine?
Doporučuje sa stráviť v Mdine aspoň pol dňa. Ak plánujete vidieť všetky zaujímavosti a užiť si atmosféru mesta, mali by ste si dať na to viac času.

3. Ktoré zaujímavosti by som mal vidieť v Mdine?
Medzi najznámejšie zaujímavosti v Mdine patrí Katedrála svätého Petra a Pavla, Katedrála sv. Pavla, Palác Vilhena, Vertepe sv. Agáty a Národné múzeum nájdete tam aj mnoho iných historických budov, ktoré stojí za to navštíviť.

4. Je Mdina spojená s hrou Game of Thrones?
Áno, Mdina bola často používaná ako scenérie v seriáli Game of Thrones, konkrétne ako King's Landing, hlavné mesto Sedem kráľovstiev.

5. Kde si môžem v Mdine kúpiť suveníry a miestne produkty?
V Mdine nájdete mnoho obchodíkov, ktoré ponúkajú rôzne suveníry a miestne produkty. Medzi najobľúbenejšie patrí ručne vyrobená priadza a háčkovanie, ako aj keramika a malované sklo.

6. Kedy je v Mdine najviac turistov?
Obvykle je v Mdine veľa turistov počas letných mesiacov, najmä v júli a auguste. Ak chcete vyhnúť sa davom, odporúča sa navštíviť mesto v neskorom jarnom alebo skorom jeseňom.

7. Kde si môžem dať najlepšiu morskú rybu v Mdine?
V Mdine nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú skvelé morské ryby a ďalšie maltské špeciality. Niektoré z najlepších reštaurácií sa nachádzajú v blízkosti Katedrály sv. Pavla a ponúkajú úchvatný výhľad na mesto.

8. Je v Mdine možné zostať na noc?
Áno, niektoré hotely a penzióny sa nachádzajú v samotnej Mdine alebo v blízkosti mesta. Ak hľadáte jedinečný zážitok, môžete si prenajať aj historickú vilu alebo palác.

9. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Mdine?
V Mdine nájdete mnoho miest na fotenie, vrátane historických uličiek, námestí a pamätníkov. Najlepšie miesta na fotenie zahŕňajú brány mesta, San Pawl Square, Fontánu Tritóna a Palác Vilhena.

10. Aké sú klimatické podmienky v Mdine?
Klima v Mdine je subtropické stredomorské so suchými letami a mírnymi zimami. Letá sú horúce a suché s vysokými teplotami, zatiaľ čo zimy sú mierny a vlhké s častými dávkami dažďa. Je dobré mať na pamäti, že v lete môže byť vo vnútri mesta veľmi horúco, takže nezabudnite si vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom.


Dovolenka Malta Mdina


Malta je ostrov ležiaci v strede Stredomoria a je jedným z najmenších štátov EÚ. Malta je populárnou turistickou destináciou pre svoje krásne pláže, jasné modré vody, historické pamiatky a bohatú kultúru.

Jednou z najkrajších a najstarších miest na Malte je bezpochyby starobylé mesto Mdina. Mesto bolo kedysi hlavným mesto Malty a dnes je to jedno z miest, ktoré musíte pri návšteve Malty vidieť.

Mdina je tzv. mesto vo vnútri starého opevnenia. Jeho starobylé uličky sú obklopené kamennými múrmi a opevneniami. Mesto má približne 300 obyvateľov a je obľúbenou turistickou destináciou nielen pre svoje krásne pamiatky, ale aj pre jeho úchvatnú atmosféru.

Mdina je známa svojou bohatou históriou a architektúrou. Mesto je plné stredovekých kostolov, palácov a kaštieľov, ktoré vyzdvihujú jeho krásy a históriu. Medzi najväčšie atrakcie patrí Katedrála svätého Pavla, ktorá bola postavená v 17. storočí. Katedrála je jeden z najväčších stavebných prác v Malte a jej krásne vnútro uchváti každého návštevníka.

Okrem katedrály si turisti môžu prehliadnuť aj ďalšie zaujímavosti, ako je napríklad Palác Vilhena, National Museum of Natural History, ci chrám sv. Agát a Veľký palác. Všetky z týchto zaujímavostí sú umiestnené v tesnej blízkosti a sú ľahko dostupné pre turistov.

Návšteva Mdinu by nemala chýbať na pláne každého návštevníka Malty. Mesto ponúka výborné možnosti stravovania, ktoré sa môžu uspokojiť aj najnáročnejších gurmánov. Okolo miestneho trhu sú rôzne reštaurácie, kaviarne a bary s nádherným výhľadom na okolité ulice a domy.

Ak plánujete návštevu Malty, nezabudnite si zahrnúť na svoj plán aj návštevu tohto krásneho a starobylého mesta. Navyše sa môžete ubytovať v jednom z hotelov v blízkosti Mdiny a zažiť tak jeho krásy aj po slnečnom západe, kedy sa mesto mení na nevšedné miesto s magickou atmosférou.

Malta je čarovný kúsok zeme a návštevníci mesta Mdina ju zrejme ocenia najviac. Návšteva tohto miesta si určite vyžaduje viac času ako len jeden deň, ale je to čas dobre investovaný a Maltu si zamilujete ešte viac.


Počasie Malta Mdina


Malta je krásny ostrovný štát, ktorý leží v Stredozemnom mori. Na Malte nájdeme mnoho historických pamiatok a krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z takýchto miest je aj malý, stredoveký hrad Mdina. Toto miesto je obľúbené turistické miesto a navštevuje ho každý rok množstvo turistov zo všetkých kútov sveta.

Ak sa chystáte na návštevu tohto miesta, určite vás zaujíma, aké počasie tam panuje. Počasie na Malte a v Mdine je v zásade celoročne teplé a suché. Leto sa na Malte začína v máji a končí v októbri, s teplotami klesajúcimi z času na čas až do decembra.

V lete sa teploty na Malte a v Mdine pohybujú okolo 30 stupňov Celzia, so silnými slnečnými lúčmi, ktoré sa neubránia ani v stíne. V lete tu môžu byť občasné búrky, takže je dobré si so sebou priniesť aj ochrannú obuv pre prípad dažďa.

Zima na Malte a v Mdine je pomerne miernejšia ako v zvyšku Európy. Teploty sa tu pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia, s niektorými chladnejšími dnami, keď teploty klesnú na asi 10 stupňov Celzia. Zima môže byť trochu vlhčia, ale obyčajne nedochádza k veľkému množstvu dažďa.

Celkovo sa však dá povedať, že počasie na Malte a v Mdine je priaznivé pre turistov celoročne. Ak hľadáte teplé a slnečné miesto, kde si môžete oddýchnuť a užiť si krásy stredovekého hradu, Malta a Mdina sú pre vás to pravé miesto. Ak sa však chcete vyhnúť vysokým teplotám a zvyšenej turistickej sezóne, najlepším obdobím na návštevu sú jarné a jesenné mesiace.


Letenka Malta Mdina


Malta sa nachádza uprostred Stredozemného mora a je to ostrovný štát. Je známy svojou bohatou históriou, krásnymi plážami a dokonalým počasím. Medzi turistami je obľúbeným miestom pre dovolenku a mnohí sa tu vracajú aj kvôli nezabudnuteľnej atmosfére, ktorú na ostrove zažijú. Ak plánujete navštíviť Maltu, nemôžete vynechať návštevu miesta, ktoré patrí k tým najkrajším a najzaujímavejším na ostrove – mesta Mdina.

Aby ste sa mohli dostať na Maltu, budete musieť zakúpiť letenku. Cena letenky sa líši podľa obdobia a dopravcu, ale zvyčajne sa pohybuje okolo 100 až 300 eur za let tam aj naspäť. Najlepšie ceny si môžete nájsť, ak si rezervujete letenku vopred, najmä ak plánujete cestovať počas letnej sezóny. Let trvá približne 3 a pol hodiny a letíte priamo zo Slovenska.

Po prílete na letisko na Malte môžete najlepšie pokračovať do mesta Mdina taxíkom, ktorým ste si mohli rezervovať dopredu alebo si ho objednať na mieste. Táto križovatka uličiek a starých stavieb je miestom plným histórie a najmä atmosféry. Starobylé kamenné uličky vás prevedú cez mesto, ktoré je považované za perlu Malty. Všade, kde sa pozriete, uvidíte opečiatkovanú históriu tohto mesta. Najkrajším miestom v Mdine je katedrála sv. Pavla, v ktorej sa nachádza tiež múzeum a ktorá je obdivovaná pre svoju neuveriteľnú architektúru.

Ako turista by ste nemali vynechať ani skvelé možnosti nákupu v tomto malom meste. Sú tu rôzne obchody, ktoré ponúkajú tradičné maltské kraftové výrobky, ako je keramika a filigránová bižutéria. Keďže je Maltinská gastronómia samostatná kapitola, vytvorte si na predajcoch iba chvíľu preto aby ste si ochutnali mnohé maltské pochúťky, napríklad fenoménálne lízané slzy sv. Ondreja, kávu Is-Simar, alebo známu maltskú jahňacinu.

Celkovo je návšteva mesta Mdina nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa chce octnúť v strede histórie a ukázať si historické zamykací mechanizmus zblízka. Letenka do Malty a návšteva mesta Mdina sú skvelým spôsobom ako prežiť nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Malta Mdina


Malta je jednou z najkrajších destinácií na juhu Európy a táto kropec na mape má veľa historických a kultúrnych miest, ktoré si môžete pozrieť a preskúmať. Malé mesto Mdina sa zdá byť skrytou perľou Malty, ktorá by nemala chýbať na zozname každého cestovateľa.

Ak hľadáte pobyt v starobylom meste, Mdina je tým správnym miestom pre vás. Malta má mnoho ubytovacích možností, ale pobyt v jednej z bývalých a obnovených reštaurovaných rekreačných nádvorí je určite tým, čo budete hľadať. V meste Mdina sú k dispozícii tri hotely s kvalitným ubytovaním. Pricom môžete vybrať z týchto:

The Xara Palace Relais & Chateaux
To je bývalý palác, ktorý bol obnovený a premenený na štvorhviezdičkový hotel. Je to jedno z najkrajších ubytovacích zariadení v meste. S krásnym nádvorím v čele s fontánou a so zachovanými histórickými rysmi jeho minulosti z čias rytierskych rádov, táto budova umožňuje výborné luxusné ubytovanie pri návšteve Mdiny. Každá izba hotela je inak navrhnutá a prispôsobená starobylej histórii budovy a to, že poskytuje skutočný zážitok z pobytu v tejto oblasti na Malte.

Fontanella Tea Garden
Fontanella Tea Garden je neformálne gurmánske bistro, ale ponúka aj ubytovanie v štýle penziónu s krásnou terasou a výhľadom na údolie. Nachádza sa v strede mesta a ponúka pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie, ktoré zodpovedá každodennému životu maltského obyvateľstva. Má 13 izieb a všetky sú vybavené cenovo dostupným ako aj prostredím, čím poskytuje jednoduchší pobyt, ktorý však nezvyšuje náklady.

The Point
Je to moderný luxusný hotel postavený pred 5 rokmi na medzi mesta, ktoré sa nazýva Balzan. Tento hotel má 122 izieb a pripomína kasíno alebo hotelový resort s modernými stavbami, veľkým bazénom a priestranným priestorom pre oddych a relaxáciu. Ak hľadáte moderný, luxusný pobyt, potom tento hotel by mohol byť pre vás tou správnou voľbou.

Celkovo, ubytovanie v Mdine je skutočne exkluzívne a ponúka jedinečné možnosti pre pobyt Malty. Vďaka svojej histórii a kultúre, tento úžasný kúsok ostrova si zaslúži vašu pozornosť, a to nielen pre jeho vynikajúce ubytovacie možnosti, ale aj pre jeho neuveriteľnú atrakciu, ako aj celkovú atmosféru a okolitú prírodu. Pokiaľ sa rozhodnete pre pobyt v tomto krásnom meste, máte k dispozícii niekoľko možností, medzi ktorými môžete vybrať a to v závislosti od vašich potrieb a plánovaného rozpočtu. Každé z ubytovaní v Mdine vám však poskytne jedinečný zážitok a priateľské prostredie, ktoré vás presvedčí o tom, že by sa vám tu veľmi páčilo.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky