Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Maroko Ouarzazate

Najčastejšie otázky a odpovede Maroko Ouarzazate


Najčastejšie otázky a odpovede o Maroku Ouarzazate:

1. Ako sa dostať do Ouarzazate?
Ouarzazate má vlastné letisko, ale najlepšou možnosťou je cesta autobusom, autom alebo taxíkom z Marrakéša, ktorý trvá približne 4-5 hodín.

2. Je Ouarzazate bezpečné miesto na návštevu?
Áno, Ouarzazate je pomerne bezpečné miesto na návštevu. Treba však dodržiavať základné opatrenia, ako napríklad nechodiť do neznámych oblastí v noci alebo nechať cennosti na sebe.

3. Koľko stojí ubytovanie v Ouarzazate?
Ceny za ubytovanie sa líšia podľa typu hotela, ale v priemere stojí hotelový pokoj asi medzi 300 - 1000 MAD na noc.

4. Aké pamiatky by som si mal v Ouarzazate určite pozrieť?
Medzi hlavné pamiatky v Ouarzazate patria kasbhy Ait Benhaddou, Télouet a Taourirt a filmové štúdiá Atlas.

5. Aká je tradičná marocká kuchyňa v Ouarzazate?
Tradičná marocká kuchyňa je bohatá na arabské a africké vplyvy. Medzi obľúbené pokrmy patria tajín, kuskus a rôzne mäsová a zeleninové jedlá.

6. Aké sú najlepšie aktivity v Ouarzazate?
Medzi najlepšie aktivity v Ouarzazate patrí návšteva filmových štúdií, hike v Atlas Mountains, jazda na velblodoch a prehliadka miestnych trhov.

7. Koľko dní by som si mal navštíviť Ouarzazate?
Na vidieť všetky zaujímavé miesta by som si mal zhruba naplánovať 2-3 dni na návštevu Ouarzazate.

8. Kde si môžem kúpiť miestne suveníry?
Miestne suveníry sa dajú kúpiť na miestnych trhoch, hlavne v Ait Benhaddou. K dispozícii sú napríklad koberce, kožené výrobky a keramické predmety.

9. Aké je miestne klima v Ouarzazate?
Klima v Ouarzazate je suché a horúce, s teplotami v lete dosahujúcimi až 50°C a v zime príjemných okolo 20°C.

10. Potrebujem víza pre návštevu Ouarzazate?
Slovenskí občania potrebujú víza na návštevu Maroka. Víza sa dajú získať na veľvyslanectve alebo konzuláte v Maroku alebo v závislosti od dĺžky pobytu môže byť možné získať víza priamo na letisku.


Dovolenka Maroko Ouarzazate


Maroko je fascinujúcou krajinou, ktorá láka turistov z celého sveta. Ouarzazate, známe aj ako „brána do Sahary“, je jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v tejto krajine. Leží v južnej časti krajiny a je ideálnym východiskom na objavovanie kultúry a histórie Maroka.

Ouarzazate je dôležité pre svoju úlohu, ktorú zohrávalo v mnohých hollywoodskych filmoch ako Góry Hore, Vojna súboží aj Inkvizícia . Pretože sa nachádza v srdci Maroka, býva sídlom mnohých ozajstných podujatí a zážitkov. Okrem toho ponúka návštevníkom neopakovateľné zážitky ako napríklad bohatstvo kultúry a kráse miesta.

Mesto spája tradičný arabský štýl s modernými vplyvmi západnej Európy. Niet divu, že Ouarzazate je považované za jedno z najkrajších miest v severnej Afrike. Krásne a historické budovy, detailne maľované dvere a krásne ručne vyrobené predmety robia z každého kroku v Ouarzazate nezabudnuteľné zážitky.

Návštevníci môžu vychutnať úchvatné výhľady na púšť a okolité hory a kaňony. Medzi najlepšie miesta na výlety patrí púšť Merzouga a Draa Valley, ktoré návštevníkom ukážu krásu a exotiku Maroka.

Kultúra Maroka je založená na islame a je obohatená o tradičné rejdovanie a veľkolepú architektúru. Tam sa môžete navštevovať moslimské mešity a medíny, kde si môžete kúpiť ručne vyrobené predmety ako keramické nádoby, koberce, kožené výrobky, šperky a mnoho ďalších.

Pre tých, ktorí hľadajú aktívny dovolenkový zážitok, Ouarzazate ponúka mnoho možností. Tu sa môžete zaraďovať do rôznych športových aktivít v púšti, napr. jazdiť na koňoch, rozprávať kamele alebo len prechádzať po púšti pod vedením skúsených miestnych sprievodcov.

Ak chcete objavovať pamiatky a históriu, môžete navštíviť kasby, ktoré sú bývalé pevnosti, alebo Fint oázu, veľký priestor zeleného ovocia a zeleniny. Ak hľadáte klasickú a luxusnú Maročka, potom sa bezpochyby uistite, že navštívite riad a nájdite ten správny, pre vás.

Dovolenka v Ouarzazate ponúka neopakovateľné zážitky, ktoré sa nezabudnú. Krása miesta, kultúra Maroka a fantastické zážitky sú neodolateľné. Viac než len kroky, Ouarzazate sa stáva nezabudnuteľnou cestou navždy v spomienkach na turistov.


Počasie Maroko Ouarzazate


Maroko je známe svojou exotickou a pestrou kultúrou, ale aj svojim počasím. Ouarzazate je centrum regionu Draa-Tafilalet, obklopený púšťou a horskými masívmi, kde sa nachádza mnoho populárnych turistických miest. Keď ide o počasie v tomto regióne, je dôležité mať na pamäti, že Maroko má subtropické a stredozemné podnebie, takže počasie je teplé a suché po väčšinu roka.

Ouarzazate je jedným z najteplejších miest v Maroku. Letné teploty sa pohybujú medzi 37 a 40 stupňami Celzia a zimné teploty sú príjemne teplé, približne okolo 20 stupňov Celzia. Zima tu nie je typickou zimou, v období od decembra do februára môže zostať po niekoľko dní bez zrážok.

V lete, kedy môžeme očakávať najhorúcejšie počasie, je dôležité chrániť sa pred slnkom. Návštevníci môžu byť počas letných mesiacov náchylní na dehydratáciu alebo úpal a preto je dôležité piť veľa tekutín a udržiavať si hydratáciu.

V zime, kedy sú teploty príjemne teplé, môže byť návšteva miestnych trhov a mediniek v okolí Ouarzazate veľkým zážitkom. Počas tejto sezóny návštevníci môžu očakávať mierne chladnejšie noci a rána, čo znamená, že bude potrebné sa teplejšie obliecť.

Celkovo sa počasie v Ouarzazate dá považovať za priaznivé. Opäť však treba dodať, že krátke prívalové dažde v priebehu roka môžu spôsobiť záplavy v niektorých častiach mesta a v okolí. Navyše, kvôli polohovaniu mesta v blízkosti Sahary, ku ktorému sa pridáva aj hrejivé slnko, je potrebné si byť vedomý, že v priebehu dňa sa teploty môžu radikálne meniť.

Ak chcete do Ouarzazate cestovať, je dôležité sledovať predpovede počasia. V horúcich letných mesiacoch sa odporúča podnikať výlety a návštevy pamiatok v skorých ranných hodinách alebo podvečer, keď sú teploty ešte relatívne príjemné. V zime však existujú mnohé príležitosti na prieskum a návštevy miestnych trhov a mediniek počas bežného dňa.

Celkovo, počasie v Ouarzazate priťahuje mnoho turistov kvôli jeho priaznivým podmienkam väčšinu roka. Z tohto dôvodu je tento región Maroka stále populárnejším turistickým cieľom, kde sa návštevníci môžu tešiť na svoje dobrodružstvo v exotickom prostredí.


Letenka Maroko Ouarzazate


Maroko je krajina plná exotických miest a zaujímavých prírodných útvarov a púšť Ouarzazate je jedno z tých miest, ktoré by nemali chýbať v zozname turistických cieľov. Ak hľadáte dobrodružstvo a chcete preskúmať kúzelné púšte a hory, Maroko je to pravé miesto pre vás. A aby ste sa tam dostali, potrebujete letenku Maroko Ouarzazate.

Ouarzazate leží v južnom Maroku a je známe svojimi krásnymi oázami, púšťami a zaujímavými úzkymi uličkami. Toto miesto je obľúbené medzi turistami a filmovými štábmi. Ouarzazate je skvelým miestom na začiatok vašej zámořskej dovolenky v Maroku, pretože v blízkosti mesta sú mnohé ďalšie zaujímavé destinácie.

Ak sa rozhodnete pre letenku Maroko Ouarzazate, môžete sa tešiť na výlet k oáze Fint, kde sa nachádza krásna púštna scéna a úžasné horské kopce. Osídlenie a kultúra Berberov sú prítomné v každej oblasti, kde môžete vidieť tradičné oblečenie a životné podmienky.

Po príchode do Ouarzazate si môžete prehliadnuť nádherný ruiny kasb, ako je kasbah Taourirt a kasbah Ait Ben Haddou, kde boli nakrútené známe filmy ako Napoleón, Lawrence z Arabie a Game of Thrones. Okrem týchto zaujímavých miest môžete prechádzať po uličkách mesta a ochutnať typické marocké jedlá.

Avšak, aby ste sa dostali do tohto zaujímavého miesta, musíte si zabezpečiť svoju letenku Maroko Ouarzazate. Na internete nájdete mnoho možností, ako si túto letenku zakúpiť. Doporučujeme si kúpiť ju online, pretože ide o pohodlný spôsob nákupu a môžete si takzvané e-ticket vytlačiť z pohodlia vášho domova.

Celkovo, letenky do Maroka sú momentálne pomerne dostupné a letenka Maroko Ouarzazate je ideálna voľba pre tých, ktorí chcú spoznať krásu tohto fantastického miesta. Čakajú na vás pamiatky a zaujímavé miesta, ako aj fascinujúca príroda a kultúra, ktoré sú jedinečné ako žiadne iné na svete. Vzmužte sa teda a rezervujte si letenku do Ouarzazate hneď teraz a zažite dobrodružné dovolenky, akú ste si nikdy predtým nemysleli, že budete môcť vidieť.


Ubytovanie Maroko Ouarzazate


Maroko je krásna krajina, plná kultúry, histórie a nezabudnuteľných zážitkov. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť bohatú kultúru, krásnu prírodu a pohodlné ubytovanie, potom neváhajte navštíviť Ouarzazate.

Ouarzazate je mesto v južnom Maroku, nachádza sa na okraji púšte Sahara a je známe ako "brána do púšte". Mesto ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok, krásnych jaskýň a úchvatnej prírody.

Ak hľadáte pohodlné a kvalitné ubytovanie, Ouarzazate má množstvo možností. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, vrátane hotelov, riadov a kasbahov.

Hotel Le Berbere Palace je jedným z najluxusnejších hotelov v Ouarzazate. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka nádherné apartmány s výhľadom na hory a bazén. Hotel má aj kúpeľne, hammam a reštauráciu, kde nájdete tradičné marocké jedlá.

Ak preferujete tradičné a autentické marocké ubytovanie, riad je pre vás tou správnou voľbou. Riad Yacout je jeden z najkrajších riadov v Ouarzazate. Nachádza sa v centre mesta a ponúka elegantné izby v tradičnom štýle marockého domu. Riad má okrem toho aj terasu s výhľadom na mesto a bazén.

Pre tých, ktorí hľadajú originálne ubytovanie, kasbah je skvelou voľbou. Kasbah Azul sa nachádza v malom mestečku Tabounte a ponúka tradičné izby s nádherným výhľadom na hory a dedinky. Kasbah má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať autentické marocké jedlá.

V bezprostrednej blízkosti Ouarzazate sú tiež mnohé ďalšie možnosti ubytovania. V blízkosti mesta sa nachádzajú rozmanité púšte, hory a nádherné oázy, ktoré poskytujú nezabudnuteľné zážitky pre každého.

Ubytovanie v Ouarzazate sa líši svojimi cenami, preto si môžete vybrať, čo sa najviac hodí do vašich plánov. Samozrejme, niektoré hotely a riady sú drahšie ako iné, ale všetky ponúkajú kvalitu a pohodlie, ktoré sú nevyhnutné pre dokonalú dovolenku.

Ak plánujete navštíviť Maroko, potom Ouarzazate musí byť na vašom zozname. Miesto ponúka veľa čaro a krásy a už po niekoľkých dňoch tam sa zamilujete do tohto miesta a jeho neopakovateľnej atmosféry. Ubytovanie v Ouarzazate je zárukou, že si odnesiete len tie najlepšie zážitky z vašej dovolenky v Maroku.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky