Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Malta Valletta

Počasie Malta Valletta


Na Malte, ale najmä v Vallette, existuje teplé stredomoravské podnebie, ktoré sa prejavuje v podobe celkového priemeru ročnej teploty vo výške približne 18 °C, a dokonca v zime zriedka klesá pod 10 °C. Letné mesiace sú prevažne teplé a suché, pričom najvyššie teploty dosahujú približne 30 °C, aj keď sa vyskytujú aj teploty vo výške 35 °C.

V zime sa počasie na Malte stáva vlhčím a chladnejším, pričom denné teploty sa pohybujú v rozmedzí 14 - 18 °C. Najpravdepodobnejšie obdobie pre zrážky je zvyčajne január a február, kedy sa vyskytuje približne 7 dní zrážok mesačne. Na druhej strane, letá sú extrémne suché, s mizivým počtom dní s dažďom a riedkym výskytom zrážok.

V zime sa môžu na Malte vyskytovať mierne búrky a zriedkavo aj sneh, aj keď toto je veľmi neobvyklé. V lete sa vyskytujú príležitostné jemné vetry z oblasti Stredozemného mora.

Valletta je hlavným mestom Malty a nachádza sa v najjužnejšej časti krajiny. Napriek tomu, že sa nachádza na pobreží, vyskytujú sa tam v zime aj mrazivé rána v dôsledku vplyvu studeného vzduchu z Európy. Letá v meste a na celej Malte sú veľmi teplé a slnečné, s teplotami vrcholiacimi od júna do septembra.

Všetky tieto faktory robia z Valletty a celkove z Malty ideálne miesto na trávenie prázdnin a oddych v priebehu roka. Ak hľadáte kraj, ktorý ponúka príjemné počasie, kúpanie v mori a možnosti na prechádzky v malebnom prostredí, určite by ste mali zvážiť návštevu Malty.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Valletta


1. Ako sa dostanem z letiska na Vallettu?
- Existuje autobusová linka X4, ktorá premáva z letiska až do Valletty. Poprípade môžete využiť taxi služby.

2. Potrebujem vízum na návštevu Malty?
- Na krátke návštevy na Malte nie je potrebné vízum pre osoby s pasom z EÚ, EČ a mnohých iných krajín. Najlepšie je overiť si to na webovej stránke maltského ministerstva zahraničných vecí.

3. Kde sa nachádza najstaršia katedrála na Malte?
- Najstaršia katedrála na Malte sa nachádza v hlavnom meste Valletta a volá sa Katedrála svätého Jána Krstiteľa.

4. Aké sú najlepšie pláže na Malte?
- Maltské pláže sú najmä skalnaté, ale niektoré z najlepších sú Golden Bay, Mellieha Bay a Ramla Bay na ostrove Gozo.

5. Kedy sa koná karneval na Malte?
- Karneval v Malte sa koná každý rok v februári alebo marci a je to jedna z najväčších slávností na Malte.

6. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Vallette?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Vallette sa nachádzajú v histórickej časti cez narodeniny, medzi nimi napr. Caffe Cordina a il-Horza.

7. Ako sa môžem dopraviť z Valletty na ostrov Gozo?
- Existujú denné trajekty, ktoré premávajú z prístavu v Cirkewwe na ostrove Malta na ostrov Gozo. Poprípade si môžete prenajať osobný čln.

8. Kedy sa v Malte koná festival Art Rock?
- Festival Art Rock sa koná každoročne v júni v dedinke Ta' Qali a je zameraný na hudbu a umenie.

9. Kde sa nachádza najkrásnejšie výhľadové miesto na Malte?
- Najkrásnejšie výhľadové miesto sa nachádza vypätím miletým rastlinným labyrintom až k oceánu na ostrove Gozo v oblasti Dwejra.

10. Kde môžem zakúpiť suveníry v Vallette?
- V histórickej časti Valletty, v blízkosti katedrály svätého Jána Krstiteľa sa nachádza veľa obchodov so suvenírmi, v ktorých nájdete množstvo rôznych suvenírov a darčekových predmetov.


Dovolenka Malta Valletta


Malta je klenot Stredozemného mora, ktorý upúta svojou krásou a históriou. Valletta, hlavné mesto Malty, je jedno z najmajestátnejších miest v Európe. Jeho barokové architektúry, staré ulice a námestia, Staromestské hradby a nádherné výhľady na Stredozemné more robia z Valletty jedno z najnavštevovanejších miest na Malte.

Ak ste prijali rozhodnutie stráviť dovolenku na Malte, určite sa dištancujte od každodenných starostí a užívajte si v tejto malej historickej krajine nezabudnuteľný relaxačný pobyt. A čo sa týka bývania, pre svoj pobyt si môžete vybrať z bohatej ponuky hotelových ubytovacích zariadení a apartmánov, ktoré sú roztiahnuté po celej krajine.

Malta disponuje širokou škálou zaujímavých miest na návštevu, z ktorých Valletta je najdôležitejšie a najvýznamnejšie. Prechádzka mestom vás prenesie do starodávnych čias, keď bolo toto mesto kolóniou rytierov zabezpečujúcich ochranu pred inváziou Turkov. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Vallette patrí katedrála sv. Jána, Fort St. Elmo, Casa Rocca Piccola, Chiesa di San Lorenzo a Auberge de Castille.

Okrem návštevy miestnych pamiatok a atrakcií si môžete vychutnať slnečné pláže, korčuľovať na rôznych turistických trasách a obdivovať krásu Malty na lodiach alebo lodných výletov. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, Malta ponúka aj vynikajúce možnosti na potápačské výlety.

Večerná Valletta je takisto neuveriteľne krásna, keď ulice predajcov a kaviarní plných ľudí ožívajú a odrážajú krásu svietiacich budov.

Na záver, Malta je skutočne klenotom Stredozemného mora, ktorý si zaslúži návštevu všetkých, ktorí túžia po relaxačnej dovolenke v kombinácii s kultúrnymi zážitkami. Valletta ako hlavné mesto Malty ponúka vynikajúce možnosti na divokú jazdu do histórie a umenia, ale aj na odpočinok a relaxáciu na krásnych plážach. Preto vyjdite z reality a užívajte si dovolenku na Malte, ktorá bude určite nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Ubytovanie Malta Valletta


Valletta, hlavné mesto Malty, je veľmi atraktívne turistické miesto a je veľmi obľúbené pre svoje bohaté kultúrne dedičstvo a krásny architektonický dizajn. Ak hľadáte ubytovanie a zároveň chcete byť súčasťou historickej atmosféry, Valletta je pre vás vynikajúcou voľbou.

Valletta ponúka množstvo možností ubytovania – hotely, apartmány, penzióny, hostely, všetko záleží na vašom rozpočte. Hotelové ubytovanie je však mnohokrát trochu drahšie v porovnaní s ostatnými možnosťami, takže ak chcete získať najlepšie ponuky, odporúča sa hľadať ubytovanie skôr v penziónoch alebo apartmánoch.

Apartmány sú obvykle najlepšou voľbou pre tých, ktorí cestujú so skupinou alebo rodinou, pretože ich väčšia priestorová kapacita ponúka viac súkromia a pohodlia. Väčšina apartmánov v Vallette má vynikajúce konfigurácie a sú plne vybavené moderným nábytkom, kuchyňou a inými základnými zariadeniami, ktoré poskytujú pohodlie a komfort počas pobytu.

Penzióny a hostely sú pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom, veľmi vhodné. Väčšina penziónov a hosteli sú umiestnené v srdci mesta a poskytujú základné zariadenia, ako sú napríklad spoločné kúpeľne a kuchyne. Tieto možnosti ubytovania sú tiež skvelé pre tých, ktorí hľadajú príležitosť na spoznanie nových ľudí a vytvorenie nových priateľských kontaktov.

Ak hľadáte ubytovanie v Vallette, odporúča sa vopred si zarezervovať, pretože počas hlavnej sezóny bývajú hotelové izby väčšinou vypredané. Ubezpečte sa tak, že máte vaše ubytovanie zabezpečené vopred, aby ste si mohli užívať svoj pobyt bez stresu a obáv o hľadanie miesta na prenocovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v krásnom historickom meste Valletta, neváhajte a zvoľte si jednu z vyššie uvedených možností na základe vašich predností a rozpočtu. Nedajte si ujsť možnosť navštíviť toto malebné mesto a zažiť atmosféru, ktorú ponúka.


Letenka Malta Valletta


Malta je ostrov v Stredozemnom mori na juhu Európy, ktorého hlavným mestom je Valletta. To, že je to najmenšie hlavné mesto v Európe, neznamená, že nemá čo ponúknuť. Presne naopak - jeho kultúrne a historické dedičstvo je ohromujúce.

Keď chcete navštíviť Vallettu, ideálne je ísť lietadlom. V súčasnosti ponúka niekoľko leteckých spoločností priame lety z mnohých európskych miest do Malty, vrátane letov z Londýna, Manchesteru, Berlína, Milána a Paríža. Preto nájsť letenky do Valletty nie je žiadny problém.

Pred príletom na Maltu sa uistite, že máte platný cestovný pas alebo národný preukaz a tiež si zabezpečte, že máte všetky potrebné očkovania a poistenie.

Valletta je známa svojou architektúrou, ktorá je dielom rôznych kultúr a civilizácií, ktoré boli na Malte prítomné. Avšak stredom záujmu mesta je Fort St. Elmo, ktorý bol postavený v 16. storočí a je veľmi dôležitý pre históriu Malty. Dnes je v ňom Národné vojenské múzeum.

Ak máte radi prírodu, Malta vám určite nezostane dlžná, pretože môžete navštíviť niekoľko parkov a záhrad, ako napríklad Upper Barrakka Gardens s úžasným výhľadom na prístav.

Ale pre tých, ktorí preferujú aktivity a dobrodružstvo, Malta tiež ponúka možnosť vodných športov, ako sú potápanie, surfing a plachtenie.

Nakoniec, keď sa budete vracať domov, nezabudnite si kúpiť suveníry a pokúsiť sa o niektoré miestne kulinárske špeciality, ako napríklad patizónovú omáčku a pečený včelí vosk.

Celkovo, let do Valletty na Malte je skvelou príležitosťou na objavovanie histórie, prírody a kultúry Malty, a to všetko v jednom malom ale fascinujúcom meste.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky