Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Marshallove ostrovy Enewetak Atoll

Počasie Marshallove ostrovy Enewetak Atoll


Marshallove ostrovy Enewetak Atoll, sa nachádzajú v Tichom oceáne a tvoria súčasť Marshallových ostrovov. Toto miesto je známe svojou krásnou prírodou a exotickými plážami. Avšak, keď hovoríme o počasí na Enewetak Atoll, záleží na ročnom období.

Väčšinou je na Marshallových ostrovoch počasie tropické a pomerne horúce. V závislosti od ročného obdobia, teploty sú medzi 28-31 °C a vlhkosť môže byť vysoká, najmä v daždivom období. Počas daždivého obdobia je veľká pravdepodobnosť, že sa objavia búrky, ktoré občas prinášajú silný vietor a silné dažde.

Enewetak Atoll však má sezónne zmeny a počasie sa líši od jednej časti ostrova k druhej. Sú tri hlavné obdobia: suché, prechodné a daždivé. Toto obdobie sa môže v jednotlivých rokoch líšiť v závislosti od podnebia.

V období sucha, ktoré trvá od decembra do marca, sú teploty vysoké a obloha je jasná, čo znamená, že sa môžete tešiť na slnko. Toto obdobie je obzvlášť obľúbené medzi turistami kvôli príjemnej teplote a ideálnemu počasiu na plávanie a slnenie.

Prechodné obdobie, ktoré trvá od apríla do mája, je prechodné obdobie medzi suchým a daždivým obdobím. V tomto období sa môžu vyskytnúť rôzne druhy počasia a môže pršať mierne alebo sa môžu objaviť silné búrky.

Daždivé obdobie, ktoré trvá od júna do novembra, prináša veľké množstvo zrážok spôsobených cyklónmi v Pacifiku, ale aj miestnymi búrkami. Teploty v tomto období môžu byť nižšie, keďže sa objavujú viac oblaky a dažde sú silnejšie. Vzhľadom na to, že v tomto období sa vyskytuje množstvo zrážok a búrok, turisti sa počas tejto doby častejšie vyhýbajú navštevovaniu týchto ostrovov.

Všeobecne platí, že na Enewetak Atoll možno navštíviť počas celého roka a počasie závisí od toho, čo turistov zaujíma. Každodenné teploty sa pohybujú od 28 až 31 °C a vzduchová vlhkosť sa môže pohybovať od 70% do 90%, čo znamená, že je veľmi teplé a vlhké. Ak navštívite ostrovy v daždivom období, pripravte sa na pršanie a búrky, ale ak sa vydáte na ostrovy počas obdobia sucha, budete môcť vychutnať krásne slnečné počasie a ideálne podmienky na plážovú dovolenku.


Letenka Marshallove ostrovy Enewetak Atoll


Marshallove ostrovy sa nachádzajú v Tichom oceáne a sú známe svojou krásnou prírodou a búrlivou históriou. Medzi najkrajšie a najznámejšie ostrovy patrí Enewetak Atoll, ktorý je súčasťou Marshallských ostrovov.

Enewetak Atoll sa nachádza asi 400 km od ostrova Majuro, ktorý je hlavným mestom Marshallových ostrovov. Atol pozostáva z 40 malých ostrovov, ktoré sa rozprestierajú na ploche asi 5 km². Ostrovy sú známe svojimi prekrásnymi bielymi plážami, tyrkysovými vodami a farebnými koralmi.

Ostrov bol kedysi dôležitým miestom pre Spojené štáty, keďže na ňom sa nachádzalo testovacie miesto pre jadrové zbrane. V rokoch 1948 až 1958 bolo na Enewetak Atoll uskutočnených 43 jadrových testov, ktoré zanechali na ostrove negatívny vplyv.

V súčasnej dobe je ostrov obývaný iba niekoľkými miestnymi obyvateľmi, ktorí sa zaoberajú rybolovom a pestovaním kokosových orechov. Ostrov je však stále obklopený nebezpečenstvami, ktoré pochádzajú z minulých jadrových testov. Preto je turistom zakázané účastniť sa aktivít, ako sú potápanie v okolí korálových útesov a plávania v oceáne, hoci pláže sú stále prístupné.

Ak chcete navštíviť Marshallove ostrovy a skúsiť niečo z niečoho iného ako bežnej turistickej destinácie, letenka do Enewetak Atoll by mohla byť tou správnu voľbou. Aj keď na ostrove nie sú žiadne moderné turistické vybavenia, turisti môžu vždy objaviť niečo nové a zážitkové na miestach, kde sa väčšina ľudí predtým nikdy nedostala.

Preletieť letenkou do Enewetak Atoll môže byť zaujímavou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo v ďalekých kútoch sveta. Avšak, turisti by mali byť uvedomelí si, že ostrov zanechal svoje stopy z čias, keď bol miestom testovania jadrových zbraní, a preto je potrebné správať sa opatrne a rešpektovať obmedzenia, ktoré platia na ostrove.

V kolíske prírody a histórie Enewetak Atoll ponúka turistom jedinečný zážitok a pripomína nám, že niektoré krásy v živote sú po zvážení rizika nakoniec stále dostupné.

Tak zakúpte si letenku, navštívte Marshallove ostrovy a objavte krásy, ktoré tento odľahlý kút sveta ponúka.


Dovolenka Marshallove ostrovy Enewetak Atoll


Marshallove ostrovy, známe tiež ako Marshall Islands, sú jednou z najkrajších destinácií na juhozápadnom Pacifiku. Tento krásny súbor ostrovov sa skladá z 29 atolov a 1 korálového ostrova. Jedným z najznámejších ostrovov na Marshalloch je Enewetak Atoll.

Enewetak Atoll sa nachádza na západnom konci Marshallsových ostrovoch a je vzdialený približne 1200 kilometrov na juhozápad od Havajských ostrovov. Atol je obklopený krištáľovo čistou vodou a má množstvo farebných korálových útesov, ktoré vám umožnia zážitok z nezabudnuteľného potápania a šnorchlovania.

Atol bol niekoľkokrát úspešne využitý ako testovacia plocha pre jadrové zbrane a preto bol aj zatvorený pre verejnosť a turistov. Avšak v súčasnosti, Enewetak Atoll slúži ako turistická destinácia a ponúka návštevníkom množstvo aktivít, vrátane potápania, rybolovu, kajakárovania, plachtania a ďalších.

Koho by neťahalo vidieť inšpirujúce scenérie, ako sú modravé obzory a skvelé pláže, Enewetak Atoll ponúka veľa turistických destinácií, ktoré to všetko a ešte viac poskytnú.

Pre tých, ktorí radi plavia na mori, môžete sa užívať z výletov na lodiach alebo katamaránoch okolo útesov, rozprávkových lagún a mnohých ostrovov v okolí.

Na Enewetak Atoll nájdete mnoho autentických a premyslených reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne špeciality a chuť týchto jedál ešte podporuje miestne prípravy.

Enewetak Atoll predstavuje cestovateľom možnosť vychutnať si nezabudnuteľný zážitok z fantastických scenérií, pozorovania morskej fauny, rybolovu, aktivít na pláži a mnoho ďalších. Dovolenka na Marshallových ostrovoch je skvelým spôsobom ako odpočinúť si a uvoľniť sa z každodenného stereotypu. Ak sa chystáte cestovať na Marshallsové ostrovy, určite sa zastavte na Enewetak Atoll a zažijte si toto úžasné miesto.


Ubytovanie Marshallove ostrovy Enewetak Atoll


Marshallove ostrovy sú skupina atolov a ostrovov v Tichom oceáne, ktorá sa nachádza v západnej časti mikronézskej oblasti. Jedným z týchto ostrovov je aj Enewetak, ktorý je známy svojou bohatou históriou a krásnou prírodou. Ak si plánujete cestu na Enewetak, je dôležité si zabezpečiť vhodné ubytovanie. Preto sme sa rozhodli napísať tento článok a poskytnúť vám informácie o ubytovaní na Marshallových ostrovoch, konkrétne v Enewetak Atoll.

Ubytovanie na Marshallových ostrovoch nie je celkom jednoduché, pretože sú veľmi malé a izolované. Väčšina turistov si preto zo svojho ubytovania viacmenej "vykrúca". Na Enewetak sa nachádza niekoľko hotelov a apartmánov, z ktorých si môžete vybrať.

Najlepšou možnosťou je ubytovanie v hoteli, ktorý ponúka všetky potrebné zariadenia, ako sú klimatizácia, lobby, izby s výhľadom na more, wifi a iné. Vzhľadom na to, že na Enewetak je len niekoľko hotelov a vysokých budov, môžu byť ceny ubytovania pomerne vysoké. Väčšina hotelov je v prvej rade pre turistov, ktorí si potrpia na pohodlie a dokonalé zariadenia.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v apartmáne, musíte si byť vedomí toho, že nemusíte mať k dispozícii všetky zariadenia, ktoré by ste očakávali v hoteli. Väčšina apartmánov sa nachádza v ponáhľaných budovách, ktoré sú bežné v meste. Apartmány sú zvyčajne lacnejšie ako hotely, ale nie sú vždy vhodné aj pre dlhodobé pobyty.

Ak by ste jednak mali záujem o dobrodružstvo a pobyt v divočine, bývanie v stanoch alebo malom dome môže byť ideálnou voľbou pre vás. Vzhľadom na to, že na ostrovoch žije iba pár tisíc ľudí, ponuka ubytovania v stane nie je príliš bohatá. Voľba malého domu môže byť výhodná pre návštevníkov, ktorí potrebujú väčší priestor a zároveň sa chcú obklopiť krásnou prírodou.

Vzťahy s gestorom ubytovania na Enewetak sú zvyčajne veľmi osobné, s vlastníkmi sa veľa rokovalo, aby sa ubytovanie neho prestavalo. Ubytovanie na Enewetak nemusí byť najlacnejšie, ale s niektorými zariadeniami a službami je to okrem nových skúseností stojí za to. Ak sa chystáte na Enewetak, bude dôležité si preštudovat ubytovacie možnosti a rezervovať ubytovanie vopred. Navyše, niektoré z ubytovaní na ostrove si môžete rezervovať aj cez internet.


Najčastejšie otázky a odpovede Marshallove ostrovy Enewetak Atoll


Otázka: Kde sa nachádzajú Marshallove ostrovy?

Odpoveď: Marshallove ostrovy sú súostrovím v Tichom oceáne, nachádzajú sa v Mikronézii a patria k západnému Tichomoriu medzi Havajom a Austráliou.

Otázka: Čo je Enewetak Atoll?

Odpoveď: Enewetak Atoll je atol nachádzajúci sa v súostroví Marshallove ostrovy. Atol tvorí približne 40 malých korálových ostrovov, ktoré spolu tvoria kruhový tvar na ploche 40 km².

Otázka: Aká je históriu Enewetak Atoll?

Odpoveď: Enewetak Atoll má dlhú a zložitú históriu. Bolo to miesto, kde sa počas druhej svetovej vojny viedli ťažké boje medzi Japoncami a Američanmi. Po vojne bola oblasť používaná ako testovací priestor jadrových zbraní Spojenými štátmi. V rokoch 1977 a 1978 sa na atole uskutočnila rozsiahla čistka a likvidácia nukleárneho odpadu.

Otázka: Aké sú turistické atrakcie Enewetak Atoll?

Odpoveď: Enewetak Atoll nie je typická turistická destinácia, pretože tam nie je veľa možností na ubytovanie a zábavu. Mnohí turisti idú tam s cieľom vidieť miesta, kde boli uskutočnené jadrové testy, a kde Spojené štáty prevádzkovali v súvislosti s jadrovými testami zariadenia. Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu, môžu navštíviť aj miestne múzeum.

Otázka: Je bezpečné navštíviť Enewetak Atoll po jadrových testoch?

Odpoveď: Enewetak Atoll je považovaný za relatívne bezpečné miesto na návštevu po jadrových testoch. Likvidácia jadrového odpadu bola úspešne dokončená v 80. rokoch a atmosférické testy jadrových zbraní sa už na atole neuskutočňujú. Aj tak je však dôležité rešpektovať miestne pravidlá a odporúčania ohľadom bezpečnosti a zdravia.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky