Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Mexiko Puerto Escondido

Počasie Mexiko Puerto Escondido


Puerto Escondido je malebné mestečko v Mexiku, ktoré sa nachádza na pobreží Tiheho oceánu. Toto miesto je známe svojimi krásnymi plážami a surferskými podmienkami, no je potrebné si uvedomiť aj klimatické podmienky, ktoré môžu ovplyvniť váš pobyt v tomto krásnom meste.

Podnebie v Puerto Escondido je tropické a vlhké. Prakticky celý rok sa teploty pohybujú medzi 25 a 35 stupňami Celzia. Najhroznejšie obdobie nájde v horúčavách v lete, kedy sa teploty môžu dostať až na 40 stupňov. Je to teda obdobie, kedy by ste sa mali vyvarovať napríklad dlhých prechádzok po slnku a radšej si nájsť chladnejšie miesto alebo sa schovať do hotelovej izby.

Okrem horúčav, ktoré sú typické pre leto, je v Puerto Escondido aj daždivé obdobie. Toto obdobie trvá od mája do októbra a môže priniesť silné dažde a búrky. Je to obdobie, keď sa musíte prispôsobiť premenlivému počasiu a radšej si neplánujte aktivity, ktoré by mohli byť ohrozené zrážkami.

Najpríjemnejšie počasie v Puerto Escondido nájdete v zime a na jar, keď sú teploty nižšie a pohybujú sa v rozmedzí od 25 do 30 stupňov. Je to ideálne obdobie na plávanie, surfovanie, šnorchlovanie a iné typy vodných športov.

Celkovo možno povedať, že počasie v Puerto Escondido sa líši v závislosti od sezóny a môže ovplyvniť váš pobyt. V lete sa musíte prispôsobiť horúčavám a v daždivom období si premyslieť svoje aktivity. No s tým sa dá plne počítať a nájsť si čo robiť aj v týchto podmienkach. A čo je dôležité - krása a pôvab tohto miesta zostávajú neporušené, nech sa počasie mení akokoľvek.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Puerto Escondido


1. Ako sa tam dostanem z letiska?
- Z letiska v Puerto Escondido sa môžete dostať taxíkom, shuttle busom alebo prenajať si auto.

2. Aké sú najlepšie pláže v Puerto Escondido?
- Najlepšie pláže v Puerto Escondido sú Playa Zicatela, Playa Carrizalillo a Playa Punta Zicatela.

3. Aké aktivity sa v Puerto Escondido dajú robiť?
- V Puerto Escondido si môžete užiť surfovanie, rybolov, potápanie, prechádzky po pláži a ochutnávky miestneho jedla.

4. Kde sa dá v Puerto Escondido najlepšie nakupovať?
- Najlepšie miesta na nákupy v Puerto Escondido sú Mercado Benito Juárez a Mercado de Artesanías.

5. Aké sú najlepšie miesta na noc v Puerto Escondido?
- Najlepšie miesta na noc v Puerto Escondido sú bar La Punta, club Bar Fly a bar El Recreo.

6. Aké je počasie v Puerto Escondido?
- Počasie v Puerto Escondido je veľmi teplé a vlhké počas celého roka, s priemernou teplotou okolo 30 stupňov Celzia.

7. Aké sú poplatky za vstup na pláže v Puerto Escondido?
- Väčšina pláží v Puerto Escondido je voľne prístupná, ale niektoré sú s poplatkom, približne 20 až 30 peso na osobu.

8. Je v Puerto Escondido bezpečné?
- Puerto Escondido je považované za pomerne bezpečné mesto, ale treba byť opatrný na zlodejov a podobné kriminálne aktivity.

9. Aké je miestne jedlo v Puerto Escondido?
- Miestne jedlo v Puerto Escondido pozostáva z mnohých ryb a morských plodov, tamales, tacos a pozole.

10. Aký je miestny časový posun?
- V Puerto Escondido platí stredoeurópsky časposun.


Letenka Mexiko Puerto Escondido


Ak hľadáte miesto s nekončiacimi plážami, dovoleno sabiť k tajomnému a krásnemu miestu v Mexiku, kde môžete zažiť rušné mesto i pokojnú plážovú atmosféru zároveň. Toto miesto sa volá Puerto Escondido.

Puerto Escondido sa nachádza na juhu Mexika a je to miesto, kde nájdete pobrežie Tichého oceánu, ktoré sa zdá neskutočne a fascinujúco pokojné. Z tohto dôvodu sa toto mesto stáva favoritom turistov, ktorí chcú prežiť príjemnú dovolenku v Mexiku.

Avšak, ako sa môžete dostať do tohto kúzelného miesta? Najlepšou a najrýchlejšou možnosťou je kúpa letenky do Mexika. Mnohí lídri leteckého priemyslu ponúkajú lety do Mexika za prijateľné ceny. Najmä letecké spoločnosti ako Aeroméxico, Copa Airlines a Delta Air Lines ponúkajú pravidelné lety do hlavného mesta Mexika, Mexico City.

Keď už ste v Mexico City, môžete sa ďalej dostať do Puerto Escondido pomocou lietadiel s kratšou cestou, ktoré spájajú obidva mestá. Toto je najbezpečnejší a najkomfortnejší spôsob, ako sa dostať do tejto časti Mexika.

Ale pre tých, ktorí sa nechcú spoliehať na lietadlá, existuje aj možnosť jazdy autobusom. Cesta autobusom z Mexico City do Puerto Escondido trvá zhruba 10 až 12 hodín, ale je to skutočne najlacnejší spôsob, ako sa dostať do tohto miesta.

Samotné mesto Puerto Escondido je príjemným mestečkom so slnečnými plážami a bohatou kultúrou Mexika. Na plážach sa môžete nechať unášať prívetivými vlnami. Ak máte radi adrenalínové športy, potom môžete skúsiť surfovanie alebo potápanie v oceáne. Mestské obchody a reštaurácie vám poskytnú okrem pobytu na pláži aj možnosť ochutnávania tradičných jedál mexickej kuchyne.

Okrem skutočných pamiatok, ako je pláž Zicatela a Cascada de la Reforma (vodopád), mesto je obklopené prírodnými zázrakmi. Môžete navštíviť lagúnu Manialtepec, kde môžete vidieť zázraky bioluminiscencie alebo môže navštíviť Nacionalni park Huatulco, kde sa nachádza mnoho sirénskych zátok a pláží.

V celku Puerto Escondido je ideálne miesto, aby ste zakusili pokoj a pohodu, ktorú si zaslúžite po náročnom pracovnom týždni. Preto, neváhajte a kúpte si letenku do Mexika a navštívte mladé a krásne mesto Puerto Escondido.


Ubytovanie Mexiko Puerto Escondido


Mexiko je najväčšou krajinou Latinskej Ameriky a jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v svete. Medzi jeho najvyhľadávanejšie letoviská patrí aj Puerto Escondido, malebné mestečko nachádzajúce sa v štáte Oaxaca. Toto miesto láka turistov nielen svojou krásnou prírodou a bohatou kultúrou, ale aj kvalitným ubytovaním.

Puerto Escondido ponúka mnoho možností, ako si užiť svoj pobyt v tomto rajskom kúte sveta. Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, sú tu rôzne hotely a vilky, ktoré poskytujú prvotriedne služby. Hotel Escondido je jedným z najluxusnejších ubytovacích zariadení v Puerto Escondido. Nachádza sa priamo na pláži a ponúka moderné a elegantné ubytovanie s výhľadom na Tichomorský oceán. Ďalšou luxusnou možnosťou je La Punta Zicatela, ktorá je situovaná na kopci nad plážou. Táto vila ponúka súkromné izby s výhľadom na oceán a súčasne aj medzinárodnú kuchyňu, wellness centrum a súkromnú plaž.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo skromnejšie, sú tu hostely a penzióny. Hostel Selina Puerto Escondido je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú lacné, ale zároveň kvalitné ubytovanie. Nachádza sa priamo na pláži a ponúka očarujúce krásne izby a spoločné priestory s bazénom a reštauráciou. Hostel Surf Olas Altas je ďalší populárny hostel, ktorý sa nachádza pár minút chôdze od pláže a ponúka súkromné a zdieľané izby, ako aj spoločné priestory. Pre tých, ktorí hľadajú väčšiu súkromnosť, je tu možnosť ubytovania v apartmáne alebo dome, ktoré sú k dispozícii na prenájom.

Bez ohľadu na to, ktoré ubytovanie si vyberiete, Puerto Escondido vám ponúka krásne pláže, spojené s obľúbenými aktivitami, ako je surfovanie, rybolov a potápanie. Ponúka sa tu aj mnoho kultúrnych atrakcií a zážitkov, ako sú múzeá, ruiny a trhy. Mesto tiež ponúka mnoho možností na nákupy a vychutnať si tamojšiu gastronómiu v reštauráciách, kaviarňach a baroch.

V Puerto Escondido si môžete zachovať svoju slobodu a nezávislosť, zatiaľ čo si užívate svoj pobyt v tomto nádhernom a pokojnom meste. Bez ohľadu na vaše požiadavky na ubytovanie, v tejto exotické destinácii si určite nájdete to svoje.


Dovolenka Mexiko Puerto Escondido


Mexiko je krajina, ktorá je známa predovšetkým svojou hudbou, kuchyňou a pirátmi. Ak hľadáte nejaké miesto na oddych, ktoré by Vás očarilo s malomorskou scenériou, mali by ste rozhodne zvážiť destináciu Puerto Escondido, ktorá sa nachádza na pobreží Tichého oceánu.

Puerto Escondido je okolo troch hodín jazdy autom z mesta Oaxaca a leží na juhu Mexika. Je to približne trihodinový let z Los Angeles, takže to znamená, že ak sa práve nachádzate na ceste po Kalifornii alebo jednoducho chcete utiecť z rušného mesta, tento malebný pobrežný raj by mohol byť ideálnym miestom pre Vás.

Jedným z miestnych turistických atrakcií je návšteva pláže Zicatela, ktorá je známa kvôli svojim veľkým vlnám, ideálnym pre surfovanie. Ak sa na tom nechcete zúčastňovať, môžete sa tiež prejsť po brehu, zdvihnúť panvu na malej reštaurácii a sledovať, ako sa tam účastníci čohosi snažia udržať na doske.

Mimochodom, počas piatkových večerov sa tu pravdepodobne uskutoční jeden z týchto veľkých surfovacích zápasov, ktoré môžete sledovat, kým pijete koktail na pláži.

Ďalšou plážou, ktorá stojí za návštevu, je Carrizalillo. Je to lepšie ukrytá pláž, ktorá je vhodná pre rodiny so staršími deťmi, ale je tu aj pár ďalších aktivít pre tých, ktorí majú radi zábavu v mori.

Okrem pláže ďalšou atrakciou sú vodopády. Pozrime sa na vodopády, ktoré sú vo vzdialenosti približne dvoch hodín jazdy autom alebo motocyklom. Tento vodopád sa môže stať uvoľňujúcou prechádzkou v prírode a je to niečo, čo by ste nechceli premeškať.

Ak chcete mať viac podrobností o Mexiku, navštívte múzeum Casa Museo de Benito Juárez. Je to bývalý dom, ktorý bol dávnejšie domovom jedného z prvých prezidentov Mexika - Benita Juáreza. V tomto múzeu sa nachádza spomienková izba nielen pre Juáreza, ale aj pre mnoho iných celebritních Mexičanov.

Puerto Escondido je plné zážitkov a dokáže uspokojiť každého cestovateľa, ktorý sa sem vyberie. Ak hľadáte nejaké miesto, kde môžete relaxovať, surfovať a spoznávať fascinujúcu históriu a kultúru Mexika, neváhajte a zarezervujte si letenku do Puerto Escondido.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky